Spectaculaire race tijdens Super moto Afsluiting wegen Galerie Visée Met fiets boer op Openstelling Dorpskerk Erwin Autocross Rijbewijs inleveren Reünie zwemclub Bestuursleden Dinsdag 25 juli 2006 HOLTEN - Wegens iverkzaainheden zijn enkele wegen in Holten afgesloten voor het verkeer. De Aaltinksweg tussen Koningin Wilhelminas- traat en Kcizersweg van 21 tot en met 25 juli. En de Keizersweg tussen Aaltinksweg en Keizers weg 70 op 25 juli. HOLTEN - Tineke van der Ree uit Holten opende onlangs haar nieuwe Galerie Visée in Diepenheim. Ze wilde graag een galerie in Holten openen, maar heeft daarvoor geen geschikte ruimte kun nen vinden. "Officieel ga ik 3 sep tember open. met een expositie van Lou Ten Bosch." Deze kunste naar is landelijk bekend en hangt in verschillen de musea. En dan nu in Visée. "Ik ken Ten Bosch via collega's uit Zutphen en Marga Rensink. Zij is de eige naar van galerie de Wa- erdenborch aan de Oran jestraat, welke sinds en kele jaren gesloten is. Marga is van grote waarde voor Tineke. "Aan haar adviezen heb ik veel." Galerie Visée is te vin den aan de Grotestraat in Diepenheim en is open van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. HOLTEN - De agrari sche PR-club Rijssen- Holten heeft een aantal interessante agrarische bedrijven bereid ge vonden om de staldeu ren open te zetten, zo dat belangstellenden ook eens een kijkje achter de schermen kunnen nemen. Het gaat om verschillen de bedrijfstakken zoals een melkveebedrijf, een biologische geitenhou- derij. een agrarisch loonbedrijf, de WBE (Wild Beheer Eenheid), een paardenmanege. Er is een fietsroute uit gezet van 25 kilometer langs deze bedrijven. Starten kan woensdag 2 augustus vanaf 10.00 uur bij de VVV aan de Dorpsstraat 27 in Hol ten. HOLTEN - in de maanden juni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur de Dorpskerk opengesteld voor publiek. Belangstellenden kun nen het gebouw bezich tigen. Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Industrieter rein Vletgaarsmaten wordt zondag 30 juli omgebouwd tot een heus circuit voor de ONK Supermoto. Het eve nement was vorig jaar voortijdig afgelopen we gens te weinig klasses. Daarom zijn dit jaar de pit- hikes en een demorace zij spannen aan het program ma toegevoegd. "Het circuit is niet veel an ders dan vorig jaar", geeft medeorganisator Ep Krik- kink aan. "Alleen bij de Nido moeten we iets veranderen, omdat daar een nieuwe hal wordt gebouwd". Het verschil tussen de moto- cross en supermoto ligt voor al in het wegdek. Motocross wordt gehouden op zand, ter wijl supermoto zich voorna melijk op asfalt afspeelt en enkele stukken onverhard. Door deze combinatie moet de motor worden aangepast en wordt er op slicks gere den. Ep: "Er mag wel iets profiel in de banden worden gesneden, maar niet teveel zoals bij de motocross". Slicks zijn banden zonder profiel en erg geschikt voor asfalt. Op onverharde onder grond zijn juist banden met meer grip nodig. Met de combinatie van scherpe bochten, levert dit een zeer spectaculaire race op. Op dit moment hebben zich zeventig deelnemers gemeld, maar dat kunnen er op de dag zelf meer worden. Ook bij de pitbike-klasse kan worden verreden met een daglicentie. "Het gaat om- 125cc-motoren viertakt met kleine wielen", legt Ep uit. "Voor de jeugd vanaf 14 jaar". Om het geheel nog meer aan te kleden geven zijspan- crossers een demorace weg. "De wereldkampioencombi natie Daniël Willemsen - Sven Verbrugge heeft toege zegd naar Holten te komen", geeft Ep aan. "Verder Harold ten Veen uit Holten en Mar cel Grondman". Kijkers hoe ven zich dus niet te vervelen. "We hadden de supermoto eerst op 6 augustus gepland, maar dan is er al een super- Zwemclub maakt veertig jaar vol HOLTEN - Zwemclub ZPC Twenhaarsveld be staat veertig jaar. Met 160 leden een leuke club, maar het blijkt moeilijk be stuursleden te krijgen. Zo wordt er nog steeds een voorzitter gezocht. "De zwemclub werd dinsdag 24 mei 1966 opgericht. Om het zwemmen in het alge meen te bevorderen, zoals in de statuten staat", vertelt se cretaris Ton Hofman. Hijzelf zit twee jaar bij de club en weet daarom weinig van de geschiedenis af. Wel dat er nu 71 actieve jaarleden en 46 seizoensleden zijn. "Zomers trainen we in zwembad Twenhaarsveld en 's winters in Markelo", geeft hij aan. Een verhuizing in de winter naar het zwembad in Rijssen zit er nog niet in. "In Rijssen zijn geen zwemuren meer beschikbaar. Alles zit daar vol", legt hij uit. "Daar om blijven we in Markelo". Omdat de club van buiten de gemeente Hof van Twente komt, is de huur hoger. "De gemeente Rijssen-Holten be taalt het verschil bij". Een overdekt zwembad in Holten zou Ton helemaal ideaal vinden. Hierover werd enkele jaren geleden nog druk gepraat, maar deze dis cussie lijkt verstomd te zijn. Bij de zwemclub kan waterpolo worden gespeeld, maar ook gewoon worden gezwom men en gedoken. (Foto: Johan Bolink) Alhoewel Ton toch her en der weer een opleving hoort. Het blijkt een echte meisjes club te zijn. Tenminste, voor het onderdeel zwemmen. Waterpolo trekt juist weer meer jongens. "Jongens zijn vooral bezig met voetbal; voor ons een grote concur rent", legt Ton uit. De trai ningen van de zwemclub zijn namelijk, net als bij de voet bal, op woensdag en zater dag. "Er zijn geen andere tij den vrij, dus is het lastig om dat te veranderen". Waterpolo is vanaf 14 jaar en loopt redelijk, alhoewel hier nog meer mensen gebruikt kunnen worden. Nu zijn er twee teams. Wie een kijkje wil nemen tij dens de trainingen, is maan dags en woensdags vanaf 18.30 uur welkom in zwem bad Twenhaarsveld. Vanaf september begint het weer in Markelo. Voor informatie: Ton Hof man, telefoon 0548-363181. De supermoto zorgt voor spannende momenten op het circuit. Naast motoren zijn er ook zijspannen te zien. (Foto: Johan Bolink) moto in Duitsland, waardoor je veel rijders mist. Daarna wilden we het later in augus tus doen, maar dan wordt er een cross gehouden". Daar om is gekozen het zondag te doen. De trainingen begin nen al om 9.00 uur en de wedstrijden om 12.30 uur. Toegang 5 euro, jeugd tot en met 14 jaar 2,50 euro. kinde ren tot en met 8 jaar gratis. HOLTEN - MAC de Holterberg houdt don derdag 27 juli om 18.00 uur haar zomer avondautocross op het terrein van de familie Van Coeverden aan de Schuppertsweg. De inschrijving hiervoor is dinsdag 18 juli vanaf 20.00 uur in clubhuis 't Stuurhuus aan de Beuse- bergerweg. HOLTEN - Een 56-ja- rige inwoner van Hol ten mocht donderdag 20 juli om 20.30 uur zijn rijbewijs inleveren en zijn auto werd in beslag genomen. Hij had namelijk ruzie gemaakt met een andere klant van een tanksta tion aan de Oranjestraat. Beiden waren al ver trokken waarbij de 56- jarige slingerend over de weg reed omdat hij ver moedelijk te veel alco hol had genuttigd. Di rect daarop werd hij bij zijn woning aangetrof fen en aangehouden. Aan het bureau wees de ademanalyse 1.57 pro mille uit en werd zijn rij bewijs ingevorderd. De auto werd in beslag genomen omdat deze niet was verzekerd. Hij is al diverse keren hier voor bekeurd. HOLTEN - Omdat Zwem en Poloclub Twenhaarsveld veertig jaar bestaat, wordt er in oktober een reünie ge houden. De datum is nog niet bekend. Maar aanmel den kan al wel. Naast de reünie wordt er donderdag 14 september een extra algemene vergadering gehouden. Wie ooit betrokken is ge weest bij de zwemclub als bestuurslid, gewoon lid of op een andere manier iets met de zwemclub heeft, kan zich opgeven. Dit kan via e-mail: mail@zpctwenhaarsveld.nl of telefoon: 0548-363181. HOLTEN - "De groep vol wassen leden is klein, zodat het moeilijk is om aan be stuursleden te komen", legt Ton Hofman van zwemclub ZPC Twenhaarsveld uit. "Daarnaast vindt niet ie dereen het leuk om te ver gaderen". Het liefst ziet hij een alge meen bestuur met voorzitter en daaronder enkele com missies die onder meer de jeugddisco, zwemvierdaagse en zwemkamp organiseren. Dan heeft iedereen z'n eigen taak en komt niet alle last op een of enkele personen neer. Naast bestuursleden, zoekt de club ook vrijwilligers voor het begeleiden van acti viteiten. Verder zijn er nog trainers nodig.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7