Holtenaren vieren mee met lustrum Leiboom Cursus ongelukjes Expositie Oude Toren Bedrijven kopen AED Programma volksfeest in Espelo Dinsdag 6 juni 2006 HOLTEN - Voor dc herfstvakantie start bij de EHBO een instap- cursus. Deze is bedoeld voor degenen die geen volledige EHBO-oplei- ding willen volgen, maar wel op de hoogte willen zijn wat ze wel en vooral niet moeten doen bij ongelukjes thuis. "Van de huisartsenpost in Deventer hebben we een top tien ontvangen van de meest voorko mende ongelukken in en rond het huis", geeft Jo- han Schuppert aan. "Veelvuldig wordt er to taal verkeerd gehandeld, waardoor het alleen maar erger wordt". Deze instapcursus geeft daar om vooral ook aan wat helpers juist moeten la ten. Wie meer over de EH BO wil weten, kan kij ken op de website: www.home.zonnet.nl/eh boholten/ Ook zoeken op EHBO Holten geeft de goede website. Een e-mail ver sturen kan naar het adres: ehbo.holten@wa- nadoo.nl BATHMEN - Het ko mende zomerseizoen zal de Dorpskerk in Bathmen op zaterdag van 10.30 tot 14.00 uur worden opengesteld voor bezichtiging. In het noorderblok van de kerk is deze zomer een expositie ingericht. Het thema van deze exposi tie is Jeugdherinnerin gen rondom Bathmen's Oude Toren. De eerste publieke openstelling voor dit seizoen is gepland op zaterdag 10 juni om 10.00 uur. Gelijktijdig met de ope ning van het zomersei zoen zal de opening van de expositie plaatsvin den. Deze opening zal op een ludieke wijze geschie den met de start van een fietstraining voor een fietstocht, die deze zo mer zal worden gehou den voor een kinderte huis in Rusland. HOLTEN - Steeds meer bedrijven kopen zelf een AED. Daar naast laten ze perso neel een cursus volgen. Johan Schuppert vindt dat een zeer goede ont wikkeling en hoopt dat er nog velen zullen vol gen. "Ook buurtvereni gingen of andere groe pen vragen bij ons een eursus aan. Het duurt maar een paar uurtjes. Wel moet je kunnen re animeren". Maar ook daarvoor is een cursus bij de EHBO te volgen. HOLTEN - De Leiboom be staat vijfjaar en dat wordt van maandag 12 tot en met zaterdag 17 juni gevierd in de acht locaties, waarvan Diessenplas er een is. Ook alle Holtenaren mogen de len in de feestvreugde en worden woensdag 14 juni van 20.00 tot 22.00 uur uit genodigd in de tuin van Diessenplas voor een optre den van Big Band Straight Ahead. "We zitten op de grens van een fusie met thuiszorgorgani satie Carinova", vertelt Bea Kieskamp. "Een positieve ontwikkeling voor de Lei boom. Daarom willen we ex tra aandacht geven aan het lustrum". De zorg is volgens haar heel erg in beweging en zijn er veel ontwikkelingen gaande. "Er is daarom gekozen voor het the ma Dynamiek en de slogan Samen de zorg voor elkaar", geeft ze aan. "Dat is ook de insteek van de Leiboom: veel samenwerken met andere par tijen als ZoZijn en de thuis zorg". De festiviteiten beginnen maandag 12 juni al vroeg in de ochtend bij Boode in Bath men. "Om 7.00 uur is daar een ontbijt in de openlucht. Daar na gaat iedereen sportend naar de eigen locatie". Bep Zuet- hoff, Alfons Voorhorst, Fenny Rietman en Bea Kieskamp gaan lopend naar Diessenplas. Diessenplas viert, als locatie van de Leiboom, een week feest. (Foto: Sander Scheper man) Daar aangekomen wordt vuurwerk aangestoken op een taart. Een mooi symbolisch begin van de feestweek. Vijf kunstenaars hebben kunstwerken gemaakt met het thema Dynamiek van de zorg. 'De expositie wordt 's mid dags in het Sint Jozef in Deventer geopend", zegt Bea. "Daarna reist de tentoonstel ling langs alle acht locaties en is in oktober in Diessenplas te zien". Bewoners mogen zeggen welk kunstwerk ze het mooist vinden. Dan is het de bedoe ling om dit stuk aan te kopen. De dag erna staat in het teken van de cliënten. In Diessen plas wordt een theatervoor stelling gehouden met een ge zellige barbecue. Voor belangrijke relaties is er woensdag een symposium met futuroloog Rudolf Das. Hij geeft zijn visie over de dy namische zorg in de toekomst. Alle Holtenaren zijn 's avonds welkom om te genieten van Straight Ahead. Een Big Band die een geva rieerd repertoire biedt van jazzrock, latin, funk, samba en de betere populaire mu ziek. De toegang is gratis. "We wilden deze avond eerst op de vrijdag houden, maar dan is er voetbal op tv. Daar om hebben we het verschoven naar de woensdag". Het slot feest wordt zaterdag gehou den in Boode in Bathmen. "Voor alle medewerkers is hier een groot feest. De cirkel is dan rond: we zijn in Boode begonnen en we eindigen er ook". ESPELO- Het Sploder Feest wordt van vrij dag 7 tot en met zon dag 9 juli gehouden aan de Espelodijk. On der andere Dennie Christian komt langs. Het begint vrijdag 7 juli om 20.00 uur met de Re vue Splo iöt zicht wier hörn. Na afloop is er Kleintje Sploder Feest met het Agrarisch Duo. Zaterdag 8 juli begint om 8.30 uur met de op tocht. Opstellen is aan de Pasmansweg. Het vertrek staat gepland om 9.30 uur. Verder is er die dag rom melmarkt van 13.00 tot 17.00 uur, volksspelen van 13.30 tot 15.00 uur en dienstenveiling om 15.00 uur. Hooked On Red en Black Light gaan 's avonds de tent op z'n kop zetten. Entree 7 eu ro. Zondag 9 juli is de gehe le dag gratis entre. De brunch is van 11.00 tot 12.30 uur. Wie daadwer kelijk mee wil doen aan de brunch moet wel een kaart kopen. Lijstteke- naars krijgen deze gra tis. Ben Lansink treedt om 12.00 uur op, Kabaal om 14.00 uur, The Anno- nanno's om 15.00 uur, Dennie Christian om 16.00 uur en Kabaal om 17.00 uur. Dondertman staat bol van leuke activiteiten ESPELO - Ook Kinder boerderij Dondertman staat zaterdag 10 en zon dag 11 juni in het teken van het jaarlijkse Nationa le Kinderboerderijen Weekend. Twee dagen lang is er van alles te doen voor jong en oud op het terrein aan de Meester Bosweg. Centraal thema op de zater dag is het schapen scheren en zondag kunnen ouderen individueel meedoen aan een kennisquiz en heeft Dondertman ook voor kin deren nog liet nodige in pet to. Het schaapscheerdersfeest begint om 13.30 en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Kinder boerderij Dondertman is zo wel zaterdag als zondag geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Met de zomer in het nabije verschiet worden de schapen van de kinderboerderij tradi tiegetrouw op de tweede za terdag van juni van hun wol len jas ontdaan. Ook de klauwen worden onder han den genomen. Twee scheer ders ontfermen zich de hele middag over ongeveer vijftig schapen, vanzelfsprekend uitsluitend de oude(re) exemplaren. Daarbij gaat het om verschillende rassen: Texelaars, zwartblessen, ou- essants en racka's (Hongaars Tijdens het Nationale Kinderboerderijen Weekend is er van alles te doen bij kinder boerderij Dondertman. poestaschaap). Het schapen scheren kan kosteloos wor den bijgewoond, wel wordt de gebruikelijke entreeprijs van de kinderboerderij ge vraagd. Zaterdag 10 juni staan echter meerdere activiteiten op het programma, voorbereid en begeleid door een stagiaire van Dondertman. Allereerst kunnen kinderen meedoen aan een leuke letterspeur- tocht op het terrein van de kinderboerderij. Voor de winnaars liggen enkele leu ke prijsjes klaar. Vragenfor mulieren zijn verkrijgbaar bij de kassa. Wie de schaap jes vindt op het terrein en dan ook nog de daarbij horen vraag goed beantwoordt, kan een bij liet voorjaar toepas selijk woord vormen. In de kassa worden tevens bonnen verkocht voor deel name aan het maken van een heuse kinderboerderijkijk doos. De bonnen kosten een euro per stuk. Bij inlevering van de bon in het Speelhonk, kunnen kinderen daar met deskundige begeleiding cre atief aan de slag. En kinderen die zich willen laten schminken komen eveneens aan hun trekken: op de veranda zitten enkele dames klaar om gezichtjes om te toveren in prachtige dieren of clowntjes. Het schminken kost 0,50 euro per persoon. Bonnetjes voor het schminken zijn ter plek ke verkrijgbaar. Ook aan de volwassen be zoekers is gedacht. Zij kun nen zowel zaterdag 10 als zondag 11 juni kosteloos deelnemen aan een leuke kennisquiz. Formulieren zijn verkrijgbaar in de kantine. Trouw gast van de laatste ja ren tijdens het schapen sche ren is het Wereldnatuur- fonds. Ook dit jaar geven de vrijwilligers van deze orga nisatie acte de presence op de kinderboerderij. Hun at tractief ingerichte kraam in clusief grabbelton is te vin den op de veranda, direct naast de ingang van Don dertman. Tot slot ligt er voor kinderen die zondag 11 juni de kin derboerderij bezoeken bij de kassa een leuke kleurplaat klaar. Nu het hoogseizoen onlangs is begonnen, is de kinder boerderij de komende maan den alle dagen - dus ook maandag - geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zater dag 24 juni staat de volgen de activiteit op het program ma: mede in het kader van het door de VVV Nij verdal en de Wilgenwaerd georga niseerde arrangement Nor- die Walking kan men hij Dondertman vanaf 10.30 uur terecht voor een zogenoem de Preuverie inclusief enkele oude ambachten. Daarover volgt binnenkort meer.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9