Eerste Countryfair zeer druk bezocht Opbrengst collecte Inloopavond over Liesen Woningen Lageweg HMV-concert Te hard op snelweg Inbraak bedrijf Inbraak zomerhuisjes Vrijwilligers gezocht weGeNeR HL Holtens Nieuwsblad Dinsdag 27 juni 2006 HOLTEN - De collecte van de Maag liever Darm Stichting heeft in Holten 2143,62 euro opgebracht. De campagne rond de collecteweek stond in het teken van dikke darmkanker. Wie de collectant heeft gemist, kan een bijdrage storten op giro 2737 ten name van Maag Lever Darm Stichting te Nieu- wegein. HOLTEN - ln het ge meentehuis van Holten wordt donderdag 29 juni van 17.00 tot 20.30 uur een inloopavond gehouden over de nieu we wijk De Liesen. Binnen deze tijd kan ie dereen langskomen om de plannen te bekijken. Het gaat om een voor ontwerp structuurplan en een voorontwerp be stemmingsplan voor de realisering van de eerste fase van het plan. Het geeft de hoofdstruc tuur van het totale plan aan en in detail waar woningen, wegen, groen en water komen. Van de woningen zijn nog geen bouwplannen bekend. De plannen worden don derdag 6 juli behandeld door de raadscommissie Grondgebied. HOLTEN - Aan de La geweg in Holten staan vier lege woningen van Spectrum Wonen. De bedoeling is dat deze worden gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Echter, het blijft wachten op de vergunning. De bouwtekeningen van de nieuwe koopwonin gen zijn allang klaar. Moderne woningen, zo als die ook in de wijk Veeneslagen in Rijssen zijn te vinden. Volgens Spectrum is het echter nog steeds wach ten op de vergunning van de gemeente om te kunnen beginnen. On dertussen staan de wo ningen zeker al meer dan een jaar leeg. De gemeente kan nog geen antwoord geven wanneer de vergunning wordt gegeven. Een ver zoek hiervoor ligt bij het college van B en W. HOLTEN - Ter afslui ting van het seizoen geeft de Holtense Mu ziekvereniging dinsdag ''juli om 19.30 uur een zomeravondconcert in de muziekkoepel op de Kalfstermansweide in Holten. Majorettes, drumband en het orkest zullen zich met een gevarieerd pro gramma presenteren. De is gratis. HOLTEN - Op de A 1, ter hoogte van Holten, werd dinsdag 20 juni om 14.20 uur een 51-jarige Pool be keurd voor het overschrij den van de maximumsnel heid. Tijdens wegwerkzaamheden geldt daar ter plaatste een maximumsnelheid van 70 ki lometer per uur. De bestuurder reed echter 140 kilometer per uur. Er werd contact gelegd met justitie en de Pool kreeg een bekeuring van 600 euro. Dit bedrag werd door hem aan het politiebureau betaald. HOLTEN - Bij een bedrijf aan de Handelsweg in Hol ten werd woensdag 22 juni ingebroken. Een kluis met daarin de dag opbrengst werd weggeno- De politie zal nog nader on- Het houten speelgoed was zeer fraai om te zien. Vooral kinderen konden er echt van ge- derzoek verrichten. nieten. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - In twee zomer huisjes aan de Landuwerweg in Holten werd donderdag 23 juni ingebroken. Voornamelijk persoonlijke bezittingen werden wegge nomen. HOLTEN - Evelyn Ezen- dam kan tevreden zijn met haar eerste Countryfair bij haar thuis aan de Schreurs- weg 12. Het was er behoor lijk druk. Zowel wande laars, fietsers en automobi listen wisten boerderij De Panne te vinden. Zeer knus was de markt inge richt in de tuin en op het erf van de boerderij. Voor 50 cent konden bezoekers het geheel uit de lucht bekijken vanuit het bakje van een hoogwerker. Het weer zat afgelopen zater dag erg mee, zodat velen het er van namen en op een bank je gingen zitten voor een broodje of saté. Onder meer mooie decoraties, schilderijen, verschillende soorten jam, schapenkaas en zeer fraaie houten speelgoed waren uitgestald. Schuifelend liepen bezoekers rond langs alle leuke spulle tjes en bleven soms even staan om het wat van dichterbij te bekijken en te vragen wat het kost. Ook kinderen vermaakten zich opperbest met het bekij ken van de kraaltjes en ket tinkjes en speelgoed. Van bierinfuus tot Sugar Lee Hooper (Vervolg voorpagina) Dl JKERHOEK - Tik van de Mölle hadden zelfs bierin fuus en rollators nodig om rechtop te blijven staan. Als oude mannetjes kwamen zij het podium oplopen. Een prijs was het voor de twee meisjes die van oude fietsban den een rok hadden gemaakt. De little boys en girls scoor den ook hoge ogen. Kleine poppen met hoge hoeden op. Hierin bleken vrouwen te zit ten die erin rondliepen. De zaterdagmiddag werd ge vuld met de Daar kom je niet onderuit spelen. De gekste be hendigheidsspelletjes werden uit de kast gehaaid, met als slot Vlak veur't gat. Een soort glijbaan met aan het eind een waterbak. De bedoeling was om zo dicht mogelijk bij de bak te eindigen maar er niet in terecht te komen. Dat bleek toch veel moeilijker dan het lijkt. Dijkerhoek had geluk dat de voetbalwedstrijd van Nederland pas zondagavonds was. Anders was het feestged ruis later op gang gekomen en hadden de feestgangers eerst op een grootscherm de wed strijd kunnen volgen. Nu kon 7 Op de Schaal van Richter meteen goed uitpak ken en kon Sugar Lee Hooper iets vroeger het podium be klimmen. Met haar roze Pino- pak zong zij over de mando line en verder andere Neder lands- en Engelstalige mee zingers. Zelfs burgemeester Bort Koelewijn kwam een kijkje nemen tijdens het feest en vermaakte zich opperbest. In de kleine Klup 53-tent stond Appie Bracula het pu bliek op te warmen met het draaien van bekende hits. Zelf bleef hij ook niet stil zitten en doste zich uit met toeters en hoeden en sprong zelfs op de tafel. De Hoolter Korhanen zorgden zondagsochtends er voor dat de bezoekers van de brunch in de tent, weer wak ker werden. Met hun vertol king van gezellige Neder landstalige liederen wisten ze zelfs de volle tent in beweging te krijgen. Daarna namen Diep Triest en de Deurdwei- lers het over. Met verschillen de uitdossingen wist Diep Triest er telkens weer een an dere artiest op hei podium neer te zetten. Bijvoorbeeld Anneke Grönlo. Koos Alberts en de Havenzangers. Buiten werden demonstraties gehouden met modelheli kopters, werd er gesmeed en konden waaghalzen in de Scream Machine gaan zitten. Vastgebonden aan een paal en worden rondgeslingerd. HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobyl- kinderen houdt van 26 tot en met 30 juni een huis-aan-huiscollecte in Holten. Dit om de komst van 29 Wit-Rus- sische kinderen naar Holten en Rijssen mo gelijk te maken. Zij komen hier voor ver betering van hun ge zondheid in de periode 20 september tot en met 13 november 2006. Voor meer informatie kan men de website bezoe ken: www.tsjernobyl- holten.nl. E-mail: in- fo(® tsj ernoby lhol tennl In de periode dat zij hier zijn, gaan de kinderen naar school. Verder is een activiteitenprogram ma samengesteld. Hiervoor wordt nog een aantal vrijwilligers ge zocht. Met name voor hulp bij het vervoer, maar ook voor begelei ding bij de activiteiten. Wie wil helpen, kan contact opnemen met Bert van Eijk, telefoon 0548-361687 of 06- 10041765. Ook kan de stichting nog kinderkleding ge bruiken in de maten 128 -164. Zowel zomer- als winterkleding is wel kom, sport- en zwem- kleding en pyama's. Hiervoor kan men con tact opnemen met Erna Kolkman, Aalpolsweg 7, telefoon 0548-36 31 22. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. beho rende tot Wegener NV. in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4. 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-59735" Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsbladiffwhk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert. tel. 0548- 597357 mobiel: 06-5.1531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk. Wege ner, nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51 198351 of 0548-597350. fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl lak veur't gat was het slotspel van de zeskamp. De bedoeling was om net voor het gat te stoppen. Niet iedereen lukte dat. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5