Spitax opent nieuwe loods Wis en waarachtig Cursus geologie Agenda Wim Hulsman schutterskoning Uitslagen Beuseberg Dinsdag 30 mei 2006 3 Kindertentoonstelling Gestipt gestreept. Na- tuurdiorama Holterberg, zondag 30 april 2006 - zondag 3 september 2006 Feestavond 40-jarig ju bileum Blauw Wit, Vlet- goor, zaterdag 3 juni 2006 Hondenl'air, Kalfstcr- mansweide, maandag 5 juni 200611:00- 16:00 Valkenshow, Erve De- ijk, Churchillstraat 19, donderdag 8 juni 2006, 14:00 Koningsschieten. Aai- polsweg, zaterdag 10 ju ni 2006 Koetsenrit Bergrijders, Holten, zondag 11 juni 2006 Stratenvoetbal, Vlet- goor, zaterdag 17 juni Vogelschieten. Dijker- hoek, zaterdag 17 juni 2006 Nordic Walking Twee daagse, Holten, vrijdag 23 juni 2006 - zaterdag 24 juni 2006 Dijkerhoeks Feest, Dij- kerhoek, vrijdag 23 juni 2006 - zondag 25 juni Mini Fair, Schreursweg 12, zondag 25 juni 2006 Selectiewedstrijden WK touwtrekken, Vlet- goor, zondag 2 juli 2006 HOLTEN - Was het een reus met een zand zak die her en der wat zand verloren heeft? Of zijn het toch enor me ijstongen geweest? Er gaan verschillende verhalen de ronde over het ontstaan van de Sallandse Heuvelrug met zijn mystieke heu vels. In legendes en verhalen zit altijd een kern van waarheid. In een korte cursus van twee avonden en een fietsexcursie wordt er verteld welke natuurkrachten de dui delijke sporen op de Sal landse Heuvelrug heb ben achtergelaten. De voorlaatste ijstijd, zo'n 200.000 jaar gele den, is van groot belang geweest bij het ontstaan van de Sallandse Heu velrug. De cursus wordt ver zorgd door geoloog E. Mulder van het Natuur museum Natura Docet in Denekamp en C. Nauta, docent aan scho lengemeenschap Regge- steyn in Nijverdal. De avonden zijn op 12 juni in Natuurdiorama Holterberg in Holten.en 19 juni in het bezoekers centrum in Nijverdal en de fietsexcursie (met ei gen fiets) vertrekt van de informatieschuur De Pas in Haarle op zater dag 24 juni. Voor de cursus wordt een bijdrage gevraagd van 17,50 euro inclusief koffie/ thee en de beno digde informatie. Er kunnen maximaal 25 personen deelnemen. Opgave secretariaat Na tionaal Park de Salland se Heuvelrug, 038- 4250960 of e-mail: in- fo@natuurmilieu.nl HOLTEN - Met het door knippen van een lint, open den Annemarie, Léon en Isabel afgelopen vrijdag het nieuwe pand van Spitax aan de Ondernemersweg in Holten. Daarna volgde een receptie waarbij genodig den een kijkje konden ne men. 1 let onderkomen aan de Kol- weg werd te klem, waardoor Ineke en Frans Spikker een grote loods op Vletgaarsma- ten lieten bouwen. Er is plek voor zeven bussen van ver schillende groottes. Ineke: "Ernaast hebben we nog een stuk grond liggen. Mocht de ruimte te klein worden, dan kunnen we daar nog eens zo'n grote loods neerzetten voor zo'n zeven bussen". Begon Spitax in 1999 met een klein busje voor taxiver voer. Nu is het familiebe drijfje uitgegroeid en ver zorgt Spitax touringcarver- huur. dagtochten, groepsver- voer, discovervoer, schip- holtranfers, schoolvervoer en taxivervoer. Voor meer infor matie: 0548-364490, spi tax.holten@planet.nl of www.spitax.nl Pinkstern steet wier vuur de duure. Det wordt dus fietsen duur het Sallaandse laand. Det is al mien hêêle lêêm'n zó. Ma toch, ak noa dêênke oaver Pinkstern, goat rniene geda- chen terugge noar öólde tied'n. Wie gung'n nog noar de zundagsschole. Één keer in't joar leup dan de hele schoole öónder noar'n Hoolterbarg, oaver't Rooie darp noar de feesbeume. Det was een machtig mooi stukske bos met óölde éék'nbeume têêg'n ne natuurlijke helling. Ik vroage mie of of ter nog iets van wier te vind'n is. Het was ech een openluchttoneeltje. Hoe langer ok ter oaver dêênke, hoe meuier ok het wier vi-nde. Ie zatt'n do- ar met een paar honderd wichter op de gróönd en de zun- dagschooljuffe vertel'n eur verhaal, oaver de uutstorting van de heilige geest of zoiets. Het was der altied moesstil le en okket mie noe verbeel-le of dat het ech zöö is e wes, in miene gedach'n zeek nog altied ne gróöte oe-le in n'eek'n zitt'n en den lustem met of de juffe wal het juuste verhaal vertel'n. Noar het pinksterverhaal wörd'n der e zung'n van "droppelen vallen ook op mij" en dan krêêge wie ranja. Ie waar'n blie, dai wier in de beene möch'n, want die bosmier'n, die könn'n oe toch wal alderakeligst biet'n. In de tied dat de jonge leu me-ka nog opzoch'n op het OAD-plein. kwamme wie der ok nog wal is wier, mar neet meer urn te lustern noar het verhaal van de juffe. Noe, wêêt nog maar weinig Hoolter woet de feesbeume bint of waar'n. Ik goa der toch is nen kéêr wier kiek'n. Noek toch an die kaante van Hoolt'n bin, schött mie iets te binn'n. wat ooit nog is wier op'n kalender zöll mött'n kómm'n. de zêêpkist'nrees. Boav'n op'n barg, iets vuur- bie het theehuus, doar begunn'n ze en dan, têêg'n meka. met nen rotvaart noar beneed'n tut an de ofnt noart Rooie Darp. Het stuk tuss'n de ofrit en de oprit wörd'n gebruukt as uutrie-stuk. Vuur mie geveul kwam der altied ne mach volk kiek'n. Woerumme is det neet meer? De jonge leu maakt gen zêêpkist'n meer en de wêêg'n bint misschien te drök e wörd'n. Ma toch, wie wêêt, kump der nog ooit is ne feeswekke met öólde gebruuk'n. Ik zeet a hêêmoal zitt'n. Alle Hool ter clubs doot natuurlijk met. Wie geet ter het hardste van'n Hoolterbarg of Club Dis of Club Gigantisch, of kump de Toga noar vuurt'n met eur geheime waap'n. Wie wacht het of. Ai hen fiets'n goat net as ikke, verget de slutie, de baan- dofnemmers. het schoerpepier en de pleisters neet. want aans hij zöö ne lekk'n baand. Of köj det zelf toch neet, ne baand plakk'n? Ikke wa. Wis en waarachtig wa. De vêêrkaante viefkop Zee van oranje bij Beusebergs Feest Zwevend over de waterbak, tijdens de zeskamp. Op naar de loopbaan om bekertjes met water te legen. (Foto: San- der Scheperman) HOLTEN - Twee dagen lang was het afgelopen weekend feest in de Beuse- berg. In en rond de tent aan de Langstraat was het onder meer spetteren met water en een zee van oran je- De jeugd waagde zich vrij dagavond aan de playback- show en 'zongen' liedjes van hun favoriete artiest of groep en tieten daarbij zelf inge studeerde dansjes zien. Leden van toneelclub OCH stonden achter de bar pilsjes te tappen, terwijl her en der terrasverwarmers zorgden voor een behaaglijke tempe ratuur in de tent. De revue zorgde voor hilari sche momenten. Van het showen van lingerie tot voorbij racende auto's in de Beuseberg. Geen uitkijkto ren deze keer, maar Dieks ■die op het bankje bij het elektriciteitshuisje de laatste nieuwtjes vertelde. Opge schreven door Mans van Sangel en de Bonke. De zeskamp op zaterdag middag bestond voor een groot deel uit een waterbak met warm water. Pionnen van de bodem halen, aan een touw over het water slinge ren en met bekertjes water lopen. "Straf punten!", roept een enkeling vanuit de wa terbak, wanneer wordt ont dekt dat helpers de bekertjes .al van tevoren stiekem vul len met water. Naast het zwembad staat een ringsteekparcours gereed. Op een mountainbike met een stok in de hand, over een wipwap richting ringen. De meesten weten toch wel goed raak te steken en rijgen de ringen aan hun stok. Het slotspektakel bestond uit enkele spelonderdelen ach ter elkaar. Wankelend met een kruiwagen moesten deelnemers strobalen verza melen. Maar ook zaklopen en met iemand wandelen als levende kruiwagen. Dit laat ste bleek behoorlijk zwaar. "De 'kruiwagen' zakt door z'n vooras heen!", roept de presentator naar twee deel nemers, waarbij een deelne mer als kruiwagen dient en op haar armen loopt. Door moeheid in de armen, knikt ze de ellebogen. "Wat ben je aan het doen? Pieren aan het zoeken?" Het weer begint 's avonds druilerig te worden. Het vo gelschieten valt dan ook een beetje in het water. Gelukkig dat er voor een overkapping is gezorgd, zodat deelnemers toch droog kunnen staan. Binnen is het een zee van oranje. Het overgrote deel van de aanwezigen heeft na melijk gehoor gegeven aan de dresscode van de avond: oranje. Er hangen oranje vlaggen, er is een discobal die oranje licht weerkaatst, oranje toeters en sommigen zijn zelfs verkleed als oranje voetbal en hebben zelfs hun hoofd en haar oranje ge verfd. De Vulcano's en dri ve-in show Effe Dimmen spelen lekkere deuntjes, ter wijl kinderen kunnen doel trappen of kaasblokjes op el kaar mogen stapelen. Voor wie niet steeds wil staan, kon een plekje zoeken in de koffiesjop. Het Beusebergs Feest werd met een gezellige avond afgesloten. Voor uitslagen, kijk op www.beuseberg.nl HOLTEN - Wim Huls man mag zich Schutters koning van de Beuseberg noemen. Met het 381ste schot, schoot hij de houten vogel afgelopen zaterdag tijdens het Beusebergs Feest, naar beneden. De kop ging er na 16 scho ten af (Arnold van Hitje), de linkervleugel na 65 schoten (Wim Hulsman), de rechtervleugel na 99 schoten (Gerrit Schooien) en de staart na 112 schoten (Dinant van Huuske). HOLTEN - Tijdens het Beusebergs Feest werden enkele activiteiten ge houden. Hieronder de uitslagen. Playbackshow: 1. Lotte Scheperboer en Nienke Kolkman; 2. Mariska Stoevenbelt, Lynn Bus- schers en Sandra Brons voort; 3. Carlijn en Y vette Schutte, Joanne Beldman, Claudia Rensen en Maud Aanstoot. Zeskamp: 1. team 4 Enge land; 2. team 3 Spanje; 3. team 1 Nederland; 4. team 2 Frankrijk; 5. team 5 Aus tralië; 6 team 6 Brazilië (Fair Play-prijs). Kaasblokjesstapelen: tien blokjes, Stefan Pekkeriet. Annemarie, Léon en Isabel, met Ineke en Frans Spikker op de achtergrond, openden het nieuwe onderkomen van Spitax. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3