Subsidiemogelijkheid voor vrijwilligerswerk Bekendmakingen Magazine Overijssels Buiten in heel Overijssel op de mat Kort nieuws Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl De bredere verspreiding van Overijssels Buiten is méde mogelijk gemaakt door steun van de Europese Unie. Heeft u suggesties voor onderwerpen in Overijssels Buiten of heeft u het gratis magazine niet ontvan gen, neem dan contact op met 038 499 92 55. Wilt u met een mede werker van de provincie praten over uw initia tieven, kijk dan op de website www. Overijssel, nl/ggw. Gedeputeerden Piet Jansen en Carry Abbenhues verspreiden Overijssels Buiten in Zwolle en Almelo. Herfstfair Ootmarsum Weet u wat het Nationaal land schap Noordoost-Twente u te bieden heeft? Via leuke activitei ten op de Twentse herfstfair in Ootmarsum komt u hier achter. De herfstfair vindt plaats op 13, 14 en 15 oktober. De provincie Overijssel is hier ook met een stand aanwezig. Voor iedere bezoeker van de stand is er een toepasselijk presentje. Voor meer informatie over de fair kunt u terecht op www.twentse-herfst- fair-ootmarsum nl of www.overijssel.nl Geld voor evenementen Grote en kleinere evenementen en festiviteiten die in 2007 in Overijssel worden georgani seerd, maken kans op een finan ciële bijdrage van de provincie. De provincie heeft hiervoor een bedrag van 300.000 euro gere serveerd. Het geld is beschikbaar voor een viertal grote evene menten met een landelijke uit straling en nog eens tien kleine re evenementen. Het provincie bestuur wil zo het contact tus sen diverse publieksgroepen en culturele producties in Overijssel vergroten. Daarnaast wil zij daarmee de naamsbekendheid van de provincie vergroten. Aanvragen voor een financiële bijdrage, voorzien van een publi citeitsplan en een begroting, moeten voor 1 december 2006 bij de provincie binnen zijn. Bij grote evenementen financiert de provincie 50.000 euro (max. 25 procent van de begroting) en bij kleinere evenementen 10.000 euro (max. 50 procent van de begroting). Hiervoor worden sponsorcontracten afgesloten. Kijk voor de voorwaarden en meer informatie op www.osrerijs- sel.nl/evenementenbeleid. Taxi's bij alle stations in West-Overijssel Reizigers in West-Overijssel kunnen binnenkort vanaf elk treinstation in deze regio van een deeltaxi gebruik maken. Doel van de pro vincie en de NS is om de trein en deeltaxisystemen op een logische wijze te verbinden. In de grotere steden Zwolle en Deventer blijft Treintaxi van NS voorlopig nog bestaan, de overige stations krij gen een Regiotaxizuil. Op de stati ons Steenwijk, Kampen, Ommen, Hardenberg en Raalte krijgen de Regiotaxizuilen dezelfde functie als Treintaxizuilen. Op de kleinere sta tions Olst, Wijhe, Heino, Dalfsen, Mariënberg en Gramsbergén komen eenvoudige Regiotaxizuilen zonder reserveringsknop te staan. Ritten via deze stations moeten minimaal 1 uur voor aanvang wor den aangemeld. Kijk op www.overijssel.nl bij verkeer en vervoer voor meer informatie. De inwoners van de reconstruc tiegebieden in Salland en Twente (met uitzondering van de steden) ontvingen het magazine de afge lopen vier jaar al ieder kwartaal. Vanaf het septembernummer richt de inhoud van het magazine zich behalve op de ontwikkelingen in het reconstructiegebied ook op alle buitengebieden van Overijssel. De projecten lopen uiteen van Kulturhusen tot kavelruil en van zorgboerderijen tot de aanleg van nieuwe natuur. Allemaal onderwerpen die het leven in de Overijsselse buitengebieden aan genamer maken. Piet Jansen, gedeputeerde Landelijk gebied en Water en verantwoordelijk voor de Gedeputeerde Staten van Overijssel maken vrijwil ligersorganisaties attent op de mogelijkheid om een subsidie aan te vra gen voor vrijwilligerswerk dat in 2007 in Overijssel plaatsvindt. Doel van de subsidieregeling is kleine vrijwilligersorganisaties in Overijssel te ondersteunen in de kosten van bestuur, activiteiten en of kadertraining. Reconstructie in Overijssel, roept inwoners van Overijssel op om te komen met hun ideeën. "We zijn al een heel eind op weg met de ontwikkeling van de buitenge bieden, maar het kan nog beter. We moeten er met zijn allen voor zorgen dat de agrarische sector in ontwikkeling blijft, de buitengebieden leefbaar zijn en dat mensen met plezier in de kleine kernen blijven wonen." Carry Abbenhues, gedeputeerde Economie en Innovatie: "Nu kan iedereen kennismaken met de ont wikkelingen op het gebied van bij voorbeeld recreatie en landbouw. De voorbeelden in Overijssels Buiten zijn een inspiratiebron voor nieuwe ideeën." Vrijwilligersorganisaties kunnen een subsidieaanvraag indienen, als zij: - een maatschappelijke meer waarde hebben; - ten minste op regionale schaal werkzaam zijn; - statutair in Overijssel gevestigd zijn en rechtspersoonlijkheid bezitten; - hoofdzakelijk in Overijssel vrij willigerswerk verrichten; - werkzaam zijn op één van de volgende terreinen: milieu. natuur, landschap, integratie, opheffen sociale achterstand, welzijn, zorg, emancipatie, sport, kunst, cultuur of educatie; - niet in staat zijn zelf in de kos ten voor bestuur, activiteiten en of kadertraining te voorzien; - over ten hoogste een halve for matieplaats beschikken. De subsidie kan worden aan gevraagd met een aanvraagfor mulier. Dit aanvraagformulier is verkrijgbaar via de provinciale website www overijssel.nl. De subsidieaanvraag dient voor 1 november 2006 door de provincie te zijn ontvangen. Aanvragen die na 1 november 2006 bij ons worden ingediend zullen niet in behandeling worden genomen. Voor meer informatie kunt u bellen\met mevrouw C. Hes-Dekker, tele foonnummer 038 499 83 67. Alle inwoners van Overijssel kunnen sinds kort alles lezen over de activiteiten en pro jecten die plaatsvinden in het reconstruc tiegebied en de buitengebieden van de pro vincie. Het magazine Overijssels Buiten is vorige week bij iedereen op de mat geval len en bericht onder andere over de aanleg van nieuwe natuur en bouw van kulturhusen.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 24