Wilco Paalman Schutterskoning Team De Haar Noord Levenswerk Dolf Moed pakt Stratenbokaal Inloopuur Open dag Stal de Eik Leerlingen geslaagd Blauw Wit in 4de klasse F Mike Bolink wint NK Jeugd Inschrijven zwemloop Scoutingdag Controle caravans Dinsdag 20 juni 2006 HOLTEN - Manege Stal de Eik aan de Ou de Diepenveenseweg 11 in Holten viert zondag 25 juni vanaf 14.00 uur de veertigste verjaar dag van pony Polly met een open middag. Gedurende achttien jaar dat Polly al bij Manege Stal de Eik loopt hebben al veel mensen op hem leren paardrijden. Veer tigjaar is een uitzonder lijk hoge leeftijd voor een pony. Het gebeurt regelmatigdat ouders aan hun kinderen vertel len dat ook zij op Polly de kunst van het paard rijden hebben geleerd. Op de open middag zijn er verschillende activi teiten op de manege te zien. Er zijn voltige, po nyvoetbal en verschil lende andere verrassin gen. Voor meer informatie: www.eik.nl of telefoon: 0548-362833. HOLTEN - Vijftien leerlingen van de Hol- tense Muziekvereni ging deden zaterdag 10 juni examen in basis school De Regenboog. Ze slaagden allemaal. Er werden maar liefst 156 muziekexamens af genomen, in bijna tropi sche sferen. Guido Cornelis, trompet A; Marloes Taken, bugel A; Laurien Paalman, bu gel A; Joice Schutte, sopraansaxofoon A; Sanne Schoneveld, sopraansaxofoon A; Marjon Lubbersen, alt saxofoon A; Miijam van der Meulen, altsaxofoon A; Justin Verhoeven, slagwerk A; Rens Bus- schers, slagwerk A; Geert Veneklaas Slots, slagwerk A; Iris Paal man, sopraansaxofoon B; Tom Wesseldijk, slagwerk B; Gijs Nij- land, slagwerk B; Jeroen ter Harmsel, slagwerk B; Frank Aanstoot, bari ton C. Deze dag werd georga niseerd door HMV in samenwerking met de K.NFM, De HMV-leden zelf, stapten voor in de avond in de bus naar Swifter- bant, waar een mooi concert werd gegeven in samenwerking met Amor Musae, een mu ziekvereniging aldaar. HOLTEN - Ouders van kinderen van 0 tot j jaar kunnen vanaf 1 juli zonder afspraak binnenlopen bij de wijkverpleegkundige met hun vragen over gedrag, ontwikkeling °f gezondheid van hun kind. Het spreekuur wordt el ke woensdag van 12.30 tot 13.00 uur gehouden 'n het gebouw van Cari- nova, Gaardenstraat 31 in Holten. HOLTEN - Blauw Wit komt komend seizoen uit in de nieuwe vierde klasse F van het zaterdagvoetbal. Vorig seizoen kwam de for matie nog uit in de vierde klasse E. Echter, de KNVB heeft veel veranderingen aangebracht, waardoor de klasse waarin Blauw Wit uit komt niet meer 26 wedstrij den telt, maar nog slechts 20. De tegenstanders zijn voor Blauw Wit op één na hetzelf de als vorig seizoen. Avanti Twello is naar de der de klasse gepromoveerd en Klarenbeek en Wilp zijn overgeplaatst naar 4B. S.VD.W. degradeerde uit de derde klasse. HOLTEN - Mike Bolink wist bij de 8e NK Jeugd wedstrijd van de MON in het Limburgse Horst de 65cc klasse kleine wielen te De rijder uit het.MXN-Se- gers team staat mede door dit resultaat op de tweede plaats in de tussen stand voor het kampioenschap. De achtjarige rijder deed dat door de eerste manche als vierde te vertrekken en naar mate de wedstrijd vorderde op te klimmen naar een tweede plaats. Twee ronden voor de finish wist hij de eer ste plaats over te nemen. In de tweede manche wist Mike als derde te eindigen. Wilco Paalman liet met het 234ste schot de vogel vallen. Hiermee werd hij Schuttersko ning van Dijkerhoek. (Foto: Johan Bolink) DIJKERHOEK - Met het Vogelschieten van de Zaag molen op het weiland naast Het Bonte Paard, werd af gelopen zaterdag het start sein gegeven voor het ko mende Dijkerhoeks Feest. Schuttersprins werd Carlo Oude Nijeweme uit Bath- men en Schutterskoning Wilco Paalman. De vogel wilde deze keer maar niet vallen. Het werd dan ook 23.30 uur voordat Wilco de genadeslag aan de vogel wist te geven. In 2004 werd hij ook al Schuttersko ning. Er deden tachtig schut ters mee, waaronder vijftien dames. De vogel van de jeugd viel sneller, maar deze was dan ook niet gemaakt van hout maar van piepschuim. Hier deden twintig schutters mee. Carlo haalde de romp met het 234ste schot naar bene den. De kop wist Danny Klein Teeselink te kappen (88 schoten), de staart was voor Marlijn Bronninkreef met het 94ste schot. Daarna volgde de linkervleugel: Gerjan Smale (106 schoten). Marlijn pakte ook nog even de rechtervleugel met het 114de schot. Bij de volwassenen was de uitslag verder: Wim Rensen, kop (12 schoten); staart, Geert Bannink (25 schoten); linkervleugel, Diederik Podt (61 schoten); rechtervleugel, Wim Rensen (172 schoten). HOLTEN - Tijdens het triatlonweekend kan iedereen tussen 13 en 80 jaar meedoen aan de zwemloop. Deelnemers beginnen met 500 meter zwem men in het verwarmde recreatiebad Twenhaars- veld en daarna via een toeristische route lopen naar het centrum van Holten voor nog twee rondjes van 1000 meter door het centrum. In to taal 5000 meter. Op Smidsbelt, met het geheel voor de zaterdag ingerichte triatlonsta dion met tribunes, ligt de finish op een ver hoogd podium. De start op vrijdag 14 juli is voorzien vanaf 21.00 uur, direct na af loop van de kinder run- bike-run. Voor de drie snelste da mes en de drie snelste heren zijn er prijzen in natüra en verder krijgt iedere deelnemer een leuke herinnering. Inschrijven kan tot 7 juli via www.triathlonhol- ten.nl; het inschrijfgeld bedraagt 6 euro. Vooraf kan worden ge noten van de sportieve strijd tussen de scholie ren uit groep 6, 7 en 8 van de basisscholen om het Holtens Kampioen schap Run-Bike-Run. De openingsact is Medi- camento en na afloop meezingen met Jannes. Toegang is gratis. HOLTEN - Het team van de Haar Noord pakte afge lopen zaterdag op sport park 't Vletgoor de titel in de vierde editie van het ver nieuwde stratenvoetbal- toernooi. In de finale werd met 1-2 gewonnen van de Dorpsstraat dat twee jaar terug nog de titel voor zich opeiste. Onder ideale weersomstan digheden begon om 9.00 uur de vierde editie van het jaar lijkse stratenvoetbal in Hol ten. Het team van de Laren- seweg dat uit zou komen in poule A had zich afgemeld, waardoor er vijftien teams streden om de H.S.B. Het Stratentoernooi wordt jaar lijks op de eerste zaterdag in juni gehouden, echter door de activiteiten rondom het veertigjarig bestaan van Blauw Wit '66 kon met in stemming van de gemeente het toernooi verzet worden naar 17 juni. Om 12.20 uur waren de kwartfinalisten be kend. De nummers één en twee uit de poules gingen door. De Dorpsstraat won van de Lichtenberg met 1 -0. De Kol Noord en De Whee- me kwsamen niet tot scoren, maar na het nemen van straf schoppen mocht De Wheeme verder. Beuseberg oost won ruim van 't Mossinkserf 3-0 en Erve Lukensveld moest zijn meerdere erkennen in De Haar noord. De halve fi nales waren ongemeen span nend. De Haar noord wist het team van Beuseberg oost met De strijd om de derde en vierde plek werd tussen De Wheeme en Beuseberg uitgevochten met penalty's (Foto: Johan Bolink) 2-0 te kloppen en de Dorps straat moest na 0-0 alle zei len bijzetten in de aanslui tende strafschoppenserie. Met de finale Dorpsstraat te gen De Haar noord kreeg het toernooi een prima finale. De strijd om de derde en vierde plaats wordt volgens het reglement beslist door het nemen van elf straf schoppen door ieder team. De Wheeme en Beuseberg oost stonden na deze serie echter nog steeds gelijk. Pas in de vijftiende ronde kon De Wheeme het verschil maken en de derde prijs voor zich opeisen. In de finale kwam de Dorpsstraat op voor sprong en leek dit team net als twee jaar terug de titel voor zich te gaan opeisen. Het team van de Haar noord kwam sterk terug en wist de gelijkmaker te forceren. De winnende treffer was een prachtige kopbal, want hoe de Dorpsstraat nog aan drong, het team van de Haar bleef overeind en pakte zo de zege in de vierde editie van vernieuwde stratenvoetbal- toernooi. Voorzitter Wim Klein Nagelvoort reikte hier na de prijzen uit. De sportivi- teitprijs ging naar het team van Beuseberg oost het team dat ook de vierde prijs in ont vangst mocht nemen. De grote wisselbeker gaat een jaar in de prijzenkast van de Haar noord. Dit team verde digt deze bokaal in 2007 op Meermanskamp als VV Hol ten de organisatie van de vijfde editie verzorgt. Met een woord dank aan de scheidsrechters, de deelne mers en aan de prima organi satie werd de vierde editie besloten. Vervolg voorpagina) MARKELO - Daar zei Dolf geen 'nee' tegen. "Ik heb reizen gemaakt naar onder meer Damascus", geeft de Holtense theater man aan. "Daar heb ik veel attributen verzameld, die met het Mid den-Oosten te maken heb ben". Hij had dan ook me teen al het plan om 1001 Nacht te gaan gebruiken voor de uitvoering. "Dit is het levenswerk van Dolf", zegt Martin. "Er is een pro motiefilm van het theater stuk gemaakt", maakt Dolf duidelijk. "Nu ga ik met de voorstelling de boer op om het aan te bieden aan scholen en verenigingen". Dolf is erg blij met het resul taat. "De kinderen zelf von den het ook meteen erg leuk en waren trots op wat ze moesten doen. Dat mystieke spreekt ze erg aan". Hij liet, volgens Martin, de dansjes dan ook door de kinderen zelf bedenken. "Hij betrok de leerlingen helemaal in het project. Hij weet ze echt en thousiast te krijgen". Eerst was het de bedoeling om de voorstelling op het ei gen schoolplein te'houden, maar dat was niet echt ge schikt. Martin: "Het plein is langgerekt. Naast de 211 kinderen die meespeelden, moesten we ook nog eens al le bezoekers kwijt kunnen. We kwamen daarom al snel bij de Kösterskoele terecht". De vele bezoekers, voorna melijk papa's, mama's, opa's en oma's, genoten met volle teugen. Ondanks het regen buitje tussendoor. Met een terechte staande ovatie aan het eind. Zoals het hoort na afloop van een theatervoor stelling. HOLTEN - Natuur en Mi lieu Overijssel, Scouting Overijssel in samenwer king met het Nationaal Park de Sallandse Heuvel rug hielden 17 juni een dag voor de scoutinggroepen uit de wijde omgeving van de Sallandse Heuvelrug. Ongeveer 40 jonge scouts namen deel. De dag is be doeld als kennismaking met de natuur in het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug in de vorm van twee grote spellen. Na het speelgedeelte werd de dag afgesloten met een theatervoorstelling in de open lucht. HOLTEN - Politie Twente gaat, naast de geplande en gebruikelijke controles, de komende twee weken extra controleren op caravans en aanhangwagens. Hierbij wordt gelet op de la ding; is er sprake van overbe- lading, scherpe of vallende lading. Ook wordt gelet of de bestuurder in het bezit is van het juiste rijbewijs (B of BE) en of het uitzicht goed is. De kentekenplaat, het kenteken, de koppeling en verlichting moeten ook in orde zijn.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7