Bekendmakingen Kort nieuws Overijssel doet meer voor verkeer Pakket aan maatregelen voor veilig verkeer Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl Reconstructieprijs naar Kulturhus Okkenbroek De reconstructieprijs 'De verzilver de kans 2006' is dit jaar gewon nen door Kulturhus Okkenbroek (gemeente Deventer). De jury roemde het doorzettingsver mogen en de creativiteit van de bewoners van Okkenbroek om te krijgen wat ze willen: een multifunctioneel dorpshuis in combinatie met zorgwoningen. De prijs bestaat uit een kunst werk van Loes ten Anscher. De overige genomineerden waren: Perspectief Elsenerbroek, een project dat door de bewoners van Elsenerbroek is opgezet om de leefbaarheid in hun omgeving aan te pakken. De inspanningen van de familie Elderink om het boerenleven en -land toeganke lijk te maken voor jong en oud kon ook op waardering van de jury rekenen. Geld voor biologische landbouw De provincie is zeer betrokken bij de ontwikkeling van biolo gische landbouw in Overijssel. "We liggen goed op koers met de uitvoering van ons Plan van Aanpak Biologische landbouw 2005-2007", zegt verantwoor delijk gedeputeerde Jansen. "Overijsselse ondernemers, instellingen en marktpartijen maken goed gebruik van de subsidiemogelijkheden en onder steuning die de provincie biedt." Afgelopen jaar heeft de provin cie 250.000,— voor de sector gereserveerd en ook dit jaar is eenzelfde bedrag beschikbaar. Veel meldingen asbestwegen Het loket in de gemeente Hof van Twente voor het melden van asbestwegen is de afgelopen vijf weken goed bezocht. Er zijn meer dan 650 meldingen binnengeko men. Mensen kunnen nog tot en met 30 juni terecht bij het loket. De provincie Overijssel en de gemeenten rond Hof van Twente doen dan ook met klem een oproep aan eigenaren van asbest wegen, -paden en -erven om zich te melden, ook bij twijfel over de aanwezigheid van asbest. Het loket is in het nieuwe gemeen tehuis van de gemeente Hof van Twente in Goor. Of bel het Landelijk Meldpunt Asbest, telefo nisch 0800 635 32 72 (0800-MELDASBEST) of via inter net www.meldasbest.nl De maatregelen die de provincie uit voert, zijn niet zomaar gekozen. De provincie onderzocht op welke plek ken een ongeluk plaats vond en wat daarvan de oorzaak was. Daarbij viel op dat sommige soorten ongelukken vaker voorkomen dan andere, denk bijvoorbeeld aan het van de weg raken, kop-staart botsingen op krui singen, ongelukken met (brom)fietsers op parallelwegen en ongelukken door het inhalen van langzaam verkeer. Sommige van deze ongelukken kwa men op bepaalde plekken vaker voor dan op andere plaatsen. Met gerichte aanpassingen heeft de provincie daar nu een oplossing voor gevonden. "Zo gaan we de bermen verharden en de kruispunten herkenbaarder maken. Voor landbouwverkeer maken we passeerhavens om gevaarlijk inhalen te voorkomen en de doorstroming van het verkeer te verbeteren", aldus verantwoordelijk gedeputeerde Job Klaasen. "Het zijn niet alleen mooie plannen. Waar het natuurlijk om gaat zijn de Informatieavond Nationaal Landschap Twente Noordoost-Twente is door het Rijk aangewezen als Nationaal Landschap vanwege unieke land schappelijke en cultuurhistorische kwaliteiten. De provincie, de gemeenten uit Nóordoost-Twente en het Waterschap Regge Dinkel nodigen u uit om op woensdag 12 juli en donderdag 13 juli aan staande een informatieavond bij te wonen. Tijdens de avond maakt u, van 20.00 uur tot 22.00 uur, kennis met de toekomstvisies voor het gebied. Ook kunt u inspiratie opdoen via verschillende voorbeeld projecten op een informatiemarkt. Voor u is dit dé kans om eigen initia tieven te realiseren. - Woensdag 12 juli, Hotel restaurant Tante Sien, Denekamperweg 210 in Vasse. - Donderdag 13 juli, Hotel restaurant De Tankenberg, Bentheimerstraat 9 in De Lutte. resultaten. Nadat alle aanpassingen zijn uitgevoerd verwacht ik dat er 15 procent minder verkeersslachtoffers op provinciale wegen vallen. Dat komt neer op 10 doden en 120 gewonden per jaar minder." De maatregelen zijn op alle provinciale wegen toe te pas sen en worden de komende vijf jaar uitgevoerd. De totale kosten bedragen 37 miljoen euro. Voorbeeldweg De eerste werkzaamheden zijn inmid dels gestart. Op de provinciale weg Meer informatie? Provincie Overijssel, Anton Vlaanderen, 038 425 17 63, e-mail: ac.vlaanderen@overijssel.nl. Of kijk op: www.overijssel.nl/nlnotwente. Subsidieregeling Natuurbeheer en Agrarisch Natuurbeheer Gedeputeerde Staten passen de natuurgebiedsplannen aan. In de natuurgebiedsplannen staan de mogelijkheden voor deelname aan de Rijkssubsidieregelingen Natuurbeheer en Agrarisch Natuurbeheer. De plan aanpassingen betreffen: Ganzenfoerageergebieden In 2004 zijn door Gedeputeerde Staten de grenzen vastgesteld van de ganzenfoerageergebieden in de Kop van Overijssel en de IJsseldelta. Deze gebieden worden nu opgenomen in het natuurgebiedsplan. Hierdoor wordt het vanaf juni 2007 mogelijk zesjarige contracten met een gan- zenpakket af te sluiten bij de Dienst Regelingen. Voor het winterseizoen 2006-2007 wordt evenals vorig jaar gewerkt met éénjarige contracten voor dezelfde ganzenpakketten. De vergoedingen bedragen 48 euro tot 350 euro per hectare per jaar. De minimum oppervlakte per aanvraag is 200 hectare. Agrarische natuurver- enigingen spelen hierbij een bemid delende rol om tot deze oppervlakte per aanvraag te komen. Daarnaast worden er aanpassingen gedaan aan: - de inrichtingsmodellen Ecologische verbindingszones: - de nieuwe natuur in IJsseldelta- Reest; - de uitwerking nieuwe natuur in Kop van Overijssel; - de uitwerking nieuwe natuur Zuid- Twente; Het is de bedoeling in september bij de vaststelling alle 7 natuurge- N 346 Hengelo - Lochem worden alle maatregelen uit het project 'Overijssel doet meer voor verkeer' uitgevoerd. Hiermee is deze weg een voorbeeld voor andere wegen. De provincie Overijssel voert namens de provincie Gelderland ook de werkzaamheden aan het Gelderse deel van de N 346 uit. Eind 2006 moet het werk afge rond zijn. www. Overijssel, nl/meervoorverkeer biedsplannen in Overijssel samen te voegen. Inzage In de periode van 19 juni tot en met 30 juli 2006 zijn de teksten en kaar ten tijdens kantooruren in te zien in de receptie van het bestuursgedeelte van het provinciehuis te Zwolle en de gemeentehuizen. Tevens zijn deze stukken in te zien op de website van de provincie www.overijssel.nl en dan via natuur en platteland/ecologische hoofdstructuur. Nadere informatie over ganzenfoura- geergebieden, 038 499 85 95 en 038 499 85 86 voor overige onderwerpen. Belanghebbenden kunnen van 19 juni tot en met 30 juli schriftelijke ziens wijzen indienen bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, ter attentie van de eenheid LNL, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of in dezelfde peri ode een mondelinge zienswijze via 038 499 84 95. Het aantal verkeersslachtoffers moet verminderen, zo vindt de provincie Overijssel. Daarom gaat zij de komende jaren onder de noemer 'Overijssel doet meer voor verkeer' op de gevaarlijk ste wegen en kruispunten verschillende maatregelen nemen om de verkeersvei ligheid te vergroten en de bereikbaarheid van dorpen en steden te verbeteren.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 22