Win droger met wat er sj ouwen Nieuwe najaarscollectie bij Velten Mode Enter Centrum Zumpke houdt open huis Helikoptervlucht en ONK Motocross Botsing motors Demonstratie land woeien Competitie Ons Vermaak Opa- en omadag Gewond Activiteiten Doornenbal Vergadering CDA i^rr^i 11 Dinsdag 26 september 2006 WIERDEN - De ver eniging voor bedrijfs voorlichting Wierden- Rijssen-Enter houdt «oensdag 4 oktober in samenwerking met acht bedrijven vanaf 13.15 uur een demon stratie stoppclbewer- king, nagewas zaaien, grasland woelen en be luchten. Dit gebeurt op een per ceel naast het Kulturhus Irene aan de Van Kreg- tenweg 9 in Notter. Het terrein wordt met bord jes demonstratie aange geven vanaf de weg Rtjssen-Wierden. Aan de demonstratie wordt meegewerkt door de volgende bedrijven: Lat- rago uit Goor, Van de Riet uit Ambt Delden, Slootsmid uit Laren/ Goor. Tijs, Luttenberg, Timmerman Wierden, Zwienenberg Markelo, Evers Agro B.V. Almelo en K.W.S. Benelux uit Etten-Leur. Aan het begin van de middag wordt op een perceel grasland gede monstreerd met een grasland woeler en een grasland beluchter van Evers Agro, een gras land beluchter van Jos kin en een wiedeg. Het tweede deel van de mid dag staat in het teken van stoppelland bewer ken. Hier worden ver schillende machines ge demonstreerd die in één werkgang stoppelland bewerken en een nage was inzaaien. Na de de monstraties is er gele genheid om bij de stands van de deelnemende be drijven het één en ander te bekijken of nadere toelichting te vragen. Voor informatie kan men bellen met Bert de Wilde 06-23681041 of 0547-381253. RIJSSEN - Visclub Ons Vermaak Rijssen start met de winter competitie. Deze be staat uit vijf wedstrij den. Eerste wedstrijd 30 sep tember: IJssel achter het gat bij Wilp; tweede wedstrijd 21 oktober: Twente kanaal Lonne- kerbrug bij de fietsbrug; derde wedstrijd 4 no vember: Banis gemaal Almelo; vierde wed strijd 18 november: Twentekanaal Lonne- kerbrug bij de zwaai- kont; vijfde wedstrijd 2 december: Regge bij Hankate. De wedstrijden duren van 8.45 tot 12.15 uur. Van de vijf wedstrijden tellen er vier mee voor het eindklassement. De laatste wedstrijd wordt afgesloten met een snertmaaltijd waar bij de prijzen worden uitgereikt. Het inschrijfgeld is 14 euro voor alle wedstrij den. Opgave kan tot en met donderdag 28 sep tember bij: G. Baan, te lefoon 0548-514864. RIJSSEN/ HOLTEN - In de bibliotheken in Rijssen en Holten wordt woensdag 4 oktober een opa en oma dag gehouden. Opa's en oma's met kleinkinderen tot zes jaar kunnen leuke opdrachten doen. Op deze eerste dag van de Kinderboekenweek en een paar dagen na de Dag van de Ouderen (1 oktober) zijn op a's en oma's en kleinkinderen vanaf 14.00 uur van harte welkom in de bibliotheken van Holten en Rijssen. WIERDEN - Aan de be drijvenparksingel in Wier den vond 20 september om 12.10 uur een kopstaar- taanrijding plaats waarbij drie voertuigen waren be trokken. Een 46-jarige bestuurder van een bedrijfsauto uit Wierden is voor onderzoek naar het ziekenhuis overgebracht en kon daarna het ziekenhuis weer verlaten. De bestuurder moest flink remmen omdat een vracht wagen voor hem op de Be drijvenparksingel voor het rode verkeerslicht moest remmen. Achter hem was een Russische personenauto en daarachter weer een vrachtwagen met een opleg ger. Deze vrachtwagen kon op een gegeven moment niet meer ontwijken en botste op de Russische auto die op zijn beurt weer tegen de achter zijde van de 46-jarige knal de. NIJVERDAL - Natuurlijk, het is Doornenbal weer. Al tijd in voor een stuntje... Dit keer het Nederlands kampioenschap 'Twee em mertjes water halen'. Het wordt zo langzamerhand ook weer tijd om de was binnen te drogen. Samen met Miele speelt Doornen bal hierop in met een lu diek kampioenschap met als hoofdprijs een Miele wasdroger. De kampioen schappen worden gehou den op zaterdag 30 septem ber bij de zaak van Expert Doornenbal aan de Rijs- sensestraat. De actie is opgezet samen met Miele Nederland, dat nieuwe producten wil pro moten. "Tevens willen we la ten zien hoe de techniek de laatste jaren is vooruit ge gaan. Dat is ook voor het mi lieu beter. Er wordt een par cours uitgezet voor de zaak. Kandidaten lopen met een origineel juk met twee em mers water over het parcours met verschillende hindemis sen. Het is de bedoeling dat ze dat zo snel mogelijk doen, maar ook dat ze zo min mo gelijk water morsen. De prijs: een Miele droogauto- maat van 900 euro. 11 NIJVERDAL - Ook wie niet met de wed strijd van Doornenbal meedoet, kan nog veel beleven. In grote partytenten worden alle nieuwe pro ducten gedemonstreerd: wasdrogers, - automaten en koken in de stoomo- ven. Hapjes en drankjes horen daarbij. Ook pakt Miele uit met museum stukken: apparaten uit grootmoeders tijd zijn een dag te bezichtigen bij Doornenbal. Boven dien krijgt iedereen die een Miele-product koopt een Miele stofzuiger ca deau. De actie loopt op zaterdag 30 september van 10 tot 17 uur. RIJSSEN - CDA Rijs- sen-Holten houdt woensdag 4 oktober om 20.00 uur het haar algemene ledenverga dering in De Blauwe Reiger, Wierdens- estraat 50 in Rijssen. Na het huishoudelijke gedeelte zoals de behan deling van de begroting 2007 van de plaatselijke afdeling en bestuurswis seling. volgt het politie ke gedeelte. Over de verkiezingen voor de Provinciale Staten, zal de conceptadvieslijst be sproken worden. ENTER - Velten Mode aan het Dorpsplein heeft op de eerste presentatiedagen van de nieuwe najaarsmo de positieve reacties ont vangen. Het was duidelijk te merken dat de klanten toe zijn aan een nieuwe outfit en goed konden sla gen bij de damesmodezaak. Ook het verkoopteam is te spreken over de vrouwelijke mode in bijvoorbeeld de Ba rokstijl. Dit najaar is er veel bont te zien, verwerkt op kra gen van vestjes of jacks. De 7/8 broeken zijn toppers die het goed doen in zowel gerui te als in jeansuitvoering. De basiskleuren zijn voorname lijk zwart, bruin en grijs. In combinatie met kleuren als oker, paars of turquoise wor den leuke setjes samenge steld. Velten Mode heeft di verse mooie kwaliteitsmerken in de winkel. Uit het huis van Gerry Weber heeft Velten Mo de het merk Taifun in de win kel. Deze kleding is er tot en met maat 46. Het merk Sa- moon, eveneens uit het huis van Gerry Weber, is te koop voor dames met een maatje meer. Dit merk gaat tot èn met maat 52. Een nieuw merk in het assortiment van Velten Mode is Tom Taylor. "We zijn daar erg over te spreken", ver telt Wilma Velten. "De collec tie jeans, rokken, bonnetterie en blouses wordt maandelijks vernieuwd en is verkrijgbaar in de maten 36 tot en met 44 Naast kleding heeft de dames modezaak een aantrekkelijke collectie shawls in diverse dessins. Ze zijn geschikt om een pakje of trui op te sieren, maar ook zijn er de dikkere wintershawls om bij jassen en coats te dragen. "Sommige klanten komen speciaal voor onze uitgebreide collectie shawls", weet de eigenaresse. Ook de met zorg ingekochte sieraden en tasjes worden door klanten gewaardeerd. Wie benieuwd is naar de na jaarscollectie van Velten Mo de kan er, behalve op dins dag, alle werkdagen terecht. Van 11 tot en met 14 oktober houdt Velten Mode een Fas hion Festival. HARFSEN - De voorlaatste ronde om het Open Neder lands Kampioenschap Mo tocross wordt zondag 8 ok tober in Harfsen verreden. Veel internationale toppers komen op die dag naar Harfsen voor deze belang rijke titelstrijd. Onder hen Nederlands beste en spectaculairste crosser Mare De Reuver en de Zuid- Afrikaan Tyla Rattray, KTM- teammaat van De Reuver. Harfsen staat bekend om naast topmotocross een fa milie-evenement te organise ren. Een extra attractie op zondag 8 oktober vormt de mogelijkheid voor het pu bliek een helikoptervlucht te maken. De heli staat opge steld op het wedstrijdterrein waar ter plekke vluchten kunnen worden geboekt. Maar de Stichting Motor sport Harfsen start voor snel le beslissers een super voor delige voorverkoopactie op. Dertig combikaarten - heli- vlucht en entree motocross - kosten in de voorverkoop slechts 40 euro. Entreekaarten aan de kassa kosten zondag 8 oktober 15 euro voor volwassenen. Voor jeugd tot 15 jaar is de toe gang gratis. Een helivlucht ter plekke boeken kost 49 eu ro. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf vrijdag 29 september bij café petit-restaurant za lencentrum Buitenlust, Lo- chemseweg 132 in Harfsen. RIJSSEN - Op de Plaagslagen vond vrijdag 22 september om streeks 16.30 uur een frontale aanrijding plaats tussen twee mo torrijders. Doordat een motorrijder wilde inhalen kwam hij op het weggedeelte van de andere terecht. Hierbij werden beide motorrijders gelanceerd van hun motorfiets. De ene bestuurder een 26-jarige man uit Nijverdal had alleen wat kneuzingen en blauwe plekken. De andere bestuurder een 39-jarige man uit het Duitse Vreden is opgenomen in het ziekenhuis te Almelo. ENTER - Activiteitencen trum 't Zumpke aan de Reggestraat 85 informeert belangstellenden graag over allerlei activiteiten die hier wekelijks plaats vinden. Men kan dan ook gerust even'binnenlopen. Wie in het nieuwe seizoen iets creatiefs wil onderne men heeft bij Tiedverdrief in Vrieje Tied keus uit een ruim aanbod. De overige huurders van het activitei tencentrum bieden eveneens een scala aan cursussen. Zo zijn hier Ehbo-lessen te vol gen, yogalessen, volksdan sen met de 55+-groep, scha ken, Line-dancing, sjoelen, quilten, cursussen volgen die de stichting Accolade verzorgt, schilderen/ aqua relleren, kindertekenen en noem maar op. Ter afsluiting van de Week van het Leren is er vrijdag 29 september open huis van 19.00 tot 21.00 uur. "Naast stands met informatiemate riaal zijn er clubs die zich actief promoten. Zo zijn kantklossers aanwezig, le den van de fotoclub, de quiltgroep en de The Count ry Line-dancers. De Volks dansgroep 55+ is vrijdag middag van 16.00 tot 17.15 uur aanwezig. Ook dan kan iedereen vrijblijvend een kijkje nemen", zegt Sjanie Dorrestijn, coördinator al gemene zaken en beheer. Voor algemene inlichtingen en verhuur van lokalen kan men bij haar terecht. Tele foon 0547-382585. "Vooral overdag is er nog ruimte te huur", benadrukt ze. Wie het snelste loopt en het minste water morst, w int een droger van Miele.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 11