v^verijssel Provincie beboet zichzelf Provinciehuis bereikbaar via nieuwe telefoonnum mers en e-mailadressen Subsidie voor aanpak alcoholgebruik jongeren Duurzaamheid Burgerjaarverslag provincie Zoekplaatje In het Burgerjaarverslag van Commissaris van de Koningin Jansen leest u alles over de kwaliteit van de provinciale dienstverlening en de werkzaamheden van de commissaris. Geïnteresseerd? Vraag dan nu het Burgerjaarverslag op bij de provincie, 038 499 92 00. n redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 nieuwsredactie@overijssel.nl De provincie Overijssel betaalt voortaan een boete aan burgers die te laat antwoord krijgen. Mensen die te lang niks van de provincie horen over hun aan vraag, klacht of bezwaarschrift, kunnen vanaf 1 juli 2006 rekenen op een vergoeding. De boete of dwangsom is een nieuwe maat regel van Provinciale Staten voor een betere service aan de burgers. Het provinciebestuur is van mening dat burgers erop moeten kunnen rekenen dat de provincie tijdig beslist over hun verzoeken. Door een boete in te stellen snijdt het mes aan twee kanten. De burger hoeft er niet meer tegenop te zien om een beroep te doen op de provincie. En de ambtena ren weten dat ze haast moeten maken met de brieven van bur gers. Een verordening bepaalt bin nen welke termijn de aanvrager geïnformeerd moet worden over de behandeling en afhandeling van de aanvraag. Bij overtreding betaalt de provincie zo'n 20 euro per dag. r -,.y In Europa behoort Nederland tot de top als het gaat om alcoholge bruik door jonge ren. Met name in de leeftijdsgroep 12-14 jaar is het gebruik de afgelo pen tien jaar opval lend gestegen. De Nederlandse jeugd drinkt steeds vaker, steeds meer alcohol en ook op steeds jongere leeftijd. Gedeputeerde Staten stellen daarom volgend jaar 200.000 euro beschikbaar om problemen rond alcoholgebruik van Overijsselse jongeren aan te pakken. Dit gebeurt samen met onder andere gemeenten en politie. Met de provin ciale bijdrage worden regionale initiatieven ondersteund. Verantwoordelijk gedeputeerde Gert Ranter weet dat veel gemeenten het (overmatig) alcoholgebruik onder jongeren als een zor gelijke ontwikkeling zien. Dit komt overeen met de signalen van de politie IJsselland, die al eerder een toename vaststelde van proble men in de avonden en weekenden als gevolg van overmatig drankgebruik door jongeren. "Gemeenten zijn als eerste verantwoordelijk voor veiligheid én voor het jeugdbeleid", ver klaart Ranter. "Maar we willen hen daarbij als provincie graag ondersteunen. Daarom heb ben we besloten om geld vrij te maken voor een gezamenlijke aanpak door gemeenten, politie en GGD. Dit past goed in ons veilig heidsbeleid en jeugdbeleid." De provincie Overijssel mag best een tandje bijzetten waar het gaat om inspanningen voor een beter milieu. Dat is althans de mening van de Statencommissie Verkeer, milieu en water. De commissie heeft ideeën voor het toekomstig milieubeleid opgedaan bij de Universiteit Twente. Medewerkers van de universiteit en uit het bedrijfsleven presenteerden allerlei nieuwe vormen van energieopwekking, zoals een kleinschalige waterkracht turbine en energie uit afval, het gebruik van luchtzuiverend beton, biobrandstof uit waterplanten en een alternatieve verlichtingsvoorstel voor kassen. Door de discussie aan te gaan met de wetenschap, de techniek en het bedrijfsleven, willen de volks vertegenwoordigers ontdekken wat haalbaar en rendabel is. Zo kan er op provinciaal niveau nog méér gedaan worden voor duurzaamheid. Wilt u meer informatie over dit onderwerp of heeft u zelf ideeën die u kwijt wilt aan de poli tieke partijen in de Staten? Bel of mail even met de griffie van de provincie, 038 499 87 80. Oplossing zoek plaat je mei: Polyplasticum Museum bij het station in Steenwijk. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 7 juli 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nieuwsredaaie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen wor den drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. De afronding van de eerste fase van de renovatie van het provin ciehuis is een feit. Per 26 juni zijn ruim 900 provinciale ambtenaren verhuisd vanuit de dependance aan het Rechterland en de aanbouw van het provinciehuis in Zwolle naar het gerenoveerde kantoorge deelte van het parlementsgebouw. Gelijktijdig met de verhuizing gaat de provincie over op nieuwe telefoonnummers en e-mailadres sen. Vanaf 26 juni is het nieuwe algemene nummer en e-mailadres van de provincie: 038 499 88 99 en postbus@overijssei.n\. Het num mer voor het Meldpunt Overijssel blijft ongewijzigd (038 425 24 23). Dit Meldpunt is voor iedereen in Overijssel bereikbaar die klachten, vragen en meldingen heeft over het milieu en de veiligheid rond wegen en vaarwegen. Ook de faxnummers van de provincie wijzigen niet. De renovatie heeft ook consequen ties voor de provinciale sectiekan toren en steunpunten in Overijssel. De provincie heeft dertien steun punten en drie sectiekantoren. De drie sectiekantoren in Tuk, Raalte en Borne worden opgeheven. De medewerkers verhuizen naar het provinciehuis. Van de dertien steunpunten blijven er vijf over. Vanuit deze punten in Beukers, Raalte, Tubbergen, Hardenberg en Markelo wordt het dagelijks beheer en onderhoud van de provinciale wegen en waterwegen uitgevoerd.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 23