Inge Kerkdijk: 'Tijd nemen voor jezelf' Erik klaar voor Markelo Maike en Birgit over kerkenpad Jan Koster wint bilj ar ttoernooi Orgelconcert Harm Hoeve Handbal Collecte Tsjernobyl Openstelling Dorpskerk Dinsdag 20 juni 2006 HOLTEN - In de Kan delaar aan de Stations straat 4 wordt vrijdag 23 juni om 20.00 uur een orgelconcert ge houden door Harm Hoeve. Als kerkorganist is Harm Hoeve verbonden aan de gereformeerde kerk vrijgemaakt in Rouveen. Hier is hij. na twee jaren orgelles, op twaalfjarige leeftijd be gonnen met het begelei den van de gemeente zang. In deze kerk gaf hij ook zijn eerste orgel concert. Inmiddels is dit uitge groeid tot concerten door het hele land. Ook het buitenland wordt be zocht. Harm gaf onder meer concerten in Cana da, Amerika, Rusland, Duitsland, Schotland en Frankrijk. Van zijn orgelspel zijn vele cd's en een dvd (Hollandse Koraalkunst) verschenen. (Vervolg voorpagina) HOLTEN - Na rust lie ten de mannen in het zwart het meerdere ke ren na - naast de tijd- straffen - de bal op de stip te leggen. Holten liep daardoor zeker 3 strafworpen mis. In een rommelige slotfa se gaf Holten een 8-6 voorsprong uit handen. De wedstrijd eindigde in 8-8. Door loting werd bepaald dat DOS '80 eerst moest spelen het derde deelnemende team, VIOS uit Heyste- ren. Ook in deze wed strijd ging het lange tijd gelijk op. Na een 6-5 voorsprong voor DOS bij rust trok VIOS in de 2e helft de wedstrijd naar zich toe en won het met 7-11. De slotwed strijd moest de beslis sing brengen waarbij Holten moest winnen. Een tot de haarpunten gemotiveerd Holten speelde zeer geconcen treerd. Met Jeanet Markvoort als voortref felijke sluitpost stond het na 12 minuten pas 1- 1Twee fraaie aanvallen brachten door treffers van Judith Tiekink en Jessica Smit Holten op een 3-1 voorsprong bij rust. Coach Samir Saba zette in de rust alles nog eens goed op een rijtje. Met prima handbal liep Holten in 10 minuten uit naar een 8-1 stand. In de slotfase liet een reeds feestvierend Holten de touwtjes iets vieren waardoor VIOS nog tot de 9-4 eindstand kon te rugkomen. Treffers voor Holten in deze promo tiecompetitie: Judith Tiekink, Paulien Schooien 5; Jessica Smit 4; Monique Plantinga 2; Dörthe van Ooijen f. Door deze overwinning promoveert Holten naai de regio klasse B waar men het komend zaal- seizoen onder meer speelt tegen Heeten, Overwetering en Haarle. HOLTEN - Onder de naam Maansteen is Inge Kerkdijk bij haar thuis aan de Verzetraat 101 een praktijk voor psycho-so- ciale begeleiding, thera peutische massage, ont spanningsmassage en hete stenenmassage begonnen. "Ik heb me altijd geïnteres seerd in natuurlijke produc ten", legt Inge uit hoe ze aan de naam van haar praktijk komt. "Het is een soort inge ving geweest. Maanstenen vind je veel in India waar ze meerdere betekenissen heb ben, zoals tevredenheid en gevoelsleven. Daarnaast oe fent de maan veel krachten op de aarde uit en zorgt voor eb en vloed". Ze heeft een driejarige HBO-opleiding aan de Aca demie Psycho-Sociaal Wel zijn in Utrecht gevolgd. Hier kwam ze in aanraking met verschillende visies, zoals westerse en Chinese. Inge: "Lichaam en geest zijn één. Klachten staan niet op zich zelf, maar worden onder meer veroorzaakt door de houding van het lichaam. Als je ergens pijn hebt, ga je die plek ontlasten. Hierdoor belast je juist een andere plek, wat kan zorgen voor pijn". Door verschillende massa ges aan te bieden, is er voor iedereen wat wils. De tech nieken heeft ze geleerd van een massagetherapeut, die haar privé-les gaf. Zo biedt ze een ontspan ningsmassage. "Zowel li chamelijk als geestelijk kan massage preventief werken en bijdragen aan een goede Inge Kerkdijk in haar praktijkruimte: to: Sander Scheperman) Elke pijn heeft troost en aandacht nodig". (Fo- gezondheid. Tijd nemen voor jezelf en stress losla ten". Of een therapeutische mas sage. "Dit is een massage volgens de holistische me thode: lichaam en geest wor den als een beschouwd", legt Inge uit. "Door te voe len en bewust worden van wat je lichaam aangeeft, luister je naar jezelf en kun je patronen doorbreken". De hete stenenmassage is zeer indringend. "Met hete stenen op je lichaam, dringt de warmte dieper door. De combinatie van rust, warmte en massage met warme ste nen, handen en warme olie zorgt deze oude rituele mas- sagevorm voor een veelzij dige helende werking". Niet iedereen heeft behoefte aan massage, maar ziet meer heil in een goed gesprek. Ook daarvoor kan men bij Inge terecht. "Elke pijn heeft troost en aandacht no dig. Soms kunnen mensen om je heen je op weg hel pen, soms niet. Als je pijn, verdriet of angst niet deelt. kan zij maar langzaam he len". Haar praktijk straalt een prettige sfeer uit. Geen kil en klinische kamer, maar leuk ingericht waar de klant zich meteen thuis voelt. Afspraken kunnen worden gemaakt voor 's avonds en vrijdags. Voor meer infor matie website: www.maan- steen.info of telefoon 06- 29412928. HOLTEN - In de week van 26 tot en met 30 ju ni houdt Stichting Hulp aan Tsjernobyl- kinderen een huis-aan- huiscollecte. De opbrengst van de collecte is bestemd om de komst van 29 Wit- Russische kinderen naar Holten en Rijssen moge lijk te maken. De kinde ren zijn hier te gast in de periode 20 september tot en met 13 november. Zij zijn afkomstig uit Tsjer- nobylstralingsgebied en worden nog dagelijks geconfronteerd met de gevolgen van de ramp. Zo is het voedsel wat de bevolking zelf ver bouwt, nog steeds be smet. In de acht weken dat de kinderen hier zijn. verbetert hun ge zondheid en weerstand. HOLTEN - In de maanden juni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur de Dorpskerk opengesteld voor publiek. Belangstellenden kun nen het gebouw bezich tigen. Een interessant boekje met informatie over de geschiedenis van het kerkgebouw en van het mooie Naber-or- gel is samengesteld. HOLTEN - Net als vele an dere scholieren in Holten hebben Maike Spenkelink en Birgit Schuppert maan dagmiddag 22 mei de ker ken in Holten bekeken. Hier werd uitleg gegeven hoe het zondags tijdens de dienst te werk gaat. Hier onder een verslag van de twee meiden. "We hebben drie kerkgebou wen bekeken (gereformeerde kerk de Kandelaar, katholie ke kerk in het gebouw Irene en de Hervormde Dorps kerk). Bij elk gebouw kregen we uitleg over het geloof dat in die kerk geloofd werd. Ook werd er veel verteld over de geschiedenis van het geloof en het kerkgebouw. In de Kandelaar werd uitleg gegeven over de Bijbel en wat die voor ons betekent. Toen we binnen kwamen, stonden er stoelen en tafels klaar, waar we aan konden gaan zitten. Er lagen blaadjes met vragen erop klaar. Die vragen gingen over de bijbel. Er werd een filmpje getoond over het dopen van een kind je. Er werd ook veel verteld: we komen veel vaker in aan raking met de bijbel dan we denken. Veel mensen hebben een naam met een bijbelse betekenis onder andere Hans, Jan of Johan. Deze namen komen van de naam Johannes. Ook in de popmuziek zijn bijbelse na men bekend zoals Madonna. Madonna is in de bijbel Ma ria, de moeder van Jezus. In Gebouw Irene stond op het podium een soort mini- kerk. De pastoor liet zijn kle ding zien en vertelde wat over de kerk en het geloof. Ook vertelde hij iets over de Bijbel en over het altaar. In het altaar zat een doosje. Daar zat iets in van iemand die gestorven is voor God. Hij las een stukje voor uit de Bijbel en vertelde wat over de feesten van dat geloof. Hij vertelde verder iets over een speciaal brood dat je wel minstens twee maanden kon bewaren. In de hervormde kerk werd een stukje voorgelezen uit de Bijbel. Ook werd er wat ver teld over de geschiedenis van de kerk. Bijvoorbeeld dat de kerk bijna helemaal was af gebrand. Vlak voor we weg gingen mochten we ook nog even in de oude gevangenis kijken (deze zit in de toren van de kerk). Het was in de gevan genis heel klein. Het kerkenpad was erg leer zaam en leuk. We werden goed ontvangen en er werd veel verteld. Het was een he le leuke middag. HOLTEN - Erik Davids is er klaar voor. In Rhenen heeft hij goed gereden en de baan in Markelo kent hij als geen ander. Het WK MX3 wordt 1 en 2 juli op de Herikerberg gehouden. Net als het EK 125 cc en de bromfietscross voor de Grote Prijs van de Heriker berg. Het circuit is in het bos iets korter gemaakt, zodat het pu bliek de crossers vaker voor bij zien komen. De door komst wordt nu rond de twee minuten. Ook is de start naar voren verplaatst, zodat het publiek er meer zicht op heeft. "Het blijft een mooie hobby en ik ben blij dat ik met m'n 35 jaar deze nog op zo'n hoog niveau mag uitoe fenen". vertelt Erik. De twee daagse enduro in Hongarije wist hij goed af te sluiten. "De eerste dag werd ik vijfde en op de tweede dag eindigde ik zelfs als vierde", geeft hij trots aan. "Het was er behoor lijk warm en veel steile hel lingen". Vrijdags regende het er behoorlijk, waardoor de baan zaterdags een grote blubberbende bleek plek". Hij hoopt zich in Mar kelo te kunnen kwalificeren. "Maar dat is niet mijn sterkste punt". Wel heeft hij als voor deel dat het bekend terrein voor hem is. "Het is een van de mooiste circuits. Je hoort van sommige rijders wel dat je er slecht kunt inhalen. Dat komt door de knip in de baan. De meesten kunnen het cir cuit moeilijk onthouden". En dat is weer in het voordeel van Erik. Hij hoopt in Markelo een pri ma wedstrijd neer te kunnen zetten. "In Rhenen heb ik goed gereden. Maar een nat circuit daar, is wel anders dan een droge in Markelo". HOLTEN - Na een goed ver- "Maar lopen biljarttoernooi in de het droogde redelijk op en Stadskelder met veel belang- zondags was de baan per- stelling van de Holtense bil- fect". Hij hoopt in november jarters. wist Jan Koster de mee te mogen naar het zes daagse enduro in Nieuw-Zee- land. Tijdens de cross in Rhenen voor het WK MX3 reed de Holtenaar ook goed. "De finale te winnen. Hij sleepte de hoofdprijs van 250 euro en vier Staatsloten binnen. De tweede plaats is voor Erik Bijma (nieuwe keu en drie baan was erg nat en dat is Staatsloten), derde plaats: Erik voor mij voordelig, want daar Paalman (nieuw keu en twee kan ik goed op rijden", geeft Staatsloten) en vierde plaats: hij aan. "In de eerste manche Jan Harbers (gebruikte keu en werd ik tiende en in de twee- een Staatslot). Peter Snaai de haalde ik een zestiende brugge van de Stadskelder spreekt van een zeer geslaagd toernooi, mede mogelijk ge maakt door Jan Bargboer (se cretariaat) en fantastisch gear- bitreerd door Huub Bouwhuis. Hij geeft op de foto de eerste prijs aan Jan Koster. Na de fi nale brak er spontaan een volksfeest uit, met een grote polonaise door de Dorpsstraat. Onder aanvoering van Boer Biet. De hele nacht was het onrustig in de binnenstad. Een bron bij de politie meldde dat er weinig tot geen ongeregeld heden waren. (Foto: Johan Bo- link)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9