Prijswinnaars Fixet Holten Tandarts Groot neemt afscheid Diana Kamphuis volgt Albert Groot op Wis en waarachtig Agenda Bejaardensoos, Kan delaar, dinsdag 26 sep tember 2006, 14:30 Lezing Bram Bakker, Boschkamp, woensdag 27 september, 20:00 NBvP Holten: Trans- Siberian-Express, Vos man, donderdag 28 september 2006, 20:00 Passage Holten: ds. Ort vertelt over schil derijen van Marc Cha gall, Kandelaar, don derdag 28 september 2006, 20:00 NBvP Holten: works hop bezem opmaken, Vosman, maandag 2 oktober 2006, 20:00 Veiling en boeken markt, Rondom ge bouw Irene, zaterdag 7 oktober 2006 NBvP Dijkerhoek. Bonte Paard, dinsdag 10 oktober 2006 NBvP Holten: Fami lierelaties, Vosman, donderdag 12 oktober 2006 Rondje Kulturhus, Gemeentehuis Holten, zaterdag 14 oktober 2006 Bejaardensoos, Irene, dinsdag 17 oktober 2006, 14:30 Jubileumconcert HGK, Dorpskerk, vrij dag 20 oktober 2006 Diepe Hel Holterberg- loop, Holten, zaterdag 28 oktober 2006 Rocktoberfest, Dijker- hoek, zaterdag 28 okto ber 2006 - zondag 29 oktober 2006 i ruis laien ue Kinaeren zien wat ze hebben getekend en gewonnen. (Foto: Sander Sche- perman) HOLTEN - Zo'n veertig kinderen met ouders ver zamelden zich woensdag middag 21 september bij de Fixet Bouwmarkt aan de Keizersweg 65 C in Holten. Tijdens de openingsweken van de Fixet Holten, begin juli, konden alle kinderen een kleurplaat ophalen en inkleuren. Gedurende de weken daarna werden deze ingekleurde tekeningen weer ingeleverd en afgelo pen woensdag was de lang verwachte prijsuitreiking. De uitreiking geschiedde onder begeleiding van een clown en werd vervolgd met een speurtocht door de winkel. Voor iedere deel nemer was er een attentie. Voor de hoofdprijswin naars was er afhankelijk van de leeftijd (5-1 1 jaar) een MP3 speler en voor de jongste deelnemers kin dergereedschap. Al met al een zeer geslaagde actie van de Fixet Bouwmarkt Holten. Dinsdag 26 september 2006 Een standbeeld vuur Wim Dalhuuz'n. N'oorlog is nog neet e wunn n ma het getuugt van lef, ai het opnemmt vuur zes Hoolter boer'n. En det geet neet um die zes stemm'n. Netuurlijk mött det grööte industrieterrein der neet köm- m'n. Ast der grööte bedriem'n hier hen wilt, könnt die in de éérste plaatse wa terechte in Dêêmter en Almelo. As Riess'n zo neurig ruumte neudig hef, loat ze dan êêrs mar is kiek'n of ter nog öóld spul leuig steet, ok al kost det meer. Wie mött het toch met zien all'n betaaln. As Herman Wessels het hef oaver een wie-geveul, motte ma is good zien oor in Hoolt'n te lustem legg'n, doa lééft nog volop dat de Riessense partiën. SGP en CU vuurop, in de êêste plaatse Riessens dêênkt. in Hoolt'n is ter een gróót geveul van, Riessen oaverheerst öóns. En det kan ok neet aans, want de beire partien hebt in Hooit n hoaste gen anhang. Dan köi neet proat'n van wie ma van zie. En zie doot ma dit en zie doot ma det. En dan lêêz ie in de kraante det de ambtenaar'n de roads- leed'n mött oavertuug'n, van het feit, dat milln op't Hool terbrook, de beste plaatse is vuur industrie. Die ambte naar'n mött gen politieke preuitjes verköóp'n. die mött ant wark. De grónd, doar mill'n op't Hoolterbrook is boer'ngröönd en det mött zö bliem'n, det is beloafd. Het mag neet zo weer, dai det stuk pakt, umdet det de gekeupste oplossing is, umdetter ma een paar leu wónnt. Iezöll'n toch van hei ligheid n'Hoolterbarg anwiez'n umdet ter doar gen ene wónnt. Nee, dan betaale wie met zien all'n mar iets meer. Wie wilt het Hoolterbrook zo völle meugelijk. hóld'n zoast is. Het dut a zeer genog, datter zo noe en dan wier een stukske veleuir'n geet. Ast der een wie-geveul mött kómm'n tuss'n Hoolt'n en Riessen zöllt de Riessner bestuurders gek mött'n weer met het Hoolterbrook en met Hoolt'n, gekmött'n weer met de meuiste parel van Sallaand, met zien machtigen Hoolter- barg en zien móóie wiedse Hoolterbrook. Det heurt bie meka. Doar, woet de vrêêmd'n eur weg zeukt, langs diek en langs wal en neet mött goa oaver een gróót industrieter rein, det nog grötter is as Hoolt'n zelf. Ai böam'n op'n Hoolterbarg staot, möi de wiedsheid van't Hoolterbrook zee en neet eindeloze industrieterrein'n, mill'n op't brook, tut bienoa an de Schipbekke. Ma ik bin bange det de méé ste Riesner neet ees wéét woet het Hoolterbrook lig, loat stao dat ze der benul van hebt, det het heurt bie Hoolt'n. net as'n Hoolterbarg, onmisbaar vuur de vrêêm'n en det dut zeer. Wis en waarachtig. De vêêrkaante viefkop Groot geeft HOLTEN - Begonnen in een noodgebouwtje heeft tandarts Albert Groot nu een praktijk met twee be handelkamers aan de Schoolstraat. Na 33 jaar stopt hij in Holten en geeft de boor door aan Diana Kamphuis-Svilpaite. Ik wilde een medische stu die doen, maar hield ook lvan knutselen en model bouw", vertelt Albert. "Het [Werd dus tandheelkunde", pij zat nog in militaire [dienst toen hij tegenover Poer Keizer in het weiland een directiekeet ging be reken als tandartspraktijk. [Ik moest officieel tot 17.00 Pr op de kazerne blijven, (naar ging al rond half drie r'eg om te werken als tan- parts", zegt hij. "Eerst Nesten dan de kalveren p°g uit het weiland worden Eenaald". [Albert heeft daar korte tijd gezeten en betrok daarna pen huis met praktijk op de- pclfde locatie aan de Aal- pnksweg. "Er waren toen in polten twee tandartsen" pan nul patiënten begon zijn paktijk te groeien en begon peen wachtlijst te ontstaan, paar uitbreiden met een ex- j[?tar>darts bleek moeilijk. hert: "Holten \^as eigen- |J Ie groot voor twee tan- artsen, maar te klein voor N Hierdoor bleef de ver dunning voor een derde col- [?a eerst uit. Later veran- pue dat en nam de nieuwe '.„ga ongeveer duizend '"«enten van Groot over. "De laatste jaren komen er steeds meer regels bij, waar door de werkdruk steeds ho ger wordt. Zoals b.v. regel geving rond milieu en" de Arbowet". Een voorbeeld daarvan zijn de maatregelen die werden getroffen na de ontdekking van aids. Tandartsen werden verplicht handschoenen, een mondkapje en een bescher- mingsbril te dragen. Niet echt iets voor Albert: "Ik werk het liefst met blote handen. Dan heb je beter grip en gevoel dan met handschoenen aan. Die overgang viel niet mee" Het eigenlijke werk van tan darts is in 33 jaar niet echt veranderd. Wel verbeterde de techniek en materialen, zoals composietvullingen. "Ik werk nu met digitale röntgenologie en compu ters", geeft hij aan. "Er zijn echter wel veel specialis men bij gekomen zoals bij voorbeeld parodontologie, endodontologie en tandart- de boor door aan zijn opvolgster Diana Kamphuis-Svilpai- tandarts Albert te. (Foto: Harrv sen die gespecialiseerd zijn stige patiënten". Een hele in het behandelen van ang- verbetering vindt hij de im- plantologie. "Met behulp van kunstwortels die in de kaak worden aangebracht, kunnen protheses worden vastgeklikt- of er kunnen kronen op worden beves tigd. Ook is er tegenwoordig meer aandacht voor preven" tie en is de patiënt zich veel bewuster geworden wat be treft hygiëne. "Mensen zijn meer dentalminded". De mondhygiëniste kan hierbij een goede hulp zijn. Albert is nu 60 jaar en stopt daarom vanaf 1 oktober met z'n tandartspraktijk. Ook spelen gezondheidsredenen mee en de grote druk die de praktijk met zich mee brengt. "Ik heb altijd hard gewerkt en wil het nu wat rustiger aan gaan doen". Wel wil hij nog twee dagen in de week gaan werken als tandarts, maar niet in Hol ten. "Als ik hier in de prak tijk zou blijven werken, dan wordt het toch weer de prak tijk van tandarts Groot en daar wil ik nu juist een streep achter zetten". HOLTEN - De opvolger van tandarts Groot, Diana Kamphuis-Svilpaite heeft er erg veel zin in. Ze is dan ook zeer enthousiast. Diana komt oorspronkelijk uit Li touwen waar ze farmacie en tandheelkunde heeft gestu deerd. Daarna nog een keer tandheelkunde in Nijmegen. "Mijn moeder is TBC en long arts in Litouwen en haar passie voor dat werk leek me ook wel wat", vertelt Diana. Na het be halen van haar diploma farma cie ging ze er aan de slag als apotheker, maar miste toch het contact met mensen. Na een tijdje heeft zij besloten om weer te gaan studeren, dit keer tandheelkunde. Daarna heeft zij als tandarts in een grote staats polikliniek en in een kleinschalige privé praktijk gewerkt. Na verhuizing naar Nederland heeft zij ontdekt, dat haar opleiding hier niet volledig erkend is, zij kon hier haar beroep niet uit oefenen. Na wachttijd van 3 jaar voor een plaats op de Universiteit ging zij alweer studeren. In Nijmegen volgde ze tandheel kunde en deed de vijfjarige opleiding in vier jaar. Diana: "Ik heb er erg veel voorge daan: veel leren". Laatste 1,5 jaar heeft zij met veel plezier in een praktijk in Raalte als waarnemer gewerkt en nu neemt ze stap naar Hol ten. Tandarts Groot heeft con tacten met het tandtechnische laboratorium in Raalte en kwam zo in aanraking met Diana. Hij vroeg haar of ze geen interesse had om zijn praktijk in Holten over te ne men en dat leek haar wel wat. Vanaf oktober zal Diana het nieuwe gezicht zijn aan de Schoolstraat. Maar patiënten kunnen woensdag 27 septem ber alvast kennis met haar ma ken tijdens het afscheidsfeest van Albert Groot. "Ik geef de boor met een gerust hart door aan Diana. Ik heb in haar dan ook het volste vertrouwen".

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3