Culturele fietstocht Programma van de culturele fietsroute 1 2 Scoren met je eigen naam Nieuwsgierig? Bij een bezoek aan onze GEHEEL GRATIS 50% KORTING 30% KORTING Dinsdag 6 juni 2006 17 WIERDEN/ ENTER - Tijdens de fietstocht, uitgezet door de VVV, die op zaterdag 17 juni tijdens het jumelageweekend wordt gehouden, kan mep op de route tevens allerlei culturele aspecten bekijken en beluisteren. De Culturele Raad Wierden is druk bezig geweest om diverse verenigingen en kunstenaars te benaderen voor de invulling tijdens deze fietstocht en er is over leg gevoerd met diverse (boeren)bedrijven om hun deuren die dag open te stel len. De deelnemers kunnen hier exposities houden om er voor de gasten en bur gers een mooie dag van te maken. "Er hebben al heel wat verenigingen, bedrij ven en kunstenaars toegezegd om culturele aspecten van deze regio te laten zien Dat is natuurlijk ook leuk voor onze buitenlandse gasten", meent Gerrit Wassink van de Culturele Raad Wierden. (Foto: Harry Broeze) Kijken naar Oranje in je eigen WK t- shirt...met je eigen naam én je eigen nummer. Zeg nou zelf, is dat niet de ultie me voetbalbeleving? En nee, je hoeft er jouw portemonnee echt niet ontzettend voor open te trekken. Voor 14,95 euro (plus 1,95 verzendkosten) kun je al in het bezit ko men van zo'n origineel WK kledingstuk. Het shirt is beschikbaar in acht maten, van 140 tot en met XXL, en de levertijd is één tot twee dagen. Kijk voor meer informatie op www.123oranje.nl. WIERDEN/ENTER - Hier volgt een over zicht van de deelne mende verenigingen, bedrijven tijdens de fietstocht op zater dag 17 juni, uitgezet door de VVV. Bij de schutstal van de familie Nollen aan de Grimbergerweg 3 in Notter wordt uitleg gegeven over de histo rie van de Grimberg door Jan Nollen en perkament maken door Dick Timmer man. Op boerderij Het Exoo van de familie Busger op Vollen- broek aan de Wier- denseweg 28 in Enter kan men uitleg krijgen over natuurontwikke ling. de kikkerpoel/vleer- muizenkelder bezoe ken en winkel eco- producten kopen. Het jeugdorkest B/C Har monie Wierden onder leiding van Erika Bijisma (45 kinde ren), voorlezen Merel Bloemendal en Jelmer Pepping, expositie fo toclub Tiedverdrief Enter en expositie bij- enhouderij. Bij Kul- turhus Irene aan de Van Kregtenweg 9 in Notter is het juegdor- kest B/C Harmonie Sint Jan aanwezig (van 9.30 uur tot 13.00 uur) onder lei ding van Egbert van Groningen en Esther Baas (50 kinderen), het jeugdorkest Caeci- lia en Irene (van 13.00 uur tot 17.00 uur). Onder leiding van Mariska Averes en Ans Rohaan (30 35 kinderen)., expositie schilderijen en sculp turen van Jan Aan stoot, Joke Holtrust, Annerose Strijland, Marinel Vileers en Linda Biemans. Ge dichten van Ria Gier veld en Janne Lore. Bij Het Rheins aan de Reintszijweg lb in Enter komen de Wier- danska's, de Enterse Kloomp'n Daansers en de harnonicagroep van Johan Meenhuis optreden. Bij manege 't Zoekerveld aan de Mettenkampsweg 7 in Enter is er tot 12.00 uur therapeutisch paardrijden en verzor ging van paarden. Bij Striek(w)ieze(r) aan de Hogeluchtsweg 14 in Wierden kan men de tentoonstelling ge bruiksvoorwerpen voor wassen, strijken, historisch textiel en kleding bekijken. De harmonivagroep van Johan Meenhuis ver zorgt muziek. Bij de IJsboerderij 'n Mors van de familie Smit aan de Notterweg 9 wordt ambachtelijk geproduceerd ijs ver kocht. Bij de Oale Schöppe van de fami lie Mensink aan de Zunaweg 12 in Zuna is een expositie van historische landbouw werktuigen. Op de zorgboerderij "de Piet" van de familie Meenhuis aan de Voorbroeksweg 3 in Wierden wordt een rondleiding verzorgd, is er een presentatie van houtsnijders (W. Teunissen en J. de Wilde) en een exposi tie van de uilenwerk groep. Bij Theetuyn Groote Esch van me vrouw Sprey aan de Oude Zwolseweg 6 in Hoge Hexel is een theeschenkerij. Bij het Meestershuis van de familie van de Valk aan de Ypeloschool- weg 3 in Ypelo is een presentatie kantklos sen en kipmutsen door Thea Klein Douwel. Bij de pottenbakkerij Janny van Losser aan de Schapendijk 25 in Wierden is een potten bakkerij en expositie keramiek. Bij Galerie Tolg'art van Jannie en Johannes Dollen aan de Tolgaarde 6-8 in Wierden: "Samen hang tussen kunst en architectuur", Orbita Architecten en Kunst galerie (vrijdag open van 13.00 uur tot 20.30 uur en zaterdag de gehele dag). Schil derijen: Meinderd Marinus. Erica Sche per. Beelden: Linda Biemans en Piet van Middelaar. Sculptu ren: Cas, Harry Davi- na. Gebruikskera- miek: Jan Kamphuis en Janny van Losser. Glaskunst: Peter van Leeuwen en Karin Zwaving. Bij Galerie de Klok'n van Johan Otten aan de Lange- voortsweg 5 in Enter is een expositie van beelden en schilderij en in olieverf en aqua rel. Tevens amateur schilderen op locatie. Bij Drokje van Herma Drok aan de Kupers- weg 2 in Wierden is Petit Galerie Atelier. Op de Heidehoeve van de familie van de Kolk aan de Heerd- inkschotweg in Wier den is een expositie van Wierdense ama teur kunstschilders: Diny van Dijk, Jose- fien Wassink en Mag- da Westenberg. Sculp turen van cursisten van Marinel Vileers en gedichten van Ria Gierveld en Janne Lo re. Bij restaurant Els- graven aan de Evers- dijk 6 in Enter: restau rant. Bij golfclub De Koepel aan de Rij s- sensestraat 142a in Wierden is een beeld presentatie architec ten Schipper-Douwes en Nijhoff-Korfker. "Werklust Hoge Hexel" aan de Kolo- nieweg in Hoge Hexel is een mini-camping. LAATSTE KANS OP EXTRA VOORDEEL BIJ WESSELS MODE IN RUSSEN De temperaturen stijgen en de vakantietijd breekt aan. Voor u het juiste moment uw zomergarderobe aan te vullen. De laatste weken zijn er nog diverse hoogzomerartikelen gearriveerd in onze zaak. winkel kunt u bovendien gebruik maken van onze Happy Deal actie. U kunt zelf kiezen uit één van onderstaande drie Happy Deals: Bij aanschaf van 4 willekeurige artikelen, ontvangt u het goedkoopste artikel Bij aanschaf van 3 willekeurige artikelen, ontvangt u op het goedkoopste artikel Bij aanschaf van 2 willekeurige artikelen, ontvangt u op het goedkoopste artikel De Happydeal actie is geldig t/m 17 juni 2006 en niet geldig in combinatie met andere acties.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 17