Fruitige wagen Wiss' en waarachtig NBvP-bijeenkomst Bussen naar optocht Extra toiletten Agenda Proefles Tarot Autovrij holten - cv De Dinsdag 21 februari 2006 Bijeenkomst Bejaar densociëteit Holten, Irene, dinsdag 21 febru ari 2006, 14:30 Lijsttrekkersdebat, Café 't Keuntje, woens dag 22 februari, 20:00 Valkenshow, Erve De- ijk, Churchillstraat 19, donderdag 23 februari 2006, 14:00 Passage: diaserie over zelfgemaakte schilderen door ds. Maliepaard, Kandelaar, donderdag 23 februari 2006, 20:00" Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, donderdag 23 fe bruari 2006,20:00 Carnavalsweekend, Holten, donderdag 23 februari 2006 - dinsdag 28 februari 2006 Schminken carnaval, Haarschool, zaterdag 25 februari 2006, 10:00 Dweilmiddag, Holtense cafés, zaterdag 25 febru ari 2006, 14:00 Carnavalsoptocht, Hol ten, zaterdag 25 februari 2006, 14:00 Keuntjescarnaval, Ire ne, zaterdag 25 februari 2006, 15:00 Prijsuitreiking optocht kinderen, Irene, zater dag 25 februari, 16:00 Kielenbal, Bierlokal am Bahnhof, zondag 26 fe bruari 2006, 20:00 Slingeroamd, Bierlokal am Bahnhof, zondag 26 februari 2006, 20:00' Prijsuitreiking carna valsoptocht, Bierlokal am Bahnhof, zondag 26 februari 2006,21:11 Karaoke, Café Boer, Biet, maandag 27 febru ari 2006, 14:00 Miniplaybackshow, Irene, maandag 27 fe bruari 2006, 15:45 Rosenmontag, Café Keuntje, maandag 27 fe bruari 2006,20:00 Frühshoppen en bier tapwedstrijden, Café Klavier, dinsdag 28 fe bruari 2006, 13:30 V&T Holten: avond over Ave Maria, Irene, dinsdag 28 februari 12006, 20:00 HOLTEN - In dorps- huis De Boschkamp start woensdag 8 maart om 20.00 uur f een cursus Tarot voor Beginners. In zeven lessen worden de betekenissen van alle 78 tarotkaarten toege- I licht en zal er veel wor- f den geoefend om de 1 kaarten te leren duiden in verschillende legpa- tronen. De eerste les is jeen vrijblijvende, gratis i kennismakingsles. Voor meer informatie en aan- melden kan men bellen naar 0575-543886. Fienpreuvers vraagt be woners van de Wilhel- hnnastraat zaterdag de auto niet in de straat te ;Parkeren. De optocht stelt zich namelijk in de ze straat op. Dan is het erg lastig wamteer er au to s geparkeerd staan. Pa^n'mrlf'^W^If °P d^,0t0) Peter Rietman- Pi"> ten Brinke, Herman Pasop, Dirk Jan Wieldraaijer, Simon Grootewal, Rutger Grootewal, Stefan Aanstoot rno .Schj>PPers, Arian Vorkink, Maurice Baldizone, Laurens-Jan Meinsma Mark hrrgkenKSoK^nSkBXSanda -ember hard HOLTEN - Ergens aan de Doorlopende Dijk in een boerenloods, staat de fruiti ge carnavalswagen van de Kelder-Blaffers. Deze vriendenclub heeft nor maal de residentie in de Stadskelder, maar doorde weeks bivakkeren ze hier, om te werken aan appels, bananen en een ananas. "Het is de tweede keer dat we aan de carnavalsoptocht meedoen", zegt Mark Wan- nink. De groep koos deze keer als thema: het meer fruit eten van jongeren. Dirk Jan Wieldraaijer: "Jongeren zou den teveel vet eten en teveel alcohol drinken. Nu er een drankverbod is tijdens de op tocht, past het thema er nog beter bij. Aan de sinaasap pelsap in plaats van bier." Mark: "Rutger stak enkele avonden in het maken van een tekening van de wagen. Volgens Dirk Jan ging de club eerst voor een prijs, maar het maken van een per fecte wagen bleek toch tegen te vallen. Met ijzer, kippen gaas, papier en veel restafval gingen ze aan de slag. Zo nu en dan kwam Geert Soer van Soerco's langs om broodjes af te leveren. Het resultaat mag er zijn. N oftrap vuur de verkiezing'n is egeem'n. De iiest- trekkers bint a wékken laank, drok gangs um meka de vlooien of te vang'n en op zunne wieze, stemm'n te trekk n vuur de partieje. Vuurige wekke stund der in de Hoolterkraante' Stemplich vuur Hoolt'n" en det is keihard neurig. Noar vief joar vóllt ter ok wat te kiez n. Doar is nen hoop gebuurt, lil het Riessense bint ze een paar keer bienoa verzop- p n en det mott oons in Hoolt'n neet oaverkomm'n. De kommende veer joar steet der nog volle meer te gebuur n in oonze gemeente. Ie kont der gif op in nemm'n dat de leu in Riessen op zeum meert loat weet n wat ze der van hebt e vunn'n en hoe het veer- der mott goa. Wie konn't en meugt in Hoolt'n neet achterbhev'n. Loat ïederene zee, daw we der bint en wat wie der van vindt. Loat de partien weet'n dawe ze scharp in de gaafn hoold. Dus Hoolter en in't bi- zunder, de jonge leu, loat zeen hoe we, amoal met me- ka, good in bint. Amoal meka help'n um te goa stem- m n. Maakt der nen mooien dag van. Met meka oaverlegg n, de buurvrouwe met nemm'n en de buur man neet vergett'n. Het maakt neet uut hoe. Wie goat hen stemm'n. En ai oonze liesttrekkers nog wat in de oor'n wilt flus- tern, dan moi op 22 februari nog eff'n noar 't Keuntje. Doar koi in in alle róste proat'n met die meens'n en wat mie betreft, hooi ze neet te spoar'n. Wie betaalt ze uuteindelijk amoal met meka. Het zoll toch mooi weer as oaveral in Hoolt'n, s'o- amds de vlagge uut kan en dawe met meka de oaver- winning kont vier'n met het Salland lied en het Hooit n mien laand. Loat het zoo weer, dat as ze oe vroagt, oi hen stemm'n bint e wes, dai met alle Hool ter kont zegg'n, "Ja wiss'en waarachtig". De vêêrkaante Viefkop DIJKERHOEK - NBvP Dijkerhoek houdt donder dag 23 februari om 20.00 uur in Het Bonte Paard een bijeenkomst. Carnavalsoptocht is geen zuipfestijn Ten Have brengt een dia klankbeeld over Praag. Deze stad wordt ook wel de gou den stad of het Parijs van het Oosten genoemd. HOLTEN - Ook al mag er geen alcohol meer worden gedronken tijdens de op tocht, het feest is er niet minder om. Het prijzen geld is spectaculair en het aantal deelnemers zal waarschijnlijk hoger zijn dan vorig jaar. 'Het gemeenschapsgevoel leeft bij de clubjes en dat is erg belangrijk voor onze ver eniging', vertelt Gerard Gra ve van de optochtcommissie. 'Er is onderling absoluut geen ruzie maar wel een ge zonde strijd. Soms helpen ze elkaar, wanneer ze bijvoor beeld verf over hebben'. Bij na alle clubjes van vorig jaar doen weer mee en er komen ook steeds nieuwe bij. Voor zitter Robert Akkermans: 'De kwaliteit van de wagens is zeker goed te noemen. Dat proberen we ook te stimule ren met een prijzenpot van in totaal 5000 euro'. Gerard: 'Dat is 80 procent van wat ze in Raalte te verdelen heb ben'. In Keunedarp krijgen echter niet alleen de win naars geld, maar ook de an dere deelnemers mogen een deel in ontvangst nemen, zondag 26 februari om 2111 uur tijdens Kielenbal in Bier lokal am Bahnhof. Buiten de Holtense deelne- Tijdens de carnavalsoptocht mag geen drank meer wor den gedronken. mers, doet er een meiden clubje uit Nijverdal mee en zal de prinsenwagen van de Rijssense Bolnpeetr's te zien zijn. Gerard: 'Naast HMV en de Braandheultjes, doen Ex celsior uit Gelselaar en Wil- helmina uit Rijssen mee. En komt er een bus uit Deventer met dweilband'. Om de optocht feestelijker te maken, hoopt de organisatie dat kijkers hun carnavalskle ren aantrekken. 'Dat maakt het echt zoveel gezelliger', vindt Robert. Gerard: 'We hebben de wagenbouwers gevraagd ook het trekkend voertuig te versieren. Tijdens de jurering geldt dat zeker als een pluspunt'. Andere punten waar naar gekeken wordt, is hoe de wagen eruit ziet en naar de carnavaleske uitstraling van de deelnemers tijdens de optocht. 'We heb ben een vakjury uit de ver eniging zelf en een geheime publieksjury. Dat is altijd weer een andere groep. Zo hebben we de ijsclub al eens gehad en de Oad'. De kinde ren worden gejureerd door een speciale kinderjury. 'Ook is er een aanmoedigingsprijs voor nieuwelingen. Omdat er vaak opmerkingen door het publiek en anderen werden gemaakt over het drankgebruik, wil de carna valsvereniging deze regel aanscherpen. 'De regel be staat al sinds Leo Thiele in 1989 Prins was', weet Ro bert. Gerard: 'Je hoort op merkingen van bezorgde ou ders dat hun kind teveel bier drinkt en of de organisatie daar niet op kan toezien. Maar ook van kijkers, politie en politici'. Robert vult hem aan: 'Het is niet zo dat het ons nu wordt opgelegd, maar dat willen we ook zien te voorkomen. Er wordt vijf da gen lang carnaval gevierd. Genoeg tijd om bier te drin ken. Dan moeten de deelne mers toch anderhalf uur zon der kunnen. De optocht is een schouwspel en geen zuipfestijn'. De deelnemers zijn hierover ingelicht en volgens de twee was er wei nig wanklank te horen. 'We gaan niet als politieagenten alles controleren. Maar wordt drankgebruik gecon stateerd, dan hoort daar wel een straf bij', legt Gerard uit. 'Tijdens de prijsuitreiking zal dit worden gezegd en wordt geen geld gegeven. Ook is deelname aan de optocht vol gend jaar dan uitgesloten'. Robert: 'Maar zover zal het niet komen. We vertrouwen erop dat iedereen zich aan de regels houdt. Zoals de Prins zegt: Het kump wa good!' HOLTEN - Wie niet genoeg kan krijgen van de carna valsoptocht, kan zondag 26 februari om 13.00 met de bus naar Deventer. Vanaf Bierlokal am Bahnhof vertrekken dan vier bussen naar de stad aan de IJssel. Maar liefst zestien carnavals wagens uit Keunedarp doen hieraan mee. Twee gaan er naar Raalte. Om het verkeer zo min mogelijk tot last te zijn, rijden de wagens in co lonnes van vier naar Deven ter. Na afloop van de optocht rijden de bussen om 17.15 uur terug naar Holten. De bus met daarin de Prins en z'n Adjudant, maakt traditie getrouw eerst nog een blik sembezoek aan Wïjhe. HOLTEN - Omdat er za terdag 25 februari tijdens carnaval meer cafébezoe kers zijn dan toiletten, wor den buiten extra wc's neer gezet. Bij Bierlokal am Bahnhof komt een mobiel toilet te staan en een bij Keuntje/ Klavier. Om de veiligheid te garande ren, wordt de Dorpsstraat van Klavertje tot Boerblet die dag van 14.00 tot 02.00 uur afgesloten voor het ver keer. Dan kunnen carnavai- vierders zonder problemen de weg oversteken.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3