Gevarieerd programma in theater Parkgebouw Spelen en ravotten midden op straat Wandelvierdaagse tozeltocht innende loeken Metal in .ucky Co Overname Viking Trucks nsdag 6 juni 2006 p0**tntrrV'~ IJSSEN/ HOLTEN - iok dit jaar staat de laand juni weer in het ,|ien van het 'span ende boek'. Het is de e/itiiende keer dat de lichting CPNB dit tenement organiseert samenwerking met ibliotheken en boek- andels. ei motto van de Maand n het Spannende Boek dit jaar: Gevierd en ikroond, dat wil zeg- n dat het deze maand aait om prijswinnende sdaadboeken. Half ju- zal de belangrijkste lederlandse prijs voor sdaadboeken De ouden Strop worden tgereikt. elangstellende biblio- leekleden mogen het aekje Goed fout mee larhuis nemen. Dit is ttt bloemlezing van elf agmenten uit pas ver benen spannende boe- :n. Men krijgt dan on- itwijfeld zin de com- lele boeken te lezen, lij het boekje hoort een rijsvraag waarmee men :n reis naar Parijs kunt IJSSEN - De mctal- eads kunnen voor de omer begint nog twee eer flink genieten in ucky Co. Het weedse Opeth en het 'inse Apocalyptica ko len voor exlusieve sows naar Rijssen. lp 25 juni is het als eer ie de beurt aan Opeth. lil Zweedse gezelschap iverde met 'Ghost Re- eries' in 2005 het al- um van het jaar af. De (eervolle en unieke de- th metal van het vijftal laat garant voor een in- :nse live beleving. Een iet te missen kans dus Is Opeth op 25 juni een xclusief optreden ver- orgt in Lucky Co. ipocalyptica komt ook aar Lucky Co voor en exclusief Neder- ands optreden en wel op 3 juli. De Finnen com- 'inerert al jaren moeite- oos metal met strijkers hebben zich gaande weg een heel eigen stijl neester gemaakL 'IJSSEN - RMC uiudt zaterdag 10 juni ;en sterrit. De rit luurt ongeveer 75 mi- tuten en wordt in de 'fgeving van Rijssen 'erreden. '•schrijven en starten is nogelijk tussen 18.00 18.30 uur bij Bow- 'ttgcentrum 't Witte toes aan de Markelose- 'veg in Rijssen. De ster- wordt verreden in *'ee klassen. ■*c A-klasse is voor de jwaren rijders. e B-klasse voor de tmdere ervaren rijders. ^°or de kinderen is er zoekwedstrijd met leuke prijzen. RUSSEN - "Het aantal voorstellingen en bezoekers stijgt", geeft voorzitter van de beheerscommissie Park gebouw Aart Dokter, aan. Hij zei dit tijdens de over handiging van de nieuwe theaterbrochure van het Parkgebouw. "Het aantal bezoekers bij een voorstel ling stijgt ook". Lovende woorden, die aan geven dat belangstellenden de weg naar het Rijssense theater steeds meer weten te vinden. "Het streven is dan ook om een zo breed moge lijk aanbod te bieden, zodat er voor elk wat wils is", ver telt Aart. "De een vindt het Twentse revuegezelschap De Boer'n Leu fantastisch en een ander komt voor Ernst- Daniël Smid". In totaal staan er 33 voorstel lingen in het boekje voor het nieuwe seizoen 2006/ 2007. Drie kindervoorstellingen en vier klassieke podia. Wethouder Hans ter Keurst zei dat hij altijd een van de eersten is met het bestellen van kaarten. "We gingen eerst altijd naar Enschede voor een voorstelling, maar dat verwaterde". Hij ontdek te de schoonheid van het Parkgebouw en nu is hij fan. Vooral ook omdat er voor ie der gezinslid wel een voor stelling te vinden is. Voor de kinderen bijvoorbeeld Jim Bakkum en voor hem zelf leuke cabaret, zoals Guido Weijers. Johnny Jansen van het Park gebouw geeft aan dat het boekje nu de kleur heeft van de huidige huisstijl. "Wie het Parkgebouw al eerder heeft bezocht en bij ons in het sys teem zit, krijgt het boekje thuisgestuurd. Anderen kun nen een exemplaar halen bij de VVV's in Rijssen en Hol ten en natuurlijk in het Park gebouw zelf', zegt Johnny. Degenen die minimaal drie verschillende voorstellingen boekt, is automatisch abon nementhouder. Dit heeft vooral voordelen bij het re serveren, want zij krijgen voorrang bij de boekingen van kaarten. Een greep uit het nieuwe aanbod: The Beatles Revival, Henk Westbroek, theater De Kale, Abba Look a like, Per- cossa, Twents Kamerorkest, Sinterklaasmusical, Rapalje, Symfonia Jong Twente en Zelfs directeur Schepers van basisschool De Morgenster waagde zich aan de skelter race. (Foto: Sander Scheperman) WIERDEN - Normaal mag dat natuurlijk nooit. Zom aar midden op straat spelen en rennen want dat is veel te gevaarlijk vanwege het ver keer. Maar afgelopen woensdagmorgen was dit bij basisschool De Morgen ster uit Wierden toegestaan. De school, de hele week be zig met het thema verkeer, vierde straatspeeldag en de straat was dus ook afgezet. De kinderen mocht van alles meenemen zoals ballen, step- jes, skelters, skeelers, spelle tjes en dergelijke. "Het is heel leuk en we mogen zelfs op het schoolplein fietsen zon der dat de juf kwaad wordt", opperen een paar meisjes. "Oei, dat gedrag moet dus vanaf morgen alweer aan banden gelegd worden", lacht directeur Schepers. Op dins dag werd voor de groepen 0, 1 en 2 al begonnen met het oversteekprojecten (de groe pen 3 en 4 op donderdag) waarbij kinderen op het schoolplein verkeersspelle- tjes deden. De groepen 5 en 6 hielden zich bezig met het trapvaardigheidsproject waarbij ze een parcours moesten fietsen tussen pion nen en palen door over hel- linkjes. Best moeilijk want toen de meester, die het ook eens mocht proberen, een beetje uit balans kwam, was er grote hilariteit onder de leerlingen. De groepen 7 en 8 hielden zich bezig met het dode-hoek-spiegel project waarbij zij in een vrachtwa gen mochten zitten om te kij ken wat een chauffeur wel en niet ziet in de spiegels. Hier van werd ook een filmpje vertoond onder leiding van Hans Dommerholt van 3VO die hierbij uitleg gaf. Di-Rect. "The Beatles Revival lijken echt op de Beatles. De sfeer klopt precies. Je waant je te rug in die tijd. De huidige tv- Sinterklaas heeft gezegd te willen stoppen. Karei de Kok heeft een nominatie om het te worden. Hij staat in ieder geval in het Parkgebouw", vertelt Johnny. "Het optreden van Abba Look a like wordt een groot showspektakel. Zeer zeker de moeite waard". 21 RIJSSEN - De Nijwa Groep, Volvo bedrijfs wagendealer in Oost Nederland en centraal Polen, neemt 1 juli Vi king Trucks Noord BV over. Viking Trucks is Volvo bedrijfswagen dealer met vestigingen in Groningen, Veen- dam, Bcilen, Veenoord en Hoogeveen. De overname heeft geen gevolgen voor de mede werkers van Viking Trucks en is in lijn met de groeistrategie van de Nijwa Groep met vesti gingen in Rijssen. Zwol le. Hardenberg. Ensche de, Oldenzaai en Doe- tinchem. In totaal zijn bij genoemde elf vesti gingen 175 mensen werkzaam. Daarnaast opereert Nijwa als Volvo bedrij fswagendealer vanuit vier vestigingen op de Poolse markt (Kutno, Poznan, Bydg oszcz en Lodz) met in totaal 130 medewerkers. Nijwa maakt onderdeel uit van de Nijhof-Was- sink Groep in Rijssen met in totaal 700 mede werkers waarvan 400 in Nederland. De overige 300 medewerkers wer ken in de buitenlandse vestigingen van de groep in Duitsland, Po len en Hongarije. De overname is, in goed overleg en met volledige instemming van Volvo Truck en Bus Nederland BV, tot stand gekomen. RUSSEN - De Wandel sportvereniging Riessen houdt van dinsdag 13 juni tot en met vrijdag 16 juni de jaarlijkse Rijssense avondwandelvierdaagse. Het is voor de 45-ste keer dat dit Rijssense wandel- feest wordt gehouden. Elke avond kan vanaf 18.30 ge start worden bij het Park gebouw. De wandelaars kunnen kiezen uit routes van 5, 10 of 15 kilometer. Er zijn weer vier nieuwe routes. De voorinschrijving voor de ze avondvierdaagse is op maandag 12 juni van 18.30 tot 19.30 uur in het Parkge bouw. De deelnamekosten zijn dan voor jong en oud 2,50 euro. Wie zich daarna in laat schrijven betaalt 2.75 euro. Elke avond krijgen de wandelaars bij de start een duidelijke routebeschrijving. Door de medewerking van sponsors heeft de Wandel sportvereniging een boekje kunnen laten maken met de vier routes. Ook hebben su permarkten, een bakker en een camping ervoor gezorgd dat er elke avond voor de wandelaars een versnapering is. Op donderdag worden de deelnemers zelfs twee keer getrakteerd. Alle deelne mers, die de vier avonden uitlopen krijgen op de laatste avond een medaille of een nieuw volgnummer. Marsleider W. Schreurs ver wacht dit jaar 900 deelne mers. „De Wilhelminaschool is dit jaar de vijfde school die meeloopt. Ook de Beatrix- school, de Klim-opschool, de Overes en de school in Notter lopen weer mee. De ouders zorgen voor de bege leiding en daar zijn we erg blij mee. Verder zijn er nog zo'n vijftig vrijwilligers, die de wandelaars helpen bij het oversteken en het startbureau en de controleposten beman nen. Zij nemen voor een deel het werk van de politie over, die dit niet meer doen. Voor af hebben deze mensen alle maal een cursus moeten vol gen. En natuurlijk zijn we ook weer blij met de hulp van de Rode Kruis-mensen, die op alle vier avonden voor het doorprikken van eventu ele blaren en de verzorging van andere ongemakken zor gen." Ook dit jaar zijn er weer nieuwe routes. Door de nieuwe fietstunnel komen de wandelaars nu gemakkelijker in Notter. De eerste wandel dag is dat dan ook het gebied waar de wandelaars van de tien en de vijftien kilometer komen. De vijf kilometer lo pers blijven op het industrie terrein. De tweede dag gaat het richting de Apenberg en de derde dag loopt de route over de Klokkendijk in Not ter en de Grimberg. Op de slotdag wandelen de groepen door de groene Kruisbossen en gaan dan richting sporthal De Regge- hal aan de Nieuwlandsweg, waar de wandelaars zich op stellen voor het défilé langs het Gemeentehuis. De sup porters kunnen daar hun bloemen overhandigen. Voorzitter Aart Dokter overhandigt het eerste nieuwe programmaboekje aan wethou der Hans ter Keurst. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 21