Waerdenborch brengt Legend of Seven Seas Wellicht vervolg op Tien witte bolletjes munitiezoektocht tijdens DAT-revue Daron en Daliet in wandeltheater Uitslagen Marsruiters Prijs voor Kulturhus Openstelling Dorpskerk Uitzendingen Slag lissel Kaarten ABS-Ajax Thessa wint dressuur Revue Dinsdag 27 juni 2006 NIEUW-HEETEN - Bij de tweede selectie wedstrijd voor pony's hebben de leden van de Marsruiters fraaie re sultaten behaald. Deze wedstrijd werd af gelopen zondag verre den in Broekland. B-dressuur categorie B. Ruben van Oldeniel met Storm derde prijs; B- dressuur categorie C. Thijs Veneklaas met Chess vijfde prijs; B- dressuur categorie D.Aniek Bronninkreef met Matador derde prijs; LI-dressuur categorie C Manon van Oldeniel met Sylvester tweede prijs; LI-dressuur cate gorie D Kirby Nijen- kamp met Bianca zesde prijs; L2-dressuur cate gorie D Sanne Kruiper met Gabion eerste prijs; L2-dressuur categorie D tweede proef Sanne Kruiper met Gabion eer ste prijs; L-springen ca tegorie D Patricia Baltus met Nikieta tweede prijs; L-springen catego rie D Aniek Bronnink reef met Matador vijfde prijs. OKKENBROEK - Het Kulturhus Okken- broek kreeg afgelopen donderdag 22 juni uit handen van gedepu teerde Piet Jansen en actrice Esther ter Horst (Monkie in Van Jonge Leu) de recon- structieprijs Verzilver de kans 2006 overhan digd. De jury roemde tijdens het succesvol verlopen Overijssels Reconstruc tiefestival onder andere het doorzettingsvermo gen en de creativiteit van de bewoners van Okkenbroek om te krij gen wat ze willen: een multifunctioneel dorps huis in combinaitie met zorgwoningen. Het Noaberhuus, zoals het Kulturhus heet, is ontstaan op initiatief van enkele enthousiaste be woners van de gemeen schap en herbergt vele verschillende functies: het dorpshuis, een buurtsupermarkt, een servicepunt van de ge meente, de bibliotheek, een ontmoetingsruimte, een kapper en een servi- cewinkel. Bovendien zijn er tien zorgwoningen en vier appartementen voor mensen met een verstan delijke beperking. Het hele project wordt ge leid en bemand door een groep vrijwilligers. HOLTEN - In de maanden juni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur de Dorpskerk opengesteld wor publiek. HOLTEN - Een groep van acht leerlingen van scholen gemeenschap De Waerden borch zijn bezig met een in ternationaal project. Ze ma ken een computerspel dat zich afspeelt in de zeventien de eeuw, met de naam Le gend of the Seven Seas. Er werd twee jaar geleden al aan gewerkt, waarbij de leer lingen een presentatie moes ten houden in Senegal. Hier werd een conferentie gehou den door iEARN, waar ver scheidene scholen uit de hele wereld aanwezig waren. iEARN was erg enthousiast over het project van de Waer denborch. Vooral de samen werking met scholen over de hele wereld sprak de organisa tie aan in het Holtense project. Voor de bijeenkomst, begin juli in Universiteit Twente in Enschede, werd de scholenge meenschap daarom gevraagd nogmaals een presentatie over het spel te geven. Om goed voor de dag te komen, hebben de leerlingen daarom het spei weer onder handen genomen en helemaal aangepast. "Het spel was niet af", vol gens leraar Jacques Heijnders. 'In september hebben we het weer opgepakt, maar de club leerlingen die eraan had ge werkt was niet compleet meer. Het liep allemaal een stuk minder soepel, omdat je werk van een ander moet overne- De projectgroep die het internationale spel hebben gemaakt: Sander de Boer, Ronald Meijer, Robert Reenink, Jeroen Groothedde, Björn le Fèvre, Wouter Breedveld, Nils Waanders en Dennis Spangenberg. (Foto: Sander Scheperman) men". Vooral grafisch werd eraan gesleuteld. Tekeningen werden gemaakt en met be hulp van geavanceerde com putercommando's maakten de leerlingen het spel mooier en interactief. Nu kan de speler in de tekeningen klikken op deuren en personen in plaats van op een link. Het gaat om zeevaarders die handel drijven langs de zeven zeeën van de wereld. Op een wereldkaart zijn de havens aangegeven. Een schip vaart van de ene ha ven naar de andere. De bedoe ling is om handel te gaan drij ven en daarmee geld te ver dienen. Maar er loeren geva ren zoals piraten, ziektes en stormen. "Het speelt zich afin de zeventiende eeuw. Daarom willen we ook bij elke haven de historie erin verwerken", geeft leerling Jeroen Groot hedde aan. "Dit haalde ik uit het aanschrijven van scholen in het buitenland". Dit bleek echter niet erg makkelijk te gaan. Sommige scholen dach ten slim te zijn en stukken van Internet te halen. Voor de pro jectgroep was deze informatie te summier. Een Chinees meisje hielp wel erg goed mee. Jacques: "Ze stuurde stukken tekst in het Chinees, maar via Google konden we dat goed vertalen". Wie het spel zelf wil spelen, kan terecht op http://stu- dent.waerdenborch.nl/loss/ (Vervolg voorpagina) HOLTEN - Deze explosie ven zijn afkomstig van een Duitse munitietrein, die in het najaar van 1944 onder vuur is genomen door geal lieerde vliegtuigen en daar na in hetTwenhaarsveld te recht zijn gekomen. In de zachte bosbodem zijn de explosieven niet allemaal ontploft. Door de aannemer is een ter rein van zo'n zes hectare op het zogenaamde waterwin- terrein van Vitens (waterwin gebied) onderzocht. Het be trof een proefvak, waarvan uit historisch onderzoek bleek dat daar de meeste kans was op het aantreffen van munitie. Het proefvak lag het dichtst bij het ver moedelijke explosiepunt van de munitietrein. Op het on derzochte terrein zijn enkele tientallen granaten gevon den, alsmede strategisch (le ger) schroot. De meeste mu nitie en schroot is aangetrof fen in de buurt van het explo siepunt van de trein. De ondergrond van een groot gedeelte van het terrein is door middel van detectie be naderd en gezuiverd van mu nitie. Van een terreingedeelte dat direct aan de spoorlijn ligt en de daaraan grenzende gedempte spoorsloot is de grond afgegraven, omdat daar de explosieven niet ge vonden konden worden door middel van detectie. Daar werden teveel verstoringen in het magnetische veld ge constateerd. De afgegraven grond is op het Vitensterrein gezeefd. Alle granaten en schroot en ander afval zijn verwijderd, onschadelijk ge maakt of afgevoerd. De ge zeefde grond is weer op de oorspronkelijke plaats gede poneerd. De bomen die moesten wijken voor het. schoonmaken van het ter rein, worden vervangen door nieuwe bomen. Ook de Veenweg is onder zocht op aanwezigheid van explosieven. In die weg wer den zoveel verstoringen ge meten, dat het ook noodza kelijk was de bovenste laag te ontgraven en de grond te zeven. Dit heeft een verras send aantal van meer dan dertig granaten opgeleverd. Deze gevonden munitie is op 14 juni 2006 onschadelijk gemaakt door de EOD. De Veenweg is enkele jaren gesloten geweest voor het verkeer. Nu de grond van de Veenweg ter hoogte van de explosiebron ontgraven en ontdaan is van munitie uit de Tweede Wereldoorlog, is het weer verantwoord deze weg open te stellen voor het ver keer. De hekken en borden worden nu verwijderd. De gemeente ontvangt nog een eindrapportage van de aannemer. Zodra de eindrap portage binnen is, wordt be keken of er nog een vervolg onderzoek komt op nu nog niet geschoonde terreinge deeltes. Daarbij worden de eigenaren van de terreinen ook betrokken. DIJKERHOEK - 'Ik ging met mijn gezin een dagje uit en haalde daarvoor tien witte bolletjes bij Rikie van de Bakker maar ik kreeg er één extra. Tra dej zo lelijk bint!' zei Rikie. De volgen de dag zag ik Johan Wiers- ma met een hele kruiwagen vol met bolletjes bij Rikie de winkel uitkomen!' Zo zette Jan Meyerman, alias 'n Diekerhooker, de voorzit ter van de feestcommissie er op tijdens de revue Dat slöt an vrijdagavond in de tent. Het was er weer bomvol en niet alleen Wiersma werd op de hak genomen: het waren deze avond met name "de jongens van de Pöste" die het moesten ontgelden en wiens naam bijna als een rode draad door de revue liep. Appie Roeterdink en Gerrit Hendrik Rensen werden in het zonnetje gezet vanwege hun 40-jarig dienstverband bij bouwbedrijf Tempelman. In snel tempo werd het uitge breide programma aan zang, dans en sketch op perfecte wijze uitgevoerd en afgewis seld. HOLTEN - Voor de derde keer wordt er een natuur- theater op de Sallandse Heuvelrug gehouden. Deze keer start de wandelvoor- stelling bij Natuurdiorama Holterberg. Wie wil kijken wordt geadviseerd wandel schoenen mee te nemen, want de voorstelling wordt lopend door het bos gege ven. "Het verhaal speelt gaat over twee boeren die hulp krijgen van de witte wieven, omdat hun oogst is mislukt", vertelt regisseuse Maryse van der Lee. "Maar het speelt wel in het heden af'. Een oud ver haal in een moderne versie. De elf acteurs zijn in de leef tijd van 13 tot en met 20 jaar. Daron en Daliet Tempert uit Holten doen ook mee en oe fenen met de groep al druk voor het stuk. "We hebben vijf hele oefendagen achter de rug", vertelt Daliet. "De charme van het buiten spelen is de omgeving", vindt Daron. "Je moet wel harder schreeuwen omdat kijkers je anders niet horen. Daarnaast moet je het alle maal wat meer overdrijven". Het wandeltheater Uit de mist wordt zaterdag 1, zon dag 2, zaterdag 8 en zondag 9 juli gehouden. Er is een middag- en avondvoorstel ling: 14.00 en om 19.00 uur en duurt ongeveer een uur. HOLTEN - Onder meer Espelo en Dijker- hoek deden in april mee met een team aan het tv-programma Slag om de IJssel. Een coproductie van RTV Oost en Omroep Gel derland. De wedstrijd tussen Es pelo en Zieuwent wordt zaterdag 1 juli van 17.21 tot 18.21 uur uitgezon den en wordt elke twee uur herhaald. Dijkerhoek tegen Bronckhorst wordt za terdag 22 juli uitgezon den. Ook tussen 17.21 en 18.21 uur en wordt elke twee uur herhaald. BATHMEN - De voor verkoop voor de wed strijd ABS-Ajax op dinsdag 11 juli ver loopt uiterst goed: van de 3.500 beschikbare toegangsbewijzen zijn er inmiddels 2.750 over de toonbank gegaan. Voor het kopen van een kaartje kan men onder meer terecht bij Foto- Video-Cd-shop Ten Vel de in Holten. ALMELO - Thessa Bresser is met haar paard Usher kampioen L-dressuur geworden op de Almelose-ruiter- dagen. Thessa had de hele week al in de prijzen gereden in Almelo wat resulteer de in een finale plaats op zaterdag. Het was voor deze combinatie de eerste keer dat ze in L startte. Haar jonge paard Usher liep de hele week al erg goed en op de finaledag ging de proef ook erg goed, wat resulteerde in 299 punt en daarmee de eerste prijs. DIJKERHOEK - 'Ik ging met mijn gezin een dagje uit en haalde daarvoor tien witte bolletjes bij Rikie van de Bakker maar ik kreeg er één extra. Tm dej zo lelijk bint!' zei Rikie. De volgende dag zag ik Johan Wiersma met een hele kruiwagen vol met bolletjes bij Rikie de winkel uitkomen!' Zo zette Jan Meyerman. alias 'n Diekerhooker, de voorzitter van de feestcommissie er op tij dens de revue Dat slöt an vrijdagavond in de tent. Het was er weer bomvol en niet alleen Wiersma werd op de hak geno men: het waren deze avond met name "de jongens van de Pöste" die het moesten ontgel den en wiens naam bijna als een rode draad door de revue liep.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9