Lintje voor Teake Bijlsma Column: Gert van Evertjes Uitslagen Risne Stars Vacature vrijwilliger Dinsdag 4 april 2006 WH 23 RIJSSEN - De heren van basketbalvereni ging Risne Stars speel den afgelopen zaterdag tegen WSV uit Apel doorn. Risne Stars zou met een overwinning definitieve handhaving in de rayon hoofdklasse afdingen en was zag vooraf goede kansen tegen het zesde geplaatste WSV. Risne Stars begon goed gecon centreerd aan de wed strijd en opende de score met een driepunter. WSV schoot er gelijk een driepunter overheen, zodat al snel bleek dat de ploegen aan elkaar gewaagd waren, maar Risne Stars bleef wel steeds op voorsprong, zodat de stand na het eerste kwart 19-16 werd. In het tweede kwart kwam Risne Stars op toeren. Met een steeds variërende verdediging probeerde Risne Stars WSV uit haar doen te la ten spelen. Het resultaat mocht er zijn. want in de eerste 5 minuten liep de thuisploeg uit naar 32- 19. WSV vermande zich en kon aan het einde van het tweede kwart terug komen tot 37-31. Na de rust dreigde WSV de finitief terug te komen in de wedstrijd, maar de ze aanval werd door de verdediging van Risne Stars de kop in gedrukt. De stand na het derde kwart werd 53-47. In het laatste kwart stelde Ris ne Stars orde op zaken. De aanval van Risne Stars draaide op volle toeren en zorgde voor een productie van 32 punten. De wedstrijd werd uiteindelijk ge wonnen met 85-67. Top- scores Risne Stars: jari ge Baan Stefan Uneken: 26, Kevin Grevink: 25, Gerwin Witten: 14. WIERDEN - De Vrij willigers Vacaturebank Wierden/ Enter is op zoek naar vrijwilligers voor dierenopvang 't Noordbroek. Er worden vrijwilligers gezocht voor de volgen de werkzaamheden: tuinwerkzaamheden, schoonmaken van de kennels, voerverzorging en assistentie bij onder houdswerkzaamheden. Verder is 't Noordbroek op zoek naar kitten op- vangadressen. Wie een aantal uren per week kan besteden, mag gerust eens langskomen om te praten en te kijken of er taken zijn die aan spreken. Wie interesse heeft of vragen, kan contact op nemen met de Vrijwilli gers Vacaturebank. Stichting Accolade, Grote Maatweg 4, 7642 VH Wierden, Telefoon: 0546-566778. Email adres: m.patawala@ac- colade-wierden.nl WIERDEN - Zijn naam en accent verraden enigszins dat hij geen rasechte Twen tenaar maar een geboren Fries is. Toch woont hij al heel wat jaren in Wierden. Afgelopen vrijdagavond mocht hij worden benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. De 65-jarige Taeke Bijlsma was naar gebouw In Harmo nie, het verenigingsgebouw van de gelijknamige muziek vereniging, vertrokken voor een ledenvergadering waar bij hij tevens zijn bestuurs functie zou overdragen aan Erik Eshuis. Maar na de ver gadering wachtte hem een verrassing. Zijn familieleden waren bij elkaar getrommeld, burgemeester Kobes en zijn vrouw waren present en dat gold ook voor veel leden van De Harmonie. Bijlsma heeft hier in totaal twintig jaar een bestuursfunctie vervuld en zijn medewerking verleend aan de groei van de muziek vereniging van zo'n 40 leden (voornamelijk mannen) in 1968 naar 186 leden, waar van 96 jeugdleden, op dit moment. Gebouw In Harmonie onder ging een metamorfose door (ver)bouw waarbij de 'bouw pastoor' veel betrokken was. Bijlsma is een muzikant in hart en nieren die zijn 'club' graag hoort musiceren. En de boel enigszins besturen met andere leden, vond hij altijd minstens zo leuk. De burgmeester mocht hem de onderscheiding opspelden en Taeke Bijlsma was er erg blij mee. Zijn vrouw Anneke keek vol trots toe. Kobes noemde hem een gedreven voorzitter. "U kenmerkte uzelf door uw tomeloze inzet voor een bloeiende vereniging en u was altijd actief in de lokale samenleving". Bijlsma bleef er vrij nuchter onder maar aan zijn gezicht was duide lijk te zien dat hij van dit al les genoot. "Het is toch schitterend mooi allemaal. Als voorzitter stop ik maar ik blijf zeker lid en zal me blijven inzetten voor de projectgroep Wierden cul tureel. We pleiten in het dorp voor een multifunctioneel cultureel centrum waarvan veel verenigingen gebruik kunnen maken". Als klap op de vuurpijl kreeg hij namens de verenging zijn felbegeer de wens, een baritontuba, ca deau. Zaterdag 1 April: telefoontje Peter Bulthuis. Gert, we wil len het Holtens Nieuwsblad 4 weken lang huis aan huis promoten. Zou je mee willen werken om deze week een column te schrijven? We fi losoferen even over het on derwerp en praten over de Beuseberg. Juist op dat moment rijdt er een MAC-tractor met dito wa gen over de Evertjesweg, rich ting het Zuurberg circuit. Een vijftal jonge MAC-ers zwaait naar ons; wij prepareren de auto's voor de autocross op Tweede Paasdag en zij zijn druk voor de motorcross. Op dat moment is het onderwerp voor de column geboren: De jaarlijkse activiteiten in ons mooie buurtschap Beuseberg en op de Zuurberg. Twee eve nementen zijn dus al ge noemd: jaarlijks een motor cross dag en een -crossweek end op circuit De Zuurberg, organisatie MAC De Holter- berg. Ook de drie keer per jaar verreden autocross in de wei de van de familie Van Coever- den komt uit de koker van de MAC. De eerste zaterdag in maart gonst het in de Beuse berg van de Endurorijders, ook een happening van ons al ler motorclub. Vanuit het Stuurhuus aan de Beuseber- gerweg wordt dit alles ge coördineerd. Buiten de oldti mer auto- en -motortochten, die hier vertrekken wordt op Koninginnedag een heuse oldtimer motorrace gehouden op de prachtige Beuseberg- ring. Ondertussen gaan de Beusebergse jongeren vanaf (Foto: Sander Scheperman) de eerste week in het nieuwe jaar bezig met de opbouw van de jaarlijkse boake. Gezellig, met elkaar, een hapje en een drankje, een boake bouwen. De strijd om de grootste en de mooiste boake is elk jaar weer een bijzondere ervaring tus sen de buurtschappen onder ling. Op Paaszondag gaat de brand erin: vele Holtenaren en touristen aanschouwen dit machtige vooij aarsspektakel. Ook de mountainbikers van Wielervereniging Holten we ten de Beuseberg en de Zuur berg voor hun wedstrijden te vinden. De Buurtvereniging Beuseberg helpt de Atletiek vereniging Holten zelfs bij de organisatie van de Run-Bike- Run wedstrijd rondom Julek- es-putte. Wanneer de interna tionaal vermaarde Holtense Triathlon wordt gehouden, staat de Beusebergse gemeen schap garant voor de organi satie van het zwemonderdeel in de Schipbeek: een unieke prestatie binnen deze club. Van een heel ander kaliber is de Hellendoomse Golden Tu lip Rally. Een hele zaterdag in september is de halve buurt schap, in verband met een klassementsproef, hermetisch afgesloten. Dit alles ten faveu re van de rallyrijders en de liefhebbers, die in grote getale de proef bezoeken. Tussen al deze activiteiten door is er ruimte voor wandelaars, fiet sers, Pieterpadlopers en zelfs voor Beusebergers. Ook is er ruimte voor een Beusebergse Jachtcombinatie, die zorg draagt voor een levendige fau na op de Zuurberg. Als dan op Oudejaarsdag bij Erve Menum de melkbussen 'plee- ren', is er weer een jaar voor bij. Over al deze bezigheden lezen we aankondigingen en verslagen in het Holtens Nieuwsblad. Wat zou het een goede geste van de gemeente Holten-Rijssen zijn om dit Holtens Nieuwsblad weder om te gebruiken voor de ge meentelijke publicaties en zo indirect een pluim op de hoed van onder andere 'de Beusebergbewoners en de vele vrijwilligers te steken. (Foto: Johan Boiink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 23