Mozartconcert door scholieren Kooponderzoek laat toerist liggen Toeristenenvelop Naambord Zozijn ineens verdwenen Wis en waarachtig Snuffelen bij bedrijven Museum over oorlog Lezing Bert Koek Toilet begraafplaats Vergadering leden GB Merkplanten Dinsdag 16 mei 2006 3 HOLTEN - Wat ge beurt er als je een brand moet blussen en je hebt geen water? Heb je als bloemist thuis ook veel bloemen staan? Gaan mensen van een reisbureau zelf ook vaak op vakantie? Allemaal vragen die gesteld kunnen worden door kinderen die mee doen aan de Jantje Be ton Roefeldag, een ini tiatief van Jantje Be ton. In Holten wordt de Roe feldag georganiseerd door het Roefelcomité Holten op woensdag 17 mei. Er zal dan bij meer dan zestig Holtense be drijven en instellingen worden geroefeld door zo'n 350 kinderen van de 5 Holtense basisscho len. begeleid door zo'n 120 vrijwilligers. De kinderen bezoeken niet alleen de Holtense mid- denstandsbedfijven, ook bijvoorbeeld boerenbe drijven, de horecabedrij ven op de Holterberg, de bedrijven op het indus trieterrein Vletgaarsma- ten en het gemeentehuis worden bezocht. HOLTEN - De Holten se Handelsvereniging (HHV) zit te denken om een te koop staand oorlogsmuseum over te nemen. Er moet nog worden gekeken waar het museum een plek zou kunnen krijgen en wat de onkosten zijn. "Om de toerist ook bij slecht weer wat te kun nen bieden, zou een oor logsmuseum een goede uitbreiding zijn", vindt Bert Wansink van de HHV. "We hebben im mers de Canadese Be graafplaats. Het muse um kan daar een mooie aanvulling op zijn". Er wordt echter nog ge zocht naar een geschikte plaats. Bert: "Misschien zou het in een boerderij kunnen, die leeg is ko men te staan omdat de bewoners zijn gestopt met het boerenbedrijf'. HOLTEN - In de Boschkamp wordt woensdag 17 mei om 20.00 uur een lezing gehouden door Bert Koek over de Vertellin gen over De Kleine Prins. Bert Koek is lange tijd predikant geweest en vervolgens docent theo logie en klassieke talen. Daarnaast is hij op lite rair/ kunstzinnig vlak actief en heeft bewerkin gen gemaakt van De Kleine Prins van Antoi- ne de Saint-Exupery. De entree bedraagt 5 eu ro voor donateurs van K&C en 8 euro voor "iet-donateurs. Leerlingen van de Regenboog zongen nummers van Mozart, tijdens het Mozartconcert in de Dorpskerk. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - Op initiatief van Jaap Berghuis, hield christelijke basisschool De Regenboog afgelopen vrij dag een Mozartconcert in de Dorpskerk. Het is dit jaar 250 jaar dat Mozart werd geboren. Het jaar 2006 is dan ook het Mo- zartjaar. Maar liefst 110 men sen werkten aan het concert mee, waarvan zestig kinderen van de Regenboog. "We had den 24 Mozartnummers in gestudeerd", geeft Jaap aan. "Onder andere een groep van vijftig kinderen dit een zangstuk met instrumentale begeleiding". Volgens Jaap was het publiek zeer lovend. Vooral ook omdat het aange bodene zeer gevarieerd was. Kinderen zongen en speelden op instrumenten, soms met de hulp van ouders. Ook aan de aankleding werd gedacht. Zo hadden leerlingen van groep vijf tot en met acht staartpruiken op tijdens een nummer of werd een dansje gedaan die door een moeder was bedacht. Aan het eind werd een schil derij van Mozart onthuld, ge maakt door Leon Offringa. Deze krijgt een mooie plek in de school. Met daaromheen foto's van het evenement. DAGACTIVITEITENCENTRUM Tuinstraat 2 Tel. (0548) 362463 HOLTEN - Personeel van Dag Activiteiten Centrum Zozijn in Holten, is erg te leurgesteld. Het naambord is namelijk verdwenen. Dit hing aan de muur van het dorpshuis De Boschkamp in Holten. Het personeel vraagt zich af wat het nut geweest is om het bord weg te halen. Het was vastgeschroefd aan de muur en hing er niet voor, om mee te nemen, maar om mensen van buiten af en voor mensen met een verstandelijke be perking te laten zien waar ze naar toe moeten. Graag wil het personeel we ten wie het bord heeft ge zien? Wie het heeft gezien, kan contact opnemen met Zozijn Holten. Als het plot seling verdwenen is wie weet komt het ook ineens weer te rug. De medewerkers en deelnemers van het dag acti viteitencentrum zien het bord met smart tegemoet. Het adres: Dag Activiteiten Centrum Zozijn, Tuinstraat 2, 7451 EX Holten, telefoon 0548-362463. HOLTEN - De gemeente wil de toiletvoorziening op de algemene begraafplaats aan de Oude Deventerweg in Holten verbeteren en vergroten. De commissie Grondgebied ging donderdagavond ak koord met het voorstel. De toiletvoorziening is sterk verouderd en is niet geschikt voor mindervaliden. HOLTEN - Gemeentebe lang Rijssen-Holten hield vorige week haar jaarlijkse ledenvergadering gehou den. De leden achtten het een goede zaak is dat Gemeente belang haar bestuurlijke ver antwoordelijkheid aanvaard heeft, ondanks wat moeiza me en langdurige onderhan delingen. Ook het coalitie programma opgemaakt door het CDA, PvdA en Gemeen tebelang kreeg de instem ming van de vergadering. Tijdens deze vergadering werd Jan Beunk uit Rijssen gekozen als nieuw bestuurs lid. Beunk is o.a. vice-voor- zitter van de Businessclub de Tijd in Rijssen. HOLTEN - Tuincentrum Hof van Holten introdu ceert zogenaamde Happy Summer-planten. "De bes te planten krijgen een merknaam", vertelt Marij ke van het tuincentrum. Het ene plantje is niet te on derscheiden van het andere. Terwijl er, volgens Marijke, wel degelijk kwaliteitsver schil is tussen de planten. Marijke: "Met het nieuwe Nederlandse kwaliteitsmerk Happy Summer weetje voor taan watje in huis haalt". Deze planten hebben veel groei en bloei te bieden. "Het enige watje moet doen, is af en toe water geven", legt Ma rijke uit. De potgrond bevat namelijk een langdurige meststof. Meikdissels, peerebloom'n en knien'nblaa, ie zeet ze wier volop. Wat hêwe der dit jaor lange op mötf n wachen. Fietsend duur het móóie Hoolter vuuijoarslaand, roek ik het bos wier en ik snoeve de iöch van het gemêêide grös noar binn'n. ik veule mie wier twintig joar jonger. Krint'nbusse diet vol in bleui stoat en hêêle weid'ns vol met peerebloom'n. De boer'n doot de heeste noar buut'n. Zie vleegt met ne rot gaank de weire in, rech op het prikkeldraad an. Ne me ter vuurn draad stoat ze in één keer stille, meestal tenmin ste. Zie bint neet meer te hóóld'n en ie kont er gen töuw vaste knupp'n, an die capriool'n diet ze maakt. Zo gungt ok met de auto van de óólde kastelein, ok neet te hóóld'n. Wol ok noa buut'n hen. Vuurjoar in de kop. Ja, neet dwars duurt stekkeldroad, ma dwars duur de muure hen, met krakend geweeld. Een lawaai, de hêêle buurte kwam der op of, dokter Uien vuurop. Gelukkig, hij hoom'n gen eerste hulpe te gêêv'n Het wagentje stund röstig te kiek'n, met'n snoet'n in'n tuin. De vleeg'n góönz'n in het vuurjoarszunneke en Waterjan vreug, net as altied, of de leu wat te drink'n woll'n hemm'n. Niks an de haand, zukke dinge gebuurt in het vuurjoar. Alles wórdt wier e maakt zo as het was, alléne, hij krig noe ne nieje garage met ne zeil'n muure der in. Vuurjoar. De kieft'n en de ooievaars bint wier in't laand en op'n Hoolterbarg bint der in één keer eens zo vólle kor- haan'n. Volgens mie mött ze nog maar is een kêêr good kiek'n, doar kont nog wal is een stuk of wat kemphaan'n tussen zitt'n, want ak good hebbe lusterd, is het nöss in'n Beusebarg bienoa leug en bint de mêêst'n uut e vleug'n. Zo geet't in't lêêm'n. Het is vuuijoar, het góónst wier in Hoolt'n en ai good lustert, heur ie vanals. Zo heum ik argens op een terrasje op'n Scheeld, dat de öölde kêêrls van de Fienpreuvers noar Riessen waarn e wes um het gemeentehuus te bekiek'n. Boer Biet en n'Ontvanger vuurop, de wêêreld is kaant kapot. Zó konnt gebuur'n dat van Geenhuuz'n en de vrouwe in Riessen vuur het "leemspoer" möss wach'n op'n trein met amoal Hoolter der in. Det kan alléne ma ai het vuurjoar in de kop hebt. Vuurjoar, snoeft het op, 't is zóó vuurbie, pakt wai der van pakk'n könt, plukt het. Det goar ik noe ok doo, want miene kniene bint nog altied gek op meikdissels, peerebloom'n en knienbiaa. Wis en waarachtig. De vêêrkaante viefkop HOLTEN - Het onlangs ge houden koopstromenon- derzoek van Goudappel Koffing geeft nogal een ne gatief beeld van Holten. Té negatief, vindt de Holtense Handelsvereniging (HHV). Het onderzoek laat alleen zien waar eigen inwoners het geld uitgeven. Daarnaast ko men klanten uit nabijgele gen plaatsen aan bod. Hier door lijkt het net of de Hol tense middenstand het alleen van de dagelijkse bood schappen moet hebben en dat de rest in Rijssen wordt gekocht. Maar de belangrijkste groep, de toeristen, wordt volgens HHV niet ondervraagd. Vooral voor Holten, is deze groep juist erg belangrijk. Daarom heeft HHV enkele studenten van het Saxion College opdracht gegeven om vakantiegangers te en quêteren, zodat duidelijk wordt waar zij hun inkopen doen. "Er moeten tien aan bevelingen uit komen, waar we mee aan de slag kunnen", zegt Bert Wansink van de HHV. Ondertussen blijkt ook de gemeente Goudappel Koffing de opdracht gege ven te hebben om toch te gaan onderzoeken waar toe risten hun geld uitgeven. Toch ziet Bert het eigen on derzoek daardoor niet over bodig worden. Het kan vol gens hem vergelijkingsmate riaal opleveren. Daarnaast is het volgens hem, juist meer een mooie aanvulling. Bert: "Dat het winkelcen trum moet worden aange pakt. is duidelijk. De insteek van de gemeente is positief, maar het duurt allemaal wel erg lang". En dat kan tot pro blemen leiden. "Nog langer wachten kan ervoor zorgen dat bestaande winkels dicht gaan en nieuwe winkels zich hier niet willen vestigen". HOLTEN - De toeristenen velop, een envelop vol aan biedingen voor vakantiegan gers, werd vorig jaar met wisselend succes ontvangen. Toch gaat de Holtense Han delsvereniging ermee door en hebben zich zelfs tien ex tra deelnemers aangemeld, waardoor het totaal op ne gentien uitkomt. Middenstanders stoppen een leuke aanbieding in de enve lop, die vakantiegangers in hun zaak kunnen gaan verzil veren. Goede reacties kwamen van middenstanders die er een goede aanbieding in hadden gestopt, de minder positieve reacties van middenstanders die gekozen hadden voor een aanbieding waar de toerist minder interesse in had. Mid denstanders die mee willen doen, kunnen nu doorlopend instappen. De aanbieding wordt dan meteen meegeno men. Iedere vakantieganger krijgt de gevulde envelop dan eenmalig als welkomstcadeau aangeboden.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3