'Afstand tot burgers is groter geworden' Dijkerhoekers nemen beheer van molen over waar moet dat heen? Rijssen-Holteq Sportagenda Blauw Wit pakt punten Lezers schrijven Jeugdteams TTV Okia Handbal Dinsdag 21 februari 2006 Blauw Wit Zaterdag 25 februari SKVW I - Blauw Wit 1, 15.00 uur (vertrek 13.00 uur); De Blauwwitters 2 - Blauw Wit 2, 12.15 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit 3 - Leraele 3, 14.30 uur; Lemele 4 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); ASV'57 5 - Blauw Wit 5. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Witkampers Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur(vértrek 13.30 uur); Blauw Wit C2 - Ju- liana'32 C2, 1 1.30 uur; Witkampers MB1 Blauw Wit MB1, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Rohda Raalte E5 - Blauw Wit El, 8.30 uur (vertrek 7.45 uur); Bon Boys F2 - Blauw Wit Fl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit F2 - Bon Boys F3, 9.30 uur; Bon Boys F6 - Blauw Wit F3. 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Blauw Wit F4 - Bon Boys F7, 9.30 uur; Bon Boys F9 - Blauw Wit F5, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Zaalvoetbal Dinsdag 28 februari Rietmolen 1 - Blauw Wit 120.00 uur (vertrek 18.45 uur). VV Holten Zaterdag 25 februari Rohda Raalte E6 - Hol ten E2, 8.30 uur (vertrek 7.30 uur); Haarle E2 - Holten E3. 9.30 uur (vertrek 8.30 uur). GELSELAAR - Blauw Wit speelde afgelopen zaterdag in Gelselaar tegen EGVV. Vanaf het begin zette Blauw Wit de tegenstander onder druk en er werden di rect een aantal moge lijkheden gecreëerd. Scoren was in het begin nog een probleem. EGVV werd door het goede en fanatieke spel van Blauw Wit continue op eigen speelveld ge houden. Dit gedurende de gehele eerste helft. Maar het duurde tot de 37e minuut voordat Blauw Wit de scere opende. Gert Jan Prins slalomde langs enkele spelers van EGVV en bracht Harald Beldman in scoringspositie. Deze faalde niet en de 0-1 was een feit. Blauw Wit pro beerde voor rust gelijk de tweede treffer binnen te prikken maar miste toch enkele reële kan sen. De tweede helft be gon zoals de eerste geëindigd was. Blauw Wit maakte het spel en EGVV verdedigde. Het was weer eenrichtings verkeer. In de 60ste mi nuut scoorde Remon Muller op aangegeven van Arnoud Beldman. Hierna moest EGVV wel iets terugdoen, maar verder dan een moge lijkheid kwamen zij niet. Keeper Arjan N'ijhuis kreeg de moeilijkste bal van zijn eigen verdedi ger te verwerken. Re mon Muller schoot door aangeven van Alfred Beldman het derde doel punt binnen. HOLTEN - De gemeente Rijssen-Holten bestaat vijf jaar. Reden om eens een aantal Rijssenaren en Holte naren om hun mening. Ma- rietje Eggink uit Holten is als vrijwilliger binnen het verenigingsleven actief op vele fronten. Hoe dacht u vóór de herinde ling over de combinatie Rijs sen-Holten en wat vernachtte it ervan? Eerlijk gezegd zaten veel Hol tenaren niet te wachten op een herindeling. Toch zag ik wel dat voor enkele vraagstukken Holten te kleinschalig was. Toen de politiek eenmaal be sloten had dat er samenge voegd moest worden, zag ik samenvoegen met Rijssen"als de beste optie en zo denk ik er nog over. Zijn die verwachtingen ui dan niet uitgekomen? In mijn beleving zijn er nau welijks zaken waar wij als Holtenaren voordeel bij heb ben. De afstand tot de burger is letterlijk en figuurlijk alleen maar groter geworden. De kosten zijn niet lager, alleen maar hoger geworden: OZB, hondenbelasting, toeristenbe lasting en over een half jaar het storten op de Gemeente- werf, de huur van de gemeen telijke sportaccommodaties. Is er door de herindeling iets veranderd in Holten? Nauwelijks in positieve zin. lviarietje tvggink: 'Alle begin is moeilijk, en ik spreek hierbij de wens uit dat het moge worden wat wij er allemaal van hadden verwacht', (foto: Sander Scheperman) Geen snellere besluitvorming. Vaker naar Rijssen voor zaken die je vroeger in Holten kon regelen. De informele manier waarop je vroeger zaken met ambtenaren in Holten kon re gelen is vervangen door ten traag ambtelijk afstandelijk systeem, waar zelfs de wet houders geen grip op krijgen. Hebt u de afgelopen vijf jaar Rijssenaren ontmoet? Ik zit in de Sportraad Rijssen- Holten, die voor de helft uit Rijssenaren en de helft uit Holtenaren bestaat. Binnen de Sportraad is de verhouding uitstekend. Jammer is dat het werk van de Sportraad niet wordt gewaardeerd: de plan nen van de Sportraad aan het college van B&W zijn bijna allemaal van tafel geveegd. Tevens voer ik het secretariaat van de VVD Rijssen-Holten, waar de helft van het bestuur ook uit Rijssenaren bestaat. We werken heel plezierig sa men. Hoe denkt u nu over het sa mengaan Rijssen-Holten Alle begin is moeilijk, en ik spreek hierbij de wens uit dat het moge worden wat wij er allemaal van hadden ver wacht. HOLTEN - De trainin gen voor de heren touwtrekkers zijn in middels gestart. „Dat moet ook wel, want be gin april wordt de eer ste competitiewed strijd gehouden", ver tellen Herman Brinks en Marti Jansen. Dinsdagsavonds wordt er in een grote schuur getraind; de eerste week van maart starten de bui tentrainingen. Dinsdags en woensdags van 20.30 tot 22.00 uur wordt er getraind. De junioren trainen alleen dinsdags avonds vanaf 19.30 uur. Okia is nog op zoek naar jongens vanaf veertien jaar: ,,We hebben twee jeugdteams, maar die moeten aangevuld wor den omdat een aantal le den doorgaan naar de senioren." Meer info;. Teun Stevens, telefoon 0572-321582. HOLTEN - De handbal heren speelden thuis te gen HCD '97 uit Deven ter. Met echt werkhand bal afgewisseld met fraaie combinaties werd het publiek getrakteerd op een wedstrijd die spannend bleef tot in de slotfase. Mede door en kele fraaie reddingen van Joris Jeurissen wist Holten door te drukken en HCD naar een 30-25 nederlaag te spelen. DIJKERHOEK - Drankjes en gebakjes met daarop de molen afgebeeld, waren door omwonenden van mo len De Hegeman meegeno men. Er was afgelopen vrij dag dan ook wat te vieren. De nieuwe Stichting Koren molen De Hegeman werd officieel opgericht. Afgelo pen maandag werd met de gemeente een beheercon- tract van vijf jaar gete kend. Al sinds 2002 vroeg de ge meente aan Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek of zij niets voelden om het ei gendom en het beheer van de molen op zich te nemen. Dij kerhoek zat hier niet echt op te wachten en bewoners voelden het meer alsof de ge meente de molen wilde af stoten. Maar dit draaide later bij en Dijkerhoek zag ook wel in dat ze beter zelf de molen in beheer kon gaan houden, dan wanneer buitenstaanders dit zouden gaan doen. Erik Ren- sen, die de pr-zaken van de nieuwe stichting regelt: 'Je hebt dan ook de kans dat er wordt gekozen voor het al leen voldoen aan de minima le eisen. Het is een Rijksmo nument, dus moet de molen in werking worden gehou den. Maar dat kan ooT< door eens in de zoveel tijd de wie ken een keer te laten draaien en verder alleen het noodza kelijke onderhoud te doen'. Dat willen de Dijkerhoekers natuurlijk niet. De molen is Erik Rensen (bestuurslid, Ewoud van Arkel (bestuurslid). Ben Hollegien (bestuurslid). Jan Meijerman (bestuurs lid), Bertus Dekkers (gemeente), Dirk Luggenhorst (be stuurslid), notaris IJzerman. Herman Bosman (bestuurs lid), Jan Kleinjan (molenaar), Wilco Stevens (bestuurs lid), Bert Paalman (molenaar), Jan Ulfman (molenaar) immers het visitekaart van hun woonplaats. Die is niet weg te denken. Daarnaast is het een goede toeristische trekpleister. 'Het zelf in eigendom nemen van de molen, neemt teveel risico's met zich mee', zegt voorzitter Herman Bosman. Erik: 'Als er iets kapot gaat, dan kost dat veel geld. Je kunt wel subsidie krijgen, maar bij grote reparatie moet je altijd zelf veel geld bijleg gen'. Daarom is ervoor geko zen alleen het beheer over te nemen en blijft de gemeente eigenaar. Molenaar Jan Ulfman wordt straks door de stichting inge huurd. Daarnaast hoopt de stichting dat Dijkerhoekers gaan helpen bij hand- en spandiensten. Herman ziet daar geen probleem: 'Dijker hoek is zeer betrokken'. 'Het eerste jaar is eigenlijk stagelopen', legt Herman uit. 'Het is voor ons allemaal nieuw. Vanaf volgend jaar moeten we zelf een begro ting gaan maken, tot die tijd is het voor ons aftasten hoe het gaat'. Ook moet er vol gens Erik een plan komen wanneer bepaalde restaura ties nodig zijn, zodat hier voor subsidie aangevraagd kan worden bij de Provincie en gemeente. Niet dat het nu slecht gaat met de molen. Integendeel. Erik: 'De molen is veelvuldig opengesteld voor publiek en is vaak in werking. Dat blijft ook zo. Later kijken we hoe we dat verder uit kunnen bouwen. Het is wel onze in steek de molen vaker voor het publiek te gaan openen'. Er heerst momenteel een sfeer op scholengemeen schap De Waerdenborch, die wij als ouders niet goed kunnen bevatten. De halve school maakt zich druk om de eventuele uitzet van het Afghaanse meisje Lida die naar alle waarschijnlijkheid ons land dreigt te worden uitgezet. Wij vinden dit voor Lida en haar familie erg spijtig, maar dit gaat allemaal ten koste van de lessen. De leer lingen worden de laatste tijd veel alleen gelaten in hun klaslokaal en moeten zich zien te redden omdat een be paalde leraar weer zonodig voor de camera's wil ver" schijnen om het weer op te nemen voor Lida. De leer lingen worden geacht om hetzelfde te denken wat de uitzetting van Lida betreft, als de leraren die zich hier heel druk om maken. Het wordt ze bijna opgedrongen om een handtekening te plaatsen op een lijst voor Li da. Wanneer ze niet willen tekenen worden ze hierop raar aangekeken en bijna ge vraagd waarom ze niet wil len tekenen. Alsof ze zelf geen mening mogen hebben en niet in ons rechtssysteem mogen geloven. Nu is er in de school tevens een bus geplaatst waarin de leerlingen 50 eurocent kun nen deponeren om zo op die manier de familie van Lida te helpen om boodschappen te kunnen doen. Maar tot onze grote verbazing hoor den we van de leerlingen dat er tijdens de les de stem van een van de leraren door de intercom galmde, die zich hardop afvroeg waarom de ze bewuste bus nog zo leeg was. Hij had hierop enkele leerlingen aangesproken en gevraagd waarom deze leer lingen niets in de bus had den gedaan. Tevens gaan leerlingen van de Waerden borch langs de deuren om de bewoners te vragen de fami lie financieel te helpen. Wij vinden dat deze zaak nu, ten koste van onze kin deren. behoorlijk uit de hand dreigt te lopen en vra gen ons dan ook af, waar moet dat heen? Is dit de weg die de desbetreffende scho len moeten bewandelen? Wat gaat er gebeuren wan neer er meerdere scholieren en hun families dreigen worden uitgezet? Dat ons rechtssysteem niet voor iedereen goed uitpakt, is heel jammer voor desbe treffende families, maar het is wel ons rechtssysteem die nageleefd wordt door de re gering, een regering waar voor wij nota bene zelf heb ben gekozen. Laten we daar om alsjeblieft proberen reëel te blijven. En voor de Waer denborch: schoenmaker, houd je bij je leest. Probeer de inbreng in dit soort zaken te beperken en laat het niet ten koste gaan van de overi ge leerlingen en hun me ning. Bezorgde ouders

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9