c Nordic Walkers aan de balkenbrij Daan van Grieken woont in station Wis en waarachtig Triatlon op beeldscherm Opening met parachutes Kür op muziek Fietstocht Dinsdag 27 juni 2006 Kindertentoonstelling Gestipt gestreept, Na- tuurdiorama Holterbcrg, zondag 30 april 2006 - zondag 3 september 2006 Natuurwandeling Uit de mist, Natuurdiorama, woensdag 28 juni 2006 - donderdag 29 juni 2006 Concours Hippique Bergruiters, Holten, zaterdag 1 juli 2006 - zondag 2 juli 2006 Selectiewedstrijden WK touwtrekken, Vlet- goor, zondag 2 juli 2006 Zomeravondconcert HMV, Kalfstermanswei- de, dinsdag 4 juli 2006, 19:30 Sploder Feest,. Espelo, vrijdag 7 juli 2006 - zondag 9 juli 2006 Openingsfeest triatlon. Holten, vrijdag 14 juli 2006 Triatlon Holten, Hol ten, zaterdag 15 juli 2006 MAC-fietstocht, MAC- ciubhuis Beuseberger- weg 37, zondag 23 juli 2006, 10:00- 12:30 Valkenshow, Erve De- ijk, Churchill straat 19, donderdag 27 juli 2006, 14:00 HOLTEN - Stichting Triathlon Holten wil de triatlon voor haar publiek nog aantrek kelijker maken. Daar om heeft de stichting een groot beeldscherm van vier bij drie meter geregeld voor het triat lonweekend. Dit scherm is geplaatst op Smidsbelt, zodat vanaf de tribune de ge hele wedstrijd live ge volgd kan worden. Om een zo goed mogelijk overzicht te geven van wat er allemaal gebeurt op de diverse triatlonon derdelen, zijn vier ca mera's via een verbin ding per helikopter aan gesloten op het beeld scherm om het publiek continu te voorzien van de laatste live beelden. Daarnaast zullen op dit scherm ook de optre dens van de diverse bands op vrijdag en za terdag vergroot worden weergegeven. Het pu bliek hoeft dit jaar dus niets te missen van het triatlonweekend. Op Smidsbelt kan genoten worden van wedstrijd, muziek en de nodige hapjes en drankjes. HOLTEN - De start van de triatlonwed strijd op zaterdag 15 juli zal dit jaar een bij zonder tintje krijgen. Voordat de Elite in de Schipbeek van start gaat, zal een aantal parachutis ten van de Koninklijke Luchtmacht proberen zo dicht mogelijk bij het water te landen om een symbolische start aan de wedstrijd te geven. Pas daarna zal het startschot klinken voor de Elite deelnemers. ESPELO - Het was een ge zellige drukte bij kinder boerderij Dondertman. Hier werd afgelopen zater dag wegens de Nordic Wal king tweedaagse een preu- verieje gehouden. Dondertman was dan ook een van de punten in de route waar deelnemers even kon den bijkomen en een drankje konden drinken. Maar ze konden ook proeven aan oud-Hollandse gerechten zoals Jan in de zak en bal kenbrij. Met knipmutsen op werd uitleg gegeven hoe de gerechten werden gemaakt en kon iedereen de smaak zelf uittesten. Wil Fronenbroek van de kin derboerderij is erg te spreken over de preuverieje. "In het begin was het behoorlijk druk bij de kraampjes. Er werden zelfs veel producten verkocht", geeft ze aan. "We denken er dan ook aan om nog een keer zo'n markt met oud-Hollandse producten te houden. Misschien ergens in het najaar". Zelfs kinderen bleken geïnte resseerd in de gerechten en lieten zich de verschillende soorten kaasblokjes goed smaken. Gefilstêêrt, hoe vake zegge wie det wa neet. De ofgelóöp'n wek- k'n kói nen hóóp leu filstêér'n. Teeselink hef zien huus verkoch an de gemeente. Het stund met gróóte letters de op de vuurpagi- na van de Hoolter kraante, met de pries der bie. Mött det noe? As Stegeman zien huus verkoch hef, zette dan ok de pries in de kraante? Het zal wal neet aans könn'n. Ma, eerlijk is eerlijk, zie hebt der ne beste pries vuur e had. Gefilstêêrt. Óönze hand- hal sters wik ok filstêér'n met eur promotie noar de regio klasse B. Het kan neet aans of iele mött noa twei wedstried'n wa kaant óónder de blauwe plekk'n zitt'n, want det handball'n likk mie zun harde cirkelsport. Doar hek doar gróóte bewondering vuur, het is gen sport vuur watjes, ma vuur vroole met pit. Gefilstêêrt en vólle wille en succes in het ni-je seizoen. Natuurlijk wik ok Inge Karkdiek filstêêr'n met de opening van eur praktijk vuur leu, diet amoal eff'n neet meer zeet zitt'n. Leu, diet het leam'n as nen moansteen op de maage lig. Ie kiekt der êêrs wat raar têêg'n an, ma fis de meuite van't prebêêr'n weert, want on- bekêênd maakt onbemind en wat het meuiste is, ie könt der s'o- amds terechte, dan zut iederene oe derect ok nog neet. Wat is het toch ieder jaor wie machtig móói ai zo vólle jonge leu könt filstêér'n, umdet ze slaagt bint. Vanof de middelbare schoole zeukt ze, noar de gróóte vakaantie, eur eeg'n weg noar de hóó- gere school'n in het hêêle laand. Zóó köj wa duur goan met filstêêr'n. Mêêns'n diet zestig joar e trouwt bint e wes, Ab en Geertje Reilink, hoe hóöld zet vol. Ma loat wie der met eur, daankbaar umme weer, want det hef óóns nen hóóp goeie voet ballers en muzikaant'n op e lêêvert en nen föss'n dreuge humor. Gefilstêêrt, iele bint een vuurbeeld vuur öónze jeugd. Een good vuurbeeld vuur de jeugd is ok vrouw Steun'nbarg, 81 joar en dan nog zwemm'n as ne waterrotte, gefilstêêrt met oe dartigste zwemvierdaagse en gewoon duur doon. T'is frisser met'n neuse in't water dan met'n neuse in de schoone. Ik blieve an't filstêêr'n, de Hoolter voetbal met ne ni-jen vuurzitter Herrny Jal- ving. noe wórdt het êêrste vaste wier kampioen en de gemeente met de ni-je roadsgriffier Van de Vliert, het kan neet op. Der mött ailéne nog oaver allebeire stemt word'n. Dus neet weglóóp'n uut de vergadering, aans klopt mie verhaal neet. En as leste, ma doarumme neet de minst'n, wik filsiteer'n Jos en Gerda. De mêêst'n zöllt a wa wêêt'n, ma Jos wórdt va, van Ger- da. Het is good urn te heur'n dat Jos der wier hêêmaol boarn'n op is. Ast zo vêêr is en alles is good, kom ik kroamschudd'n. Mien opoe zêêraltied. neet spott'n met zukke dinge, het bint pas móóie bleumkes at ze plukt bint. Wis en waarachtig. Eerlijk zok iederene wal will'n filstêêr'n. ma ja zóó zit het laeven ok wier neet in meka. Vuur disse wekke höóld ik het der toch ma op. amoal diet neet e neumt bint en diet de meuite hebt e nömm'n um dit stukske hêêlmoal te lêêz'n, gefilsteert. Wis en waarachtig. De vêêrkaante viejkop HOLTEN - Daan van Grie ken heeft het mooi.voor el kaar. Via Camelot Beheer BV uit Den Bosch kreeg hij de mogelijkheid om in het Holtense NS-station te mo gen wonen. Hij zit daar sinds maart van dit jaar. Daan studeerde in Apeldoorn, maar is daarmee gestopt. Hij zocht woonruimte in de buurt van Holten en keek daarom wat rond op Internet. Daan: "Ik zag dat ze voor het station iemand zochten en heb daarop gereageerd". Camelot Beheer is van oor sprong een anti-kraakbedrijf. "Zo'n dertien jaar geleden be gonnen op een zolderkamertje in Den Bosch", weet account manager Edwin van Kesteren van het bedrijf. "We beheren alles. Rijtjeshuizen, kantoren, schoolgebouwen en zelfs kas teeltjes". De 'huurder' zit er gratis, maar betaalt wel voor onder meer gas en licht. Daar naast is de opzegtermijn slechts een maand, zodat een eigenaar weer snel over het pand kan beschikken, mocht dat nodig zijn. "De eigenaar vraagt ons ie mand te zoeken die er wil wo nen, zodat het pand wordt be woond", legt Edwin uit. "Een leeg pand trekt namelijk snel vandalen en krakers aan". Daan: "Het is hier hartstikke relaxt. Ik heb ruimte teveel en Daan van Grieken voor z'n huis: het NS-station in Holten. (Foto: Harry Broeze) mooi uitzicht op de Holter- berg. Ik heb zelfs een dakter ras". Boven zijn slaapkamers en beneden een woonkamer. Waarschijnlijk ooit bedoeld voor de stationschef. Daan ge bruikt de wachtkamer om te kunnen tafeltennissen en voor de wasmachine. Wel wil er eens iemand naar binnen gluren, maar dat vindt Daan niet erg. "Dat zou ik zelf ook doen". Zolang ze maar niet blijven gluren. "Ik heb eentje weggestuurd die maar door de ramen bleef kijken. Dan wordt het irritant". Ondanks dat hij slechts een paar stappen van het spoor af woont, mist hij soms toch nog de trein. "Eerder woonde ik verder van het station af en ga je eerder van huis. Nu wil ik van alles nog doen en denk ik: 'tijd zat'. Dan rijdt de trein toch zonder mij weg". Van getril en lawaai van langsrijdende treinen heeft hij weinig last. Boven wel iets meer dan beneden. Daan: "Maar ik slaap daar als een blok doorheen en heb er hele maal geen last van". Hoe lang hij nog kan blijven wonen in het station, hangt van de NS af. Mochten zij het pand weer nodig hebben, dan moet Daan op zoek naar iets anders. Maar Edwin denkt dat hij er nog wel even kan blijven zitten. Wie meer informatie wil over Camelot Beheer: www.camelotbeheer.nl HOLTEN - Op het paar densportterrein de Borkeld in Holten wordt zaterdag 1 en zondag 2 juli het Rabo- bank-Bergruitersconcours gehouden. Op zaterdag zullen de klasse B- en L-dressuur en B-sprin gen hun opwachting maken en op zondag de klasse L- tot en met ZZ-springen en B- tot en met Z2-dressuur. Het hoogte punt van de zon dag is de kür op muziek in de klasse Z die in de middag zal worden verreden. De kür wordt dit jaar voor het eerst verreden in Holten en is altijd een groot publiek trekker. Er doen ongeveer 650 deel nemers mee aan dit con cours. Het Rabobank-Berg- ruiterconcour is een populair concours wat blijkt uit deze grote deelname. De meeste rubrieken zitten daarom ook al vol. OKKENBROEK - Vanuit dorpshuis Ons Centrum wordt zondag 2 juli een fietstocht gehouden voor iedereen die mee wil doen. Deelnemers kunnen zich melden tussen 11.00 en 13.00 uur voor een tocht naar keuze van 12, 35 of 52 kilo meter. De kosten bedragen drie euro per persoon. Proeven aan oud-Hollandse gerechten. Dat kon afgelopen zaterdag bij kinderboerderij Dondertman. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3