bilj ar t enweds tr ij d opHioIterberg" Eric Paalman wint Uitslagen schaken Meetrainen volleybal Handbal Reisje soos HHV over coalitie Supermoto in juli Halve finale handbalsters Open huls Dinsdag 16 mei 2006 HOLTEN - Schaker Jim Klinge won dit sei zoen al drie individuele prijzen: snelschaak kampioenschap, de Jan van Calcar cup (externe beker) en het Fischer kampioen schap. Hij kon daar maandag 8 mei een vierde prijs bij tellen en wel de interne beker. In de finale trad Jim aan tegen Wim Kees van Rijssen. Jim offerde een pion in de opening waarna Jim gedwongen werd nauwkeurig te spe len. Wim Kees gaf de pion terecht weer terug en het bleef ingewik keld. Op een gegeven moment ging het toch mis voor Wim Kees zo dat Jim zijn vierde indi viduele prijs kon bin nenhalen. En de buit wordt nog groter. Het in tern kampioenschap kan Jim eigenlijk ook al niet meer ontgaan. Zijn voorsprong groeit per speelronde omdat zijn naaste concurrenten el kaar de punten afhandig maken. Zo verloor Jan Scheperman van Mar- tijn Hage en Gerrit Lug- genhorst moest het af leggen tegen Ton van Oijen. HOLTEN - Wie inte resse heeft in volleybal kan in de maand mei vrijblijvend met Min- tonette enkele keren meetrainen in sporthal 't Mossink. De vereni ging is op zoek naar een trainer voor het jeugdteam (niveau 4), voor een uur in de week. De volleybalvereniging geeft trainingen op ver schillende niveaus vanaf 6 jaar. Momenteel heeft Mintonette een grote groep enthousiaste mi ni's, die onder verdeeld zijn in vijf teams. Een keer in de maand heb ben zij toernooitjes op de zaterdagochtend. En om het seizoen goed te starten beginnen de mi ni's met een kamp. Bij de senioren zijn le den die in recreatief ver band volleyballen. Een grote groep speelt weke lijks competitie. De trainingen zijn op dinsdag. Voor de jeugd is dat van 17.00 tot 18.00 uur en voor de se nioren vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie: G- Tuitert, telefoon 0548-364811. HOLTEN - De hand baldames van Holten speelden zondag uit te gen Overwetering. Holten had het minder moeilijk als gedacht. Holten draaide, maar leed te veel onnodig bal verlies. Bij rust leidde Holten met 3-8. Na rust wist Holten een 6-20 overwinning te boeken. HOLTEN - Natuurdiora- ma Holterberg houdt op Hemelvaartsdag (25 mei) om 7.00 uur een prachtige ochtendwandeling. Een professionele natuurgids laat tijdens de wandeling een van de mooiste plekken van de Holterberg zien, en vertelt over de flora en fauna van dit bijzondere gebied. Na afloop van de anderhalf uur durende wandeling staat er een uitgebreid ontbijt buffet klaar bij Woody's Pan cakes Steaks, dat tegen over het natuurmuseum gele gen is. Na het ontbijt wordt er een bezoek gebracht aan Natuurdiorama Holterberg. De all-in prijs voor dit arran gement bedraagt 13,50 euro per persoon. Het is aanbevolen om op tijd te reserveren, aangezien er maximaal veertig personen deel kunnen nemen aan dit bijzondere arrangement. Inlichtingen en reservering: Natuurdiorama Holterberg, Holterbergweg 12 - Holten, telefoon: 0548-36197, muse- um@holterberg.nl, www.museumholterberg.nl HOLTEN - Het jaarreisje van bejaardensociëteit Hol ten op dinsdag 23 mei is nog niet volgeboekt. Het vertrek is om 9.00 uur vanaf de Kandelaar. De te rugkomst is na ruim vijf uur. De reis gaat naar de Veluwe en onder meer Hattem. Aanmelden kan bij J. Roe- lofs, telefoon 0548-362254. HOLTEN - Bij Pensioen Ruimzicht in de Vlishoek vond woensdag 10 mei de finale plaats om het Hol- tens Kampioenschap Bil jarten, het JKVK-oernooi. Na vijf voorrondes hadden zich voor de finale geplaatst: Jan Harbers, club Jansen; Edwin Stegehuis, club Jan sen; Eric Paalman, club Jan sen; Marinus Waanders.club de Vlishoek. Er moesten zes partijen gespeeld worden in de klasse libre. Spanning en zenuwen speelden een rol in de partijen die gespeeld wer den, tot aan de laatste minuut toe. Uiteindelijk was het Eric Paalman die met mooie ral ly's de partijen naar zich toe trok en zich dit jaar kam pioen Biljarten van Holten mag noemen. De totale uit slag van de finale was: 1. Eric Paalman, 2. Marinus Waanders 3. Edwin Stege huis, 4. Jan Harbers. Maandag 22 mei vanaf 19.30 uur zal de finale gespeeld worden om wie zich kam pioen mag noemen van Rijs- sen-Holten. De wedstrijden vinden plaats bij Café Jansen (Boer Biet). Spelletjesdag en jubileumwedstrijd HOLTEN - Supportersver eniging der Roodzwarten bestaat veertig jaar en dat moet worden gevierd. Er is al een activiteit geweest, de kleurplatenwedstrijd loopt nog en de derde activiteit staat alweer voor de deur: een jubileumwedstrijd tus sen VV Holten 1 en Oud- Holten 1. Deze wordt zon dag 21 mei vanaf 14.30 uur gehouden. Daarnaast zijn er vanaf 13.00 uur al veel randactiviteiten. Het begint die middag met een ballonnenwedstrijd. Maar er is nog veel meer te doen. Freek Koopman van de jubileumcommissie somt op: "We hebben een draaimolen, een springkussen, clowns die optreden, blik gooien, sjoe len, levend voetbalspel en kinderen kunnen worden ge schminkt". Vivian Veurtjes vult aan: "Er is popcorn te krijgen, suikerspinnen, ijs en saté." Volgens Ria Grave wordt het zeer zeker een ge zellig feest. "Na de wedstrijd is er een dj aanwezig die voor de muziek zorgt". De jubileumwedstrijd gaat tussen het huidige eerste team van VV Holten en een team van oud-spelers. "Geen spelers uit een ver verleden, hoor", geeft Ria aan. "Meer voetballers die nog niet zo heel erg lang het eerste heb- Het jubileumcomité van de supportersvereniging werpt alvast een balletje. (Foto: Johan Bolink) ben verlaten". Freek: "We hebben weieens een echt reü nieteam gehad, maar dat vond het eerste toen geen echte uitdaging om tegen te spelen. Dat zal dit team waarschijnlijk wel zijn". De jubileumcommissie had geen moeite om Oud-Holten 1 bij elkaar te krijgen. "We hebben negentien man bena derd en ze waren allemaal erg enthousiast", zegt Freek. "Er heeft maar eentje afge zegd en niet eens omdat hij niet zou willen, maar omdat hij het lichamelijk niet aan kon". Ook het levend voet balspel is erg leuk om naar te kijken, maar vooral ook om zelf te doen. "Er wordt zes tegen zes gespeeld", geeft Henk Rechterschot aan. "De spelers zitten, net als bij een tafelvoetbalspel, vastgebon den aan ijzeren stangen. Daaromheen een opblaasba re rand". Dat dit erg veel hi larische momenten zal gaan opleveren, is wel zeker. De supportersvereniging be staat sinds 1 1 november 1966. "Via carnaval is de vereniginu ontstaan", weet Marinus van Avesaat. "Voor al bedoeld om de jeugdafde lingen financieel te kunnen ondersteunen". Nog steeds is dat het hoofddoel van de supportersvereniging en niet alleen voor de afdeling voet bal. Net zo goed voor de af delingen atletiek, schaken en handbal. "Gerritje den He- ijer-Schuurman was de moe der van de vereniging", weet Ria. Zij heeft ervan 1968 tot en met 2004 ingezeten en was de motor achter heel veel acties. "Gerritje was er altijd druk mee", vertelt Freek. Ria: "Zij doet daarom de aftrap". HOLTEN - De Holtense Handelsvereniging (HHV) hoopt dat de nieuwe ge- meentecoalitic meer be sluitvaardig zal gaan optre den. Geen lange discussies en onderzoeken, maar juist uitvoerend bezig zijn. Volgens Bert Wansink van de HHV zou dat ook moeten kunnen. "Het fundament ligt er al en de onderzoeken zijn in het verleden al gedaan. De coalitie heeft daarom één taak en dat is de plannen die er liggen ten uitvoer bren gen". HOLTEN - De ONK Supermoto wordt zon dag 30 juli op Vlet- gaarsmaten gehouden. Eerst stond dit evene ment op 6 augustus ge pland, maar dit valt dan samen met het Markelo's Feest. Jan Nikkels die de Su permoto voor de MAC de Holterberg mede or ganiseert, denkt dat het deze keer goed komt met het aantal deelne mers. Vorig jaar viel het aantal tegen en moest het evenement voortij dig worden stopgezet. Ook hoopt hij op meer buitenlandse deelne mers. Het blijft echter tot op de dag zelf af wachten hoeveel er daadwerkelijk komen. "We hebben er nu een opstapklasse bij. Name lijk de pitbikes", geeft Jan aan. "Deze klasse is vooral bedoeld voor de genen die de Supermoto weieens willen uitprobe ren. Wel moet je een KNMV-licentie heb ben". Het parcours zal groten deels gelijk blijven aan vorig jaar. Jan: "Het par cours moet voor 20 pro cent uit onverhard en 80 procent verhard wegdek bestaan. Hierdoor zullen we de route bij Nido iets moeten aanpassen". Door de bouwwerk zaamheden, verandert er namelijk nog weieens iets. HOLTEN - De handbalda mes van Holten speelden zondag voor de tweede ron de van het bekertoernooi. De dames speelden drie wedstrijden in Heino. Hol ten overtuigde door alle drie de wedstrijden te win nen. Holten startte met een over winning op tweede klasser CVO. Tegen mede eerste klasser Nijhof/ Broekland werd overtuigend met 10-5 gewonnen. Wesepe speelde gelijk tegen Nijhof/ Broek land en verloor daarna nipt van CVO. Door de zege van CVO op Nijhof/ Broekland (10-8) was Holten al zeker van de winst. In de slotwed strijd tegen het verrassend spelende Wesepe won Holten nipt met 10-9 en was een plaats in de halve finale - voor het eerst in de geschie denis van de vereniging - een feit. In de ander poule was SDOL de winnaar, zodat Holten op zaterdag 27 mei tegen deze ploeg moet aantreden om een finale plaats voor de beker. BATHMEN - In Bath- men wordt op 21 mei een open huis gehouden. Het dorp zal 11.00 tot 16.30 uur bol staan van de activiteiten voor jong en oud. De finalisten van het Holtens Kampioenschap Biljarten. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7