Rob Steegink: 'Het echt ging geweldig' Piet Zoomers: gewoon elke dag koopavond Louis Fr ankenhuis doet mee aan rally Sfeervol triatlon Uitslagen kwart CRAFT n ft Dinsdag 18 juli 2006 Vervolg voorpagina) HOLTEN - De tribu nes zitten vol en de voorbijkomende deel nemers worden toege juicht. Bordjes met aanmoedigende tek sten worden omhoog gehouden of er wordt gebruld: "Kom op!" Beusebergers kregen vanaf de tribune extra aandacht. Met veel ge juich, een staande ovatie en luide toeters worden zij binnengehaald. Aan de kant staan fami lieleden klaar met bloe men. zodat deelnemers deze mee kunnen pikken op het moment dat ze de finish overgingen. Daar aangekomen kreeg iedere deelnemer AA- drmk aangeboden en een T-shirt. Ook lagen er sinaasappels klaar en was er een slang om even snel af te koelen. Toch bleek niet iedereen van de deelnemers het warm te hebben. Mark Nijland liep zelfs met sjaal, wintermuts en schaatspak over het par cours. Uiteindelijk mocht Fa bian Dorlas het evene ment afsluiten. Onder begeleiding van bezem wagens met tijdwaarne ming op het dak en You Never Walk Alone op de speakers, werd hij als laatste deelnemer als een held binnengehaald. Maar hij was daarmee zeker niet de langzaam ste. Met een tijd van 1.34.47 uur eindigde hij als 396ste bij de achtste triatlon. Hendri Markvoort maakte daarna meteen ruimte op Smidbelt voor het publiek. Met andere vrijwilligers werd het plein klaargemaakt voor het avondprogramma. The Reeperbahner Stim- mungsmacher, Lee To wers en Cooldown Café. The Stimmungsmacher ging er tijdens het optre den van de zingende ex- kraanmachinist eens mooi voor zitten. En lie ten zich op het podium met Lee Towers vereeu wigen op de foto. De Braziliaanse winna res bij de elite Mariana Ohata, pakte haar kans tussen de bedrijven door, om de Holtenaren te bedanken. Zij beklom het podium en vertelde het fantastisch te vin den. Er blijkt Brazilaans bloed in Holten te zitten, volgens haar. Want net als de Brazilianen weten de Holtenaren ook hoe je moet feesten. In hun tweede set kreeg de Dijkerhoekse band hulp van Mark Tuitert. Naast schaatsen en skee leren, kan Mark name lijk ook nog eens goed gitaarspelen. Alleen het Sailandlied hield de band voor zichzelf. En speelde daarmee het triatlonweekend naar een officieel einde. Alhoewel, er zat nog een klein staartje aan: de uit zending van Studio Sport over de triatlon werd uitgezonden op het grote scherm. HOLTEN - Met 23,2 gra den ligt het water van de Schipbeek er nog vredig bij, zaterdag 15 juli net voor de start van de elite dames en heren van de triatlon. Wethouder Wim Stegeman en Commissaris van de Ko ningin Jansen bekijken het tafereel vanaf de kant, terwijl Freddie Paalman de laatste temperatuur van het water meet. De dames maken zich ondertussen klaar voor de start, terwijl de heren alvast de spieren losmaken op de brug bij de tv-toren. Arie Ongena komt langs de kant aangelopen om het offi ciële startschot te geven. Het aftellen is begonnen en de dames zijn onderweg. Met snelle slagen scheren ze door het water. Langs de kant lo pen toeschouwers mee. Wel in flinke pas, want het tempo van de zwemsters ligt hoog. Bij de volgende brug staan vrijwilligers uit de Beuse- berg de deelnemers op te wachten om ze richting wis sel te wijzen. Velen nemen nauwelijks de moeite zich om te kleden, pakken de racefiets en gaan er als een speer vandoor. Richting dorp en Motieweg. De dames zijn net het water uit of de heren zijn in de ver te al waarneembaar in het water. Als eerste komt And- rey Glushchensko uit het wa ter, de uiteindelijke winnaar, Rob Steegink komt blij over de finish. Hand in hand met zijn maatje Guido Gosselink. (Foto: Johan Bolink) zoals later zal blijken. Er doet maar één Holtenaar mee bij de elite: Rob Steeg ink. Zwemmen is voor de 22- jarige niet het sterkste onder deel. "Het zwemmen wil ik in de komende jaren gaan opkrikken", zegt Rob dan ook, nadat hij als 35ste gefi nisht is op Smidsbelt. "Het ging echt geweldig", vertelt hij over zijn race. "Het zwemmen ging rede lijk. De groep was meer uit elkaar getrokken. Maar ik kon me aansluiten bij een leuk groepje". Doordat het water op temperatuur was, kon de wetsuit in de kast blij ven hangen. Voor Rob nade lig, want daarmee komt hij sneller vooruit. Het fietsen ging hem super- goed af. "Het werd met de ronde wel steeds zwaarder op de Motieweg. Maar ik werd daar door velen aangemoe digd en daar genoot ik echt van". Het fietsniveau lag vol gens hem hoger dan vorig jaar. "Er werd eindelijk door- gefietst". Ook het lopen ging hem goed af, waarmee hij een maatje had aan Guido Gos selink. Rob kon Guido aan het eind echter niet meer in halen, waardoor hij net ach ter hem over de streep kwam. HOLTEN - De belang rijkste uitslagen van de kwart triatlon. 1. Paul Vinkenvleugel, Laren; 2. Noël Eising- horst, Deventer; 3. Pim ten Brinke, Holten; 7. Martijn Paalman, Hol ten; 8. Peter Baan, Hol ten; 11. Rob de Bruin, Holten; 16. Meindert Koopman, Holten; 17. Henri ten Brinke, Hol ten; 19. Rik Waanders, Holten; 26. Léon Offrin- ga. Holten; 27. Jan Cor nells, Holten; 31. Ri chard Beldman. Holten; 33. Bram Boode, Hol ten; 37. Hans Beldman, Holten; 39. Enrico Koe nis, Holten; 42. Leo Hoogland. Holten; 43. Geo Scholten, Holten; 51Chris Offringa, Hol ten; 54. Bjom Meinders, Holten; 57. Gert-Jan Veltkamp, Holten; 59. Ben Meijerink, Holten; 65. Erwin Nijland, Hol ten; 66. Gerald Jansen, Holten; 74. Heidi Vene klaas, Holten; 75. Hans Stam, Holten; 88. Hans Hofman, Holten; 90. Geert Brands, Holten; 92. Herman Withaar, Holten; 99. Anton Bronsvoort, Holten; 103. Gerard Beldman, Holten; 104. Jan Metse- makers, Holten; 106. Ans Meijerink, Holten; 108. Karei Burgstede, Holten; 118. Eduard Vossebeld. Holten. Meer uitslagen: www.triathlonholten.nl HOLTEN - "Ik zou best burgemeester van deze ge meente willen zijn. Dan zette ik Holten op de kaart", zegt Piet Zoomers. Hij was afgelopen vrijdag 14 juli gastspreker tijdens het bedrijvenborreluurtje van de Triatlon. Piet is be kend van de.gelijknamige modeketen in het land. Zijn doel als burgemeester zou zijn, om Holten lande lijke bekendheid te geven. "Ik zou niet in Holten ad verteren. maar in Ensche de". Hiermee wil hij probe ren de Enschedeërs naar Holten te halen om te gaan winkelen. Ook ziet Piet wel wat in lan gere openingstijden van de winkels. "Niet een keer een koopavond, maar gewoon elke dag tot 21.00 uur open", geeft Piet aan. "Dan ben je een leuke concurren tie van de grote steden". Hij waarschuwt midden standers ervoor vriendjes met elkaar te worden. Dan zou namelijk de markt werking in het geding kun nen komen en gaat een win kelier erover nadenken hoe zijn vrienden het zouden vinde wanneer hij onder de prijs gaat zitten. "Je moet met elkaar geen prijsafspra ken maken, maar wel gaan Piet Zoomers: "Ik zou best burgemeester van deze ge meente willen zijn". (Foto: Johan Bolink) samenwerken", benadrukt hij. Dit zou bijvoorbeeld kunnen door met elkaar ac tiviteiten te organiseren op Smidsbelt tijdens de dage lijkse koopavonden. Hierdoor komt publiek naar het centrum toe. "Maar je moet er niet te snel mee kappen, mocht het meteen aanslaan. Trek er twee jaar voor uit om het op te bou wen en ga het dan pas eva lueren". Het belangrijkste is volgens hem, dat de klant centraal staat. "Je moet de klant ver wennen, dienstbaar opstel len. Dat is niet iets van nu, maar altijd zo geweest". HOLTEN - Directievoorzit ter Louis Frankenhuis van de Oad Groep en zijn part ner Yolanda Kroef, direc teur van Bex Reizen, ne men vanaf 15 juli deel aan het spectaculaire evene ment voor klassieke auto's, de Amsterdam - Beijing Classic Car Endurance Rally 2006. Met hun 43 jaar oude Volvo P544 ho pen zij het 17.650 kilome ter lange traject in 24 etap pes te voltooien en op 13 augustus in Beijing aan te komen. In een gezelschap van hon derdzeventig Nederlandse avonturiers rijden chauffeur Frankenhuis en monteur/ na vigator Kroef tijdens deze sportieve rally met 85 klas sieke auto's van Nederland naar China. De karavaan doorkruist in een tijdsbestek van vier weken veertien lan den op twee continenten als eerbetoon aan historische ontdekkingsreizen. De rally start in Amsterdam en loopt naar Beijing via Duitsland, Oostenrijk, Hong arije, Roemenië. Bulgarije, Turkije, Georgië, Azerbeidz jan, Turkmenistan, Uzbeki stan, Kirgizië en Kazachstan. De Amsterdam - Beijing Rally staat vooral in het te ken van sportiviteit, cultuur, kameraadschap en avontuur. Voor Frankenhuis geldt als een extra aspect dat Aziati sche landen, met China voor op, zich steeds meer als toe ristische bestemmingen ont wikkelen. De rally wordt vier weken lang intensief gevolgd door de media. In Nederland zendt RTL7 dagelijks tussen 19.50 en 20.20 uur een sa menvatting uit met actuele beelden, interviews met deelnemers en achtergrond informatie. Ook reizen diver se journalisten mee, die ver slag doen van de vorderingen van de teams. Frankenhuis wordt gespon sord door 'zijn' Oad Groep. Zijn Volvo is geheel in Oad- geel gespoten en wordt besti- ckerd met logo's van enkele reismerken die onder de Oad-paraplu vallen. Oad heeft hiervoor een aanzien lijk bedrag beschikbaar ge steld, dat in zijn geheel ten goede komt aan de Stichting Doe een Wens, die als goede doelenproject aan de rally is verbonden, De Stichting Doe een Wens vervult de liefste wens van kinderen van 3 tot 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Op die manier wil Doe Een Wens blijdschap en kracht brengen in een moei lijke periode; even weg van ziekenhuis, behandeling en doktoren. De Stichting neemt niet alleen de organi satie van de wensvervulling op zich. maar betaalt ook alle kosten. Countus Rabobank HEREN DAMES ^Rabobank' [ountus 4?

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5