Gratis vervoer naar Nederlands Watermuseum Overijssel doet meer voor verkeer e Overijssel Subsidies. Overijssel kan niet zonder! Politiek weer volop in beweging provincie Zoekplaatje redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel.nl De groepen zeven en acht van basisscholen in Overijssel kunnen in het lesjaar 2006/2007 gebruik maken van gratis vervoer naar het Nederlands Watermuseum. Een vervoerssubsidie van de provincie Overijssel en de waterschappen maakt dit mogelijk. Deze subsidie is vorig jaar ook al beschikbaar gesteld aan de scholen en is wegens succes verlengd. Het Nederlands Watermuseum staat in park Sonsbeek te Arnhem. Hier leren bezoekers spelenderwijs alles over zoet water en wat hiermee te maken heeft, zoals te veel, te weinig en te vies water. Voor de groepen zeven en acht is een lespakket ont wikkeld dat start op school, wan- neer er per post een vreemd flesje arriveert. Vervolgens bezoeken de leerlingen het museum. De vervoerssubsidie is bestemd voor gratis vervoer naar het museum. De entree is 4,00 per leerling. U kunt een aanmeldingsformulier invullen voor 1 november 2006 via de web site www.'watermiseum.ni. Of vraag een formulier aan via telefoonnum mer 026 355 12 40. De provincie werkt de komende jaren op verschillende plaatsen aan de weg. Dit gebeurt om de wegen veiliger, herkenbaarder en beter bereikbaar te maken. Rechtsafstroken Onderzoek wijst uit dat rechts afstroken het zicht op de hoofd rijbaan belemmeren waardoor ernstige ongevallen ontstaan. Daarom worden alle rechtsaf stroken op provinciale wegen weggehaald. Door als wegge bruiker geleidelijk af te remmen bij het afslaan, kan het achter opkomend verkeer hier tijdig op reageren. Zo worden ernstige kop-staart botsingen voorko men. Rechtsafstroken blijven bestaan wanneer het weghalen ten koste gaat van de doorstro ming. Zoals bij een spoorweg overgang of brug en als deze strook overgaat in een oprit naar een autoweg of autosnelweg. Kijk voor andere maatregelen en wegwerkzaamheden bij u in de buurt op www.overijssei.nl/verkeer_en_vervoer. Oplossing zoekplaatje juni: Kalkovens te Hasselt. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 6 oktober 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nteiiwsredo<tie@OYehjsseini. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen wor den drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Het officiële startschot voor het Statenjaar 2006-2007 is deze maand gegeven in de gemeente Steenwijkerland. Het thema voor de start was deze keer 'Provincie Overijssel, verkoop 't maar!' "Fris beginnen, nieuwe ideeën opdoen, elkaar motiveren en inspireren", zei Commissaris van de Koningin en voorzitter van Provinciale Staten, Geert Jansen in zijn openingswoord. "We hebben een bijzonder belangrijk jaar voor de boeg. De verkiezingen staan voor de deur. Volgend jaar om deze tijd zien de Staten er anders uit. Anders van samenstelling en anders van omvang." Volgens Jansen moet de provincie Overijssel zich als middenbestuur meer dan ooit waarmaken. "Onze functie moet goed zichtbaar zijn." De Provinciale Statenverkiezingen worden volgend jaar op 7 maart gehouden. Als gevolg van een wetswijziging worden Provinciale Staten een stuk kleiner. Het aantal Statenleden gaat na de verkie zingen van 63 naar 47. De eerstvolgende Statenvergaderdag vindt plaats op woensdag 11 oktober. De commissies gaan zich overdag onder meer buigen over de begroting 2007. De Statenvergadering begint om 18.00 uur. De Statenvergaderdagen worden gehouden in de Buitensociëteit aan het Stationsplein in Zwolle. U bent van harte welkom! gedeputeerde Job Kiaasen, bereikbaarheid en bestuur De provincie wil veel realiseren en heeft daarbij anderen nodig. We werken daarom nauw samen met partners als gemeenten, water schappen, Kamers van Koophandel, etc. Ook een breed scala aan instellingen en organisaties leveren via subsidies een belang rijke bijdrage aan de doelstellingen van de pro vincie. U kunt daarbij bijvoorbeeld denken aan Landschap Overijssel, Natuur en Milieu Overijssel, de Overijsselse Vrouwenraad en de Sportraad Overijssel. Jaarlijks geven we zo'n 140 miljoen euro aan subsidies uit. De provincie gaat met ingang van 2007 de sub sidieverlening moderniseren. Wij noemen dat 'subsidieverlening Nieuwe Stijl'. We willen niet alleen de kwaliteit en effectiviteit van de subsidies verbeteren, maar ook het aantal regels terugdrin gen. Daarom hebben we de afgelopen tijd alle bestaande subsidierelaties en subsidieregelingen onderzocht. Bij de nieuwe manier van subsidieverlening is spra ke van meer uniformiteit en heldere afspraken. De provincie en de gesubsidieerde instellingen weten over en weer wat ze wanneer van elkaar kunnen verwachten. Kijkt u voor verdere informatie op de website van de provincie overpse nf

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 25