Scholieren Holterenk in ban Oosterse mystiek Wm WL'M fl Holtens Nieuwsblad Happy Hour in bieb Preuverieje Gemeente koopt pand Promotie handbal Boerderijkamer boerderij aan Oude Deventerweg Steunenberg zwemt vierdaagse Bergbezinkleiding Larenseweg Feest in Dijkerhoek Inge Kerkdijk start Maansteen mn Dinsdag 20 juni 2006 - Nummer 25 Holtens Nieuwsblad Hollen - De bibliotheek in Holten houdt vrij dagavond 23 juni, tus sen 18.30 en 20.00 uur, een Happy Hour. Belangstellenden kun nen dan, bij contante be talen, met 10,00 euro korting voor een jaar lid worden van de biblio theek. Vanaf 26 juni kan men afgeschreven boe ken op de kop tikken voor 0,50 euro per stuk. Verder houdt de biblio theek een fotowedstrijd met als thema 'Met je biebboek op vakantie'. Tussen 26 juni en 9 sep tember kan men een ori ginele foto bij de biblio theek in Rijssen of Hol ten inleveren, waarop een vakantievierend bi bliotheekboek te zien is. Het formaat mag maxi maal 13 x 18 cm. zijn. Een deskundige jury be staande uit de fotografen Gerrit Eertink en Hans Wissink beoordeelt de foto's beoordelen. Te winnen zijn een origine le klok en een gratis lid maatschap van de bibli otheek voor een jaar. ESPELO - Kinder boerderij Dondertman staat zaterdag 24 juni in het teken van een Preuverieje, waarbij de bezoekers kennis maken met Sallandse specialiteiten. Een en ander in combi natie met een tweedaags arrangement Nordic Walking van de VVV en de Wilgenweard, beide in Nijverdal. De Preu verieje wordt gehouden tussen 10.30 en 15.30 uur en is gratis toegan kelijk. Wel geldt de nor male toegangsprijs van de kinderboerderij. Vanaf 10.30 uur kan men er terecht voor het proeven van onder ande re droge worst, diverse soorten kaas, knieper- tjes, kruudmoes en Jan- in-de-zak (een soort hangop). Van een aantal gerechten is tevens een recept beschikbaar. De liefhebber kan boven dien verscheidene pro ducten aanschaffen, zo als Holterberg moppen, allerlei meelsoorten, kruidkoek en boeren kaas. Ook IJsboerderij Oans geeft acte de pre sence en is er vertegen woordigd met een tradi tionele ijscokar. i.*— Met dansjes proberen leerlingen de bedroefde koning op te vrolijken. Familie van de acteurtjes kijkt toe vanaf de tri bune. (Foto: Johan Bolink) MARKELO - Het open luchttheater De Kösters- koele in Markelo was afge lopen donderdagavond even het domein van de leerlingen van de Holteren- kschool. Het Daltononder wijs bestaat tien jaar en dat werd gevierd met een voor stelling van 1001 Nacht. Bedacht door theaterman Dolf Moed en gespeeld door alle leerlingen van de Holterenkschool. Een sterke wierooklucht maakt zich meester van je neus bij binnenkomst in de Kösterskoele. De bezoekers wanen zich dan ook in het Verre Oosten waar de sprookjes van 1001 Nacht zich afspelen. 'Vliegende' tapijten liggen op de grond met als achtergrond typi sche huisjes zoals die in het Bagdad van Alibaba en Aladin hebben gestaan. De ouders zijn erg druk ge weest met het maken van de kostuums, die er dan ook erg oosters uitzien. Tijdens de voorstelling ko men onder andere buikdan seressen, jongleurs, rovers, acrobaten en zelfs slangen bezweerders voorbij. En een metershoge boze Dj inn (geest) die binnenin door leerlingen werd bestuurd. Omgeven door mistwolken. "Super", vindt directeur Martin Stempher de voor stelling. Wegens omstandig heden werd het jubileum een jaar uitgesteld, zodat Dolf Moed de tijd kreeg om er iets moois van te maken. "We dachten eerst aan een circusact, maar dat wordt al zoveel gedaan", vertelt Martin. "Dolf woont bij ons om de hoek, dus die vroe gen we of hij mee wilde hel pen". (lees verder op pagina 9) HOLTEN - De gemeen te Rijssen-Holten koopt de woning en grond van de familie Teeselink aan de Drostenstraat aan voor 660.000 euro. De grond is nodig voor de aanleg van het Zilver zandtracé in Holten, een onderdeel van het Ver- keersstructuurplan. De grondeigenaren willen in aanmerking komen voor een eventueel beschik baar komende kavel in Holten die geschikt is voor de bouw van een vrijstaande woning, en de gemeente heeft hen hier in een voorkeursbehan deling toegezegd. De be woners kunnen nog an derhalf jaar in de woning blijven wonen en daarna wordt het huis afgebro ken om de aanleg van de weg mogelijk te maken. HOLTEN - De dames van handbalvereniging Holten traden afgelo pen zondag in Arnhem aan voor een promotie competitie voor een plaats in de regioklasse. Na de bekerwinst van vorige week, was Holten erop gebrand deze kans met beide handen aan te nemen. In de eerste wedstrijd speelde Holten tegen DOS '80 uit Heesch. In een stevige pot had Hol ten voortdurend voor deel. Holten leidde bij rust dan ook verdiend met 6-4. (Lees verder op pagina 9) HOLTEN - B en W willen voorlopig de agrarische bestemming van het per ceel Oude Deventerweg 2 in stand laten. De gemeente wil ook mee werken aan de realisatie van een boerderij kamer op dit perceel, maar deze ver bouwing mag pas gestart worden als de verbouw van de agrarische bedrijfsge bouwen is afgerond. De ei genaar wil de bestaande woning en de deel verbou wen tot één woning. De be staande bijgebouwen wor den verbouwd tot stalling van deels eigen paarden en deels stallingspaarden, voeropslag en stoeterij, en een stalling voor trailer, au to's en trekkers. Het plan is om de veeschuur in te rich ten tot paardenstal en men wil een eigen foklijn star ten, bedoeld voor de spring- en dressuursport. Op de grond bij het perceel wordt voer verbouwd en vee geweid. Als lezer van hel Geef dat ook eens Holtens Nieuwsblad wordt aan een ander door! u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Gebruik deze bon voor U ontvangt het opge\'en van een een fraaie nieuwe abonnee Parker-Jotter ballpoint Inzenden aan: als u ons Holtens Nieuwsblad een nieuwe Postbus 692, abonnee 7500 AR Enschede opgeeft! t.a.v. Service-afdeling 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Dhr./mevr. Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: fl§48 öMI H <*H $hsNifttlftöMftif éilMtn i Ak»niww§Hispri)§ HlökfcSfVfeftds M4Ut

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1