Carinova Carinova. Het enige wat telt zijn mensen dichterbij dan u denkt Carinova Zorg voor uw welzijn Zorg bij u in de mei 2006 buurt lorg. ledereen kan het ooit in zijn of hoor leven nodig hebben. De zorgbehoefte kan ol beginnen bij een baby die nog niet eens geboren is en bij de aanstaande moeder. Maar ook in olie andere levensfasen kan het zijn dat een mens een beroep moet doen op deskundige zorg-, hulp- en dienstverlening. Dan is het goed te weten dat er in de buurt een organisatie is waarop u altijd een beroep kunt doen: Carinova. Altijd dichtbij Op deze pagina, die voortaan elke maand in dit blad verschijnt, vertellen wij u graag meer over Carinova. U vindt ons altijd dichtbij, want Carinova werkt in de gemeenten, Dalfsen, Deventer, Hardenberg, Ommen, Olst/Wijhe; Raalte, Staphorst en in de plaats Holten. Carinova is er voor iedereen. Wij bieden Thuiszorg, Ouder- en Kindzorg en Algemeen Maatschappelijk Werk. U kunt bij Carinova ook terecht voor hulpmid delen en personenalarmering. Wij verzorgen nuttige cursussen voor uw gezondheid. Wij geven voedingsvoor lichting en adviseren over diëten. Wij helpen vrijwilligers en ondersteunen mantelzorgers. Een heel breed pakket. Hoge rapportcijfers Carinova is goed in zorg. Onze cliënten geven ons uitstekende rapportcijfers. In onafhankelijke, landelijke onderzoeken scoren wij vrijwel op elk punt boven het gemiddelde. Uw zorg is dus bij Carinova organiseert doorlopend cursussen en themabijeenkomsten. De agenda voor mei en juni: Mei: Cursus Kind en Veiligheid Wijhe, startdatum: woensdag 17 mei Themabijeenkomst 'Eten, slapen, zindelijkheid' Olst, datum: woensdag 24 mei Themabijeenkomst 'Meerlingen is meer' 1 Zi - 4 iaar Hardenberg (Heemse), datum: maandag 22 mei Cursus 'Urineverlies' Deventer, startdatum: dinsdag 23 mei Op vakantie en dan? Stel, u bent op vakantie in het werkgebied van Carinova, maar u heeft wel zorg nodig? In overleg kan Carinova dan de gewenste zorg verlenen op uw vakantieadres. Meer weten: bel (0900) 8662 0,10 p/m). Carinova is er 24 uur per etmaal Carinova biedt 24 uur per dag zorg. Wij zijn dan ook 24 uur per dag bereikbaar. Door die dienstverlening kunnen bijvoorbeeld mensen die anders opgenomen worden in een zieken- of verpleeghuis dikwijls nog in hun vertrouwde omgeving blijven. Voor veel mensen een prettige gedachte. Juni: Borstvoeding de beste start Deventer, startdatum: dinsdag 27 juni Bobvmassaae Hardenberg (Baalderveld), startdatum: vrijdag 9 juni Cursus: Kind en Veiligheid Raalte, startdatum: dinsdag 6 juni Staphorst, startdatum: maandag 19 juni Deventer, startdatum: donderdag 22 juni Themabijeenkomst 'Peuters. lief maar lastig' Dedemsvaart, datum: donderdag 8 juni Themabijeenkomst 'Druktemakers Olst, datum: dinsdag 13 juni Carinova videohometraining hulp met opvoeden Het tv-programma met "The Nanny" kent bijna iedereen. Carinova helpt ook met opvoeden. Wij maken o.a. gebruik van: videohometraining. Daarbij worden videobeelden gemaakt van alledaagse situaties in het gezin. Bijvoorbeeld tijdens de maaltijd, bij het naar bed gaan van de kinderen of bij het doen van een spelletje. De videobeelden laten zien hoe ouders en kinderen in het dagelijks leven met elkaar omgaan. Dit kan leiden tot verrassende inzichten, vooral omdat de videohometrainer de nadruk legt op de positieve momenten. Ouders en kinderen worden gestimuleerd om eikaars initiatieven voor contact te herkennen en te ondersteunen. Het gezin komt hierdoor in een opwaartse spiraal terecht; de problemen nemen sterk af of verdwijnen. De video hometraining wordt verzorgd door een gespecialiseerd verzorgende of wijk- Carinova in goede handen. Onze meer dan 2.400 medewerkers zijn vriendelijk en deskundig. Ze zijn goed opgeleid en ze stellen u, als cliënt centraal. Met respect voor elk individu en elke levenswijze. Al meer dan honderd jaar... Volgend jaar, in 2007, bestaat Carinova honderd jaar. Sommige activiteiten van Carinova zijn zelfs al ouder dan 100 jaar. Aan ervaring in de zorg dus geen gebrek. Hoewel we dus al op leeftijd zijn, is Carinova een hele dynamische organisatie. De komende maanden vertellen wij u daar graag meer over. Wij wensen u voor nu in ieder geval veel leesplezier! Cursusprogramma en themabijeenkomsten van mei t/m juni 2006 ZwanaerschoDsavm en -voaa. Doorlopend Leven met diabetes Hardenberg (Heemse), startdatum: maandag 12 juni Geïnteresseerd? Bel dan (0900) 8662 0,10/min) of kijk op www.carinova.nl verpleegkundige met een aanvullende opleiding voor videohometraining. Videohometraining kan een goede oplossing zijn als: ouders zich zorgen maken over het gedrag van hun kind. Bijvoorbeeld bij huilbaby's, eetproblemen of niet willen luisteren; er sociale ontwikkelingsproblemen zijn die worden veroorzaakt door een algehele ontwikkelingsachterstand; het kind doorlopend (negatieve) aandacht vraagt of dat het voor de ouders moeilijk is om de aandacht tussen de kinderen te verdelen; er psychische problemen bij het kind zijn, veroorzaakt door lichamelijke klachten, bijvoorbeeld door herhaalde ziekenhuisopnamen; er problemen zijn op school. U vraagt videohometraining aan door te bellen met (0900) 8662 (€0,10 p/m). T (0900) 8662 0,10/min) lwww.carinova.nl Mantelzorger? U staat er niet alleen voor Zorgt u voor een zieke partner, een gehandicapt familielid of iemand anders uit uw naaste omgeving? Dan bent u mantelzorger! Mantelzorg wordt meestal als vanzelfsprekend gegeven. Op den duur kan deze 'vanzelfsprekende' zorg echter erg zwaar worden. Speciaal voor mantelzorgers is daarom een steun punt in het leven geroepen. Wij helpen u op allerlei manieren. Het Steunpunt Mantelzorg van Carinova is bereikbaar via (0900) 8662 0,10/min). Leuke vakantiebaan of leuke bijverdienste? Carinova zoekt voor de vakantieperiode en vooral tijdens de bouwvakvakantie (week 31, 32, en 33) diverse vakantie hulpen. Maar ook voor op oproep krachten in de verpleging verzorging zijn er volop kansen voor een extra bijverdienste. Kijk op www.carinova.nl of bel (0900) 8662 0,10 p/m). Baalderveld Floralaan 1, Bathmen Looweg 33c, Bergentheim Burg. Oprellaan 5, Colmschate Veldpaperweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30,Dedemsvaart (okz) Schuttevaer 3, Dedemsvaart (mw) Latyrusstraat 12c Deventer Ruijsdaelstraat 33, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsbergerstate 12, Heemse Meteoorlaan 2, Hardenberg (algemeen maatschappelijk werk) Stationsstraat 2e, Heino Marktstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keersstraat 1, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 265, Ommen Jhr. v. Nahuysstraat 66, Olst K van Limburg Stirumstraat 12, Raalte De Blekstraat 34, Raalte Marktstraat 65, Raalte Zwolsestraat 5, Slagharen Dr. Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wijhe Oranjelaan 18a, Dagcentrum voor ouderen De Keppelerhof, H G. Gooszenstraat 10, Deventer, Steunpunt Thuiszorg ZWO, In Deventer Ziekenhuis. Zelf zorg inkopen, kan dat? Niet alle zorg is vanzelfsprekend en wordt door de overheid vergoed. Maar u kunt ook zelf zorg inkopen. Bij Carinova. Dat kan dus ook zonder indicatiebesluit van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg). U kunt bijvoorbeeld denken aan: een paar weken extra huishoudelijke hulp na vertrek van de kraamzorg; een deskundige oppas voor een gehandicapt kind of een demente rende, zodat mantelzorgers kunnen winkelen, sporten of vakantie nemen; een vervanger bij plotselinge ziekte van de mantelzorger. Meer weten? Bel (0900) 8662 0,10 p/m) voor meer informatie.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 23