Berend Brinks weet raad met ongedierte Kuipers: 'Het is een signaal' Coalitieraadsleden stappen raadszaal uit na motie WD Wedloop Rijsserberg Uitwisseling Reggesteyn Cursus babymassage Dinsdag 6 juni 2006 RIJSSEN - AV Rijssen houdt zaterdag 10 juni ,oor de achttiende keer de Rijsserberg- Het programma is als volgt: om 12.15 uur is de 1400 meter voor kin deren tot en met 9 jaar. Om 12.30 uur is de Scholierenloop: 1400 meter voor kinderen van 10 tot en met 12 jaar (de school uit Rijssen of Holten waarvan de eer ste vijf leerlingen over de streep zijn, wint de scholierenbeker). Dan is er de 3000 meter om 13.00 uur, voor deelne mers tot en met 16 jaar. De 5 kilometer start om 13.45 uur en de 10 kilo meter om 15.10 uur. Tussen de 5 en 10 ki- loemter wordt dc Bam- binoloop gelopen (om 14.30 uur). Kinderen tot en met 6 jaar rennen dan, onder aanmoedi ging van ouders en grootouders, één volle ronde van 400 meter over de atletiekbaan. Het parcours van de Rijsserbergloop loopt tussen Hotel De Rijsser berg en Manege De Oosterhofruiters. Na-inschrijven op 10 ju ni kan tot een half uur voor de start. Kinderen uit Rijssen en Holten kunnen zich voor de 1400 meter ook op school inschrijven. Voor informatie, tele foon: 0548-514713, of e-mail: info@rijsser- bergloop.nl. Verder is op de website www.rijsser- bergloop.nl nog veel j meer informatie over de I Rijsserbergloop te vin den: het volledige prij- I zenschema, een routebe schrijving naar de atle tiekbaan, plattegronden van het parcours en uit slagen tot 12 jaar gele den. on-line inschrij ving. RIJSSEN - Voor vmbo- leerlingen van CSG Reggesteyn (Rijssen) die de gemengd theore tische leerweg (gtl) vol gen, hield de school in samenwerking met de Duitse Realschule uit Burgsteinfurt een bij zonder uitwisselings programma. Derdejaarsleerlingen die Duits in hun pakket heb ben, konden vorige week in de praktijk hun taalvaardigheid nog eens extra oefenen. Sj hadden tot voor kort alleen per e-mail contact gehad met hun Duitse collega-leerlingen en g'ngen nu een dagje met ze meelopen op de Real- schule. Vervolgens geelden de Reggestey- jets op I juni voor gast heer. De Duitse leerlingen be zochten de school aan de Cattelaar. Voor hen en voor alle leerlingen Ult gtl 3 had dc school 'en afwisselend pro gramma opgesteld. RUSSEN - Berend Brinks is onlangs begonnen met zijn bedrijf Brinks Onge- diertebestrijding. Inwoners van Rijssen, Enter, Holten en Wierden kunnen zijn hulp inroepen bij het be strijden van allerlei onge dierte zoals ratten, muizen en wespen. Maar ook helpt Brinks wan neer mollen de tuin omwoe len, steenmarters je huis bin nendringen en houtworm of boktor gaten in de houten balken van het dak knagen. "Ik bestrijdt alle irritante die ren in en om huis en bedrijf'. Berend Brinks werkt sinds 1990 bij de gemeente Rijs sen. "In 1993 kwam ik bij de ongedierte bestrijding. Daar komen we alleen in actie bij overlast door ratten en wes pen. Inwoners die last heb ben van ander ongedierte, zoals vlooien, steenmarters, kakkerlakken, houtworm en boktor verwijst de gemeente door naar andere bedrijven. Ik heb de afgelopen jaren al lerlei opleidingen en cursus sen op het gebied van hygië ne en ongedierte bestrijding gevolgd en weet nu alles over het bestrijden van allerlei soorten plaagdieren". Omdat hij tijdens zijn werk bij de gemeente alleen maar daadwerkelijk actie kan on dernemen bij overlast door ratten en wespen besloot hij in overleg met zijn werkge ver een eigen ongediertebe- strijdingbedrijf te beginnen. "Nu kunnen inwoners van Rijssen, maar ook uit omlig gende plaatsen als Enter, Wierden en Holten, die last hebben van ongedierte con tact met mij opnemen". Brinks heeft inmiddels ook al diverse klanten in de hore ca en andere bedrijfstakken, die met voedsel omgaan zo als supermarkten, catering bedrijven en agrarische be drijven. "Al dit soort bedrij ven zijn verplicht om iets aan ongedierte bestrijding te doen. Daarvoor moeten zij een iemand inhuren, die in het bezit is van een vakbe kwaamheidsdiploma onge- diertebestrijding. Maar ook heb ik heb ik bijvoorbeeld een werkplaats als klant, waar men veel last had van muizen". Brinks blijft voorlopig nog bij de gemeente werken en zal dus buiten werktijd zijn bedrijfje verder opbouwen. "In goed overleg met mijn collega's kan ik overdag wel eens snipperen en wanneer het toch nog te druk wordt, ga ik minder uren bij de ge meente werken". Binnenkort krijgt Brinks een eigen website; www.brinks- ongediertebestrij ding.nl. Zijn e-mail adres is berend- brinks@wanadoo.nl. tele foon 0548 522263 of 06- 14308992. 31 RIJSSEN - Bij Thuis zorg Noord West Twente vindt vanaf 15 juni aan de Haar- straat 83 in Rijssen de cursus Babymassage voor ouders met hun baby van circa 6 we ken tot 6 maanden plaats. In vier bijeenkomsten van 9.00 tot 10.30 uur wordt praktische en theoretische informatie gegeven over de ont wikkeling van baby's en het aanleren en oefe nen van massagetech nieken. Babymassage is een belangrijke toevoe ging voor de dagelijkse verzorging. Een liefdevolle aanra king is onontbeerlijk voor een evenwichtige gevoelontwikkeling. Babymassage kan hier in een ondersteuning zijn en vormt daarnaast een stimulans voor zo wel de zintuiglijke als de motorische ontwik keling van het kind. Deelnemers leren hun kind beter kennen door de 'lichaamstaal'. Het aanraken en aangeraakt worden, leert men erva ren als een natuurlijk en vanzelfsprekend ge beuren. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij het KlantenContact- Centrum van Thuiszorg Noord West Twente, te lefoon: 0900-0678 (lo kaal tarief) of via www.tnw1.nl. RIJSSEN/ HOLTEN - „Het is een signaal", benadrukte CDA-raadslid H. Kuipers het opstappen van de coali tieraadsleden tijdens de laatstgehouden raadsver gadering. Daar diende VVD-I'ractievoorzitter J. Kevelam, gesteund door SGP en CE, een motie in om de tracéstudie over de noordelijke rondweg die gepland stond in 2007, naar voren te halen. „We verlan gen van het college dat de tracéstudie direct wordt opgestart", aldus Kevelam. Wethouder W. Stegeman gaf aan dat de tracéstudie op ba sis van het concernplan door geschoven was geworden naar 2007. „Er was een capa citeitstekort; daardoor wer den vier ambities doorge schoven, waarvan de tracé studie er één was." Hij wees op de financiële meevallers in de voorjaarsnota, waar door extra capaciteit in kon worden gehuurd en gaf aan het onderzoek dit jaar nog op te starten. CDA-raadslid H. Kuipers zag het nut van de motie absoluut niet in: „Het is onzin te komen met een motie die bevestigd dat de eerder ingediende motie de juiste was. Zo houden we el kaar aan het werk." Gemeen tebelang-raadslid W. Vene klaas verwonderde zich ero ver dat Gemeentebelang niet VVD-fractievoorzitter Jan Kevelam; "We verlangen van het college dat de tracéstudie direct wordt opgestart". (Foto: Harry Broeze) gevraagd was mede te onder tekenen, ook al omdat het een goed gebruik in de plaat selijke politiek is om moties van tevoren bij de andere fracties kenbaar te maken. Ook de PvdA vond het een overbodige motie. Stegeman vertelde het onder zoek dit jaar nog te starten. Het tijdspad zou hij nader moeten overleggen. Het was dc VVD niet genoeg, tot irri tatie van Kuipers. „Het gaat over niks. We zouden de mo tie zelfs kunnen steunen, ook de coalitie is voor het zo snel mogelijk uitvoeren van dit onderzoek", aldus de CDA'er. Na een schorsing gaf Stegeman aan dat hij be reid was het onderzoek 'mor gen' op te starten. Kortom, het college nam de motie over. Normaal gesproken wordt de motie dan niet meer in stemming gebracht omdat dat geen enkel nut meer heeft. Kevelam stond er ech ter op de motie alsnog in stemming te brengen: met steun van de SGP en CU zou de motie ook aangenomen zijn geworden, omdat zowel van CDA als PvdA een raadslid niet aanwezig was, en de stemverhouding dus 12-1 l zou zijn. De CU gaf overigens aan dat een stem ming niet meer nodig was. Zover kwam liet echter niet. De aanwezige raadslieden van PvdA, Gemeentebelang en CDA stapten op, waar door er niet genoeg raadsle den aanwezig waren om een geldige stemming te houden. Daarvoor moeten namelijk in het geval van Rijssen-Hol- ten dertien raadsleden aan wezig zijn. Dat wordt gere geld in de gemeentewet, arti kel 29. „Zie dit als een de mocratische continuïteit. Want anders zou het zo zijn dat, wanneer de coalitie niet voltallig is, we elke raadsver gadering overvallen kunnen worden door moties, die zelfs uitgangspunten van het i coalitieprogramma onderuit kunnen halen, en in een vol gende raadsvergadering wanneer de coalitie weer vol tallig is, die motie weer wordt weggestemd. Dan wordt een gemeente pas on bestuurbaar oftewel een ba nanenrepubliek. Daarom voorziet de gemeentewet in dit soort situaties", aldus Kuipers. „Om dit duidelijk te maken, met name gericht op de toekomst, hebben we er voor gekozen om een signaal aan de oppositie af te geven dat we in dat geval dan niets anders kunnen doen. Het is dus een uiterst middel voor alleen die situaties. We ho pen hiermee te bereiken dat de oppositie constructief blijft, zodat wij dat middel niet hoeven te gebruiken." I rinks ngediertebestrijdin Berend Brinks tel: 0548-522263 mob; 06-14308992 y^SiteOnged'elebfisrra Berend Brinks bestrijdt onder meer wespen, ratten en muizen, (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 31