BL,5 I Dijkerhoeks Feest even terug naar tijd Mozart Leemans is klaar met zoeken naar munitie Holtens Nieuwsblad Toch geen misbruik Politie gewond Grosrock Daan woont in het NS-station Preuverieje slaat aan Countryfair druk bezocht Leerlingen maken computerspel BON Dinsdag 27 juni 2006 - Nummer 26 Holtens Nieuwsblad RUSSEN - "De raads vergadering van 29 mei 2006 is formeel goed verlopen". Dat antwoordt D.J. Elzinga op vragen van burge meester B. Koelewijn. Tijdens deze vergade ring wilde oppositiepar tij VVD met steun van SGP een motie in stem ming brengen die door het college al aangeno men was. Daarop verlie ten de raadsleden van de coalitie, CDA, GB en PvdA. de raadzaal, zo dat er niet voldoende raadsleden in de zaal waren voor een stem ming. Burgemeester Koelewijn vroeg vervol gens Elzinga om duide lijkheid: onder andere of de werkwijze zoals die gehanteerd werd door SGP/ VVD/ CU (die ge bruik wilden maken van de afwezigheid van en kele leden van de coali tie) en van de coalitie fracties PvdA, CDA en Gemeentebelang (het onmogelijk maken van een stemming door de raadszaal te verlaten) in de geest van de wet was. Elzinga concludeert dat er op de juiste wijze is omgegaan met de voor schriften uit de Gemeen tewet en het Reglement van orde. Elzinga geeft wel aan dat door starre toepassing van de wette lijke voorschriften be paalde vormen van 'misbruik van recht' kunnen ontstaan. 'Zo kan een starre toepas sing van het wettelijk beginsel 'de meerder heid beslist' een mis bruik van recht doen ontstaan als daardoor de rechten van minderhe den stelselmatig worden uitgehold. Maar ook een raadslid dat altijd hoof delijke stemming vraagt of bij ieder voorstel vijf tig schriftelijke vragen stelt, maakt zich schul dig aan misbruik van recht en frustreert op die manier de wettelijke taakuitvoering van de volksvertegenwoordi ging'. aldus Elzinga in Z|jn antwoord. De han delwijze van de coalitie fracties en de oppositie fracties in de gemeente wjssen-Holten kwalifi ceert Elzinga niet als misbruik van recht'. ™aar als dit regelmatig voor gaat komen, dan 2°u men wèl kunnen spreken van 'misbruik fan recht'. Het levende draaiorgel van de Waterhoek scoorde veel punten tijdens de optocht in Dijkerhoek. (Foto: Johan Bolink) D1JKERHOEK - Dijker hoekers hebben zich afge lopen weekend weer kun nen vermaken met het Van revue, brunch tot Sugar Lee Hooper. Dat de kwaliteit van de op tocht groeit, bleek afgelopen zaterdag wel. Veel deelne mers hadden er duidelijk veel tijd ingestoken om er iets moois van te maken. Zo als de wagen over 250 jaar Mozart. Met pruiken op, he lemaal in de sfeer van die tijd. Een piano aan boord en strijkers. Het leverde Ool'n Diek dan ook de eerste prijs op. Het levende draaiorgel van de Waterhoek was zeker niet veel minder. Met leven de poppen die voor de mu ziek zorgden. Ook zaten er twee obers met bier op de wagen. Niet voor niets kreeg het de slogan: Eén drankor gel in de optocht is meer dan zat. Dat niet alleen jongeren, maar ook ouderen op straat hangen, blijkt zelfs in Dijker- hoek al gemeengoed te wor den. De Oude Stationsweg had over dit thema dan ook een wagen gemaakt. Bij Warme Bakker Rikie blijken ouderen zijn vaak op te hou den om een praatje met el kaar te maken. Bij de kinde ren kreeg het paasvuur bou wen met de eerste prijs be loond. Dijkerhoek hoeft voor de toekomst dus niet te treu ren, want de nieuwe lichting paasvuurbouwers staan al klaar. Zelfs al met een krat bier achterop de fiets. De tweede prijs was voor de blikvangers en de Tokkies kregen de derde prijs. Meteen na de optocht werd er in de tent een ludieke mo deshow gehouden. Compleet 'stoned' kwam de groep Flo wer Power de catwalk op en moesten John Lennon na af loop wegsjouwen. (Lees verderop pagina 5.) HOLTEN - Een 24-ja- rige inwoner van Hol ten maakte het zater dagmorgen om 02.30 uur wel erg bont. Hij verzette zich hevig bij zijn aanhouding nadat politiemensen hem op de Deventerweg in zijn woonplaats controleer den. Met veel moeite kon hij worden overgebracht naar het bureau in Alme lo waar hij na het afleg gen van de ademanalyse voor de rest van de nacht is opgesloten. De uitslag van de ademanalyse was 1.43 promille en zijn rij bewijs is ingevorderd en proces-verbaal wordt opgemaakt. Bij de aanhouding raak ten de beide politiemen sen licht gewond aan hun knieën doordat ze een aantal keren met de verdachte op de grond vielen. OKKENBROEK Voor de tweede maal wordt in Okkenbroek het Grosrockfestival georganiseerd op het terrein achter dorps huis Ons Centrum en wel aanstaande zondag van 15.00 tot 20.00 uur. Op het programma staan The Centipede uit Hee- ten. The Nades uit La ren. The State of Sound uit Heeten, Pernicious uit Wesepe en Deventer en The Blue Mondays uit Loo. De Reeperbah- ner Stimmungsmacher uit Dijkerhoek zijn goed voor schlagersrock. De entree is die dag gra tis. HOLTEN - Het zoeken en verwijderen van munitie in Holten is afgerond. De gevonden materialen zijn verwijderd en afgevoerd. Als laatste onderdeel is de Veenweg onderzocht. De ze weg is inmiddels weer vrÜ gegeven voor fietsers en voetgangers. Het onderzochte gebied is daarmee vrijgegeven voor bezoekers. van de firma Leemans ge reed is, wordt bekeken of er een vervolg onderzoek komt op nu nog niet ge schoonde terreingedeeltes. Vanaf het najaar 2005 heeft de firma Leemans Speci- aalwerken in opdracht van de gemeente gezocht naar niet gesprongen explosie ven uit de Tweede Wereld oorlog in het Twenhaars- veld in Holten. Zodra de eindrapportage (Lees verder op pagina 9.) Dhr./mevr.: Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u Geef dat ook eens aan een ander door! Postcode: Woonplaats: daarvan verzekerd. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692. 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Telefoon: U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: E 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) E 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Bankrekening: Handtekening: 'lactte 0MH S97350 Holtens,Nteuwsbladtwhk.wegBttsr.nl AbnnnenmnSprlft. flot» nummert «r 0.96 (nlsveradres Blokker Van de Maat

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1