Holtense uittrekselboeken Geld van gemeente voor het landschap Toneelvoorstelling Suzanne niet door Zwembad in teken van Sponge Bob Brokken op de brommer Inbraak bij tankstation Opel zonder de velgen Valkenier geeft show Bingoavond Spekhorst Bingoavond Aglow Dinsdag 7 maart 2006 RIJSSEN - Afgelopen woensdag vond een aanrijding plaats op de kruising Morsweg/Galvani- straat te Rijssen. De 16-jarige bromfiet ser uit Rijssen verleende daarbij geen voorrang aan de bestuurder van een auto die van rechts kwam. De 16-jarige bleek onder invloed van alcohol te zijn en werd aangehouden. Aan het politiebureau blies hij 1 promille. Een proces verbaal is opgemaakt. RIJSSEN - Bij de Shell aan de Kalanderstraat is vorige week dinsdag in gebroken. De ruit van de voordeur werd met een tegel vernield. Binnen heeft men gepoogd de deur naar de kassaruim te te forceren, dit is ech ter niet gelukt en er werd ook niets weggenomen. Wel is er schade ont staan van ongeveer 7000 euro. RIJSSEN - Bij een auto bedrijf aan de Reggesin- gel werd afgelopen woensdag ontdekt dat vier velgen met banden waren verdwenen van een Opel Corsa. Verder had men de portierruit van een Opel Astra inge slagen en had men ge probeerd de autoradio weg te nemen. RUSSEN - Valkenier Gerrit Zandvoort geeft op woensdag 8 maart een roofvogelshow in het Volkspark. Hij laat zijn valken en buizerds vliegen over het grote grasveld voor de kinder boerderij 'Eigen Erf. De demonstratie begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. RIJSSEN - De tweewe kelijkse bingoavond op dinsdag wordt op 14 maart gehouden in café Spekhorst aan de Grotestraat. Het begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.00 uur. De prijzen variëren van koffiepak- ketten, vleesprijzen, boodschappen en waar debonnen. Iedereen is welkom. RIJSSEN - De organisa tie voor gehandicapten houdt op woensdag 8 maart een bingoavond in zaal Spekhorst aan de Grotestraat. Het begint om 20.00 uur. De zaal is open om 19.00 uur. WH 27 HOLTEN - Het zal niet bij iedereen bekend zijn dat de kern van de economieleer in Holten is gevestigd en wel aan de Pastoriestraat nummer 48 waarbij uitge verij Walvaboek door drie mensen de finishing touch wordt gegeven aan een heel scala aan studieboeken. Overigens niet alleen op eco nomisch vlak maar ook op het gebied van moderne ta len. De doelgroep bestaat veelal uit Havo/ VWO-klan- ten. Of de 'eigen' Holtense scholengemeenschap De Waerdenborch ook afnemer is, weet uitgever Kees van Kuijk niet exact. Bestellin gen worden afgehandeld door distributiecentra en na tuurlijk de boekhandelaren. Walvaboek heeft in zo'n 45 jaar een goede naam opge bouwd, speciaal waar het gaat om uittrekselboeken. "De basis van het bedrijf werd gelegd door Van Walra ven. Hij had hier in Holten een souvenirwinkeltje annex boekhandel met kopieerser vice. Maar zijn hart lag bij het uitgeven van boeken. Het begon met het opstarten van de uittrekselboeken binnen de door hem opgezette uitge verij Literama. De boeken werden bijzonder populair en de uitgeverij groeide. Ver huisde later naar Vaassen, breidde zich naast economie ook uit met uitgaven op het gebied van Nederlandse taal en Moderne Vreemde talen. Eind jaren negentig werd de uitgeverij opgesplitst waar door Walvaboek is ontstaan. We zijn toen met deze uitge verij naar Holten verhuisd." Kees: "De samenvattings- boeken werd nieuw leven in geblazen. Bovendien kwa men er nieuwe titels bij. We hebben het hele fonds van professor Heertje, maar be wegen ons ook in andere richtingen. Zo is er bijvoor beeld de Atlas van de Neder landse Geschiedenis; Frans voor Hotelonderwijs, waar veel behoefte aan was; een methode Spaans voor het MBO. Om maar een paar kleine voorbeelden te noe men. We geven examentrai ningen uit, bijvoorbeeld, maar ook een breed scala aan studieboeken. Daardoor ligt onze topdrukte in de zomer maanden om alles voor aan vang van het nieuwe jaar op de juiste plek te hebben." Voor meer informatie: www.walvaboek.nl Walvaboek heeft de afgelopen 45 jaar een goede naam opgebouwd. Vooral met uittrekselboeken. (foto: Harry Broeze) RIJSSEN - Sponge Bob staat centraal op een speciale och tend voor baby peuter kleuter- zwemmen op zaterdag 11 maart. Kinderen in de leeftijd van zes weken tot 5 jaar kun nen hieraan deelnemen samen met een volwassen begeleider. Deze ochtend zal er muz'iek van Sponge Bob zijn en zullen er vele spelletjes in het teken van Sponge Bob zijn. Ook worden er weer onder water foto's gemaakt. De kosten voor deze ochtend zullen 2,50 euro zijn. Omdat niet alle kinderen van verschillende leeftijden in dezelfde groep kunnen gaan zwemmen, is er een indeling gemaakt, welke als volgt is: 6 weken-8 maand 9.00-9.20 uur, 8 maand-16 maanden-9.30-9.50 uur, 16 maanden-2, 5 jaar 10.00- 10.20 uur, 2, 5 jaar - 4 jaar 10.30-10.50 uur. Op woensdag 15 maart is het thema Sponge Bob ook terug te vinden zijn in het zwem bad. NOTTER - Toneelgroep Notter brengt na het geslaagde toneelstuk 'IJsvereniging Kris-kras' van vorig jaar weer een nieuw stuk op de planken. De nieuwe voorstelling 'Laot Mans moar schoeven' is een blijspel in drie bedrijven en geschreven door Wolfgan Brauti- gam. Het stuk is vertaald door Ben ten Velde. Het stuk gaat over Geert Bartels de nieuwbakken burgemeester van de kleine gemeente Notter. Hij is bang voor de pers die volgens hem in de zomer nogal dikke verhalen opdist. Ook nu weer. Een dikke beer maakt de boel onveilig. De brandweer en het leger moeten er aan te pas komen. De toneelvoorstellingen worden gehouden in kulturhuis Ire ne in Notter op vrijdag 10. zaterdag 11, vrijdag 17 en zater dag 18 maart. Toegangskaarten zijn te bestellen bij de familie G. Lammers. (0548) - 542 634. De kosten zijn 4,50 euro voor volwassenen en 2 euro voor kinderen tot 12 jaar. Alle avon den beginnen om 20.00 uur. (eigen foto) RECTUM/YPELO - De gemeente Wierden heeft 50.000 euro beschikbaar gesteld voor het derde spa- kenplan van het plaatse lijk belang Rectum-Ypelo en vereniging De Regge- streek. Het project is met tachtig aanmeldingen suc cesvol te noemen. Vereniging De Reggestreek heeft voor het spakenplan een inventarisatie verricht door onder andere het voe ren van negentig keukenta felgesprekken met huishou dens in het gebied Rectum - Ypelo. Dit heeft geresul teerd tot achtig aanmeldin gen voor erf verfraaiing Zo worden bijvoorbeeld 45 authentieke eiken 'Twentse hekken' geplaatst. Bewoners uit het gebied maken deze van eikenhout afkomstig uit de streek. Ook wordt op een aantal plaatsen onderhouds werkzaamheden verricht aan landschapselementen. Verder worden er nieuwe landschapselementen aan gelegd, zoals singels en ak- kerwallen. Omdat de aan vragen en het maken van de plannen verzorgd zijn door Landschap Overijssel wor den de deelnemers ont-ast van het invullen van formu lieren om voor subsidie in aanmerking te komen. WIERDEN - Suzanne Last, leerling van basisschool de Wi- derode in Wierden is niet doorgedrongen tot de provinciale voorleesfinale eind maart in Raalte. Afgelopen vrijdag deed ze haar best in de regionale finale in Almelo. Ze last voor uit het boek De dikke meester Jaap van Jacques Vriens. Helaas waren een aantal andere kinderen beter. De winnaressen wer den Janneke Luijken uit Borne en Shannon Admiraal uit Goor. (foto: Jack Laarman) RIJSSEN - Women's Aglow houdt op dinsdag 14 maart een bijeenkomst in het Park gebouw aan de Oosterhof weg. Op deze avond, die om 20.00 uur met zang begint, is Maaike van de Molen uit Til burg als spreekster uitgeno digd.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 27