Hommage aan Mille Miglia Bloemendal Caterham bouwt op Ford Sigma auto's moto ren nü €8.495,- VoordeelZomer Alfa 159 dubbele winnaar Ford Ka Zomervoordeel€2.000,- Remco Bastiaansen in Jaguar X De legendarische Seven-sportwagen wordt vanaf eind 2006 aangedreven door Ford Sigma- motoren. De allereerste Seven van Colin Chapman in 1957 ontleende zijn aandrijfkracht aan een Ford zijkle'ppenmotor. Nu doet de Engelse 1.6- liter Ford Sigma motor zijn intrede in de sport auto. Die krachtbron wordt speciaal voor Cater ham aangepast door de geves tigde motorenbouwer Power Torque Engineering en zal een waardige opvolger worden van de K-series motor, die de afgelo pen vijftien jaar zo veel goede diensten aan Caterham heeft bewezen. Klanten in Engeland krijgen de keuze uit een drietal motorvermogens: een 160 pk, een 140 pk en een nieuwe basis motor. Van deze laatste kracht bron worden de gegevens later bekend gemaakt. Caterham heeft ook geïnvesteerd in de ontwikkeling van een 115 pk motor die voldoet aan de EU IV emissienormen en die met na me voor de overzeese markten voor een verdere groei van Ca terham zorg moet dragen. Is het een voorbode van de sportauto's zoals we die over enkele jaren zullen zien? BMW intro duceert een con cept waarin de ge schiedenis van de Mille Miglia en die van BMW in elkaar vloeien: Coupé Mil le Miglia 2006. De oorsprong van de ze conceptcar ligt tus sen 1927 en 1957. BMW maakte (met een 328) in 1938 met winst in de Mille Miglia furo re. Nu komt het merk met een hommage aan die tijd. Traditionele waarden en moderne expertise vloeien samen in het ontwerp. Deze auto zal nooit een race win nen, laat BMW alvast horen. Het merk doelt er op dat de concept car niet model zal staan voor een productieversie en meteen in het museum ver dwijnt. Ontwerper is de Deen Anders Warming, die tevens de Z4 tekende. Bij de toonaangevende ING Lease Car of the Year 2006-verkiezing heeft de Alfa 159 twee overwinningen behaald: de vakjury beoor deelde deze auto als de beste in de categorie Business+, en de lezers van het blad Carp hebben de Alfa 159 gekozen tot Leasebak van het Jaar. Een vakjury, bestaande uit leasespe cialisten, autojournalisten en fleetmanagers, beoordeelt een aantal nieuwe auto's op de markt. Ze letten bij hun beoordeling met na me op criteria als exploitatiekosten, repre sentativiteit, dealemetwerk en rijeigenschap- pen. r Airbag voor de bestuurder ABS Stuurbekrachtiging Ka Zomerpakket van £-2=500^ voor slechts €500,- Airconditioning Easy Sound System 6000 (radio/CD-speler) Elektrisch bedienbare portierramen Centrale portiervergrendeling In hoogte verstelbare bestuurdersstoel Bumpers in carrosseriekleur kröyma. Professio neel danser Remco Basti aansen, be kend van het programma Dancing with the Stars', waar hij aan actrf- ce Lieke van fexmond ge koppeld was, heeft zijn nieuwe Jagu- ar X-Type 2,0 üter diesel in ontvangst genomen. heeft: Jaguar V wendbaarheid. Aspecten, die hij ook op de dans set van belang vindt. www.ford.nl Almelo, Autoboulevard Twentepoort West 12, Tel. 0546 - 544 644 Rijssen, Butaanstraat 2/hoek Nijverdalseweg, Tel. 0548 - 538 638 Holten, Service-dealer Dries Willems, Keizersweg 70, Tel. 0548 - 361 900 70 occasions met foto www.ford-bloemendal.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 27