'De gemeente gaat grotere rol spelen' Afsluiters: 'Holten Mindervaliden moet Holten blijven' erS in h«n sas a Plan Zilverzandtracé Bijeenkomst Passage Gedichten Ave Maria Afschaffing deel 0ZB Valkenshow Opkomst is bepalend Wijkpaneis Werk Gemeentewerf naar Rijssen? Dinsdag 21 februari 2006 HOLTEN - Passage Holten houdt donder dag 23 februari een bijeenkomst in de Kandelaar. De avond begint om 20.00 uur. Te gast is ds. Maliepaard uit Nijverdal met diase rie Van woord naar beeld en van beeld naar woord, over zelfgemaakte schil derijen. Belangstellenden en ook nieuwe leden zijn van harte welkom. HOLTEN - De inter kerkelijke commissie Vorming Toerusting Holten houdt dinsdag 28 februari een avond met gedichten, muziek en dia's over het Ave Maria. De avond wordt ver zorgd door Ds. Anneke Kruithof-Looije, predi kant te Okkenbroek, in gebouw Irene en begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. HOLTEN - Wethouder W. ter Schure deelde mee dat burgemeester en wethouders hebben besloten het gebrui kersdeel van de onroe rende zaakbelasting voor bedrijfswoningen 2006 af te schaffen. Bekend werd dat de ge meente ook voor dit deel door het Rijk wordt ge compenseerd vanaf 1 ja nuari 2006. Dit conform de toezeg ging die de wethouder in de vergadering over de belastingvoorstellen ge daan heeft. Aangezien de verwer king van dit besluit eni ge tijd vraagt en er begin 2007 toch een nieuwe taxatie ronde voor de OZB dient plaats te vin den is de aanslag over 2006 nog inclusief dit deel. De aanslag over 2007 zal zonder dit deel zijn en verminderd worden met het deel van 2006. Deze werkwijze is geko zen om extra werk, ten gevolge van de late be slissing van het Rijk, te voorkomen. HOLTEN - Bij Erve Deijk aan de Churchil- Istraat 19 wordt don derdag 23 februari om 14.00 uur een roofvo gelshow gehouden door Gerrit en Jannie Zandvoort. De show is gratis te be zoeken. Andere data zijn: 4 mei. 8 juni en 27 juli. Voor meer informatie kan men contact opne- men met Erve Deijk, te- lefoon 0548-366169. Of neem een kijkje op de site van Gerrit en Jannie Zandvoort: www.valkerijrijssen.nl HOLTEN - Harry Dul is één van de trekkers van de CDA-kar. „Het voordeel van een landelijke politieke partij is dat je collega's hebt. zowel in naburige ge meenten als verderaf. Je wisselt ervaringen uit, leert van elkaar: je hoeft het wiel niet opnieuw uit te vinden." Hij heeft sinds 1 februari iets meer tijd voor de politiek, want hij is in de VUT. Het be valt hem goed: „Je moet een ander ritme proberen te vin den. Het prettige is datje door de week al veel dingen kunt doen die je anders 's avonds of in het weekend deed." Dul is bestuurlijk ingesteld, heeft een financiële achter grond en de commissie Alge meen Bestuurlijke Zaken en Middelen, waar hij deel van uit maakt, is dan ook een kolfje naar zijn hand. „Het is geen commissie met idealen: het zijn de reguliere bestuurs- onderwerpen die aan de orde komen. De ene keer komt er iets uit Den Haag, de andere keer vanuit de Provincie en de gemeente voert dat uit." Het item wat Dul zelf het meeste aanspreekt binnen het CDA-programma is het so ciale beleid, oftewel de zorg voor de inwoners. „Er komt in deze tijd zoveel op onze in woners af dat met hun leven te maken heeft. De gemeente gaat daar steeds een grotere Harry Dul: 'Er komt in deze tijd zoveel op onze inwoners af dat met hun leven te maken heeft.' (foto: Harry Broeze) rol in spelen: bijstand, Wet Maatschappelijke Ontwikke ling, werkgelegenheid, ar moedebestrijding. We moeten ervoor zorgen dat niemand door het ijs zakt. Belangrijk is dat mensen die dat nodig heb ben, hulp krijgen en verzorgd worden. Maar ook dat men sen voor zichzelf initiatieven nemen om er uit te komen, en daar kan de gemeente ook een duwtje geven." Dul kijkt re delijk tevreden terug op de achterliggende raadsperiode. „Met alle partijen samen heb ben we al veel bereikt. Er komt een medisch centrum van de grond, en er is veel ontwikkeld en uitgevoerd on der meer in de verkeersstruc- tuur. Rijssen-Holten is met omliggende gemeenten sa menwerkingsverbanden aan gegaan op meerdere terrei nen. Dat levert niet alleen geld op maar je beschikt zo ook over een gezamenlijke deskundigheid. Vooruit kij ken, verder dan de komende raadsperiode blijft belangrijk: waar wil je woningbouw, waar wil je industrie. Hoe richt je de gemeente in, welke ontwikkelingen zet je in gang." HOLTEN - CDA'er Harry Dul is ervan overtuigd dat de ver kiezingsuitslag voor een groot deel bepaald wordt door de op komst. ..Ik hoop dat de Holten- se bevolking net zo mas saal komt als de vorige keer. Als dat zo is. kun nen we de ingeslagen weg voortzetten." Tlij denkt dat er politiek ge zien alleen bij een lage opkomst verschuivingen zijn: ..De SGP gaat dan in elk geval vooruit en Gemeentebelang levert een zetel in." HOLTEN - Harry Dul pleit voor wijkpaneis. „Neem Dijkerhoek. Dij kerhoekers komen met een idee voor de opwaar dering van Bethanië en geven dat door zodat de politiek op de hoogte blijft en daarin bij kan dragen." Hij wil dat goed functionerende wijkpa neis door de gemeente worden ondersteund aan denkt daarbij aan een on kostenvergoeding. HOLTEN - Dul: „Jonge ren die zich melden voor de bijstand moeten actief aan de slag in een ge meentelijk project." De grootschalige gemeentelijke herindeling van zes jaar geleden heeft toentertijd veel gespreks stof en beroering gebracht. In Holten hebben we toen massaal van ons democratisch kiesrecht gebruik gemaakt. Met een op komst van rond negentig pro cent een goed signaal naar het nieuwe bestuur. Ondertussen zijn we al een beet je gewend aan de gemeente Rijssen-Holten. Wel lastig, want voor heel wat vergunningen en gemeentelijke contacten moe ten we toch naar Rijssen. Ge meenteraadsleden en ambtena ren die we nog nauwelijks ken nen. Het lijkt of we verder af staan van ons bestuur. Wordt er over ons geregeerd of met ons? Verder merken we in het dage lijkse leven niet zoveel van de 'voordelen' van de gemeentelij ke fusie. De samenvoeging van het amb tenarenteam. nieuwe huisves ting en wennen aan de grotere schaal, heeft veel energie en geld gekost. Dat zullen we ook in de toekomst nog wel merken. Maar het heeft geen zin hier nog langer over uit te weiden. Rijs sen-Holten is een feit en de kan sen die we krijgen moeten we pakken. Zo'n kans krijgen we ook weer op dinsdag 7 maart bij het kie zen van de nieuwe gemeente raad. Met name voor alle inwo ners van de gemeenschap Hol ten en haar buurtschappen is het de kans, om te laten merken dat we in de gefuseerde gemeente ons eigen Holten graag haar functie als woonplaats willen la ten behouden en versterken. Met name omdat we aanmerke lijk kleiner zijn dan onze partner Rijssen is het voor de gemeen schap Holten van het grootste belang haar stem te laten horen. Dus op naar een nog hoger op komstpercentage dan in 2000! Ook al bent u niet zo politiek be wust, voor uw eigen gemeente raad is het van belangde kiezen. En dan te kiezen voor die kandi daat. die naast het belang van de gehele gemeente Holten-Rijs- sen, ook het belang van de ge meenschap Holten helder *en goed voor ogen heeft. Bent u li chamelijk slecht in staat om naar het stembureau te komen of anderszins niet in staat om te gaan stemmen? Gebruik een volmacht of laat u halen en brengen. Een telefoontje naar 0548-361538 of 0548-362880 is voldoende voor hulp bij het vervoer van en naar het stemlo kaal. Niet om persoonlijke of partijpolitieke belangen maar omdat we Holten graag demo cratisch sterk vertegenwoordigd zien in de nieuwe raad. De Afsluiters De mindervaliden genoten met volle teugen in Snorre- wind. (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Naast een inloop- bijeenkomst voor de plannen van het Wansinktracé, werd op een andere avond ook het Zilverzandtracé gepresen teerd in het Holtense gemeen tehuis. Deze nieuwe weg krijgt een aan sluiting op de rotonde in de Rijs- senseweg en loopt door het wei land naar de Drostenstraat. Om dat er bij de spoorwegovergang met de Reebokkenweg beslist een opstelstrook moet komen, buigt de nieuwe weg eerder af en komt daardoor over de grond van Drostenstraat 7 te liggen. Links naast de opstelstrook, komt een infiltratievijver. Aan weerskanten van het Zilver zandtracé worden sloten gegra ven. Fietsers mogen geen ge bruik maken van de nieuwe weg. De Dikkesteensweg wordt daarom fietspad. Alleen het eer ste stuk van deze weg mag nog worden gebruikt voor gemotori seerd bestemmingsverkeer. Er komen fietspaden langs de Drostenstraat te liggen. Daar naast zal waarschijnlijk het Groenewegje. aan de noordkant van het spoor, worden verhard. Dit kan dan worden gebruikt voor fietsers of bij nood door hulpdiensten. Bezoekers waren bang dat er str aks veel vrachtwagens en ver keer langs hun huis aan de Dros tenstraat zal gaan razen. Volgens wethouder Willem ter Schure gaat dat reuze meevallen en zal de verkeersdruk niet veel meer gaan worden dan nu op de Kol- weg. Daarnaast zou, volgens hem, het vrachtverkeer stukken minder gaan worden wanneer straks al de industrie uit de Kol is verdwenen. HOLTEN - Duidelijk met erg t eel plezier dansten minder validen afgelopen zaterdag 18 februari polonaise in manege Snorrew ind. Carnavalsvereni ging De Fienpreuvers hield daar namelijk het minden a- lidcncamaval. Natuurlijk was dweilband De Braandheultjes aanwezig en dri ve-in show Tony Turner. Het werd een zeer gezellige boel in de kleine kantine. Met optre dens van The Three Plints en de Ponny's. Ook hadden enkele be zoekers zelf dansjes ingestu deerd en verzorgde circus Hen- nie Coentini enkele grappige acts. Een radioverslag van dit evenement is woensdag 22 fe bruari van 20.00 tot 21.00 uur te horen tijdens het programma Midweekspecial op Radio 350. Te vinden op 105.2 en 106.4 FM en op de kabel 104.1. Kijk ook eens op: www.midweek- special.nl HOLTEN - Bezoeker Aukje Roele van de inloopavond Zilverzandtracé, maakte zich zorgen over de scherpe bocht in de Drostenstraat. ter hoog te van Udema. Op de platte grond was hiervoor nog geen oplossing zichtbaar. Volgens wethouder Willem ter Schure blijft de situatie in eer ste instantie, zoals die nu is. Maar in de toekomst zou de scherpe bocht eruit kunnen door de weg door te trekken en ter hoogte van Banz Bord op de Waagweg aan te laten sluiten. "Of helemaal doortrekken langs het spoor. Je kunt je in denken dat wegens kostenbe sparing de Holtense gemeente- werf naar Rijssen gaat."

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5