Laat Gelderland nu maar komen 'De bank moet er voor de leden zijn Paascursus Bijeenkomst NBvP Voorspelen muziek Infoavond Tsjernobyl Activiteiten rond pasen Hondenfair Knapste hond Museumdag dijkerhoek Dinsdag 4 april 2006 NBvP Dijkerhoek houdt maandag 10 april om 20.00 uur in Het Bonte Paard de maandelijkse bijeen komst. Deze zal in het teken staan van Pasen. Er worden enkele leuke artikelen voor het Paas feest gemaakt. De Jong van Remedica uit Eindhoven was 21 maart gastspreker. Met een diapresentatie ver telde zij over hart- en vaatziekten, nog steeds doodsoorzaak nummer een in Nederland. Aan het eind van de avond konden de aanwe zigen hun bloeddruk la ten opnemen. HOLTEN - Muziek Onderwijs Centrum in de Boschkamp houdt een voorspeelavond. Deze wordt vrijdag 7 april van 19.30 tot 20.45 uur gehouden in de Dorpskerk. Alle muziekinstrumen ten kunnen worden uit geprobeerd. Daarnaast is het moge lijk om zich op te geven voor een cursus. De toe gang van de avond is gratis. HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobvl- kinderen Holten houdt vandaag (dinsdag 4 april) een informatie avond voor (potentiële) gastouders die liefde vol acht weken een Wit-Russisch kind in hun gezin willen opne men. Zo'n dertig Wit-Russi- sche kinderen zullen in de periode 20 september tot en met 13 november in Holten en Rijssen te gast zijn. Deze kinderen zijn afkomstig uit Tsjer- nobylstralingsgebied en worden nog dagelijks met de gevolgen gecon fronteerd. De Stichting tekent, net als in 2001 en 2004, voor de organisa tie van dit verblijf Naast informatie over de ramp, de gevolgen hier van en de actuele situ atie zal een gastouder van het vorige project vertellen over haar erva ringen. Verder is er rui me gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur in kerkelijk centrum De Kandelaar, aan de Stationsstraat in Holten. Voor meer informatie kan men ook contact op nemen met Tonny Heus- inkveld. telefoon 0548- 36 33 88. Of raadpleeg de website: wvvw.tsjemobylholten.nl. ESPELO - Kinderboerde rij Dondertman verzorgt zondag 9 april (Palmpa sen) een gezellige doemid- dag voor de jeugd. Voor slechts een euro kun nen kinderen meedoen met verschillende activiteiten, zoals het traditionele eier- kuul'n, het aantal paaseitjes raden in een grote fles en eendjes hengelen. Voor de laatstgenoemde onderdelen worden rond 16.00 uur en kele bescheiden prijsjes uit gereikt. Onder deskundige leiding kunnen kinderen te vens creatief aan de slag in het Speelhonk. Bonnen voor deelname aan de acti viteiten zijn verkrijgbaar aan de kassa. Tenslotte kun nen kinderen zich gratis la ten schminken door mede werkers van kindercentrum Kakelbont. Op Palmzondag is Dondert man normaal geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Eerste Paasdag blijft de poort, 2o- als altijd, gesloten. Paas maandag - 17 april - kan men er echter de hele dag terecht tussen 10.00 en 17.00 uur. Dan is 's mid dags ook de paashaas van de partij. Met ingang van 1 april is het nieuwe seizoen voor de kinderboerderij van start gegaan. De donateurs heb ben de nieuwe kaart al eni ge tijd geleden ontvangen. Behalve tijdens de afwij kende openingstijd op Pa sen, is Dondertman tot 1 ju ni wekelijks van dinsdag tot en met zondag geopend tus sen 13.00 en 17.00 uur. Op Hemelvaartsdag kan men er de hele dag vanaf 10.00 uur terecht.' ESPELO/ DIJKERHOEK - De teams van Espelo en Dijkerhoek zijn er klaar voor. Nog een weekje oefe nen en trainen. Daarna mo gen ze strijden tegen teams uit Gelderland om de Slag om de IJssek Dit is een nieuw zeskampprogramma van RTV Oost. Espelo moet zaterdag 8 april al strijden op het terrein van Aktief Overijssel in Hellen- doorn. Dijkerhoek een dag later. Het team van Espelo bestaat uit: Rob Beumer, Sil via Bekkernens, Eddy Steeg- ink. Joke Stevens, Arjan ter Stal, Marti Jansen. Frank Marsman, Dirk Jansen, Ger- rit Blankena, Marlon Mars man, Gerrit Meijerink, Ed win van Schooten, Matthijs Toorneman, Wietse Rensen (reserve), Teun Stevens (coach), Annemarie Groot- entraast (reserve E.H.B.O.) en Herman Nijenhuis (bege leider). Het team van Dijker- HOLTEN -Ab Stegeman is na 33 jaar bestuurder ge stopt als voorzitter van de Rabobank Holten-Marke- lo. Hij zag de fusie met Twenterand tot Rabobank West Twente, begin dit jaar, als een mooie afsluiter van zijn loopbaan bij de bank. 'ik werd ervoor gevraagd', geeft Ab aan hoe hij in het bestuur terecht is gekomen. 'Ik werd in 1973 als kandi daat gekozen in de Raad van Toezicht. Later kwam ik in het bestuur terecht en zo'n vijfjaar later werd ik voorzit ter.' Het bestuur zorgt voor goed keuring van het toekomstbe- leid van de bank. Daarnaast wordt toezicht gehouden op hoe de. bank reilt en zeilt. 'Als bestuurder hoefje geen specialist te zijn', volgens Ab. 'Je gaat je juist breder oriënteren. Ik heb veel ge leerd op die plek. Je bent op alle niveaus bezig. Aan die opgedane kennis heb ik veel voordeel gehad.' Onder meer in zijn bestuursfuncties in het landbouwonderwijs, het landbouw bedrijfsleven en als wethouder in de voorma lige gemeente Holten. De dynamiek van het bedrijf en de steeds veranderende Ab Stegeman is gestopt als voorzitter van Rabobank Hol- ten-Markelo. Hij zet zich nu helemaal in voor zijn makel aardij. (Foto: Harry Broeze) maatschappij die bij de Ra bobank meteen merkbaar zijn. waren drijfveren voor hem. 'Toen ik binnenkwam, was de volgzaamheid van de leden veel groter. Nu hebben klanten meer eigen inzicht en zijn ze mondiger gewor den. De structuur van de bank werd daardoor in de ja ren veel opener en transpa ranter. Dat vind ik zeker een pluspunt.' 'Rabobank Nederland is ei genlijk een dochter van de vele autonome Rabobanken overal in het land', verklaart de oud-voorzitter. 'Met el kaar spreek je bepaalde re gels af waar alle Rabo s zich aan moeten houden en die leg je bij het hoofdkantoor neer. Als enige coöperatieve bank in Nederland, kent de Rabo bank leden. 'Je runt het be drijf vanuit de leden. Als be stuur zitje ervoor hen.' Vol gens Ab zijn er dan ook twee pijlers aan te wijzen die de Rabobank moet volgen: 'De bank moet ervoor de leden zijn en zich dienstverlenend opstellen.' Dat de Holten-Markelose bank sinds januari is gefu seerd met Rabobank Twente rand. vindt hij een goede zaak. 'De vragen van leden worden steeds specifieker. Als kleine bank heb je niet de mensen in dienst die op alles een antwoord weten. In groter verband heb je juist wel de beschikking over meer verschillende specialis ten, die de klant goed kunnen helpen.' Nu Ab geen voorzitter meer is, betekent het niet dat hij niets meer te doen heeft. In tegendeel. Met zowel een certificaat Register Makelaar Taxateur voor woningen als voor Agrarisch Vastgoed op zak, houdt hij zich met zijn bedrijf Ab Stegeman Makel aardij ondermeer bezig met vastgoed advisering, taxaties en bemiddeling van woon boerderijen en landhuizen. hoek bestaat uit: Hanneke Aaftink, Erica Meijerman, Sandra Bronsvoort, Anne- miek Sluiter, Leontien Paal man, Herjan Sluiter, Arno Willemink, Wilco Vlogtman, Hans Jansen, Hens Janssen, Nanco Holmer, Jan Bron- ninkreef, Henk Klaasses (coach), Henk Haverslag (begeleider), Jan Meijerman (begeleider), Erik Wechsta- pel (ploegleider) en reserve: Gerrit Nikkels en Lianne Kemper. HOLTEN - Trimsalon Del Prado aan het Zwartepad houdt maandag 5 juni van 11.00 tot 16.00 uur. Tweede Pinksterdag, een hondenfair op Kalfstermansweide. Zo zijn er vele honden sporten te bezichtigen, is er een rasioze honden show en kan er worden genoten van een hon denmodeshow. Daar naast zijn er stands met vele leuke koopjes op hondengebied. Ook zijn er informatiestands over fysiotherapie, holisti sche dierenarts, voer/ versvoer, gedragsthera pie/ bach bloesem en wordt een trimdemo ge geven. HOLTEN - Tijdens de Hondenfair op maan dag 5 juni, wordt van 12.00 tot 13.00 uur op Kalfstermansweide de wedstrijd knapste hond gehouden. Iedereen kan zijn hond in laten schrijven en la ten zien welk kunstje de hond kan. Het inschrijfgeld be draagt 1 euro. Opgave kan op de dag zelf, maar men kan zich ook van tevoren opgeven. Trimsalon del Prado, Zwartepad 10, telefoon 0548-363746. HOLTEN - Voor de komen de paasdagen wordt een paasworkshop gehouden in de Boschkamp. Donderdag 13 april van 19.30 tot 21.30 uur kan men kiezen uit het maken van een bloemstuk op zinkenbak, twee bloem stukken met frame van wil gentenen en een tafelkrans. Docente Wilma Nijkamp heeft van alle werkstukken prachtige voorbeelden ge maakt. Hierin zijn de laatste trends verwerkt. Natuurlijk maakt men het stuk geheel in eigen stijl en smaak of naar één van de voorbeelden die in het halletje van het dorps huis te zien zijn. De workshops zijn bedoeld voor zowel beginner als ge vorderde. Wilma zal op des kundige wijze hulp bieden bij het maken van de cre aties. De kosten voor deze works hop zijn 6 euro. Bij opgave hoort men welke materialen nodig zijn. Voor opgave en inlichtingen kunt u zich wenden tot de Stichting 'voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2, Holten, telefoon 0548-36 27 55. RIJSSEN - Het Internatio naal Brandweermuseum en het Rijssens Museum zijn in verband met museum weekend op zaterdag 8 april gratis geopend vanaf 10.00 uur. Het brandweermuseum is te vinden aan de Kasteellaan 1 in Rijssen. De teams uit Espelo en Dijkerhoek zijn er klaar maar beginnen. (Foto: Johan Bolink) voor. Laat de strijd tegen Gelderland

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5