isteren Het Mysterie ROC van Twente Wij houden van Oranje... Mooiste van de World Cup Nooit meer buitenspel! Wilt u een beroep waarin het werken met mensen centraal staat? Wilt u studeren met werken combineren? Voorlichtingsavond op dinsdag 13 juni van 19.00 uur tot 21.00 uur Locatie: Hengelosestraat 381, Enschede School voor Gezondheidszorg, Welzijn en Sport www.rocvantwente.nl Karin Bloemi Dinsdag 6 juni 2006 Schrijver/journalist Jo- han Faber maakte al eer der naam als groot on derzoeker en verteller. Dit keer dook hij in het verleden van onze natio nale voetbalcoach Marco van Basten. In de zomer van 1981 kwam een slungelige, zestienjarige A-junior van de Utrechtse amateurclub Elinkwijk naar Ajax, voor 500 gulden per maand. Zeven jaar later ves tigde Marco van Basten tij dens het EK Voetbal in West- Duitsland zijn naam als we reldster. Met gedenkwaardi ge doelpunten tegen Enge land, West-Duitsland en de Sovjet-Unie was de legende geboren. Van Basten heeft zich altijd willen afscher men van de aandacht die hoorde bij zijn sterstatus. Meer dan welke andere Ne derlandse topvoetbalier is hij daarom tot op de dag van vandaag een mysterie geble ven. Het heeft zijn aantrek kingskracht alleen maar ver groot. Wie is Marco? Wat drijft hem? Johan Faber gaat terug naar de oorsprong: op zoek naar de jonge Marco van Basten, een ontluikend ta lent dat zich met vallen en opstaan een weg baant naar internationale roem. Een verhaal dat begint op een binnenplaats achter een flat aan het Amsterdam-Rijnka naal en eindigt in het Olym- piastadion in München. Een reconstructie van de be ginjaren van een voetballer die behoort tot de aller grootsten, en het relaas van een gewone Nederlandse jongen die volwassen wordt in het voetbal van de jaren tachtig. Kies dan voor één van de volgende opleidingen: j Sociaal Pedagogisch Werker niveau 3, opleidingsduur 3 jaar, uitstroomvarianten: kinderopvang, gehandicaptenzorg en basisonderwijs j Sociaal Pedagogisch Werker niveau 4, opleidingsduur 3 jaar, uitstroomvarianten: activiteitenbegeleider en woonbegeleiding j Sociaal Dienstverlener niveau 3, opleidingsduur 2 jaar, leidt op voor functies op het gebied van informatie, advies en maatschappelijke dienstverlening We informeren ook over geschikte werkplekken voor de opleiding. Kijk voor meer informatie op www.rocvantwente.nl of bel met ons Servicecentrum Hengelosestraat (053) 8503460 of met STIPT, ons Studie Informatie Punt Twente 0800 - 8383838. Het ROC van Twente is dé onderwijsinstelling voor middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie in de regio Twente. Ook wat cd's betreft, lijkt de stroom wel oneindig. De be kende strijdliederen zijn ook dit keer weer op diverse verza- mel-cd's bij elkaar gezet. Zoals bijvoorbeeld op de dubbelaar Oranje Knallers waarop we on der meer de Zware Jongens te genkomen met Stil Aan de Over kant, maar ook de Havenzangers en misschien wel de grootste en bekendste Nederland-idioot van ons land: Johan Vlemmix (met Wilhel mus). Op de dubbet-CD Oranje Kanjers staan de bekendere namen en liedjes. Een greep uit de inmiddels niet meer weg te denken Oranje-liederen: Wij Hou den Van Oranje van André Hazes, Nederland Die Heeft De Bal van André van Duin, maar ook Futeball van Zuco 103, Toppers Voor Oranje (Joling, Gordon en Froger) met Wir Sind Die Hollander en de parodie-act Firank Ronald met Geld Maakt Niet Gelukkig. Wie goed in de stemming wil ko men voor het ko mende WKVoetbal moet Het Mooiste van de World Cup - Geschiedenis van het WK Voetbal ins inkijken. Dit boek beschrijft de geschie denis van alle wereldkampioen schappen voetbal van 1930 tot en met 2002 en bevat bovendien het speelschema voor 2006. Het Mooiste van de World Cup bevat tevens uitneembare reproducties van unieke memorabilia die afkomstig zijn uit de archieven van het National Football Museum in Preston (Engeland) en uit diverse privé-collecties die nog niet eerder openbaar waren. Originele tickets, programmaboekjes, verzamelplaatjes, losse foto's en interne FIFA-correspondentie doen de voetbalgeschiedenis op unieke wijze herleven. Naast de informatieve reportages bevat het boek ook interessante weetjes over de sterspelers. Het boek is geschreven door Keir Radnedge, een auto riteit op het gebied van het internationale voetbal die al sinds 1966 verslag doet van de WK's .Medeschrijver is Mark Bushell, een van de oprichters van het National Football Museum en een expert op het gebied van voet- balmemorabilia. Het Mooiste van de World Cup - Geschiedenis van het WKVoetbal, 64 pagi na's, ISBN 90 215 8354 2, prijs 39,95 euro. Waarom voetbal ook voor vrouwen leuk kan zijn, zo luidt de officieuze ondertitel van het boekje Nooit Meer Buitenspel van Karin Bloe men. Voetbal is het op een na belangrijk ste op deze aarde... vinden de meeste mannen en ook een hand vol vrouwen. Voor alle vrouwen, liefhebbers en haters, is er nu speci aal dit boek: Nooit Meer Buitenspel. Om te weten te komen wat te doen als je er niet van houdt en wat be slist niet te doen als hij er wel van houdt. Hoe het leuk te houden tij dens het EK en WK, voor jezelf en voor beiden. Eindelijk een simpele uitleg van de basisprincipes van dat o zo belangrijke spelletje. En ook: on deugende en altijd werkende tips hoe de partner even bij die buis weg te krijgen als het je te veel wordt! Nooit meer buitenspel, Karin Bloemen. ISBN: 9043908185. Prijs: €9.95.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 30