de nieuwe modecollectie tijdens onze tdodc prcscfifcat: w mode Jubileumsymposium over wonen toekomst Laat u verrassen door Liefl No-No Mexx Mt*y Malo Name it* a/h Dorpsplein in Enter 0547 - 38 12 21 Vel Kerkstraat 6a Holten - Tel. 0548-36 76 40 Tuinstraat 1 Lochem - Tel. 0573-25 59 26 lnfo@dekindertuin.nl www.dekindertuin.nl Dinsdag 26 september 2006 RUSSEN - BDC ingenieurs en architecten bestaat dit jaar een kwart eeuw en dat wordt onder meer gevierd met een symposium op woensdagmiddag 4 oktober in het Parkgebouw. Het symposium heeft als thema 'Wonen in De Toekomst'. Prominente sprekers uit de politiek en de bouwwereld brengen de discussie op gang. Vrijdag '3 november wordt in Lucky een bruisen de feestavond gehouden. En BDC zou BDC niet zijn als er ook geen fietsevenement op de agenda stond: deze ju bileumfietstocht is eerder deze maand verreden. Het begon allemaal op 9 juli 1981. Jan Bakker, directeur van BDC ingenieurs en ar chitecten, werkte samen met Gerrit Lensink. In die tijd zetten de gemeente Rijssen het voormalig Rruisgebouw aan de Wierdensestraat te koop. „De opbrengst was be langrijk, maar voor de ge meente was het ook van be lang dat er iets van een dien stenaanbod in dat gebouw ondergebracht werd." Dat dienstenaanbod kwam er door de invulling van het ge bouw: het Bouwkundig Diensten Centrum. Bakker, afkomstig uit een aanne mersnest, stoorde zich er re gelmatig aan dat in de bouw wereld van architecten ge zegd werd dat het weliswaar aardige en creatieve mensen waren, maar dat de-techni sche mogelijkheden en de bouwkosten van een te bou wen project aan hen niet be steed waren. „Vóór de jaren tachtig was de architect een bouwpastoor: hij wist van de hoed en de rand. Daarna ont stonden specialisaties en meerderen droegen bij in hetzelfde bouwproject." Bakker wilde de verantwoor delijkheden van de architect weer onder één dak brengen. „Het was niet meer mogelijk dat één persoon zo'n project in handen heeft; dat kon wel als team." Zo werd begin tachtiger jaren het pand aan de Wierdensestraat gekocht. Een jaar later stortte de hele bouwmarkt in elkaar. Bak ker, onderkoeld: „Het was een turbulente start." In het najaar van 1982 ging Bakker alleen door met het BDC. Het enige wat hij had was een fantastisch gebouw. Hij zat er alleen, met in zijn por tefeuille een kleine opdracht in Drachten. Bakker ging aan de slag: overdag praten als Brugman om opdrachten binnen te krijgen die 's nachts werden uitgewerkt. Gaandeweg druppelde het werk weer binnen. Tevreden blikt hij nu terug: „De for mule zoals we ons die toen voorstelden werd bewerk stelligd: onder één dak kon zo'n project uitgewerkt wor den, tot stand komen. Het be gint met een eerste gesprek met wensen; er staat nog niets op papier. Maar het ein digt met iets waar je om heen kunt fietsen: een woning, een school, een apprtementen- complex. Dat is het mooie van ons vak! fltorie pmetiiaita Jan Bakker en z'n zoon van BDC verzorgen een symposi um over wonen. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 14