Open dag hockeyclub Inschrijven zwemloop De femilie bij elkaar. 24e Grand Prix Markelo op circuit Herikerberg Autobedrijven sponsoren Stichting Triathlon Holten L henk van heek fotografie fotograferen is ons vak Dinsdag 27 juni 2006 24 Tijdens de open dag kunnen kinderen ook een ijsje eten, springen op een luchtkussen en zich laten schminken. HOLTEN - Hockeyclub Holten houdt zaterdag 8 juli van 10.30 tot 13.30 uur een open dag voor de school jeugd uit Rijssen, Holten en omstreken. Alle kinderen van groep 2 tot en met groep 8 zijn van harte welkom. Er is gezorgd voor volop ver maak: springkussen, schmin ken, slushpuppy en natuurlijk leuke spelletjes om de kinde ren spelenderwijs kennis te la ten maken met de snelstgroei- ende sport in Nederland: hoc key. Omdat Rijssen zelf geen hockeyclub kent, worden na drukkelijk ook kinderen uit deze omgeving uitgenodigd om te komen. Tijdens het pro ject Kies voor hart en sport bleek er namelijk ook veel be langstelling uit deze hoek van de gemeente voor hockey te bestaan. Hockeyclub Holten heeft op dit moment zo'n 125 leden en is het afgelopen jaar, met na me in de jeugd sterk groeien de. Nu het plan voor het sport park Vletgoor concrete vor men heeft aangenomen en de hockeyclub dan over een ei gen kunstgras veld kan be schikken, zijn de vooruitzich ten voor deze gezellige club zeer rooskleurig. De open dag wordt gehouden op het eigen terrein dat ligt achter het NS-station in Hol ten. Voor meer informatie www.hockeyclubholten.nl of e-mail: naar info@hockey- clubholten.nl HOLTEN - Tijdens het triatlonvveekend kan ieder een tussen 13 en 80 jaar meedoen aan de zwemloop. Deelnemers beginnen met 500 meter zwemmen in het verwarmde recreatiebad Twenhaarsveld en daarna via een toeristische route lopen naar het centrum van Holten voor nog twee rondjes van 1000 meter door het cen trum. In totaal 5000 meter. Op Smidsbelt, met het ge heel voor de zaterdag inge richte triatlonstadion met tri bunes, ligt de finish op een verhoogd podium. De start op vrijdag 14 juli is voorzien vanaf 21.00 uur, di rect na afloop van de kinder run-bike-run. Voor de drie snelste dames en de drie snelste heren zijn er prijzen in natura en verder krijgt iedere deelnemer een leuke herinnering. Inschrijven kan tot 7 juli via www.triathlonholten.nl; het inschrijfgeld bedraagt 6 eu ro. Vooraf kan worden genoten van de sportieve strijd tussen de scholieren uit groep 6, 7 en 8 van de basisscholen om het Holtens Kampioenschap Run-Bike-Run. De openingsact is Medica- mento en na afloop meezin gen met Jannes. Toegang is gratis. Kerkstraat 25 - Wierden Tel. 0546-57 50 30 MARKELO - Heel Markelo is klaar voor de Grand Prix op za terdag 1 en zondag 2 juli. De re gionale toppers Erik Davids, MarkWassink, Nick Tuin, Ceriel Klein Kromhof en Herjan Brak ke zien er naar uit. Een motor crossmiddag voor de jeugd, een bromfietscross met onder meer Dave Strijbos en de ongetwijfeld weer spectaculaire motorcross MX3/EK125 cc. Deelname van uit maar liefst 24 landen en op een geheel vernieuwd startter rein en een verkort parcours, waardoor de bezoekers meer dan voorheen; betrokken wor den bij de race en de coureurs. Noem in binnen- en buitenland Markelo en de link wordt vaak gelegd naar de motorcross. "We zijn er maar wat trots op dat we zo'n goede naam hebben in de motorcrosswereld. Circuit Heri- kerberg-Markelo is een begrip en één van de meest spectacu laire circuits ter wereld", aldus voorzitter Henri Sanderman. Maar de organisatie realiseert zich terdege dat het een status heeft hoog te houden. "Adel ver plicht. Gelukkig hebben we een energieke, enthousiaste club mensen die elk jaar weer de uit daging aan gaat om het evene ment tot in de perfectie te orga niseren. En we luisteren daarbij heel goed naar wat de coureurs en bezoekers ervan vinden. Om die reden hebben we nu ook een aantal wijzigingen doorgevoerd. Meer manches, een spectaculai re aanpassing van het startter rein en de lengte van het par- WBfflfftMM cours teruggebracht" Maar ook anderszins werden een aantal vernieuwingen doorgevoerd. "We hebben in nauwe samen werking met onze partners, Bit- tink.nl en Kromhof.com, geko zen voor een andere aanpak Zo kunnen de mensen voor het eerst kaarten online bestellen via Euroticket.nl. Daarvan is flink gebruik gemaakt. En we hebben via onze nieuwe aanpak ook een aantal nieuwe spon soren kunnen contracteren. De toekomst ziet er goed uit". Maar uiteindelijk gaat het toch om de wedstrijd. "Ja, grote kans hebbers om de overwinning in de Mx3 zijn de twee kemphanen uit het Fabrieks KTM team van Jacky Martens, Yves Demaria op dit moment lijstaanvoerder en Sven Breugelmans regerend We reldkampioen en vorig jaar win naar in Markelo". Regionale inbreng komt vanuit Holten via Erik Davids en uit Lo- chem via MarkWassink Het Europese Kampioenschap 125 cc is bijzonder spannend te noemen met Dennis Verbrug- gen uit België op dit moment als lijstaanvoerder. "Maar het is na tuurlijk fantastisch dat wij kans hebbers, supertalenten uit de regio hebben. Nick Tuin, Ceriel Klein Kromhof (15 jaar) en Her jan Brakke zijn zeker gegadig den voor een plaats bij de eerste 8" zo luidt de stellige opvatting van Sanderman, "zeker een ex tra reden om de cross te bezoe ken". Het programma: Woensdagmiddag 28 juni: van af 13.30 uurde motorcrossmid dag voor de jeugd Zaterdag 1 juli: kwalificatie wed strijden MX3 en EK 125cc. Zaterdagavond: heb je een crossbrommer, doe dan mee aan de brommercross Zaterdagavond in de tent uiter aard TV zodat daar ook de halve finale van het wk voetbal te vol gen is. Zondag 2 juli: 24e Grand Prix van Markelo, MX3 en EK 125cc Zondagrandprogramma: DJ, jazzdansgroep E-motion Voor alle informatie: www.motorcrossmarkelo.nl Holtense en Rijssense dealers van Ford en Volkswagen zorgen voor auto's bij de triatlon. HOLTEN - Dankzij de steun van de Holtense en Rijssense dealers van Ford en Volkswagen kan de orga nisatie rond de triatlon in Holten dit jaar weer be schikken over meer dan een dozijn auto's. Van een klokauto tijdens de wedstrijd tot een transport busje voor materialenvervoer en alle soorten daartussen. Door de medewerking van de autobedrijven Dries Willems (Holten) en Bloemendal (Rijssen-Almelo) namens A A t i AAA a AA A A a Ford alsmede B. Paalman (Holten) en Pouw (Rijssen- Deventer) namens Volkswa gen kunnen de mannen en vrouwen die zorg dragen voor de organisatie vanaf 9 juli beschikken over ade quaat vervoer. Het is dit jaar voor de tweede keer dat de mobiliteit van de Triathlon Holten wordt ver zorgd door een combinatie van Holtense en Rijssense Bovag-garagebedrijven. Op initiatief van Bertus Paal man en Dries Willems (die beiden de triatlon al vele ja ren steunen) werd in 2005 samenwerking gezocht mei de regionale dealers zodat een grotere merkexposure voor Volkswagen en Ford mogelijk zou zijn. De heren Pouw en Bloemendal bleken deze zienswijze te delen en zegden opnieuw hun steun toe. Medio juni werden op een van de hoofdlocaties van de Holtense triatlon nabij de Toeristenweg over de Holter- berg de contracten onderte kend en bijgaande foto ge maakt. .vW

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 24