Schuurman Schoenen opent nieuwe winkel Jubileumconcerten Noordermannenkoor Paasconcert Looft den Heer Uitslagen Rivo WBE zoekt vrijwilligers Opbrengst kledingactie Uitslagen schaken Collecte Simavi Dinsdag 3 april 2006 WH 13 WIERDEN - Wild Be heer Eenheid West- Twente is op zoek naar tien vrijwilligers voor het beheer van weide vogels die minimaal vier uur per week tijd hebben om op pad te gaan. WBE houdt samen met de organisatie De Reg- gestreek de weidevogels in de gaten in het gebied van Overijssels Kanaal tot de Sallandse Heuvel rug. Dit zijn onder meer de trekvogels: kievit, scholekster, tureluur, grutto en wulp die hier van maart tot juni ver blijven. Het aantal nes ten, eieren en nieuwe vogels wordt door vrij willigers en agrariërs bijgehouden en geno teerd. Ook kijkt men naar ver woeste nesten en eieren die niet uitgekomen zijn. "Het moeten wel mensen zijn die tijd heb ben en eventueel 's mor gens vroeg willen op staan, affiniteit met vo gels hebben en in het be zit zijn van laarzen en een verrekijker", aldus J. Kreijkes van WBE. Vol gens hem neemt de pop ulariteit van de weidevo gels af door de intensie ve landbouw en worden de nesten verwoest door bijvoorbeeld steenmar ters en vossen. De vogels zijn vooral te vinden op het platteland, met name op open vlak tes. Aan het eind van het seizoen worden de uit komsten bij elkaar ge legd en een totaalover zicht van het gebied ge maakt. Dat wordt doorgestuurd naar Landschap Overijs sel. Het doel van het rapporteren van de cij fers rondom weidevo gels is het signaleren van ontwikkelingen zo dat andere organisaties daar wat mee kunnen doen. Opgave en infor matie bij: Jan Kreijkes, tel. 0546-577212. ENTER - Mensen in Nood in Enter heeft 18 maart een kledinginza- melingsactie gehou den. Hier werd 1.250 kilo kleding opge haald. In totaal werd er in de regio Twente bijna 90 duizend kilo kleding ingezameld. De Kledingactie Men sen in Nood wil ieder een hartelijk bedanken die hieraan heeft bijge dragen. In 2007 houden de vrij willigers weer een kle- dinginzamelingsactie. Mocht men eerder kle ding willen geven, dan kan men kijken op www.kledingactie.nl voor een inzameladres in de buurt of bellen met 073-687 10 60. RIJSSEN - Schuurman Schoenen heeft vorige week een nieuwe, grotere schoe nenwinkel geopend in het pand Haarstraat 3. Tot voor enkele weken zat Schuurman Schoenen in een winkelpand aan de Grotestraat. Na een flinke verbouwing werd woensdag 29 maart op feestelijke wijze de nieuwe winkel in het hart van Rijs- sen in gebruik genomen. Ter gelegenheid van de verhui zing hebben alle klanten met een klantenkaart een kor tingsbon van tien euro thuis gestuurd gekregen. Deze voorjaarskorting geldt tot en met 15 april. Bedrijfsleider is Arjan van de Worp, 22 jaar en geboren en getogen in Borculo. Hij is erg trots op zijn mooie, overzichtelijke schoenenwinkel waar hij sa men met een zestal mede werkers de klanten adviseert. "We hebben nu veel meer ruimte om de schoenen goed te kunnen tonen en ook is de collectie verbreed. Schuur man schoenen is gespeciali seerd in kleine en in grote maten. Zo hebben we dames schoenen vanaf maat 36 tot en met maat 45 en heren schoenen tot en met maat 54. Wanneer een maat niet voor radig is, kan deze besteld worden." Schuurman Schoe nen in Rijssen is een van de bijna dertig vestigingen van dit van oorsprong Achter hoeks schoenenbedrijf. De afgelopen weken zijn er al leen al in Twente vier nieuwe vestigingen geopend. Ook zijn er schoenenwinkels van Schuurman in Drenthe en Groningen. Bij Schuurman Schoenen vindt men heel veel bekende schoenenmerken. Zo zijn er heren-, dames en kinder schoenen van ECCO en GE- OX en comfortschoenen van Gabor, Wolky, Rieker en Ara. De merken Esprit ene Replay hebben vooral modellen voor de jeugd. Verder heeft Schuurman trendy schoeisel en een verscheidenheid aan kinderschoenen. Schuurman Schoenen heeft een aantrekkelijk spaarsys- Het Noordermannenkoor houdt vrijdag een jubileumconcert in de Zuiderkerk in Rijs sen. RIJSSEN - Het Noorder mannenkoor geeft onder leiding van dirigent Harm Hoeve vrijdagavond 7 april om 19.30 uur een jubileum concert in de Zuiderkerk in Rijssen. Dit naar aanlei ding van het veertigjarig bestaan van het mannen koor. Organist is Harry Hamer. Verder staan er dit jaar nog een aantal jubileumconcer ten op de rol buiten Rijssen, te weten op 6 mei in de her vormde kerk van Hasselt, op 19 mei in huize Maranatha in Rijssen en op 3 juli in het verzorgingstehuis Eltheto in Rijssen. Ook zal het koor een koorreis maken op zaterdag 24 juni. Dan zal een bezoek worden gebracht aan Kam pen, Zwolle en Vollenhove. De afsluiting van deze reis heeft plaats 's avonds in res taurant De Poort van Twente. Maandagavond hield het mannenkoor de jaarlijkse le denvergadering in de bijzaal van de Zuiderkerk. Tijdens deze bijeenkomst werd af scheid genomen van het koorlid H. van der Stouw die om privé-redenen bedankte. Secretaris G. Lohuis bedank te voor zijn functie in het be stuur vanwege drukke werk zaamheden. "We laten je no de gaan, dat weet je"; zei voorzitter A. Guis. Voor bei den was er een attentie en voor hun dames een bos bloemen. Koorlid T. Blonk was 25 jaar lid Hij kreeg de gouden speld van het Noor dermannenkoor en de bijbe horende bos bloemen. In de bestuurvacature werd J. Rol- leman benoemd. De aftre dende bestuursleden A. Guis. J.W. Jansen en G.J. Seppen- woolde werden herkozen. teem voor klanten. Zij ont vangen gratis een klanten kaart en sparen wanneer zij schoenen kopen spaarpunten bij elkaar, die meerdêre ke ren per jaar in de vorm van waardecheques worden uit gekeerd. Ook worden de houders van een klantenkaart automatisch op de hoogte ge houden van speciale aanbie dingen en acties. RIJSSEN - De uitsla gen van de 25e ronde van de onderlinge com petitie van de Schaak club Rijssen. Van der Heide - S. Kos ter 1-0, Kuit - A. Koster 0-1, Folkers - Roosink 0-1Schoonhoven - Tom 0-1, Van Losser - Hans man 1-0, Munneke - Waanders 1-0, A. Rie- mersma - Kraayenzang 0-1, G. Zeeman - G.Smit 1-0, J. Smit - Van de Maat 0-1 Voor de bekercompetitie (kwartfinale) werd een wedstrijd gespeeld: Z. Zeeman -Brinkman 0-1. In de promotieklasse van de SBO verloor Rijssen 1 afgelopen za terdag met 6-2 van De Oppositie uit Deventer. In de avondcompetitie van de SBO speelde Rijssen 1 met 3-3 gelijk tegen Mat-Ador 1 uit Wierden. RIJSSEN - De collecte van Simavi die werd gehouden van 20 tot en met 25 maart, heeft in Rijssen 5426,31 euro opgebracht. Met het geld financiert het tachtig jaar oude Simavi projecten in Afrika en Azië, ter ver betering van de gezond heid van de armsten. NOTTER - De christelijk Gemengde zangvereniging Looft den Heer uit Notter geeft zaterdag 15 april om 19.30 uur haar jaarlijks paasconcert in de Neder lands hervormde dorpskerk in Wierden. Dit jaar zal het koor worden begeleid door Diana Abspoel op hobo. In 1995 behaalde zij het diploma Docerend Musi cus. Sindsdien treedt ze op in kleine ensembles en werkt mee aan Kerkconcerten, cd- opnames en. tv-opnames en diversen andere projecten bij de Evangelische Omroep. Hiernaast geeft ze zowel privé-les als op de muziek school in Bergschenhoek. Dit combineert ze met de zorg voor drie kleine kinderen en haar man. Peter Eilander speelt op het orgel. Peter Eilander studeer de onder andere bij Piet Zwart, Mario Telnekes en Willem Hendrik Zwart. Aan het Stedelijk Conservatorium te Zwolle studeerde hij bij Dorthy de Rooy (orgel) en Ep- ke de Jong (piano). In 1981 behaalde hij het einddiploma Conservatorium. Later volgde hij interpretatielessen bij Nico Waasdorp en Jan Bonefaas. Peter Eilander is organist van de Eben-Haëzerkerk te Apel doorn, waar een prachtig Steendam-orgel staat. De toegang is gratis, wel wordt er een collecte gehou den voor de gemaakte onkos ten. RIJSSEN - De dames van Rivo speelden afgelopen za terdag de laatste thuiswed strijd van dit competitiesei zoen tegen Flash. Helaas verloor Rivo met 1-3 van de Nijverdallers. De eer ste set verloor Rivo met 29- 31Het had bij winst voor Ri vo heel anders kunnen lopen, maar Flash wist de laatste be slissende punt te maken. Flash was enthousiast in haar spel, en ging voor elke punt om in de derde divisie te kun nen blijven. De derde set pak ten zij met 17-25. Bij Rivo was de foutenlast erg hoor. Er werden blokkerend, serve rend, passend en aanvallend veel fouten gemaakt. De der de set werd het toch nog weer erg spannend. Rivo verloor deze set weer op het nippertje met 24-26. De laatste set was de druk eraf en ging Rivo veel minder ongedwongen spelen en wist zo het laatste punt thuis te houden. Aankomende zaterdag spelen de dames uit tegen Tornado om 17.00 uur. Dit is de laatste competitie wedstrijd van dit seizoen. Ver geet niet de bekerfinale die 27 mei nog volgt. In de Reggehal kan worden ingeschreven voor het vervoer per bus voor deze wedstrijd tegen een kleine vergoeding. Arjan van de Worp: 'We hebben nu veel meer ruimte om de schoenen goed te kunnen tonen en ook is de collectie verbreed.' (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 13