Box of Bricks geeft bouwkundig advies ll Bewoners denken mee Inbraken auto's Sanering asbest Grote veiling Themaweek Tegenbezoek Dinsdag 16 mei 2006 RIJSSEN - Bewoners kunnen meedenken over de ruimtelijke kwaliteit van de woon gebieden van Rijssen. Hiervoor zijn drie avonden gepland op 17,22 en 29 mei. Wanneer bewoners wil len meedenken, dan zijn zij op de avond van hun buurt van harte welkom in het gemeentehuis. Opgave is noodzakelijk, want de ruimte is be perkt. De uitkomsten van de discussieavonden worden gebruikt bij het maken van een Gids voor Ruimtelijke Kwali teit. Deze gids wordt de leidraad voor de ruimte lijke ontwikkeling in de woonwijken. De Gids voor Ruimtelij ke Kwaliteit Rijssen gaat de gemeente helpen bij het ontwikkelen en verbeteren van de fysie ke leefomgeving in Rijs sen. In de gids wordt kort en bondig per buurt een ontwikkelingskader opgesteld. Het ontwik kelingskader geeft de richting aan waarin de buurt zich in de toe komst ontwikkelt. Dit opstellen kan de ge meente niet alleen, maar roept daarbij de hulp van de inwoners in. De avonden vinden plaats op 17 mei voor de buurten ten noorden van de Reggesingel en ten westen van Holterstraat- weg, Irenelaan en de Prins Frederik Hendrik straat; op 22 mei voor de buurten Centrum, Sta tionsomgeving. Bijvank/ Verenland, Stokmans- veld, Hangerad en Potte- bakkerserf; op 29 mei voor de overige buurten (Het Molenstal, Stad West/ Hofstee/ Delle, Stad Oost, Eslanden en Plan Zuid). De avonden beginnen om 20.00 uur en eindi gen uiterlijk om 21.30 uur. Lokatie: collegeka mer in het gemeentehuis in Rijssen, kamer 119. Inwoners kunnen zich opgeven door zich op te geven via www.rijssen- holten.nl. Onder ge meenteloket/formulie ren staat het antwoord formulier 'kwaliteit woonwijk'. Telefonisch opgeven kan ook via Communicatie, Heieen van der Wal 0548-854 627, of 06-22 666 305. RIJSSEN/ holten - Er werd in de gemeen te Rijssen-Holten woensdag 10 mei in acht auto's ingebro ken. Op de volgende locaties werden auto's openge broken: aan de Meer koet (eenmaal) en de Wulp (driemaal) te Rijs sen. Canadastraat (een maal) en de Mr. G. Vix- seboxsestraat (driemaal) te Holten. Vooral audio- apparatuur en cd's wer den weggenomen. WtVv ..w. DIJKERHOEK - Aan de Hakkertsweg 6 in Dijker- hoek is sinds 1 april Box of Bricks gevestigd. Een bouwkundig advies- en te kenbureau. Eigenaar Al- bert ter Avest vertelt over het hoe en waarom. "Ik ben eigenlijk opgegroeid in de bouw en dat is mijn lust en mijn leven. Ik ben ooit be gonnen als leerling timmer man, werkte bij een bedrij f in Nijverdal en later bij Paal man-Tempelman. We vorm den daar met z'n drieën de di rectie en ik had het goed naar mijn zin. Maar driejaar geleden kreeg ik een auto-ongeluk waar ik een whiplash aan overhield wat mij in de uitvoering van mijn dagelijkse werk dusda nig belemmerde dat er naar een oplossing gezocht moest worden. In goed overleg met Paal man-Tempelman hebben mijn vrouw en ik besloten dat het beter zou zijn om voor mezelf te beginnen en vanuit huis te werken zodat ik mijn tijd zelf kan indelen. Ik had de kaderopleiding bouwbedrijf en heb mij nu verder verdiept in het auto- CAD-tekenen. Ik kan men sen daardoor helpen aan een goed ontwerp bij bouw of verbouw; adviseren; op weg Albert ter Avest: 'Ik kan mensen helpen aan een ontwerp bij bouw; adviseren; op weg helpen bij de bouwaanvraag en begeleiden bij de bouw' (Foto: Johan Bolink) helpen bij de bouwaanvraag en begeleiden bij de bouw. Door mijn eigen werkerva ring in de bouw heb ik alle facetten leren kennen en dat is natuurlijk wel prettig. In middels heb ik al aardig wat opdrachten binnen en ver baas ik mij erover hoe snel zoiets bekend wordt. Ik werd al gauw gebeld door een be drijf uit Vriezenveen voor een opdracht. Veel aanvragen komen echter wel vanuit de ze regio en ook met Paal man-Tempelman heb ik wat dat betreft een heel goed contact. De naam van het bedrijf, Box of Bricks, betekent eigenlijk blokkendoos, een speeldoos waarvan de blokjes op hun plaats moeten worden ge legd. En zó gaat het in de echte bouw natuurlijk ook: het op de juiste plaats leggen van alle bouwonderdelen!" Hoge Hexel in juni Afrikadorp HOGE HEXEL - Al bijna een half jaar zijn de voor bereidingen voor een groot Afrikaans feest in Hoge Hexel aan de gang, dit in verband met het jumelage- weekend in juni. De bedoeling hiervan is om geld op te brengen voor het dorpje Afretia in Ghana waar Nicole Spenkelink en Frede- rieke Vaartjes uit Wierden al ontwikkelingswerk hebben verricht. Op zaterdag 17 juni om 9.00 uur gaat het hele programma in 'Afrikadorp' van start (tot circa 13.00 uur). "De inschrijving voor de rommelmarkt is geopend. De rommelmarkt loopt door de hele kern van Hoge Hexel. Particulieren kunnen een plaatsje op de rommelmarkt krijgen via info@vvvwier- den.nl of door te bellen naar Riet Eshuis, telefoon 0546- 577929. Jeugd vanaf 12 jaar kan mee doen aan de Nacht van het Hexel. Deze nacht staan de 'mannen' en 'vrouwen' een spannende speurtocht en een overnachting onder de ster ren te wachten. Het over nachten onder de sterren is een grote prestatie. Hiervoor kunnen de deelnemers zich laten sponsoren. Deze nacht (van 16 op 17 juni) staat Het Afrikadorpcomité in Hoge Hexel zijn al een halfjaar druk bezig met de voorberei dingen van een groot Afrikaans feest. (Foto: Harry Broeze) daarom open voor jeugd die bereid is om sponsorgeld op te halen voor Afretia", aldus een van de organisatoren van de jeugdjumelage, Maarten Boeve. Opgave is mogelijk via nachtvantliexel@home.nl Vooral voor de kinderen is er op zaterdag veel te doen. On der meer de volgende dingen worden georganiseerd: ritjes op een pony, een springkus sen, schminken en veel mooie muziek. Een belang rijke positie is weggelegd voor de Schaapskooi ('t Sko- ap'nskot). Zo kan men er in schrijven of stempelen voor de fietstocht van de VVV. Binnen is kunst en een pre sentatie over het werk in Ghana te zien. Voor iets te drinken en een beschuitje met kaas wordt gezorgd. 27 RIJSSEN/ HOLTEN - Eigenaren van asbest- wegcn en -erven in de regio Hof van Twente hebben van 22 mei tot en met 30 juni de laat ste mogelijkheid zich aan te melden voor de saneringsregeling as- bestwegen. Eigenaren die twijfelen of er asbest op hun ter rein aanwezig is, of hier van een vermoeden heb ben, wordt ook verzocht zich aan te melden. Dit kan via het Landelijk Meldpunt Asbest, 0800- 6353272 of via internet www.meldasbest.nl. Alle opgegeven locaties worden getoetst aan de criteria van de sane ringsregeling asbestwe- gen. Voldoen ze hieraan dan worden ze door middel van bodemon derzoek onderzocht en komen ze mogelijk in aanmerking voor sane rende maatregelen. De inspectie van het mi nisterie van VROM kan na 30 juni 2006 handha vend optreden op basis van het besluit asbest- wegen. Eigenaren die dan nog asbest in hun wegen of erven hebben zitten, kunnen strafrech telijk worden vervolgd. Bovendien draaien zij zelf op voor de kosten van de sanering. In het gemeentehuis in Rijssen is 30 mei van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond. In de tent op het speelveld wordt een grote veiling ge houden. Veel mensen en be drijven uit Hoge Hexel heb ben hiervoor topartikelen beschikbaar gesteld. Een kundige veilingmeester ver koopt de producten en de opbrengst gaat naar Afretia in Ghana. De producten zijn serieus de moeite waard; ze worden ter beschikking gesteld door de Hexelse bedrijven. Iedereen kan genieten van de Afri kaanse trommelgroep en de danseressen. School met de Bijbel De Driesprong mengt zich vo lop in de strijd. De kinderen krijgen een themaweek aan geboden. Per klas is er een ander Afrikaans thema waar de kinderen veel mee bezig zullen zijn. De basisschool is de hele dag geopend en binnen zal veel te zien zijn. De kinderen gaan stukjes opvoeren op het speelveld. - Afgelopen paasweekend heeft de Jongeren Uitwisse ling Wierden een bezoek ge bracht aan het Belgische Maldegem. Hier hebben zij de jeugd uit de partnerge meenten van Wierden uitge nodigd om naar Wierden en Hoge Hexel te komen in ju ni. De buitenlandse gasten zullen zich laten sponsoren om mee te doen aan de Nacht van 't Hexel. We ho pen op ongeveer 20 gasten. Mocht iemand willen hel pen: jongerenuitwisse- 1 ing@hotmai 1 .com

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 27