Germa: 'Het is erg dankbaar werk' Acht weken bijtanken Collectanten gezocht Kerkdienst in dialect Reisje Anbo afgelast Opbrengst collecte Jeugdsoos See You Passage Vol programma Dinsdag 26 september 2006 HOLTEN - De Neder landse Brandwonden Stichting zoekt in Hol ten collectanten. De collecteweek is van 8 tot en met 14 oktober. Collecteren kost niets, is bovendien leuk en op een heel praktische ma nier worden mensen ge holpen die het hard no dig hebben. Het enige wat het kost, is een beet je tijd: een of twee avon den per jaar. Met een kleine inspan ning worden brandwon denslachtoffers in Ne derland al heel goed ge holpen. De collecte is namelijk de grootste bron van inkomsten van de Brandwonden Stich ting. Voor meer informatie kan men bellen met: Saskia van den Brink, telefoon 0548-365111 of Karin Ossewaarde, telefoon 0548-365086. HOLTEN - In de Dorpskerk wordt zon dag 1 oktober een Open Deur dialect- dienst gehouden. De dienst heeft als thema: Van oene kammeröa mo'j 't hem. Pastor Theo Munster huis uit Geesteren zal voorgaan in deze dienst. Verder heeft het Rijs- sens koor Lofleed onder leiding van Herman Broeze speciaal voor de ze dienst dialect liederen ingestudeerd. Om 18.50 uur wordt begonnen met een samenzang. HOLTEN - Het ge plande reisje van Anbo Holten naar Terwolde. gaat niet door. De trip zou donderdag 28 sep tember worden gehou den, maar er is te wei nig belangstelling. Toch wordt het eerste le- Ru dencontact in het nieu- aat» we seizoen gehouden op eren. donderdag 28 september om 14.30 uur in de Boschkamp. ïi weel A. Dikkers van Oud- el heidkamer Hoolt'n laat 30 to dia's zien van Holten uit het heden en verleden. HOLTEN - De collecte van KWF Kankerbe strijding heeft in Hol ten 6265,03 euro opge bracht. ^'e ,t'e collectant heeft ëemist, kan alsnog een gift overmaken op giro d6.000 ten name van Ij "'h Kankerbestrij- "lng, Amsterdam. Wet geld kan meer on derzoek mogelijk wor den gemaakt. HOLTEN - De leden van Swing en Dans en de Soos zijn altijd vrolijk en dat werkt aanstekelijk. Daar naast worden vrijwilli gers warm onthaald door hun danspartners. Een avondje ontspanning met gehandicapten is beslist niet saai om je heen kij ken maar juist gezellig bezig zijn. De Boschkamp zoekt voor beide activi teiten vrijwilligers, die zich hiervoor willen in zetten. "Je moet het natuurlijk wel leuk vinden om met gehan dicapten te werken", zegt Germa Harbers. Zij is al vier jaar vrijwilliger en nu ook coördinator en vindt het erg leuk werk. "Ze zijn altijd erg blij als ze je weer zien. Het is erg dankbaar werk en beslist niet saai". Swing en Dans is dansles voor geestelijk gehandi capten. "We zoeken hier voor danspartners die kun nen stijldansen", bena drukt Germa. "Het gaat om serieuze lessen, waarbij deelnemers dansen als fox trot, tango en Engelse wals onder de knie proberen te krijgen. Uiteindelijk wordt er ook echt afgedanst". Ve len volgen deze lessen al jaren en hebben dan ook best wat danservaring op gebouwd. De Soos is meer een ont- Vele gehandicapten volgen danslessen, waarbij ze aan het eind van het seizoen gaan af- dansen in de Boschkamp. (Foto: www.fotobolink.nl) spanningsavond, waarbij leuke activiteiten voor de bezoekers worden bedacht. "Zo hebben we het Man nenkoor net nog op bezoek gehad en gaan we bijvoor beeld countrydansen of kerstbakjes maken", legt Germa uit. "En dan is het lekker een paar uurtjes meeknutselen met de deel nemers". Wie het wel wat lijkt om als vrijwilliger met gehan dicapten te werken, is al tijd welkom tijdens een van de avonden om kennis te maken. Swing en Dans wordt donderdags van 18.45 tot 20.15 uur gehou den en de Soos donderdags van 19.00 tot 21.00 uur. Beide activiteiten wisselen elkaar wekelijks af. Voor informatie: dorpshuis De Boschkamp, telefoon 0548-362755. HOLTEN - De nieuwe jongerensoos See You start vrijdagavond 22 september. Vanaf dan staat het keldertje van gebouw Irene elke vrij dag open van 19.30 uur tot 22.00 uur. See You is een soos be doeld voor jongeren van 14 en 15 jaar. Het is vrij toegankelijk en er zijn genoeg mogelijkheden om zich samen met vrienden te vermaken: computerspelletjes, in ternetten, tv kijken, mu ziek draaien, gewoon lekker kletsen en ga zo maar door. Er wordt een keer in de twee weken een activi teit gehouden. Voor de komende maand zijn dat op 29 september een darttoernooi en op 13 oktober een filmavond. De overige avonden zijn inloopavonden. Voor meer informatie: telefoon 0548-362755. Of neem een kijkje op www.50cuweholten.nl. HOLTEN - Passage Holten houdt donder dag 28 september om 20.00 uur in de Kande laar een bijeenkomst. Te gast is ds. Ort uit Dieren. Hij vertelt over de schilderijen van Mare Chagall. Het onderwerp is Loflied op de liefde. HOLTEN - Toch wel een beetje gespannen stonden de Holtense en Rijssense gastgezinnen afgelopen donderdagochtend te wach ten bij de Kandelaar. Rond halftien kwam daar de Oad-bus aan met 29 kinde ren uit het Wit-Russische Osowaya. Met foto's van de gastgezin nen in de hand kwamen de kinderen nog een beetje onze ker uit de bus. Ook zaten ze al een beetje te zoeken naar wel ke mensen er op de foto ston den, want dat zijn de komen de acht weken hun pappa en mamma. Burgemeester Bort Koelewijn was aanwezig om de gastjes te verwelkomen. "Het is span nend voor de kinderen, maar ook voor de gezinnen", zegt hij. "Een periode van acht we ken lijkt heel erg lang, maar is voorbij voordat je er erg in hebt". De tolk die voor de kinderen de woorden van Bort vertaalt, moet bij deze zin even naden ken. Bort helpt haar daarom lachend: "Dat het heel snel voorbij is". Hij gaat verder: "De integratie met ranja is al begonnen. En ik hoop dat jul lie ook van onze melk en kaas mogen genieten". Als presen tje kregen ze snoepjes in een blikje met daarop Gemeente Rijssen-Holten. Voorzitter Henny Kruk geeft de gastgezinnen eerst nog een verslag van de reis, voordat de kinderen onder hen wor den verdeeld. Zeven bestuurs leden reisden met veel bagage voor de kinderen van de vori ge keer af naar Wit-Rusland. Er werd een nacht geslapen in de bus en een keer in een ho tel. "In de buurt van Wit-Rusland kregen we uit Holten ineens een telefoontje dat er ineens een verbod zou gelden om kinderen uit Rusland te ha len", vertelt Henny. Even was er verontrusting bij de be stuursleden. Maar het bleek alleen voor Italië te gelden. "De kinderen zaten al keurig te wachten in het klaslokaal", zegt de voorzitter. "Gespan nen zaten de ouders achter in". Er werd gevraagd hoeveel in woners Holten heeft. Zo'n ne genduizend kregen ze te ho ren, waarna er hard werd ge lachen. Het plaatsje Osowaya kent namelijk maar tweehon derd inwoners. HOLTEN - De kinderen uit Wit-Rusland die acht weken in Holten en Rijs- sen verblijven, hebben een vol programma. Zo krijgen ze 's ochtends les van de eigen juffrouw in basisschool De Regen boog. Daarna volgt 's mid- dags een kennismaking met Nederland. Dat kan een wandeling zijn, zwem men of plezier maken in het dolfinarium in Harder wijk of Dolle Pret in Al melo. In acht weken tijd kunnen ze even op adem komen en frisse lucht op snuiven, die ze in Wit- Rusland zo missen. Alhoe wel de ramp in Tsjernobyl met de kernreactor alweer twintig jaar geleden is, zijn de gevolgen daar nog steeds zichtbaar. De ge zondheid blijft er erg ach ter. "Het was een ontspannen sfeer en we hebben de ouders duidelijk gemaakt dat hun kinderen bij ons in goede handen zijn", benadrukt Hen ny. "Ze zijn toch maar liefst acht weken weg". De reis naar Nederland ging goed. "Er heeft niemand ge huild". Warschau, de hoofdstad van Polen werd aangedaan. "De ene 'oooh' na de andere klonk in de bus", vertelt ze. Dan za gen de kinderen hoge gebou wen. dan weer een grote brug of een helikopter. Allemaal dingen die ze nog nooit van hun leven hadden gezien". Met elkaar werd gevoetbald, getennist, spelletjes gedaan en haar gevlochten tijdens de ovemachtingstop. In de bus kregen de kinderen foto's uitgedeeld met daarop het gezin waar ze acht weken gaan logeren. "Erg spannend allemaal", geeft Henny aan. Na haar reisverslag werden de kinderen en gastgezinnen een voor een naar voren ge roepen om elkaar kennis te la ten maken. "We gaan een brief schrijven naar de ouders met daarin een foto waarop het gastgezin en hun kind staan", vertelt Henny. "Zo weten ze dat alles goed is ver lopen". Voor de gastgezinnen wordt het met handen en voeten pra ten, omdat de kinderen alleen Russisch spreken. Wel is er een tolk aanwezig. Henny: "Vanaf de tweede klas krijgen ze wel Duitse les. maar stel je daar niet al te veel van voor". Met foto's in de hand, kwamen de Russische kinderen uit de bus. Vanaf hun stoel in de Kandelaar zochten ze al met hun ogen naar hun gastgezinnen. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5