Maaltijden KLM van Hoog Holten Werk Gardenier gezocht Open huis korenmolen Workshop over werk Openstelling Dorpskerk Expositie Feestdagen jumelage weGeNeR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 23 mei 2006 OUDE MOLEN - De Vrienden van koren molen De Leeuw zetten op Hemelvaartsdag de deuren wagenwijd open voor iedereen die een kijkje wil komen nemen en de molenaar laat belangstellenden graag zien hoe deze aloude maar gereno veerde maalkolos er van de binnenkant uit ziet en het maalsys- teem werkt. Het nostalgische molen winkeltje, dat inmiddels wijd en zijd bekend staat om het grote assorti ment broodmixen voor de broodbakmachine, is natuurlijk ook geopend en daar worden allerlei aan de molen verwante, ambachtelijke producten verkocht. Gezelligheid is troef, daar bij die mo len! Onder het genot van een lekker kopje koffie, thee of een glas fris, ver gezeld van een plak mo- lenkoek of een stevige pannenkoek, speelt het duo Tube ouderwets ge zellige deuntjes zodat een bezoek aan De Leeuw een mooie on derbreking kan worden van uw Hemel vaartsuit stapje. Voorlopig is dit de laat ste openstelling van de molen: het erf rondom De Leeuw wordt gron dig gerenoveerd en te ruggebracht in de tijd van vroeger, de sfeer die bij de molen past. De molenwinkel blijft op de vastgestelde tijden geo pend. HOLTEN - Voor ieder een die vragen of twij fels heeft rondom werk wordt in juni in Holten een workshop gehou den. En voor mensen die met hun persoonlij ke ontwikkeling aan de slag willen. Tegenwoordig voelen veel mensen zich niet lekker op hun werk. Tij dens deze basisworks hop wordt er gedurende een dag in een kleine groep gewerkt door middel van creatieve loopbaancounseling. De basisworkshop wordt 10 juni gegeven door Diny de Gelder-Hoeks tra. De kosten bedragen 70 euro inclusief koffie/ thee en materiaal. Voor opgave, vragen of het toesturen van een folder kan men bellen: 0548-851185 of 06- 52162518. HOLTEN - In de maanden juni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 unr de Dorpskerk opengesteld voor publiek. Belangstellenden kun nen het gebouw bezich tigen. HOLTEN - De Stichting Collectie Nagelhout Holten (SCNH) treft voorbereidin gen voor een expositie over de kunstenaar Jaap Garde nier gedurende de zomer maanden in het gemeente huis aan de Smidsbelt. In de collectie Nagelhout be vinden zich zes interessante werken van Gardenier, door J.P. Nagelhout verworven in de jaren zestig. Ook staat een zestal nooit eerder vertoonde tekeningen ter beschikking. De SCNH is verheugd dat de in Frankrijk levende kunste naar zich bereid heeft ver klaard ook een aantal recente acrylschilderijen in bruik leen te geven. Bekend is dat tijdens de ver lotingen van Nagelhout in de jaren vijftig en zestig ook schilderijen van Jaap Garde nier door leden van de Kunstclub Holten verworven zijn. Het bestuur van de Stichting'Collectie Nagel hout zou graag in contact ko men met bezitters van Gar denier-werken. Voor infor matie: Mare Jaarsma, tele foon 0548-854516 of per mail m.jaarsma@rijssen-hol- ten.nl. HOLTEN - In de ontmoe tingsruimte de Boschkamp hangen tot 23 juni de schil derijen van de cursisten van Tiemen Voorhorst. Belangstellenden kunnen op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur terecht om de ex positie gratis te bezichtigen. HOLTEN - Oranje ver kleed, kaasblokjes stape len. Dat kan komend week end bij het Beusebergs Feest aan de Langstraat. Heel toepasselijk met Ko ninginnedag net achter de rug en het WK-geweld nog enkele weken verwijderd, is gekozen voor het thema oranje. "Het Beusebergs Feest wordt nu altijd in het laatste week end van mei gehouden", ver telt Harry Ebrecht. Alhoewel dit volgend jaar alweer een probleem kan zijn. "Dan valt het net rond Pinksteren", weet hij. "Het was juist de bedoeling volgend jaar wat groter uit te pakken, om het 12,5-jarig bestaan van de buurtvereniging te vieren". Het tentfeest begint vrijdag 26 mei om 19.00 uur met de opening door voorzitter Jan Koster. Meteen daarna ma ken de deelnemers zich op voor de playbackshow. "Er wordt al druk geoefend her en der. Omwille van de tijd kunnen er maximaal vijftien groepen meedoen. De win naar krijgt een grote wissel beker". Rond 21.15 uur begint het Beusebergs Revue. "Of de uitkijktoren dit jaar nog te rugkomt, is niet zeker", geeft HOLTEN - Hoog Holten gaat vanaf 1 juni drie maanden lang de maaltij den verzorgen in de busi ness class van de KLM- vluchten. De receptuur is bedacht door chef-kok Mi ke Klein Gebbink. KLM heeft voor twee jaar een contract getekend met vier restaurants die aangeslo- Harry aan. Vanuit deze hou ten toren in de tent, deed het duo Mans en Dieks hun act. "De toren zit er al sinds het begin in en we willen eigen lijk weieens wat anders". Wel blijft het duo als afslui ter, met daarvoor acts van Beusebergers die een eigen stuk hebben gerepeteerd. "De drive-in-show van Frank Agterkamp zorgt het hele weekend voor muziek", ver telt Harry. De feesttent gaat zaterdag 27 mei rond 14.00 uur weer open voor de zeskamp. Har ten zijn bij de Jeunes Restau rateurs d'Europe. Volgens Remco Vermeulen van Hoog Holten moet er op grote hoogte rekening wor den gehouden met strikte ei sen: "Er is weinig ruimte in het vliegtuig en ook de appa ratuur is beperkt. De maaltij den worden ingevroren aan boord gebracht. Daarnaast heb je te maken met verande- ry: "Vorig jaar was er geen waterbak, maar dat gaan we deze keer wel doen. Dat zorgt toch altijd voor veel hi lariteit". Bij de tent valt er voor kinde ren nog veel te doen, zoals schminken, een draaimolen, kleine spelletjes en bij mooi weer een ijscokar. Een gokje wagen kan vanaf 16.30 uur met het Rad van Fortuin. "De tent blijft gewoon open tussen het middag- en avond programma", benadrukt Har ry. "We moeten dan toch op bouwen. Wie wil blijven. ring van smaak op die hoogte en moet saus dikker zijn". Het gaat om twaalfhonderd maaltijden per dag. Die wor den niet allemaal in Hoog Holten gemaakt. Het Holten- se restaurant levert de recep tuur en KLM Catering Servi ce bereidt de maaltijden. Reizigers krijgen een menu kaart met daarin een inleg over Hoog Holten. hoeven we dan niet weg te sturen". Het avondprogram ma begint een halfuur later dan normaal, namelijk om 19.30 uur met het vogel schieten. "Vaak liep het toch al uit naar die tijd. Wie niet meedoet met het vogelschie- l ten, kan gaan doeltrappen. I Iedere deelnemer krijgt een I oranje presentje". Binnenin de tent wordt het r namelijk een groot oranje feest met vlaggen, oranje kleding, oranje petten, oranje fluiten en oranje pruiken. Hoe gekker, hoe beter. Het terras wordt omgedoopt tot coffeeshop en krijgt een Ne derlandse aankleding. Ook worden er kaasblokjes gestapeld. "Het gaat erom wie de meeste kaasblokjes op elkaar kan zetten", legt Harry uit. Na afloop mogen de kaasblokjes worden opge geten". Rond 21.30 uur begint de band Vulcano's te spelen met na hun eerste set. zo rond 22.00 uur, de prijsuitreiking van de zeskamp en de be kendmaking van Schutters- koning(in). Daarna barst het feest echt los met afwisse lend de Vulcano's en drive- in-show Effe Dimmen. Iedereen is welkom en de en tree is gratis. HOLTEN/ RIJSSEN - Het zit nog in een be ginstadium, maar net als in de gemeente Wierden, krijgt ook de gemeente Rijssen-Hol- ten een jumelagefeest. De datum is al geprikt: 14 tot en met 16 juni 2007. Over de invulling wordt nog nagedacht door de Stichting Ju melage Rijssen-Holten. "We hebben zowel in Winterberg en Steinfurt nagevraagd of er inte resse voor was en ze re ageerden daar erg en thousiast", weet Charles Vogely van de stichting. "We kijken nu naar de mogelijkheden, wefke zalen beschikbaar zijn en welke verenigingen mee willen werken". Hij denkt daarbij aan een in vulling met cultuur, sport, muziek en koren. Zo groots ais in Wier den, dit jaar in juni, zal het waarschijnlijk niet worden. Daar zijn vele sportactiviteiten en an dere evenementen, waarbij bewoners van de gemeente Wierden en afgereisde bewoners uit de partnergemeenten met elkaar de festivitei ten bijwonen. Het jumelagefeest in Rijssen-Holten moet een verkleinde versie hier van gaan worden. Voge ly: "We willen daar ze ker gaan kijken, zodat we goede ideeën op kun nen doen". huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten," Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wege- ner.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Beusebergs Feest in oranje sferen In het oranje uitgedost, kaasblokjes stapelen. Dat kan ko mend weekend tijdens het Beusebergs Feest. (Foto: Johan Bolink) Hanneke en Remco Vermeulen van Hoog Holten, chef-kok Mike Klein Gebbink en een afvaardiging van KLM presenteren de nieuwe maaltijden. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5