Tineke Veluwenkamp winnares Orchiade '06 SV Enter verliest koppositie aan NE O Nike trial Excelsior m Bankpersoneel werkt als vrijwilliger bij zorgboerderij De Piet Open dag De Piet Passage Zangavond Nehemia Dronken Controles tr Dinsdag 26 september 2006 Pagina 21 YPELO - Zorgboerde rij de Piet en de Groe ne Brug, Voorbroeks- weg 3 in Enter (Ypelo) houden zaterdag 30 september van 10.00 tot 15.00 uur open dag. Rond 11.00 uur zal de officiële opening plaats vinden van de nieuwe koffieschenkerij door de burgermeester van Wierden, L.B. Kobes. De onderhoudstuin zal geopend worden door de wethouder van Almelo, J.M.M. Kuik-Verweg. Er is een doorlopend programma. De boeren- dansers de Brookmoaten uit Bornerbroek hebben hun medewerking toege zegd. ENTER - Christelijke vrouwenorganisatie Passage Enter begint aan haar nieuwe sei zoen. De bijeenkom sten worden maandags om 19.45 uur gehou den in Ons Centrum aan de Putmanstraat 55 in Enter. Regiodirecteur Regge- land Zorgvoorzieners A. Kattenberg vertelt maandag 16 oktober over de zorg in het alge meen. De leden van Pas sage gaan dinsdag 31 oktober naar Ter Brugge Relatiepakketten BV in Borne. Ze maken een rondleiding door het be drijf, waar ze druk bezig zijn met het maken van kerstpakketten. Anna Geerdink uit Al melo laat maandag 13 november zelfgeschre ven gedichten en verha len in het Twents horen. Ze komt in klederdracht en vertelt ook daarover. Verder heeft ze een koffer met oude Twentse kleding bij zich. Maandag 18 december staat in het teken van de kerstviering. Jachtopzichter van 't Loo Jan Huttinga, houdt een dialezing over ge kroond wild. Hij laat mooie natuurbeelden zien, waarin wilde die ren de hoofdrol spelen. Huisarts J.E Wassink- Meijer verzorgt een avond met als thema Wat zijn de risicofacto ren voor hart- en vaat ziekten en wat kunnen we er zelf aan doen. De leden gaan donder dag 15 maart op excur sie naar het Zotel in het streekziekenhuis Mid- den-Twente in Hengelo. Hier wordt ziekenhuis zorg gecombineerd met alle voorzieningen van een middenklasse hotel. De jaarvergadering volgt op maandag 19 maart. Na de pauze wordt het 45-jarig jubi leum van Passage Enter gevierd. Leraar geschie denis en godsdienst P. Janse, geeft een diale zing met als onderwerp Van Genesis naar Gol gotha. Het jaarreisje staat gepland op 8 of 22 mei. Voor meer informa tie over Passage Enter: J.M. ter Weel-Olthuis, 0547-381006. RUSSEN - Tineke Velu wenkamp, redactiemede werkster van deze week krant heeft met een van haar planten de eerste prijs gewonnen van de exotische orchideeënshow Orchiade 2006, die nog tot 1 oktober in de kasteeltuinen in Ar- cen te bezichtigen is. De Maxillaria callichroma, die deze inwoonster van Rijssen twee jaar geleden als jonge plant uit Ecuador im porteerde, werd door het team van keurmeesters met 9,5 tot mooiste plant van de tentoonstelling aangewezen. Zij is lid van de Kring Oost Nederland van de Neder landse Orchideeën Vereni ging (NOV) Onze medewerkster kweekt al meer dan twaalf jaar orchi deeën. Vooral orchideeën uit Zuid-Amerika hebben haar interesse. Door deze hobby brengt zijn meestal haar va kanties door in gebieden waar veel orchideeën in de natuur voorkomen en foto grafeert deze exotische plan ten op hun natuurlijke stand plaats. Orchideeën zijn be schermde planten, die alleen voorzien van officiële im portpapieren en Cites geïm porteerd kunnen worden. Volgende week vertrekt Ti neke Veluwenkamp voor een maand naar Ecuador, waar ze samen met de orchideeën- deskundige Jan Nijhuis uit Enschede en zijn dochter Claudia een inventarisatie gaat maken van de soorten orchideeën die voor komen Zeer trots staat Tineke Veluwenkamp bij haar winnende orchidee. op het particuliere natuurge bied van de lodge Cabanas Ecológicas Copalinga bij het Podocarpus Nationaal Park in het zuiden van Ecuador. Dit gebied met subtropisch regenwoud ligt tegen de flan ken van het Andesgebergte en is zeer rijk aan vogel- en orchideeënsoorten. De Orchiade 2006 in de kas teeltuinen in Arcen wordt ge houden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de NOV en het 100-jarig be staan van de KNOP, de orga nisatie voor orchideeënpro- ducenten. De NOV heeft een grote tentoonstelling met meer dan 2000 orchideeën ingericht in Casa Verde, de kas op het complex van de Kasteeltuinen. Hobbyisten van vijftien regionale krin gen van de NOV stuurden zo'n 1300 planten in. Verder wordt meegewerkt door on der andere de Hortus in Lei den, Diergaarde Blijdorp en de Vlaamse orchideeënver- eniging. In het kasteel is een kunst- zinnige tentoonstelling te zien van de KNOP waarin meer dan 6000 orchideeën zijn verwerkt. Hieraan werd meegewerkt door leerlingen van AOC scholen in Almelo, Doetichem, Enschede en Twello, die onder leiding van hun lerares Miranda ter Voorde alle ruimtes in het kasteel met orchideearrange menten versierden. Een an dere belangrijke inbreng vanuit Twente kwam van de Enschedeër Edzard Bos, die het initiatief nam voor deze grootste ooit in Nederland gehouden Orchideeënshow. RIJSSEN - De evangeli sche gemeente Nehemia houdt zondagavond 1 okto ber haar zangavond in het in het muziekgebouw Wil- helmina aan de Morsweg. Muzikale omlijsting wordt verzorgd door de Nehe- mia-muziekgroep. Ieder een wordt van harte uitge nodigd om deze zang- dienst, die duurt van 19.00 tot 20.15 uur, bij te wonen. Voor meer informatie kan men bellen met telefoon 0548-612751. RIJSSEN - Op de Oude Veermarkt in Rijssen werd woensdag 20 september om 1.45 uur een 61-jarige man uit Rhenen aangehou- den voor het rijden onder invloed van alcohol in zijn personenauto. Aan het po litiebureau blies hij 0,75 promille. Een proces-ver baal is opgemaakt. WIERDEN - Op de Dokter GH Beensweg in Wierden controleerde de politie een 51-jarige man uit Wierden in zijn auto. Bij deze auto mobilist constateerde de politie alcoholgebruik en hield de man aan. De' ademanalyse aan het bu reau lukte niet, waarna een bloedproef werd afgeno men. HOLTEN - De afgelopen week werden er meerder controles gehouden aan de Lichtenbergerweg, Akker- dijk in Rijssen en aan de Holterbergweg in Holten. In totaal werden er 60 be keuringen uitgeschreven. 4 ENTER - SV Enter heeft zondag haar koppositie in de derde klasse A verloren aan directe concurrent NEO uit Borne. Na over winningen op Almelo en ABS en een gelijkspel tegen de Tukkers, werd de eerste nederlaag geleden op eigen veld. Enter zakt door dit resultaat naar de vijfde plaats met twee punten achterstand op koploper NEO. In een gleijkopgaand duel was de openingsfase voor de bezoekende ploeg, waarna Enter na twintig minuten het heft in handen nam. Waar NEO het beste veldspel liet zien, waren de beste kansen voor de ploeg van trainer Ronnie Boers. Tijdens de thee prijkte echter de bril- stand nog steeds op het sco rebord. Na rust wist NEO het goede voetbal wel om te zet ten in doelpunten. Hierdoor keek Enter met nog tien mi nuten te spelen tegen een on overbrugbaar lijkende 2-0 achterstand aan. Maar in de extra tijd voltooide zich een slotscenario waar menig sce narioschrijver van zou likke baarden. Door een aantal blessures was de man in het zwart van mening dat er na de reguliere negentig minu ten nog doorgespeeld moest worden. Dit leek goed uit te pakken voor de thuisploeg toen in de 91 e minuut de An- schlusstreffer door Averdijk achter de Bornse doelman werd gewerkt. Toen niet lang daarna de bal ook nog op de stip ging voor Enter, leken de roodwitten toch nog een punt te gaan pakken in eigen huis. Richard Geels bleef koel en schoot de gelijkmaker tegen de touwen. Helaas voor Enter kon de fluitist er nog geen genoeg van krijgen en wist NEO in de 102e minuut het Enter- se kamp nog in rouw te dom pelen door de winnende 3-2 te maken. Waar Enter eerder dit sei zoen een paar keer gelukkig was, was dit maal vrouwe Fortuna niet gehuld in een roodwitte outfit. Met de bei de benen weer op de Enterse grond mogen de SV'ers het volgende week gaan probe ren in Goor waar Twenthe hen met open armen zullen ontvangen. Beide ploegen staan inmiddels op 7 punten, er kunnen dus goede zaken worden gedaan bij een over winning in Goor. RIJSSEN - Dinsdag 26 september zal er bij Excelsi- or'31, in samenwerking met Select Sport, een zgn. Ni ke Trial plaatsvinden. Vanaf 18.00 uur is de Nike truck aanwezig, op bet sportpark De Koerbelt. Ieder Excelsior'31 lid zowel senior als jeugd kan uit het assortiment van Nike een paar voetbalschoenen passen en ze zelfs gedurende een training kunnen testen. Mocht ie mand niet te hoeven trainen dan is er vast wel een stukje veld en een bal voorhanden om de schoenen uit te probe ren. Als de schoenen bevallen kan men een bon meekrij gen met het artikelnummer erop, oni het vervolgens bij Select Sport aan te schaffen, tegen een actieprijs! Voor meer informatie kunt u terecht bij Select Sport, aan de Haarstraat 32 in Rijssen. Tel. 0548-514185. (Foto: Harrv Broeze) WIERDEN - Nuttig bezig zijn en elkaar als collega's eens op een ander manier leren kennen. Dat "onder gingen" vier collega's van de ABN/AMRO-bank van Wierden. Bij de bank lopen projecten in het kader van "op reis gaan" dus nu gingen ze "op reis" naar een andere werk plek om daar als vrijwilliger een dag(deel) mee te draaien. De bankmedewerkers wer den benaderd door Ria Maassen van de Brink van de stichting Accolade voor een tweetal adresjes waarmee zij goede contacten heeft name lijk: peuterspeelzaal Poesje Mauw in Wierden en zorg boerderij De Piet in Enter. Christie Withag en Anja Brunink vonden het heel ge zellig op de peuterzaal. "We hebben al van alles geknut seld met de peuters en al lui ers verschoond. Het is weer eens wat anders dan cijfer matig bezig zijn". Volgens leidsters Elfnede van Baaren en Sita Schonewille waren de dames heel gedreven. Bij zorgboerderij De Piet waren Han Spiele en Mira van He melen druk in de weer in de tuin en met de dieren.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 21