Blauw Zwart pakt punt in derby Ontroering bij bezoek Enter se projecten A mondhygiënisT(en) frisse m/v www.stichfingels.nl Heeft u: Zoekt u: Dan schrijft u: Dinsdag 4 april 2006 18 WIERDEN - Drie keer verloor Blauw Zwart dit seizoen al van streekgenoot NKC uit Nijverdal. Als de Wierdenaren echter een keer de kans hadden om een goed resultaat te be halen tegen NKC dan was het zater dagmiddag op eigen veld. In de eerste helft leek het echter de vierde nederlaag te worden toen de Nijverdallers een 1-6 voorsprong pakten* Blauw Zwart gaf echter niet op en kwam in een goede tweede helft hele maal terug in de wedstrijd en scoorde in de laatste vijf mi nuten zelfs de gelijk maker en pakte zo een belangrijk punt in de degradatie strijd. 7-7. Na de degradatie in de zaal, stond in de eerste wedstrijd op het veld direct de derby tegen NKC op het program ma, de Wierdenaren waren er van te voren niet gerust op aange zien ze dit seizoen al drie keer tegen dikke nederlagen aan, waren gelopen. De zware omstandigheden (veel wind) speelden Blauw Zwart echter wel in de kaart, de Nijverdallers zijn erg afhankelijk van bepaalde schutters die beter uit de voeten kunnen in de zaal dan op' het veld waar de weersomstandigheden zaterdag een grote rol speelden. Blauw Zwart begon met Sha ron Nijhoff terug in de basis en Huub Rete- rink op de plaats van de nog geblesseerde Bert Michel. Ondanks de waarschuwingen vooraf keken de Wier denaren al snel weer tegen een achterstand aan. Blauw Zwart ver dedigde niet scherp genoeg en de Nijver dallers gingen goed met de kansen om en konden zo uitlopen naar een duidelijke 1- 6 voorsprong. Twee zeer belangrijke doel punten vlak voor rust hielpen Blauw Zwart weer terug in de wed strijd. Ruststand 3-6. In de tweede helft luk te er helemaal niks meer bij NKC terwijl Blauw Zwart er weer in begon te geloven. Door de wind bleef het echter moeilijk aanvallen en bleven doelpunten in de twee de helft dan ook een kwartier uit. De 4-6 van de Wierdenaren werd direct beant woord door de 4-7 van NKC. Blauw Zwart bleef echter werken en knokken en leverde daar het verschil met NKC dat wel veel bal bezit had, maar daar niks mee deed. Uitein delijk werd het werk ook beloond doordat vijf minuten voor tijd de gelijkmaker ges coord werd. In de laat ste minuten waren er zelfs nog kansen op de volle twee punten, maar de 7-7 stand bleef op het score board staan. Een belangrijk punt, omdat ook op het veld Blauw Zwart in de on derste regionen van de ranglijst verkeert. Met nog vijf wedstrijden te gaan heeft het echter alles nog in eigen hand. De wedstrijd af gelopen zaterdag le verde het nodige zelf vertrouwen op, daar naast kan Blauw Zwart op het veld be ter uit de voeten dan in de zaal. Er zijn echter nog wel wat punten nodig om handhaving veilig te stellen, aan staande zaterdag kan met het halen daarvan begonnen worden al zal dat geen makkelijk opgave zijn aangezien de uitwedstrijd tegen koploper ROG/Oris uit Groningen op het programma staat. ENTER - Ze is er nu al enkele keren geweest en nog steeds vertelt ze ontroerd te zijn bij het zien van wat er tot stand komt in Egypte. En te ervaren hoe dank baar de mensen zijn dat ze met kleinschalig op gezette projecten gehol pen worden. Egypte is rijk aan cultuur, maar de armoede is schrij nend. Dankzij donaties van par ticulieren, bedrijven en scholen uit Enter en om geving biedt de stichting Teje hulp. Voorzitter Ma- thilde Ezendam van de stichting is van 10 tot 18 maart op werkbezoek ge weest, samen met pen ningmeester Harold Hee- ring. "Het is geweldig om met eigen ogen te zien wat er gerealiseerd wordt", ver telt Mathilde. "Het eerste project van ons, een weeshuis voor kinderen, wordt geleid door Mr. Kotb. Deze man gaat en kel voor het geluk van de kinderen in de sloppen wijken. Op het moment dat wij het weeshuis be zochten wordt een één week oude baby in mijn armen gelegd. Het kindje is te vondeling gelegd, vader en moeder onbe kend. Ook dit kindje zal opgroeien binnen de be schermde muren van ons tehuis. Onze genegen heid ten opzichte van Mr Kotb wordt steeds groter. Hem en zijn projecten zullen we blijven onder steunen. De bouw van en tweede weeshuis/gehan dicaptenhuis dat mede wordt gebouwd met on dersteuning van de stich ting Teje is tot en met de Voor de weeskinderen in Egypte wordt een weeshuis gebouwd. derde verdieping een feit. Om verder te kunnen bouwen schenkt de stich ting Teje 10.000 euro. Het geld komt uit de ver deelde pot van de Aktie Enter geeft de vijf de vijf De Enternaren hadden een druk programma. In Cairo ontmoeten ze Tr- uus Kleijburg tussen persoon voor de stichting en werkend voor het Li- liannafonds) Met haar, een medewerker ontwik kelingssamenwerking en een Jézuiet bezochten ze het dorpje Nage éd- Deck. Dit dorp ontving reeds een bedrag voor een veerboot. Het geld werd op een bakrekening gezet en er zou worden uitbetaald na officieel goedkeuren en wanneer de papieren rond waren. Echter de boot werd af gekeurd. Na een gesprek met de bisschop van El Minya, blijkt dat er in de haven van Cairo een één jaar oude veerboot te koop is waarvan alle be nodigde papieren in orde zijn. De prijs is echter ve le malen hoger. De bis schop en de stichting Teje besluiten samen het be nodigde bedrag op tafel te leggen, zodat dit arme dorp en de omliggende dorpen hun lang gekoes terde wens de aanschaf van een verboot in ver vulling zien gaan. Kinde ren kunnen nu het voort gezet onderwijs bezoe ken. Zieken kunnen ver voerd worden naar zie kenhuizen aan de over kant van de Nijl. Er kan handel worden gedreven en ziekenauto's kunnen De Tandartspraktijk van Stichting ELS in Deventer zoekt: Onze praktijk is gespecialiseerd in de behandeling van bijzondere patiëntengroepen, zoals jeugd, mensen met een beperking en (extreem) angstige patiënten (zonodig onder narcose in het ziekenhuis). We werken samen met het Centrum Bijzondere Tandheelkunde in Zwolle. aantal uren in overleg Afhankelijk van het werkaanbod werkt u zowel in het multidisciplinair medisch centrum als bij de aangesloten zorginstellingen in de regio Deventer. ervaring met de behandeling deze groepen (of bent u bereid kennis en ervaring op te doen en een opleiding te volgen) eventueel een differentiatie tot Kinder Tandverzorgende (KTV) een bijzonder prettige werksfeer binnen een gemotiveerd team een aantrekkelijk woon- en werkgebied, verrassend centraal in Nederland voor 1 mei 2006 aan Stichting ELS, t.a.v. de heer M.A. van der Most, Postbus 166, 7400 AD Deventer Meer weten? Bel of mail de heer M.A. van der Most, coördinator Stichting ELS, telefoon 0570 - 687 242, email martijn.vandermost@saliand.nl Eerstelijnsvoorziening Sa 11 a n d de bevolking van de om ringende dorpen berei ken. "Dat is toch gewel dig om zoiets voor elkaar te krijgen", zegt Mathilde blij Mathilde en Harold maakten ook kennis met een jongetje met spierdy strofie. "Hij zathing in een plastic kuipje vast gebonden met riemen en voor hem aan tafel lagen zijn leerboeken. Een heel begaafde jongen, die re gelmatig les kreeg van le raren uit het dorp. Hij kreeg twee jaar geleden van de stichting een rol stoel cadeau.. Maar zijn vooruitzichten zijn slecht. Waarschijnlijk zal hij binnen vier jaar over lijden. 's Nachts in bed moet hij elk kwartier draaien en daarmee helpt zijn vader. Voor dit jongetje wordt een goed zittende stoel en een waterbed aange schaft (stichting Teje be taald). We hebben veel ellende gezien. Je komt er niet van los. Het dag- in -en- dag- uit- leven en werken op een vuilnisbelt maakte diepe indruk. De mensen schamen zich voor de leefomstandigheden en willen liever niet gefoto grafeerd worden. Maar wij hopen met deze plaatjes de rijke wester lingen te zullen ontroeren en hiermee hun harten ra ken", legt Mathilde uit. "In het huis van moeder Theresa, een toevluchts oord nabij de vuilnisbelt, hebben we kinderkleer- tjes van Velten de Broeze afgegeven. De kleding was erg welkom." "We hebben onze projec ten zien groeien en ook prachtige mensen ont moet", glundert Mathil de. Wie meer wil weten over de projecten van de stich ting Teje kan kijken op de site www.stichtingteje.nl. Informatie is verkrijg baar bij Mathilde Ezen dam tel. 0547-381068. Een donatie kan gestort worden op banknummer 145454975 t.n.v. de Stichting Teje. Stichting ELS is gevestigd in Deventer en is een samenwerkings verband tussen het Deventer Ziekenhuis, Carinova, de Regionale Huisartsen Vereniging en Salland verzekeringen. Stichting ELS heeft als doel de eerste lijnszorg in de regio zoveel mogelijk te faciliteren door middel van het realiseren van medische centra en het invullen van tekorten aan eerste lijnszorg.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 18