'Mama! Moetje zien, wat een lief koetje' Kijkje in keuken enkele bedrijven Grote autoshow Eshuis Boottochtje met Rode Kruis Holten Feest met kabouters Afsluitingen EK Enduro Puckie zelf bewonderen Kerkdienst Dondertman Terras op Hemelvaart holten/ espelo - Dinsdag 23 mei 2006 Kinderboerderij Don- dertman aan de Mees- ter Bosweg maakt zich op voor het bezoek van de kabouters Appie, Eppie, Okkie en Uk- kie. Het ludieke viertal verzorgt zaterdag 27 mei in een toepasselijk decor een als vanouds oergezellige middag met dolkomische avon turen. De drie voorstellingen, om 14.00, 15.00 en 16.00 uur gaan over ver schillende onderwerpen. In het eerste stuk moe ten de kabouters hun bak- en kookkunsten ten toon spreiden, vervol gens spookt het enigs zins op de kinderboerde rij en in de laatste voor stelling is het dolle pret rond een stoelendans. Stuk voor stuk thema's die jong en oud onge twijfeld veel vermaak bieden. Om de kaboutermiddag extra glans te geven mo gen kinderen verkleed als kabouter naar de kin derboerderij komen. Voor alle kleintjes is er bovendien een gratis kleurplaat bij de kassa. De voorstellingen wor den kosteloos aangebo den door Dondertman. Wel geldt de normale entreeprijs. Gratis par keergelegenheid is ruimschoots aanwezig. HOLTEN - Burge meester en wethouders hebben besloten een aantal zandwegen in het Nationaal Park af te sluiten voor gemoto riseerd verkeer. Het gaat om de Sprok- kelweg op 150 meter vanaf de Rijssenseweg tot de gemeentegrens met Hellendoorn. De Vossenweg wordt extra afgesloten op 200 meter vanaf de Valkenweg tot de Forthaarsweg. De Forthaarsweg wordt af gesloten tussen de Fa- zantenweg en de Sprok- kelweg. POLEN - Op de twee de wedstrijddag van het EK Enduro in Po len waren de Nederlan ders zeer succesvol. Na een lange nacht met veel regen werd de wedstrijd ingekort tot twee ronden; toch nog Mjna vijf uur rijden. Door sterk rijden van Mark Wassink, Hans Vogels en Mik Koek werd opnieuw de Na tions Cup gewonnen. In dividueel was Mark Wassink de sterkste Ne derlander en hij won ook de klasse E2. Hans Vo gels werd vierde op 20 seconden. 'n de klasse El werd Mike Koek mooi derde Ralph Hubers pakte de vierde plaats. Dat zelfde deden Erik Da vids (derde) en Erwin 'lekkenpol (vierde) in de klasse E3. ESPELO - "Kom toch eens hier, mama! Moet je zien wat een lief koetje!" Het is een van de vele reacties die dezer dagen te beluisteren zijn bij Kinderboerderij Dondertman. Sinds eind vorige week huppelt het roodbonte minikalfje Puc kie vrolijk rond in de knuf felwei van de Splose kin derboerderij. Puckie, zo heet het dier, is na een korte gewenning inmid dels volledig geaccepteerd door de andere dieren. Het opvallend dartele beestje is geschonken door Holte- naar Dirk Pekkeriet. Ander halve maand geleden trof hij het dier meer dood dan le vend aan in zijn stal. "Ik had op dat moment het idee dat de vaars haar kalf had afge zet, want ik zag aanvankelijk niet meer dan een hoopje rommel achter haar liggen. Bij nader inzien echter bleek tot mijn stomme verbazing dat het hoopje bewóóg!" Na een eerste inspectie nam Dirk het ongelukkige hoopje ellende snel mee naar binnen waar het allereerst een water bad kreeg. "Op die manier laat je het dier schrikken zo dat er meer leven in komt. Ik heb toen snel onze jongste dochter Femke (7) er bij ge haald die het kalf met een haarföhn droog maakte". Met veel geduld en liefde nam het gezin Pekkeriet - in het bijzonder de dochters Femke en Dedy (10) - de zorg voor Puckie op zich. Twee weken lang vertoefde het kalf in de bijkeuken, waar de temperatuur van de vloerverwarming extra hoog Femke en Dedy met het mini dertman. werd gezet en Puckie met warme dekens en handdoe ken wat je noemt in de wat ten werd gelegd. Echtgenote Anita: "In het begin gaven we er niet veel voor. Het kon, watje noemt, twee kanten uit met het kalfje. De kop was klein, het leek wel een ree kalf en de hals zag er haast doorschijnend uit. De eerste weken kon ze niet staan, zak te telkens door haar poten". Om Puckie over het 'dooie punt' heen te helpen werd be gonnen met kleine beetjes water en melk en net als ba by's werd ze na iedere voe ding omgelegd. En zie: het wonder geschiedde. Na enige kalfje. Puckie is dagelijks te zien bij kinderboerderij Don- tijd sterkte het kalfje, dat bij de geboorte nauwelijks 12 kilo woog, aan en weegt in middels het dubbele. Na rijp beraad werd besloten Puckie af te staan aan Don dertman. "Een betere plek is toch niet denkbaar?" ESPELO - Wie mini- kalfje Puckie wil be wonderen kan er dage lijks voor terecht bij kinderboerderij Don dertman. Tot eind au gustus is de poort - óók op maandag - geopend van 10.00 tot 17.00 uur. ESPELO - De kantine van kinderboerderij Dondertman vormt donderdag 25 mei om 7.00 uur - Hemel vaartsdag - het decor voor de jaarlijkse Dauwtrapdienst van de Hervormde Kerk. De dienst wordt voor gegaan door ds. H. Gij- sen. OKKENBROEK - Me dewerkers van basis school Dol Fijn richten op Hemelvaartsdag een terras in op het speelplein waar bezoe kers lekker bij kunnen komen onder het genot van koffie, thee en fris. HOLTEN - Ruim driehon derd leerlingen uit de groe pen vijf tot en met acht van de basisscholen in Holten proefden vorige week woensdag aan de grote mensenwereld. Tijdens Roefeldag namen zij een kijkje bij verschillende be drijven en mochten ze mee doen aan een 'raadsverga dering'. Aan de Ondernemersweg in Holten zit een beginnende ondernemer die kachels maakt. Hier kregen kinderen uitleg over. Maar ook moch ten ze een kijkje nemen bij bijvoorbeeld de brandweer. Een groep van 24 leerlingen mochten een raadsvergade ring naspelen. Burgemeester Bort Koelewijn leidde de vergadering. Een andere groep speelde Basisscholieren mochten bij bedrijven binnenkijken en vaak ook zelf aan de slag. Hier krijgt een groep uitleg over het maken van kachels. (Foto: Sander Scheperman) een huwelijk na. Ambtenaar van de burgerlijke stand, Gerrit Spijkerboer, liet zien hoe een trouwerij verloopt. De Roefeldag geeft kinderen een kijkje in de keuken van bedrijven. Hiermee kunnen ze ook een idee krijgen wat ze zelf later willen worden. HOLTEN - Het Rode Kruis Holten houdt elk jaar een dagtocht voor inwoners van Holten die niet in de gelegen heid zijn zelfstandig een dagje uit te gaan. Op maandag 8 mei zijn de deelnemers meegenomen op een boottocht door het gebied de Weerribben in de Kop van Overijssel. Holten heeft veel inwoners die door ouderdom of een licha melijk handicap niet in de gelegenheid zijn om zelfstandig een dag uit te gaan. En dat is jammer, want iedereen wil wel eens gewoon een dagje er tussenuit. Het Rode Kruis Holten maakt dit mogelijk mede door sponsoring van betrokken, lo kale bedrijven zoals taxi Aanstoot en reisorganisatie Oad. Vanaf zorgcentrum de Diessenplas vertrokken de bussen en taxi's naar Giethoorn, waar een aangepaste rondvaartboot op de 82 gasten, 13 vrijwillige begeleiders en dr. Sijtsem als vrijwillige arts wachtte. Mede door het mooie weer, de goede sfeer en de perfecte begeleiding van de vrijwilligers is ook deze boottocht weer een geslaagde dag geworden. DIJKERHOEK - Met maar liefst tachtig occasions op voorraad houdt autobedrijf Eshuis aan de Oude Sta tionsweg in Dijkerhoek een grote autoshow t an verschil lende merken op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 mei. Dat gebeurt onder de titel: Autobedrijf Eshuis draait door. Er is ruim Iteus voor iedereen: van boodschappenauto tot sta tioncar, MPV of cabrio, maar ook voor elke portemonnee waarbij valt te denken aan verkoopprijzen van 1000 euro tot 45.000 euro. Eshuis geeft tijdens de showdagen extra korting op de occasions en voor kopers is er nog een spe ciale attentie. Daarnaast is er een ruim assortiment acces soires als velgen, navigatie systemen en spoilers. Autobe drijf Eshuis biedt de mogelijk heid tot financiering en verze kering van de auto. Een hapje en een drankje staat klaar voor iedereen tijdens de showda gen, op vrijdag geopend van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.30 uur. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9