Canadese quilt als dank je wel Bob Reilly mag meedoen aan musical Pietje Bell Jeugdclub spaart voor Dondertman Handbal dames Handbal heren Lezing Handbal overig Jubileum bij HVG Rondleiding in bibliotheek t* m Dinsdag 4 april 2006 HOLTEN - In de laat ste handbalwedstrijd van de zaalcompetitie moest Holten uit naar Dalfsen. Door blessures en ziekte miste Holten enkele speelsters. Toch ging Holten goed van start. Het spel was wel rom melig maar Holten bleef goed bij. Ruststand 8-6. Na rust zakte Holten weg. Kansen werden slecht benut en Dalfsen liep uit naar een ruime 19-8 voorsprong. In de slotfase besloot Holten deed Holten er een schepje bovenop, maar meer dan de 20-13 ne derlaag zat zaterdag avond er niet in. Scores: Jessica Smit 7; Jolanda Karsten, Anita Bieleman 2; Paulien Schooien, Jolien Ban- nink 1Ook Haarle ein digde de competitie met een nederlaag tegen AAC waardoor Holtn edefintief 2e is gewor den met 10 punten(l) voorsprong op de num mer 3 AAC. HOLTEN - De hand balheren traden in hun laatste competitiewed strijd aan tegen kam pioen AHV' Swift uit Arnhem. De gasten wa ren niet van plan de punten cadeau te doen. Holten bood uitstekend partij. In een spannende eerste helft - waarin Holten eerst achter kwam - wist Holten vlak voor rust een 17-16 voorsprong te nemen. Na rust golfde het spel op en neer. Swift speel de iets contanter, nam van tijd tot tijd een rui mere voorsprong, maar moest telkens toezien hoe een hardwerkend Holten weer terugkwam in de wedstrijd. Mede daardoor wist Holten het de kampioen behoorlijk lastig te maken en wist Swift slechts een moei zame 30-33 zege te boe ken. Holten eindigt door deze nederlaag in haar eerste seizoen in de eer ste klasse op een ver dienstelijke zesde plaats. Scores: Thys Jeurissen 10; Tristan Dorlas, Rene Reinders 5; Jan Henk Kamphuis 4; Menno Koerse 3; Freddy Wolte- rink 2; Andy de Jong 1 DEVENTER - De Ne derlandse Vereniging voor Slechthorenden Stedendriehoek ver zorgt donderdag 6 april om 19.30 uur een lezing met als onder werp: (Chronische) Middenoorp roblemen. De avond wordt gehou den in het auditorium van de Geertruidenloka- ttc van het Deventer zie kenhuis, Feseveurstraat 7 te Deventer. HOLTEN - Handbaldames 2 trad thuis aan tegen CVO. Zij konden nog het kam pioenschap behalen. Na een gelijkopgaand eerste kwar tier (3-3) wist CVO een voorsprong te nemen die bij rust op gelopen was tot 5-9. Holten was geïrriteerd door de stevige manier van verde digen van CVO en het lakse optreden van de scheidsrech ter daarop. In de tweede helft werd Holten sterker. Helaas miste Holten drie strafworpen. De keepsters waren op dreef want ook Holten keepster Yvonne Podt stopte twee strafworpen. In een spannende slotfase kwam Holten sterk terug, maar meer dan een 10-11 ne derlaag zat er niet meer in. Dames 2 eindigt daarmee met 31 punten op een vierde plaats. Dames 3 trad aantegen Re flex 2. In een slordige eerste helft kwam Holten er niet aan te pas. Rust 2-7. Na rust speelde Holten beter. De opgelopen achterstand- was echter niet goed te ma ken en Holten 3 verloor haar wedstrijd met 8-14. Meisjes C 2 speelde een leu ke wedstrijd tegen Wesepe. Er werd goed samengespeeld en verdedigd. Wesepe was alleen net iets sterker en via een 6-2 ruststand verloor Holten met 10-4. Meisjes D speelde rommelig tegen Lettele. De kansen werden niet goed benut en Lettele maakte daar goed ge bruik van. Na een 4-1 rust stand won Lettele met 8-3. HOLTEN - Een hevige bui ging er vooraf met enkele rake onweersklappen. Maar het mocht de aanwe zigen vorige week maandag op de Canadese Begraaf plaats niet deren. De moe der van de Canadese ijs hockeyer Jared McNabb had speciaal voor Holten een quilt gemaakt. Deze reikte Jared uit aan burge meester Bort Koelewijn. De band van Holten en Ca nada is groot. Vooral omdat veel Canadezen hier dierbare familieleden hebben liggen op de Canadese Begraaf plaats. Als dankbaarheid aan de gemeenschap van Holten, maakte de moeder van Jared een groot wandkleed. Met hierop de graven, bloeiende tulpen en de vlaggen van Ca nada en Nederland. Naast enkele ijshockeyers die voor de sport in Neder land waren, was ook de Ne derlandse consul in Calgary, Irene Bakker, aanwezig. Zij was toevallig in de buurt. David Gill kwam langs na mens de ambassade. Het kleed krijgt een plek in het Holtense gemeentehuis. DIJKERHOEK - Het was precies 12!4 jaar geleden, dinsdag 28 maart, dat Femmie Roozenboom als presi dente bij HVG Door éénheid verbonden de avond leidde. En dat moest gevierd worden volgens het bestuur, want ze is nog steeds even enthousiast als in het begin. Dus daarom was het vo rige week dinsdagavond feest in Bethanië. Ook haar man en kinderen waren, buiten haar om, uitgenodigd. Ze werden begroet met een wel komstlied en na een kopje koffie met lekkers las vice-presidente Bert ha Markvoort een medi tatie van ds. H. Bouw- ma. Hierna volgde een feestprogramma met liedjes en een schetsje waarin ze werd bejubeld en bedankt, maar ook op de korrel genomen. Na tuurlijk waren er ook ca deaus en van ieder lid kreeg ze een prachtige roos. Aan het eind van deze gezellige avond nam Femmie nog even het woord om iedereen te bedanken voor dit fees telijk eerbetoon en liet dit gepaard gaan met een klein geschenk voor elk lid, namelijk een pa rel in een doosje: sym bool voor het geloof dat elk mens een parel in Gods hand is. HOLTEN - Zeer verbaasd keek Bob Reilly op toen hij in zijn klas in basisschool De Regenboog hoorde dat hij mee mag doen in de musical Pietje Bell. En nog wel met z'n eigen moeder. Samen met het Theaterhotel in Almelo had dagblad Tubantia een actie opgezet om twee kin deren en vier volwassenen de kans te geven als figurant mee te spelen in de musical. "Mijn moeder zag het in de krant en vond het een hartstikke leuk idee", vertelt Bob. "Ze wilde altijd al graag een keer mee doen aan een musical". Nu kregen ze beiden de kans en zijn moeder Arianne schreef een brief. "Ikzelf heb van kind af aan altijd erg van musicals gehouden. Mijn droom was om daarin mee te spelen, maar helaas", schrijft ze. Bob en zijn moeder werden uitgekozen en mogen nu zelfs drie avonden meespelen. Op de achtergrond als figurant weliswaar, maar de spanning is er niet minder om. Ze kijken mee achter de schermen en zien onder andere Johnny Kraaijkamp jr., Brigitte Nij- man en Kiki Classen, die hoofdrollen hebben. "Ik dacht: 'wat is dat dan?' toen ze het mij in de klas ver telden", zegt Bob enthousiast. "Nu word je een echte ster!", roept een klasgenootje hem toe. En inderdaad: meteen werd hij geïnterviewd, gefoto grafeerd en zelfs gefilmd door de pers. Wie Bob en zijn moeder op het podium wil zien, kan za terdag 15, zondag 16 en maan dag 17 april terecht in het Theaterhotel. ESPELO - Maar liefst 90 euro hadden de kinderen van de Jeugdclub van de Vrij Evangelische Gemeen te in Nijverdal bijeen ge bracht voor een goed doel. Dat doel was dit keer Kin derboerderij Dondertman. Bestuurslid Ab Paalman kreeg het bedrag onlangs overhandigd tijdens een be zoek van de club die zich di rect ontfermde over het aan zienlijke aantal jonge geiten dat sinds kort ronddartelt op het terrein aan de Meester Bosweg. De jeugdclub komt wekelijks bijeen voor uiteenlopende activiteiten. De kinderen de poneren dan steevast een be drag in een spaarpot en be denken in overleg met de lei ding jaarlijks een doel waar voor gespaard wordt. Dat Dondertman grotendeels drijft op vrijwilligerswerk en bovendien nogal wat ver schillende dieren huisvest was aanleiding om de bij ve len bekende kinderboerderij als uitverkorene aan te wij zen. Een extraatje leek ook de jeugd welkom. Paalman, zelf oprichter van de kinder boerderij, sprak zijn waarde ring uit voor het initiatief en beloofde dat het bedrag goed besteed zou worden. Bob Reilly werd op school verrast. Hij en z'n moeder mogen meedoen aan een musical. (Foto: Harry Broeze) RIJSSEN - De bibliotheek in Rijssen houdt woensdag 19 april een rondleiding voor oude, nieuwe en poten tiële leden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De laatste jaren is de biblio theek erg veranderd. Mensen die vroeger prima hun weg konden vinden in de kaarten bakken, hebben nu misschien wat moeite met het zoeken in de geautomatiseerde catalo gus. De' geautomatiseerde catalo gus biedt veel extra mogelijk heden, die nog niet iedereen kent. Veel dikke naslagwer ken zijn vervangen door cd- rom's; steeds meer informatie is te vinden via internet. De bibliotheek leent behalve boeken, tegenwoordig ook cd-rom's, dvd's, muziek-cd's en andere nieuwe media uit. Twee keer per jaar kunt u in de Rijssense bibliotheek deel nemen aan een rondleiding en een 'workshop bibliotheekge bruik'. Bibliotheekmedewer kers laten zien hoe de catalo gus en de verschillende digi tale bestanden werken en waar men boeken over be paalde onderwerpen kunt vin den. Daarna kan men onder begeleiding zelf aan de slag. De bijeenkomst zal ongeveer anderhalf uur duren. Deelna me aan de rondleiding is gra tis. Wel moet men zich van te voren aanmelden. Voor meer informatie kunt u bellen met Annelies Kremer. tel. 0548- 513431. Ijshockeyer Jared McNabb had van zijn moeder een quilt meegekregen. Zij had deze uit dankbaarheid aan de Holtense gemeenschap gemaakt. (Foto: Harrv Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9