'Het is een stuk minder dan voorgaande jaren' Uitslagen W Holten Competitie vissen Koor Sjaloom Nederlaag Omhoog Dinsdag 4 april 2006 'Holten D3 - Excelsior D8. Ondanks de harde te genwind was Holten va ker op de speelhelft van Excelsior te vinden dan andersom. Helaas werd erg slordig met de kan sen omgesprongen. Er werd te onnauwkeurig overgespeeld en de inzet was te gering. Het duur de daarom geruime tijd alvorens Gijs, die overi gens een prima partij speelde, de eerste goal scoorde. De altijd hard werkende Dennis scoor de even daarna 2-0. Met de wind mee was er voor Holten geen vuiltje meer aan de lucht. De druk op het doel van Excelsior was zo groot dat meer dere goals niet konden uitblijven. Terwijl Ex celsior amper meer bij het doel van Leon kwam, scoorden Jeroen van ver met een fraai hoog schot 3-0, pakte Gijs nog even zijn 2e doelpunt mee en bracht Jordy met een niet te missen kans Holten een verdiende 5-0 zege. Eindstand 5-0. R1JSSEN - Binnenkort gaat hengelsportver eniging Ons Vermaak van start met de senio renzomercompetitie. De wedstrijden zijn op: zaterdag 8 april van 8- 12 uur in het Twenteka naal bij de Annabrug; zaterdag 22 april van 8- 12 uur in het Twenteka naal bij Lonnekerbrug; dinsdag 23 mei van 19- 21:30 uur bij het Banis- gemaal in Almelo; dins dag 13 juni van 19- 21:30 uur in het Twente kanaal bij Aadorp"; dins dag 27 juni van 19- 21:30 uur in de Regge bij Hankate; zaterdag 8 juli van 8-12 uur in het Benedenkanaal bij Zutphen. Opgeven kan vrijdag 7 april van 19.00 tot 20.00 uur in het restaurant van de Reggehal. Inschrijf geld bedraagt 15 euro voor alle wedstrijden; 15- en 16-jarigen beta len 3 euro. RUSSEN/ EDE - Jon gerenkoor Sjaloom uit Rijssen zingt op zater dag 8 april tijdens een koor- en samenzang- avond in de Oude Kerk te Ede. Aan deze avond zal te vens het Rehobothkoor uit Kootwijkerbroek meewerken. Rijssenaar Gerard Harbers bespeelt het orgel. Beide koren staan onder leiding van Arie Loonstra. Op het Programma staan met name psalmen en gees telijke liederen in het te ken van de Lijdenstijd en Pasen. De aanvang van het concert is om 20.00 uur. Excelsior wint zeer verrassend RIJSSEN - Zelden een wedstrijd gezien met twee zulk totaal verschillende helften. Voor de thee leek er geen vuiltje aan de lucht voor ACV, probleemloos liep men uit naar een meer dan dik verdiende rust stand van 0-2. Kansen om de stand verder uit te bou wen liet men gemakshalve en ogenschijnlijk onver schillig liggen. Excelsi- or'31, zonder de geschorste Erwin Looms, kon aanval lend absoluut geen vuist maken. Verder dan een in cidentcel plaagstootje kwam de kampioen van vo rig seizoen niet. Wat er in de rust in de Rijs- sense kleedruimte is gebeurd zal voor altijd een raadsel blijven, maar met de wissel Bert Montizaan voor - de vast niet slechter dan z'n col lega-aanvallers opererende - Maarten Dangremond bracht zowaar een flinke dosis sch wung in de wedstrijd. Moge lijk vatten de Assenaren het na rust ook wat te gemakke lijk op, we zullen het nooit weten. Breekpunt in de wed strijd was de 'bal op de lat', van Ruud Jalving, 10 minu ten na rust, waarmee hij ake lig dicht bij de 0-3 was. Een 'en anders zou even anders lopen. Binnen 90 seconden kwamen de Rijssenaren weer op gelijke hoogte, middels Björn Calkhoven (spits van het 2e en zaterdag een meer dan verdienstelijke vervan ger van goalgetter Looms) én Hubert Dijk. ACV wankelde en oogde dermate aangesla gen dat Excelsior'3t voelde dat er nóg meer in zat. Enigs zins lucky werd in de 70e mi nuut een vrije trap van Nick Hoekstra door een Asser ver dediger van richting veran derd. die daarmee z'n eigen doelman compleet verraste, 3-2. Vanaf dat moment heerste de thuisploeg en kan men zich zelf achteraf hooguit verwij ten dat men een serie 100 procent doelkansen had laten liggen om de score nog ver der uit te bouwen. Bij ACV zal men zich nog wel eens achter de oren krabben waar om men een ogenschijnlijk veilige voorsprong volledig uit handen heeft gegeven. Omhoog heeft zondag haar wedstrijd, op een, door de regen, drassig en loodzwaar geworden veld verdiend verloren. TVC had beter door, dan Omhoog, dat op dit veld al leen hard werken en een teamprestatie drie punten zou opleveren. Het begin was, voor beide ploegen, wennen op het loodzware veld waarop goed voetbal niet mogelijk was. Het was Omhoog dat het eerste kans je kreeg via Koen Bosch, maar zijn schot was te krachteloos om de keeper van TVC te verontrusten. Vanaf dat moment was het TVC dat de mouwen ops troopte en d.m.v. werkvoet- bal het overwicht kreeg. Op slag van rust kwam een mis lukt schot boven op de lat terecht. De in het veld terug komende bal werd perfect ingekopt 1-0. Na rust was het wederom TVC dat goed uit de startblokken kwam. Uit een mooie aanval werd, door een perfecte lob, de 2- 0 gescoord. Deze klap kwam Omhoog niet meer te boven. Na het slecht weg werken van de bal, door de Omhoog verdediging, kon TVC simpel uitlopen na 3- 0. Het slotakkoord was ook voor TVC. Via een simpel uitgespeelde aanval werd in de 75e minuut de 4-0 ges coord. Een terechte neder laag voor Omhoog dat don derdag a.s., tegen Hector uit Goor. mag proberen het mo raal weer een beetje op te vijzelen. WH 19 DIJKERHOEK - Het zal er straks om spannen wie de hoogste poasboaken gaat maken. Dijkerhoek heeft er nog een hard hoofd in, maar probeert het wel. Remco Haverslag: "Het is echt een stuk minder dan voorgaande jaren. Vooral door de strengere regels". Zo moest de poasboaken wor den verzet naar de Dijker- hoekseweg. Vorig jaar stond de wind niet goed, waardoor het aansteken moest worden afgeblazen. Anders bestond de kans dat vonken de rieten daken van in de buurt staan de boerderijen zouden kun nen raken, waardoor deze vlam konden gaan vatten. "De grond is veel te nat, zo dat het moeilijk begaanbaar is", zegt Remco. "Daarnaast moeten we het hout op de berg in de buurt van Nijver- dal halen." Hij denkt dan ook, dat de bult zeker niet de hoogte van vorig jaar zal gaan evenaren: 13,28 meter. "Ik gok op zo'n 9 tot 10 me ter". Op dit moment werkt de groep met gemiddeld zo'n 10 tot 15 boakenbouwers ora de klus vóór Eerste Paasdag te klaren. De jury komt een dag ervoor controleren en maakt de uitslag 's avonds in Bier- lokal am Bahnhof bekend. Volgens Remco is er dus nog genoeg werk aan de winkel. De boakebouwers van Dijkerhoek denken niet zo'n hoge bult te kunnen maken als vorig jaar, toen ze eerste werden. (Foto: Sander Scheperman) (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 19