Manshoge pijpen langs Larenseweg Dijkerhoeks Feest L Eerste countryfair Gratis bus Wegwerpglas Scream machine Plein Publiek op Holterberg Hagenpreek See You sluit seizoen Spinnen weGeNeR ma Jüjun.m Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Het terrein van boerderij De Pan ne aan de Schreursweg 12 (kruising Borkclds- weg) wordt zondag 25 juni van 11.00 tot 17.00 uur omgetoverd tot een heuse Countryfair. Best wel uniek, omdat zoiets in Holten nog niet bestaat. Reden voor Evelyn Ezendam en Willy Kartutu om zo'n boerenmarkt te gaan op zetten. Er zijn vele markt- kraampjes met eigenge maakte boerenproduc- ten. houten speelgoed, ansichtkaarten en glas in lood. Ook is er een im ker aanwezig, zijn er workshops te volgen, pony rijden voor de kin deren en is er een terras waar onder meer ook soep, broodjes, saté en gado gado te koop is. Verder heeft Annemarie Wonen er een stand, zijn er kunstschilders aan het werk, is er muziek en showt de HOT-club hun antieke tractoren. De entree is gratis en voor parkeerruimte wordt gezorgd. DIJKERHOEK - Voor Holtenaren rijdt er za terdag 24 juni een gra tis bus vanaf Smidsbelt naar Dijkerhoeks Feest. Vertrek is om 22.00 uur. Ook de terugreis is gra tis en zal zo rond 02.15 uur zijn. Kijk ook op www.dijkerhoek.nl DIJKERHOEK - De harde bierglazen die meermalen kunnen worden gebruikt, zijn weer uit. In plaats hiervan zal tijdens het Dijkerhoeks Feest wor den geschonken in har de wegwerpglazen. Johan Wiersma: "We gens de hygiëne hebben we gekozen voor weg werpglazen. Niet van die oude die makkelijk kapot gaan en scherp kunnen zijn. Deze zijn van hard plastic". Soms zijn de glazen zo smerig, dat ze niet mak kelijk schoon zijn te krijgen. DIJKERHOEK - Het Dijkerhoeks Feest staat zondag 25 juni in het teken van familie. Van heel jong tot oud is er dan te vinden. Bui ten zijn dan ook volop activiteiten. De Scream Machine bij voorbeeld. De naam zegt het al: dat wordt gillen. Vastgebonden aan een paal, worden deelnemers rondgeslin gerd. Verder wordt een demonstratie gegeven met model helikopters, waaronder de Chinook. Een grote chopper met twee wentelwieken. HOLTEN - Het NCRV-ra- dioprogramma Plein Pu bliek is van maandag 19 tot en met vrijdag 24 juni een week lang te gast in Natio naal Park de Sallandse Heuvelrug. Vijf dagen lang parkeert ver slaggever Nathan Plas zijn rode Plein Publiek-autootje langs de Toeristenweg en doet verslag van zijn ont moetingen met mens, dier en plant. Reden voor Nathans bezoek is de sterke toename van het korhoen op de Sallandse Heuvelrug. In 2002 telde de Vereniging Natuurmonu menten slechts acht hanen, vorig jaar waren dit er inmid dels dertien en dit voorjaar zijn er al 23 korhanen gesig naleerd. Cijfers die wijzen op een succesvol heidebe- heer. Op maandag praat Nat han hierover met Arend Spij ker van het Nationaal Park. Nathan is elke ochtend om 9.45 uur op de Holterberg- weg èn om 10.30 uur doet hij live-verslag van zijn bevin dingen in Plein Publiek op Radio 747. HOLTEN - De Hagenpreek van Anne van der Meiden was niet zondag 18 maar is komende zondag 25 juni. Deze buitendienst wordt om 13.30 uur gehouden bij boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106. Na afloop kunnen bezoekers het grasdakhuis en de tuinen bezichtigen. Entree is gratis. HOLTEN - Het is de derde bergbezinkleiding van Ne derland met een diameter van 2,3 meter, die bij de La renseweg naast de Liezen- boerderij de grond in gaat. De eerste ligt in Dijkerhoek en de andere in de Friese ge meente Weststellingwerf. Het Duitse bedrijf Frank helpt bij de plaatsing van de grote kunststoffen rioolpijpen. Van binnen zijn ze geel en erg glad, zodat bezinksel straks niet kan blijven zitten. "Er kan 750 kuub water in", ver telt Jürgen Pleizier, medewer ker Nieuwe Werken van de gemeente. "De hele lengte is 300 meter waarvan 110 meter met een diameter van 2,30 meter en 190 meter van 1,25 meter". Jarenlang werd een sloot als overstort gebruikt. "Mensen begonnen te klagen over stank en dat er van alles in de sloot dreef', geeft Jür- DIJKERHOEK - Voor Jo han Wiersma is dit het laat ste jaar als voorzitter van het School- Volksfeest Dijkerhoek. Geert Stevens gaat hem opvolgen. 'Zijn' laatste Dijkerhoeks Feest moet dan ook een topper worden. En Johan kan tevreden zijn, want een topper wordt het. Met Sugar Lee Hooper als hoofdact op de zaterdag avond 24 juni en paaldanse ressen. "Het wordt geen ero tische act", benadrukt Johan. "Het gaat erom te laten zien dat paaldansen ook een sport is". Bezoekers kunnen het daarnaast zelf proberen, want er zit een workshop aan vast. Verder kunnen ze zich de raarste kapsels aan laten meten in de Barbershop in de tent. Johan: "De Heure wordt als eerste klant ver wacht!" "Nederland mag van ons wel tweede worden, maar liever niet eerste", lacht Johan. "Want dan moeten ze name lijk op zaterdagavond voet ballen". Er is al wel rekening mee gehouden, door voor één (7 Op de Schaal van Richter) in plaats van twee bands te kiezen. "Sugar Lee Hooper komt rond half- twaalf. zodat voetballiefheb bers zo kunnen aansluiten om een feestje te bouwen". Ze mogen overigens ook me teen naar de tent komen, want als Nederland moet spelen wordt er in de tent een groot scherm neergezet. Voor wie niet van het harde De Dijkcrhoeksewcg versiert de straat tijdens het Dijker hoeks Feest met molentjes. (Foto: Johan Bolink) lawaai in de tent houdt, kan terecht in de kleine tent Klup 53. Hier zijn DJ Sjors en DJ Appie Bracula aanwezig om lekkere plaatjes te draaien tijdens de Teenage Party. Het Dijkerhoeks Feest begint echter natuurlijk vrijdag smiddags al met kinderspel letjes op het schoolplein en Dan de Discoman in het Bonte Paard. Om 19.45 uur begint de re vue DAT Slöt An in de feest tent. In zo'n twintig sketches wordt toneel en muziek afge wisseld. "De stukjes worden kort gehouden en flitsend gebracht", weet Johan. "Het wordt steeds professioneler". Voor degenen die achterin zitten, kunnen de revue ook volgen via een groot scherm boven in de tent. Na afloop neemt het Agrarisch Duo het over en zorgt voor een gezel lig muzikaal einde van de avond. "Veel buurten en straten zijn er al zeker een halfjaar druk mee", zegt Johan doelend op de optocht van zaterdag 24 juni. Vanaf 10.00 uur ver trekt de kleurige stoet voor een rit door het dorp. "De Dijkerhoekseweg wordt zelfs helemaal versierd met mo lentjes langs de weg". Meteen na de optocht wordt er een ludieke modeshow in de tent gehouden. "Er komt een catwalk vanaf het podi um, waarop iedereen zijn ei gengemaakte creatie kan showen". Er zijn twee prijs klassen: creativiteit en mate riaalgebruik. Tegelijk worden de kinder spelen voor de oudere groe pen gehouden op het feest terrein. De zeskamp begint om 14.00 uur met als slotspel Vlak Veur't Gat. "Met een eigen gemaakte driewieler moeten deelnemers een helling af en vlak voor het gat stoppen. Wie dit het beste doet. is de winnaar". De Hoolter Korhanen komen zondags om 11.30 uur langs om te zingen tijdens de brun ch. "De brunch wordt voor de vierde keer gehouden en blijkt een groot succes waar steeds zo'n vijfhonderd deel nemer op afkomen", zegt Jo han. "Daarna volgt een su- pergezellig feest, zeker als het weer meezit". Buiten de optredens in de tent van Diep Triest en dweilband De Deurdweilers, zijn er veel activiteiten buiten. Zoals een sneeuwhelling, de scream- machine kinderspelletjes, en demonstraties van smeed- vuur, modelspoorbaan en modelhelikopters. En na tuurlijk de kermis. gen aan. "Wegens milieuover weging wordt deze leiding nu neergelegd. Dus niet speciaal voor de nieuwe woonwijk De Liesen, maar daar houden we wel alvast rekening mee". Er is gekozen voor kunststof in plaats van beton, omdat het lichter is en nagenoeg onder- houdvrij. "Er zit een garantie van minimaal honderd jaar op en dat haal je lange na niet met beton". De kosten zijn geraamd op drie ton. HOLTEN - Jongeren- soos See You sluit woensdag 21 juni van 19.30 tot 22.00 uur het seizoen af. See You is een soos voor jongeren van de leeftijd van 14 tot 16 jaar. De soos vindt plaats in het keldertje van Irene en is een plek waar de jonge ren elkaar kunnen ont moeten en gezamenlijk aan activiteiten deel kunnen nemen. Volgend seizoen zal de soosavond verschuiven van de woensdag naar de vrijdagavond. Vanaf vrijdag 6 oktober is ie dereen in de leeftijd van 14 tot 16 jaar welkom van 19.30 tot 22.00 uur. Gezamenlijk met de lei ding wordt een leuk pro gramma opgesteld. Dus heb je ideeën of speciale wensen, kom gerust eens langs en laat wat van je horen. Voor meer informatie: Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk, Tuinsstraat 2. telefoon: 0548-36 27 55. HOLTEN - Bij boerde rij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 wordt woensdag 5 juli van 10.00 tot 16.00 uur een spindag gehouden. Enkele dames komen wol spinnen en geven uitleg hoe dit in zijn werk gaat. Entree is vrij. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV. in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsbladf«)whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wege- ner.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden ww w wegenerhuisaanhuiskranten.nl Een medewerker van het Duitse bedrijf Frank freest een gleuf in de pijp om een goede verbinding tussen de onderdelen te kunnen maken. (Foto: Sander Seheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5