Expositie werken Jaap Gardenier Koetsenrit met stop Kalfstermansweide Bijeenkomst suikerziekte Route Holterbergrit Inzamelen folie Jeugddienst Gastouders gezocht Openstelling Dorpskerk Collecte Valkenshow weGeNeR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 6 juni 2006 5 HOLTEN - Apotheek Holten en thuiszorgor ganisatie Carinova houden donderdag 8 juni een speciale infor matieavond over dia betes mellitus. De avond vindt plaats in restaurant Biester, Sta tionsstraat 10 in Holten, en duurt van 19,45 tot 22.00 uur. Voor informa tie en opgave kan men terecht bij apotheek Holten. Bij steeds meer mensen wordt diabetes mellitus (suikerziekte) vastge steld. Deze complexe, chronische ziekte brengt veel vragen met zich mee. Bovendien is de patiënt eigenlijk voor het grootste deel zelf de behandelaar. Daarom is het goed, om van tijd tot tijd weer de puntjes op de i te zettten en te ho ren wat de nieuwste in zichten zijn. Sprekers zijn: praktijk- verpleegkundige Dute- weert van Medisch Cen trum Holten, fysiothera peut Hopster, apotheker Hozo, van Carinova dië tist Prinsen en een dia- betesverpleegkundige. Zij zullen dieper ingaan op de voordelen en de verbetering van de zorg als er door organisaties wordt samengewerkt, wat het doel is van de controles bij de diabete spatiënt en wat de gevol gen zullen zijn van nieu we ontwikkelingen. HOLTEN - De Bergrij- ders houden zondag 11 juni de Holterbergrit. Een rit met koetsen. Hieronder de route. De start is rond 10.00 uur bij het paardensport terrein De Borkeld. Daarna gaan de koetsen richting Postweg, Bor- keldsweg, Landuwer- weg, Velddijk, Geskes- dijk, Borkeldsweg, Drostendijk, Vonder- weg. Veendijk, Zand dijk, Keizersdijk. Roelof Bosmastraat, Geskes- dijk, Borkeld, Borkelds weg. (Sherrystop om 11.15 upr bij de familie Meuleman aan de Bor keldsweg). Borkeldsweg, Pasops- weg, Postweg, De Op legger, Kappertsweg, Landmansweg, Heide weg, Langstraat, Ever- tjesweg, Beuseberger- tveg, Larenseweg, Sta tionsstraat, Kerkhofs- weg, Kalfstermanswei- de. (Middagstop van 12.30 tot 14.00 uur met de Stroatkeerls). Kerkhofsweg, Stations straat, Waagweg, Indus triestraat, Weverstraat, A.J. Goldsteinstraat, Noordenbergstraat, Oranjestraat, Dorps straat, Keizersweg, Vrij heidslaan, Koningin Wilhelminastraat, La renseweg, Dorpsstraat, Oranjestraat, Markelo- seweg, Pannenweg en Postweg. HOLTEN - Loonbedrijf Bloemenkamp houdt dit jaar een inzameling van landbouwfolie. Dit is mogelijk op woensdag 7 juni bij Dijkink Zand- voortspad 3 in Holten (tus sen 8.30 uur en 17.00 uur) en bij firma Bloemenkamp Ten havesweg 1 in Lettele op donderdag 8 en vrijdag 9 juni 2006. Het plastic moet bezem- schoon, en in bundels aange leverd worden. Stretchfolie moet apart. Er zijn wel kos ten aan verbonden (15 euro per bundel). HOLTEN - In de Dorps kerk wordt zondag II juni om 19.00 uur een jeugd dienst gehouden over de mocratie. Het gaat over keuzes maken tussen traditioneel en ver nieuwend. HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobvlkinderen Holten zoekt nog gastou ders voor de kinderen die in september uit Wit-Rus- land komen. Gastouders zorgen in princi pe alleen voor het onderdak van de kinderen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Tonny Heusinkveld, telefoon 0548-363388. Na eerr officiële opening is de expositie van werken van Gardenier vrij te bezichtigen in het gemeentehuis van Holten. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - In het gemeen tehuis van Holten werd af gelopen donderdag een bij zondere expositie geopend. Kunstwerken van Jaap Gardenier zijn er te bezich tigen tot en met 29 septem ber. In de collectie van huisarts J.P. Nagelhout zitten enkele werken van Gardenier. Door Nagelhout verworven in de jaren zestig. Ook staat een zestal nooit eerder vertoonde tekeningen ter beschikking. Verder hebben enkele parti culieren werken van hem in bruikleen gegeven. Gardenier zelf woont in Frankrijk en heeft voor deze tentoonstelling zelfs enkele recente acrylschilderijen ter beschikking gesteld. Hier mee is mooi te zien hoe zijn werk in de loop van de tijd verandert. Stichting Collectie Nagel hout wil vaker periodieke tentoonstellingen organise ren. In de collectie van de overleden huisarts, zitten werken van verschillende kunstenaars. De bedoeling is om deze kunstenaars apart in het spotlicht te zetten. HOLTEN - Voor de 25ste keer houdt de vereniging van het aangespannen paard De Bergruiters uit Holten de Holterbergrit. Zo'n vijftig koetsen zullen zondag 11 juni aangespan nen rond en door Holten rijden. Met van 12.30 tot 14.00 uur een middagstop op Kalfstermansweide en om 14.15 uur een défilé door het centrum. Volgens penningmeester Jan Meuleman wordt het wel steeds moeilijker om genoeg leden te krijgen. "In het be gin hadden we negentig le den. Tegenwoordig zitten we op vijftig, waarvan er vijftien ook daadwerkelijk rijden". Hij denkt dat dit komt door dat jongeren het te duur vin den of liever aan wedstrijden meedoen. "Je moet toch paarden en grond hebben en liefst ook nog een koets", geeft hij aan. Hierdoor is er weinig aanwas. Maar het aantal deelnemers aan de Holterbergrit is de laatste jaren redelijk stabiel en dat hoopt hij de komende jaren ook zo te kunnen hou den. "Twee keer is de rit niet doorgegaan", weet Jan. "Een keer door de mond- en klauwzeer en een keer omdat het weer echt te slecht was". Onder de deelnemers zitten enkelen die zich laten jureren Zo'n vijftig koetsen doen zondag 11 juni mee aan de Holterbergrit. Zij zullen een défilé door Holten rijden. (Foto: Johan Bolink) tijdens de rit. Hiermee kun nen ze punten verdienen voor het NK in Enkhuizen. Voor Jan hoeft dat, voor zichzelf, allemaal niet zo. "De jury controleert alles. Het moet er beslist piekfijn uit zien. De koets, de gespen, de kleding en de wielen. Er mag geen vuiltje aanzitten", benadrukt hij. "Maar een koets is om te ge bruiken, vind ik. Zo blinkend schoon houden, is bijna niet te doen", geeft Jan aan, die zelf met een barouche van honderd jaar oud meedoet. Het liefst ziet hij bijzondere aanspanningen. Voor deze 25ste keer zijn er vijf deelnemers met een vier span. Op Kalfstermansweide krijgt iedereen de gelegen heid de koetsen te bekijken en te genieten van het schan- tykoor De Stroatkeerls uit Luttenberg. "Mochten we niet alles op Kalfstermans weide kwijt kunnen, dan heeft Bert Wansink van de Albert Heijn aangeboden om zijn parkeerplaats beschik baar te stellen". Tijdens het défilé rijden de koetsen eerst stapvoets, zo dat kijkers de wagens en paarden goed kunnen bekij ken. Jurylid Erik Eshuis zal via de geluidsinstallatie van Baan uitleg geven over de combinaties. "Daarna komen ze nog een keer in draf langs, want dan zijn de paarden op hun mooist". HOLTEN - In de maanden juni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur de Dorpskerk opengesteld voor publiek. Belangstellenden kun nen het gebouw bezich tigen. Er is iemand aan wezig die wat van het gebouw en van de Her vormde Gemeente kan vertellen. HOLTEN - De Maag Lever Darm Stichting (MLDS) collecteert in de week van 12 tot en met 17 juni. Met het geld dat wordt opgehaald, financiert MLDS voorlichting over en onderzoek naar aan doeningen van het spijs verteringsstelsel. Ook werkt de MLDS aan een betere zorg voor twee miljoen buikpatiënten. HOLTEN - Bij Erve Deijk aan de Churchil- Istraat 19 wordt don derdag 8 juni om 14.00 uur een valkenshow ge houden. Een valkenier laat zien wat zijn roofvogels al niet kunnen. Recht uit de lucht vallen of landen op een hand. De toegang is gratis. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollineserf 4, 7451 XC Holten," Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegerier.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wege- ner.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51 198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munster man Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tiebcn Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5