Lekker spelen zonder verkeer Geld Rabofonds voor instanties Geld Oranjefonds voor speelzalen WK-actie The Readshop: hoeveel ballen in Kever? Samen tafelen Ohipz eerder Zomerconcert in Schildkerk Boeken taxeren Schaken Kever Mexicaanse Dinsdag 6 juni 2006 7 WIERDEN - Door een grote groep mensen is er in de afgelopen maanden samen geta feld in de recreatiezaal van het Wedervoort. Samen Tafelen wordt elke eerste donderdag van de maand aange boden. Het is een activiteit van UVV-Tafeltje Dekje, Thuiszorg Noord West Twente De Koppel- Hofkamp, Accolade en de SWWE, ondersteund door de gemeente Wier den. Zij willen mensen de gelegenheid bieden om in het gezelschap van anderen de warme maaltijd te nuttigen. Im mers, alleen is maar al leen en met Samen Taf elen smaakt het allemaal veel beter. In de regel geldt dat Sa men Tafelen elke eerste donderdag van de maand plaatsvindt in de recreatiezaal van het Wedervoort. De volgen de donderdag is dus donderdag 6 juli. De kosten bedragen 5,55 euro. Dit is ook de prijs van de maaltijden aan huis van Tafeltje Dekje. Dit bedrag dient tijdens het Samen Taf elen betaald te worden. Voor meer informatie of voor aanmeldingen kun nen geïnteresseerden te recht bij UW - Tafeltje Dekje via telefoon 0546-575790 of bij Thuiszorg Noord West Twente, telefoon 0900- 0678 (lokaal tarief). ENTER - De bij dc jeugd vanaf zes jaar enorm geliefde Neder landse popgroep Chipz, bestaande uit de meiden Rachelle en Ciila en de beide jon gens Kevin en Peter, komt op 17 juni optre den tijdens Enterpop. Vanwege televisieopna men begint het concert echter twee uur eerder dan afgesproken. Om 12.00 uur begint het optreden van de razend- populaire band die num mer 1 hits scoorde met nummers als Cowboys, Arabian Nights, en an dere songs. Momenteel staat de nieuwste single Gangstertown hoog in de hitlijsten. Er is zelfs een kledinglijn. Voor het optreden in de feesttent naast de RK Kerk zijn nog kaarten beschikbaar. Ze kosten 10 euro per kaart. Kaar ten zijn te koop bij de plaatselijke horeca of via de internetsite www.enterpop.nl. Na afloop van het con cert kunnen kinderen zich in Enter vermaken met attracties als schminken, clowns, mu ziek en dans. Tevens is er in het centrum van Enter een Gengelmid- dag dat wil zeggen een braderie waarbij de plaatselijke winkeliers fbnk uitpakken met spe- eiale aanbiedingen. RIJSSEN - De z.omercon- certen in de Schildkerk wordt zaterdag 10 juni geo pend met muziek voor blokfluit, harp en orgel waaraan wordt meege werkt door Dick Sander- man, zijn dochter Anneke en harpiste Regina Eder- veen. Tijdens dit concert, dat om 19.00 uur begint, speelt Stadsorganist Dick Sander- man op het monumentale Flentrop-orgel. Te horen zijn onder meer een Preludium en Fuga van Bach, de Sym fonische fantasie over Psalm 130 van Zwart en Psalm 19 van Marcello. Zijn dochter Anneke Sanderman speelt op blokfluit een sonate van Bach. Ook fluit zij de solo partij in The Lord is my shepherd van John Rutter. Om gezondheidsredenen kon Liesbeth van Es, zoals eerst de bedoeling was, niet aan het concert meewerken. De bekende harpiste Regina Ederveen was bereid, op kor te termijn dit concert over te nemen. Zij speelt samen met Dick Sanderman twee wer ken voor harp en orgel van de Amerikaanse componist Charles Holy, muziek die in Nederland volstrekt onbe kend is. Verder speelt de har piste nog een solostuk. De entreeprijs is 3,50 euro, kin deren tot 12 jaar betalen twee euro en gezinnen 7,50 euro. De volgende zomerconcer- ten zijn op de zaterdagen 1 juli organist Peter Eilander, 29 juli organist Herman van Vlieten 19 augustus organist Klaas Jan Mulder. RIJSSEN - Meer dan 350 kinderen vermaakten zich vorige week woensdag op perbest tijdens de straat speeldag die de vrijwilli gers van speeltuinvereni ging Noord hadden opgezet op het fietspad langs de Maatgraven. Burgemeester B. Koelewijn opende de spelletjes middag door met een kruisboog pijl tjes te schieten op een bord. Ook politie, brandweer en Verkeersschool Te Morsche waren er met hun voertuigen. Dit keer in verband met de in naast gelegen Jacobus Fruy- tier scholengemeenschap ge houden examens, niet met loeiende sirenes. De kinde ren mochten de politieauto en -motor bekijken en de brandweer zorgde ervoor dat alle kinderen met de brand spuit konden spuiten. De moeders, die deze waterspel letjes regelden, gingen aan het eind van de middag als zeer geoefende spuitgasten naar huis. Op het fietspad stonden andere vrijwilligers met leuke spelletjes, zoals vier op een rij, spijker slaan, balgooien en een skippyrups. RIJSSEN - In de bibli otheek in Rijssen wor den donderdag 15 juni om 20.00 uur oude boeken getaxeerd. De bibliotheek heeft Ge- org Hartong bereid ge vonden de waarde van de boeken te bepalen. Georg Hartong is zelf een fervent verzamelaar van oude boeken. Een groot deel van de oude kinderboekencollectie van de Stads- en Athe neumbibliotheek in Deventer k'omi uit zijn verzameling. Men kan per persoon maximaal twee boeken laten beoordelen. De toegang is gratis. RIJSSEN - De uitsla gen van de laatste ron de van de onderlinge competitie van de Schaakclub Rijssen. Van der Heide - Z. Zee man 0-1; Brinkman - Ten Hove 1-0; Aalderink - Kuit 1-0; Folkers - S. Koster 1-0; Slofstra - Roosink 1-0; Schothans - Torn 1-0; J. Lingeman - Schoonhoven 0-1G. Zeeman - Van de Maat 1-0; Munneke - Kraay- enzang remise; Waan- ders - Nijsink 1-0; J. Smit - G. Smit 0-1. De schaakclub houdt dinsdag 13 juni in café De Blauwe Reiger haar ledenvergadering. RIJSSEN - "Een Duitse auto in Hollands oranje", lacht Huub Winkeler. De Volkswagen Kever die in The Readshop staat, is fa milie-eigendom en past met z'n oranje kleur mooi bij de WK-actie. "Het gaat om een Kever 1200L uit 1983", vertelt RIJSSEN/ ENTER - Rabo bank Rijssen-Enter heeft in februari verenigingen en stichtingen uitgenodigd om mee te dingen naar het be schikbare bedrag van 25.000 euro dat op de le denvergadering van de bank doormiddel van stem ming door de dan aanwezi ge leden wordt verdeeld. Veertig verenigingen en stichtingen hebben een aan vraag bij de bank ingediend. Van deze aanvragen zijn acht verenigingen en stichtingen genomineerd. Hieruit heb ben de leden op de ledenver gadering van 29 mei vijf ge kozen. Namelijk Atletiekvereniging Rijssen, EHBO Enter, Elim- school Rijssen. De Roergan ger Enter en de Wereldwin kel Rijssen. Zij ontvingen elk een bedrag van 5.000 eu ro. De overige drie genomineer den die niet gekozen zijn, kregen een bedrag van 1.000 euro. Dit zijn Brandweermuseum Rijssen, Nieuw Begin Ver slavingszorg en Oudheidka mer Enter. WIERDEN/ ENTER - Het leek wel of Sinterklaas langs was geweest bij de peuterspeelzalen Robbedoes in Enter en Poesje Miauw in Wierden. Dozen vol met nieuw speelgoed stonden in de lokalen en de peuters waren druk bezig de leidsters te helpen met uitpak ken. Een gift van het Oranjefonds maakte het mogelijk om oude speelmatten te vervangen en nieuwe tractors en ander speelgoed voor buiten aan te schaffen. Sommige peuters kr open al enthousiast door de nieuwe kruiptunnel en anderen waren druk bezig met onder andere de nieuwe boerderijbus, kassa, duplotafel en wandborden. "We zijn erg blij met het nieuwe speelgoed en zullen er zeker goed gebruik van ma ken", aldus de leidsters. Het Oranjefonds heeft de peuter speelzalen elk een bijdrage toegezegd van zo'n 2.400 euro voor aanschaf van nieuw speelgoed en schoolreisjes. RIJSSEN - The Readshop aan de Haarstraat in Rijs sen heeft een zeer toepasse lijke WK-actie. In de win kel staat een knal oranje Volkswagen Kever, vol met oranje voetballen. Wie het aantal ballen raadt, maakt kans op leuke prijzen. "Iedere klant krijgt bij een besteding van 5 euro een bon mee", legt eigenaar Huub Winkeler uit. "Hierop kan het aantal ballen worden in gevuld. Daarnaast moet een slagzin worden afgemaakt". Prijzen die kunnen worden gewonnen zijn een elektri sche barbecue, een dartboard plus tien eenvijfde staatslo ten en een leren voetbal plus een boekenbon met een waarde van 10 euro. Er worden vier trekkingen gehouden: op de zaterdagen 17 en 24 juni en 1 en 8 juli. Een klant mag één keer per trekking meedoen. De win naars worden maandags be kendgemaakt. Middenin de boekenwinkel staat een oranje Volkswagen Kever vol met oranje voetballen. (Foto: Harrv Broeze) Huub. "Een van de laatste die uit Mexico naar Nederland is geïmporteerd". De Kever werd tot 1979 ge maakt in Duitsland. Daarna bleef de productie nog een aantal jaren doorgaan in Mexico en Brazilië. "Het viel best mee om de au to binnen te krijgen", vertelt bedrijfsleider Barbara Win keler. "De voordeur is breed genoeg. We moesten alleen wat boeken voor in de zaak verschuiven. Verder konden we hem zo op z'n plek du wen". Burgemeester Koelewijn opende de straatspeeldag door met pijl en boog te schieten. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7