Zaaien en maaien tijdens Elly's Party in Trefpunt Leen Burger schrijft over ontmoetingen Andere naam Beautycare Dos Rijssen Getuigen gezocht Lisan derde bij turnen Dinsdag 4 april 2006 WH15 RIJSSEN - Schoon heidssalon Beautycare heeft per 31 maart een nieuwe naam: Beauty bij Annemarie Scher- merhorn. Een andere schoon- heidssalo. in Rijssen ge bruikte de oude naam al. Het nieuwe website adres wordt: www.beau- tybijannemarie.nl. Alle overige gegevens blijven ongewijzigd. RIJSSEN - De meiden van Turnplus van DOS Rijssen hadden zater dag 1 april de finale wedstrijd zevende divi sie in Glanerbrug. De wedstrijd verliep goed en de verschillen tussen de meisjes waren heel erg klein. De uitsla gen: Joelle Rutterkamp instap niveau 14: 4e plaats met een puntento taal van 35.10. Daphne Hospers pupil 1 niveau 13: 6e plaats met een puntentotaal van 34.35. Ilse Wessels jeugd ni veau 114e plaats met een puntentotaal van 33.30. Gaby Schuurman jeugd niveau 11: le plaats met een puntento taal van 33.45. RIJSSEN - De politie is op zoek naar getuigen van een ergerlijke vorm van zinloos ge weld, gepleegd op zon dag 26 maart omst reeks 04.00 uur aan de Morsvveg in Rijssen. Drie vrienden, een 20- jarige Rijssenaar en zijn twee kameraden kwa men op hun fietsen van af een uitgaansgelegen heid vandaan en stopten in de tunnel aan de Mors weg. Terwijl zij daar stonden kwam een groepje van vier jonge mannen vanuit dezelfde richting op hen aflopen. Door een duw te geven lokte een van de vier een confrontatie uit en deel de daarop ook onmid dellijk een klap uit aan de 20-jarige. Daarop ontstond een gevecht tussen beiden. Vervol gens namen ook de an dere drie knapen de ka meraden onder handen. Op een bepaald moment sloeg een van de vier knapen de 20-jarige met een riem in zijn gezicht. Uiteindelijk vertrokken de vier knapen en ren den een trap op die uit komt op het station. De 20 jarige liep ernstig letsel op in zijn gezicht en zijn voet was zwaar gekneusd. Ook een van de kameraden raakte ge wond in zijn gezicht. Van de vier daders is al leen bekend dat ze van buitenlandse afkomst zijn, mogelijk Noord- Afrikaans of Zuid-Euro pees en ongeveer 20 jaar oud. Getuigen kunnen zich melden via 0900- 8844 of Bel Misdaad Anoniem 0800-7000. ESPELO -. Feestgangers be geven zich zaterdagavond 1 april naar 't Trefpunt in Es- pelo en betreden de zwarte loper. Zij het met enige schroom, want wie weet zijn ze tóch in de maling geno men. De Elly's zouden daar immers best toe in staat zijn! Maar de feestverlich ting, het bordje 'Elly's Punt' boven de voordeur en de muzikale tonen van de band Basement duiden er op dat daar echt wel een feest gaan de is. In de hal worden de genodig den ontvangen met een rose milk-drink en datzelfde rose vindt men terug in de entoura ge van de feestzaal maar ook in de 'robe' van de gastvrou wen, de Elly's. 'Foutrose' is het image van deze zes feestbees ten waarvan de clubvorming als Elly's haar oorsprong vindt in de wilde schooljaren op de Waerdenborch. Een paar vriendinnen, stappers onder elkaar; later komen er nog een paar bij. Samen uitgaan, sa men op vakantie. Zo'n hechte club moet dan tóch een naam krijgen. Ellen Klein Koerkamp werd al Elly genoemd; Helga Vene klaas: Helly. Zo ontstond het Elly-effect en werd Sandra Bronsvoord Selly; Marjan Nooteboom Melly; Joke Ve neklaas Jelly en Kirsten Draaier Kelly. Zélf feestvieren staat buiten kijf maar het or ganiseren van een feestje waar anderen ook van kunnen ge nieten heeft voor hen ook zo haar bekoring. In Okkenbroek zetten ze een paar jaar geleden hun Elly's party op en later in het Tref punt. Zo'n feest krijgt dan een thema mee en gasten worden dan ook geacht om de kleding voor die avond daaraan aan te passen. Hoewel zich daar za terdagavond velen niet aan hielden mocht dat de pret niet drukken! Zaaien en Maaien hadden de Elly's als feesthema meegegeven. Zaaien op één april kan een groot succes worden, maar maaien? De eerste turmvedstrijden van voorwedstrijd 2 waren afgelopen zaterdag in Am sterdam. Voor deze wed strijd hadden zich zeven turnsters van GV Omhoog geplaatst. Zij komen allen uit in de 2e divisie. Het was een spannende wed strijd, want tijdens deze wedstrijd konden de meiden zich plaatsen voor de halve finale landelijk. Tijdens de eerste wedstrijd-kwamen 3 turnsters aan bod. Ilse Ber- kel en Loïs Veldscholten kwamen uit in de categorie instap. Ilse behaalde een 19e plek met een totaal van 28,717 punten en Loïs werd 25e met een totaal van 26,100 punten. Chen Hui zing kwam tijdens deze wedstrijd uit in de categorie RIJSSEN - De 74-jarige oud-schooldirecteur en pas toraal werker Drs L.A. Bur ger heeft een boekje ge schreven met daarin een aantal korte verslagen van ontmoetingen met mensen, die hij tijdens zijn werk als pastoraal werker in de Her vormde Gemeente van Den Ham meemaakte. Het eerste exemplaar van dit boekje wordt op donderdag 6 april bij Boekenhuis Wieger Smeijers, Enterstraat 14A ge presenteerd. Tussen 16.00 en 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur is de heer Burger in de boekwinkel aanwezig om met bezoekers over zijn boek je te praten en het boekje in dien gewenst van zijn handte kening voorzien. In Pastorale Ontmoetingen schrij ft Burger over de bezoe ken die hij bracht aan demen terende bejaarden in verpleeg tehuizen en gehandicapten, maar ook vertelt hij in het over ontmoetingen onderweg op een camping of op een ter rasje. Het boekje wordt door Boekhandelaar-uitgeverij Frits Hardeman uit Ede uitge geven. In zijn woning aan de zuid rand van Rijssen vertelt Bur ger over zijn eerste boekje en wat zijn motief was om het te schrijven. "Wanneer ik soms als pastoraal werker bij een dementerende bejaarde was en met hem sprak, was.het net of er in een donkere kamer een gordijn werd opengescho ven. Ze werden dan open en helder en op dat moment was er ook de ruimte om over de Bijbelse boodschap te praten. Ook zong ik veel met deze mensen Ik vind dat er in het pastoraal werk en met name in het pastoraat bij ouderen te weinig gezongen wordt." Na jarenlang directeur van de Prot.Chr. Mauritsschool aan de Zeven Peggenweg te zijn geweest, besloot Burger op la tere leeftijd theologie aan de Rijks Universiteit in Utrecht te gaan studeren. Na zijn stu die was hij tot zijn zeventigste pastoraal werk in de Her vormde gemeente van Den Ham. Onder zijn pastoraat vielen ook de gemeenteleden in verpleeg-, verzorging- en gezinsvervangende tehuizen. Vooral over de ontmoetingen met de bewoners van ver pleegtehuizen, Krönnenzom- mer en De Meulenbeld, maak ten veel indruk op hem. Ver der begeleidde hij aan huisge bonden gemeenteleden in hun laatste levensfase. "Ook ont moette ik tijdens mijn werk veel mensen die eenzaam wa ren of op een zijspoor waren beland." EUy, Helly, Selly, Melly, Jelly en Kelly organiseerden afgelopen zaterdag de gezellige Elly's Party. (Foto: Johan Bolink) telingen Leen Burger heeft een boekje gemaakt met daarin verslagen en ontmoetingen met men sen. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 15