Stoppen met roken moeilijk? Droger voor David Bewegend afvallen Koffieschenkerij open bij De Piet Bazaar Eltheto Niet met Prostop Lasertherapie1 Volop activiteiten op Habitobeurs Opbrengst collecte Tools for schools Culturele avond Dinsdag 3 oktober 2006 23 Dat roken een verslaving is weet iedereen. Dat er naast pleisters en kauwgom ook een zeer goede andere metho de is, is minder bekend. De Radboud Universiteit Nijme gen heeft een onderzoek gedaan naar het stoppen met.roken d.m.v. lasertherapie. Het onderzoek wees uit dat de lasertherapie van Pro stop met kop en schouders boven de andere methodes uitstak. Maar liefst 40 is na een jaar nog steeds gestopt. Dit in tegenstel ling tot de andere methodes, zo als nicotine pleisters, kauwgom en Zyban die slechts 12-17 van de rokers onder ons van het roken af helpen. Van de rokers die op eigen kracht stoppen, slaagt maar 4-6 De Prostop lasertherapie is echter geen wondermiddel, maar wel een zeer goede ondersteuning. Prostop heeft een eigen, uniek behandelprotocol; de combinatie van de te behandelen punten geeft uw lichaam de rust die het nodig heeft om zich te herstellen van de door roken verstoorde energiebalans. De behandeling is geheel pijnloos en veilig. De roker heeft maar één behandeling nodig, de kosten hiervan zijn 154.00. Mocht de roker nog een behandeling nodig hebben, dan geeft Prostop binnen een halfjaar een gratis nabehandeling. Prostop bestaat 10 jaar en heeft zeer gedreven, professionele therapeuten in: Almelo. Almere, Amersfoort, Amsterdam. Arnhem. Boxtel. advertorial Den Haag (Rijswijk), Dronten, Eindhoven, Groesbeek, Hengelo, Hillegom, Hilversum, Hoogeveen (Geesbrug), Raamsdonksveer. Schiedam, Tiel. Tilburg, Woerden, Zaandam, Zwolle of op uw bedrijf. Voor meer informatie, vrijblijven de brochure(s) of een afspraak kunt u contact opnemen met Prostop: 0800 - 77 67 867 of kijk op: www.prostop.nl De Prostop lasertherapie wordt gedeel telijk vergoed (mits aanvullend verzekerd) door een groeiend aantal zorgverzekeraars, o.a. Achmea PWZ, Achmea Groene Land. Achmea Zilveren Kruis. Menzis, Trias en Zorg en Zekerheid. NIJVERDAL - David Veenendaal uit Nijverdal mag zich vanaf vandaag officieel Nederlands Kampioen Twee Em mertjes Water Halen noemen. RUSSEN' - Thuiszorg Noord West Twente start samen met de gymnastiek vereniging VEK uit Rijssen vanaf 31 oktober de cursus Bewegend afvallen. Dc cursus bestaat uit acht bijeenkomsten die op dins dag plaatsvinden van 19.30 tot 22.00 uur in Rijssen. Het eerste gedeelte van de avond wordt verzorgd door een dië tiste en het tweede gedeelte van de avond wordt verzorgd door de gymnastiekvereni ging- In acht wekelijkse bijeen komsten wordt in het eerste deel van de avond besproken wat gezonde voeding is, wel ke functie de diverse voe dingsstoffen hebben. Dit deel van de cursus wordt ge geven door een diëtiste. Er wordt niet alleen aandacht besteed aan wat en hoeveel men dagelijks eet. Ook moeilijke situaties en andere zaken die het eetgedrag beïn vloeden komen aan de orde. Het is de bedoeling dat men zich bewust wordt van het eetgedrag en tegelijkertijd gezonde leefgewoontes na leeft. Het tweede gedeelte van de avond wordt verzorgd door de gymnastiekvereniging VEK in Rijssen. Doel van dit deel is het verbeteren van de conditie door middel van verschillende loopvormen in combinatie met verschillen de materialen als ballen, hoe pels en banken. Dit deel van de cursus wordt aangepast op het niveau van de deelne mers. De verschillende grondoefeningen vervol gens, zijn bedoeld om de spieren te versterken en de vorm van het lichaam te ver beteren. De oefeningen zijn vooral gericht op de 'pro bleemzones' billen, benen en buik. Ook tijdens dit deel van de les kan gebruik wor den gemaakt van diverse ma terialen en ook het bewegen op muziek behoort tot de mogelijkheden. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het cur susbureau van Thuiszorg Noord West Twente, tele foon: 0900-0678 of via de si te www.tnwt.nl. Het was mooi weer, een gezellige dag en we hebben een blije Nederlands Kampioen. Snel, dynamisch en vloeiend, raffelde hij het parcours af. hij won hiermee een condensdroger van Het parcours werd door hem in een tijd van 51 seconden af- gelegd en hij verloor van de 21 kilo aan water slechts 1.2 ki lo. Dat is het resultaat van deze eerste Nederlandse Kampioen schappen, waaraan vele tientalen mensen hebben deelgeno men. Ook is er een winnaar bij de dames. Dit is Femke Nijhof uit Enter. Zij bracht 19 kilo aan de finish in 62 seconden. Bij de jongere jeugd was er een winnaar uit Almelo. Cynthia Ter Haar was daarvan de beste. NTER - Bij zorgboerderij De Piet aan de Voorbroeks- «eg ui 3 pelo js afgelopen zaterdag de nieuwe koffieschen- eni officieel geopend door burgemeester Kobes van de gemeente Wierden en wethouder Kuyk van Almelo. Beiden waren vol lot over wat eerst een biggenstal was en nu omgetoverd is tot een mooi en gezellig verblijf waar een ieder kan komen "aanwaaien" voor een kop koffie, evens hielden Harry en Dinic Meenhuis, eigenaars van De iet, de hele dag open huis voor belangstellenden. En die wa- en'r' ëen°eg want zelfs het tegenover gelegen weiland dat erd benut als parkeerplaats, stond vol. Ook waren velen op e tiets gekomen vanwege het prachtige nazomerweer. Het is de hele dag door heel druk maar we vinden het heel jn dat zoveel mensen komen kijken. Daar is wel het nodige J2' .voorverricht en we hebben hulp gehad van twee handi jl vr'JWl"igers", meent Meenhuis. De sfeer was heel gemoe- sta'a meHe vanwege de gezellige muziek, terrasjes en n Jes met plantjes en bloemen. (Foto: Harry Broeze) RUSSEN - Habito 2006 opent donderdag 12 okto ber om 13.30 uur de deuren voor het publiek. De consumenten- en onder- nemersbeurs is die dag open tot 22.00 uur. Vrijdag 13 ok tober is de beurs eveneens open van 13.30 tot 22.00 uur en zaterdag 14 oktober zijn de openingstijden van 10.00 tot 16.00 uur. De entree bedraagt 2,00 euro; kinderen van 6 tot en met 12 jaar en houders van 65+pas (op vertoon van pas) betalen 1,00 euro. Kinderen beneden 6 jaar onder begelei ding hebben gratis toegang. Habito 2006 wordt gehouden op het terrein van Ten Brinke Transporteurs Recyling. Morsweg 24 te Rijssen. Tege lijk met de beurs zijn ook de kermisattracties op het terrein geopend. Er is volop te zien en te doen op Habito 2006. De nieuwste auto's, de han digste apparaten, de mooiste keukens zijn hier te zien. En nog veel meer. Voor de jeugd tot 10 jaar 'is er The Mixxx- Kinderplezierplein met een knutselhoek, veel spelletjes en een luchtkussen. Donder dagmiddag wordt een ballon nenwedstrijd voor de jeugd gehouden, is er een kookshow en treedt de Wierdense Har monicaclub De Jennechies op. Donderdagavond wordt gevuld met het thema Sport Marketing, met een forum onder leiding van J. Munster man en B.van Losser. Panel leden zijn L. Voortman, L. Si mons, J. van Halst en E. Braamhaar. Diezelfde avond treden de Leesanghers uit En ter op. Vrijdagmiddag treedt de Folkloristische Volksdans vereniging Nieuw Leusen en Omstreken op en zijn er kookdemonstraties. Vrijdag avond verzorgt de Hooge- veensé theatergroep Chapeau Clacque optredens en musi ceert D'Oltied Dixie Band in de gangpaden van de beurs. Zaterdagmorgen treden de Twente Zangers op. Diezelfde morgen maakt burgemeester B. Koelewijn de drie beste stands van de Habito bekend bij de stand van Wegener Huis aan Huis kranten (stand nummer 50). Zaterdagsmid dags zingt het Smartlappen koor Hoogeveen. blaast de Kamgoarn Klösse en presen teren Willy en Har moet Ries- sen de Proat en Pröttelshow, met medewerking van The Heinoo's. Uiteraard ontplooi en ook de standhouders aller lei activiteiten tijdens deze beursdagen, van demonstra ties gezichtsbehandelingen tot een race-simulator, van een gezondheidstest tot een nieuwsquiz. RIJSSEN - De collecte van de Nierstichting afdeling Rijssen heeft 9.232.71 euro opgebracht. RUSSEN - Verzorgings huis Eltheto houdt zater dag 14 oktober de jaarlijk se Bazaar, in combinatie met een rommelmarkt. Iedereen is op die morgen van 08.30 tot 13.00 uur van harte welkom in de Tretkoele en de kelder van Eltheto (achteringang). Er is voor elk wat wils. Zelfgebakken cak es en appeltaart zijn te koop, evenals warme oliebollen, slagroomhoorns en andere versnaperingen. Ook zal er een grote verloting zijn, waarbij prachtige prijzen te winnen zijn, zoals een dvd- spéler inclusief 25 dvd's, donsbedden en nog veel meer. Voor de kinderen zijn er de bekende spelletjes. In het restaurant kan men even bijkomen onder het genot van een kopje koffie met ge bak en voor de kinderen is er frisdrank. Op de rommel markt verkopen we prachtige tweedehands dames- en he renkleding, maar natuurlijk ook meubels in goede staat verkerend. Dit jaar wordt de opbrengst besteedt aan een nieuwe ge luidsinstallatie in de recre atiezaal en vervanging van enkele schilderijen in de gan gen en de openbare ruimten. Wie nog in goede staat ver kerende tweedehands bruik bare spullen heeft die over tollig zijn, kan contact opne men met mevrouw Willems, telefoon 0548-516562, me vrouw Zwiers. telefoon 516974 of mevrouw Wee llink, telefoon 522438. RIJSSEN - Voor de Beatrix- school, de Johan Frisoschool en de Super de Boer in Rijs sen was vrijdag 29 septem ber een speciale dag. Die ochtend rond 10.30 uur werd het feestelijke startschot ge geven van Tools for Schools. Tools for Schools is het spaarplan van Stichting Rocks', speciaal voor scho len. Ouders van kinderen, maar ook familie, buren en kennissen kunnen bij Super de Boer Rocks' sparen voor school. Deze Rocks' verte genwoordigen een bedrag waarmee de school allerlei schoolmaterialen en school reisjes kan bekostigen. De Beatrixschool zal gaan spa ren voor een schoolreisje, de Johan Frisoschool zal gaan sparen voor nieuwe speeltoe stellen. Hoe meer mensen meesparen, hoe groter het eindbedrag wordt. Er wordt daarom volop aandacht ge schonken aan de actie. Op~de school en in de Super de Boer vestiging hangen pos ters, er worden ballonnen, kleurplaten en stickers uitge deeld. En op de spaarmeter bij Super de Boer wordt de stand bijgehouden. RIJSSEN - De Kulturele Raad Rijssen (KRR) houdt vrijdag 6 oktober om 20.00 uur in het Parkgebouw een Twentse culturele Avond met de streektaal als hoofd thema. Deelnemers aan deze Twentse avond zijn: Thea Kroese, pre sentatrice bij RTV Oost en oud-directeur van het Van Deinse instituut; Gerrit Kraa, oud-Riessendr, schrijver van diverse boeken spelend in Twente, voorheen consulent streektaal Van Deinse Insti tuut; Gerrit Dannenberg en Arie Jansen, leraren aan het Fruytier College, strijders voor het Riessens als oudste taal van Twente; John O'- Mill. beter bekend als Jan Zandbergen, al jarenlang producent van limericks. De muzikale noot wordt ver zorgd door leden van het koor Kleenk kloar van het Revuegezelschap Snor uit Oldenzaal onder leiding van Hans Barkel, met Twentse liedjes. De entree: 5 euro. Toegangs kaartjes zijn verkrijgbaar in het Parkgebouw en in het Rijssense VVV-kantoor.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 23