'Valentijn' staat nier aan broer af VOOR SPOTPRIJZEN 5-10-20-30-40 EURO 1.00 VANWEGE EEN VERHUIZING MOEI A1IES VOOR 4 MAART WEG FINALE OPRUIMING p.st. Jongens opgepakt O R T Bloemendal Leegverkoop Voorjaarsboeket in frisse kleuren 2 Primula's Donderdag 24 en vrijdag 25 februari Gehele collecte één prijs Op Op THE SHOP FOR WINNERS Deze week de 2e boeket voor de halve prij's (De laagste prijs word gehalveerd) Alles, alles, alles /6.52'/^ Verkoopstart donderdag 9.00 uur m Dinsdag 21 februari 2006 13 HOLTEN - Met een 'over val' werd Anja Ulfman uit Bathmen vorige week zater dag verrast als Valentijn van het jaar. Precies op Valen tijnsdag. dinsdag 14 febru ari, staat zij namelijk een nier af aan haar broer Her man Ulfman. Jolanda Ulfman, de vrouw van.Herman, vond dit zo'n goed gebaar, dat zij haar opg af voor de Valentijnsactie van het Holtens Nieuwsblad. Zij regelde dat Anja en haar man bij hen op visite kwamen, zo dat de 'overval' kon worden geregeld. 'Dit had ik echt niet verwacht!', zegt Anja. Hele maal overdonderd nam ze de felicitaties in ontvangst. Van het Holtens Nieuwsblad en West Twente kreeg ze een groot boeket bloemen en van Foto Video Ten Velde een di gitale camera met bijpassend tasje. Herman kreeg eind vo rig jaar last van hoge bloed druk en hoofdpijn. De nieren bleken de oorzaak te zijn. Af gelopen zondag werd Herman opgenomen in het Radbout ziekenhuis in Nijmegen; Anja op de operatiedag zelf. Het Holtens Nieuwsblad en West Twente wensen de twee veel sterkte en een geslaagde operatie toe. Andere prijzen die konden worden gewon nen, waren: een diner voor twee van Hotel Restaurant Het Losse Hoes (Johan Schuppert), een vaas van Anja kreeg van Jan Herman ten Velde een digitale came ra cadeau. Dirk Jan Schuppert (links) deed daar nog een boeket bloemen bij. (foto: Sander Scheperman) Blokker van de Maat (J. Meerman), schildersdoos van Gervedink Nijhuis (Femmie Roozenboom), leuke knuffel van Heusinkveld (Arianne Bronsvoort), een bakkersbon van Nijkamp (Bennie en Dientje Mombarg), een waar debon van Van Bruggen (Ma rie Bekkernens), handdoek van DA Drogisterij Wedda (Ellen Harmsen) en een bloe menbon van Rosas (Gea Jan sen of Lorkeers). RIJSSEN - Twee Rijssena- ren zijn zondagochtend na een achtervolging aange houden op de Dannenberg. Zij werden ervan verdacht verkeersborden omver ge gooid te hebben aan de Dannenberg. Eén van de knapen bekende dat zij ver antwoordelijk waren voor de vernielingen. Het tweet al werd met een bekeuring wegens baldadigheid heen gezonden. D7I u kunt ons vinden aan de Grotestraat 10 in Rijssen. Tel. 0548-51 98 95 Scheiden doe je niet alleen Een op de drie huwelijken eindigt in echtscheiding. Een kil statistisch gegeven, maar als je het overkomt heb je het gevoel datje wereld instort. Het avontuur dat je ooit samen vol verwachting en met de beste bedoelingen begon, heeft een compleet andere wending genomen. Een moeilijke beslissing Definitief je eigen weg gaan. Er lopen heel veel korhoenders over de Holterberg. voordat zo'n besluit genomen is. Vaak gaat er een lang en pijnlijk gevecht met de eigen emoties aan vooraf. Boosheid, verdriet, verontwaardiging, machteloosheid en teleurstelling vechten om de overhand. Eenmaal tot de slotsom gekomen dat een scheiding onvermijdelijk is, volgt de confrontatie met de praktische gevolgen. Hoe goederen te verdelen? En als er kinderen zijn. komt daar nog een lange lijst moeilijke vragen bij. De procedures Om een procedure tot echtscheiding in gang te zetten is een advocaat nodig. Een eerste keuze die gemaakt moet worden is welke procedure er gevolgd gaat worden. Meest bekend is het fenomeen waarbij elke partner een eigen advocaat heeft. Steeds bekender en gewoner is om te kiezen voor een procedure waarbij beide partners samen gebruik maken van de diensten van dezelfde advocaat, een advocaat-bemiddelaar. Ook rechters verwijzen tegenwoordig tijdens procedures partijen die dat (als nog) willen naar een bemiddelaar. Ieder een eigen advocaat Wanneer elke partner een eigen advocaat in de arm neemt, zullen beide advocaten alles in het werk stellen om voor hun cliënt een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. Vaak is het zo dat dit leidt tot een strijd tussen twee partners en hun advocaten. Samen één advocaat In de meeste gevallen kan het anders. Zoals wanneer beide partijen, vaak ter wille van de kinderen (nog meer) ruzie willen voorkomen en de communicatie in stand willen houden. Haagse politici overwegen de partners te verplichten een ouderschapsplan te laten maken. Wanneer bijna ex-partners het goede dat er samen nog is niet kapot willen maken, is het verstandig om samen naar één advocaat te stappen: een advocaat-scheidingsbemiddelaar. Dit is een ervaren advocaat die een gedegen opleiding en training in het bemiddelen bij echtscheiding volgde. Echtscheidingsbemiddelaars zijn verenigd in de VFAS. de Vereniging van Familierecht Advocaten en -Scheidingsbemiddelaars. Mr. J.L.P. Butijn, VFAS-advocate Mevrouw Butijn heeft als advocate al meer dan 27 jaar ervaring met scheidingen. Sinds 1994 is zij VFAS- advocate. Haar bevindingen met scheidingsbemiddeling zijn zó positief dat zij het partners, wanneer enigszins mogelijk, zal aanraden. Scheidingsbemiddeling is een vorm van scheiden die in de 80'er jaren uit de Verenigde Staten is komen overwaaien en ook hier steeds meer wordt toegepast. En niet alleen omdat het goedkoper is. Samen scheiden blijkt voor veel mensen een betere afsluiting van de relatie te zijn", aldus mevrouw Butijn. Aandacht voor emoties Een bemiddelaar is geen psycholoog, maar kent en herkent de emoties die een scheidingsproces oproepen. Mevrouw Butijn: 'ook de psychologische aspecten komen aan bod in de gesprekken met mijn cliënten. Soms gaat het zover dat ik scheidende partners adviseer een rustpauze in te lasten, alvorens verdere stappen te zetten. Met het ontwerp van de juridische regeling begin ik pas nadat ik samen met de betrokkenen ben nagegaan of een scheiding onvermijdelijk is.' Gemeenschappelijke belangen De bemiddelaar weet niet alleen wat volgens de wet wel en niet mogelijk is, maar is juist ook getraind om de gemeenschappelijke belangen van beide partijen zichtbaar te maken. Zo komt een scheiding tot stand waar beide partijen het over eens zijn en waarover zij ook later als ex-partners een goed gevoel blijven houden. Meer informatie Meer informatie is kosteloos op te vragen bij Butijn Mediation-Advocate/Scheidingsbemiddelaar aan de Hanzeweg 20 in Deventer, telefoonnummer (0570-)605553. www.butiin.nl Voorjaarsaanbieding van de week €urootje van de week voor maar Vollegrondsaanbieding van de week Prachtige sierplanten op stam uit vele soorten. Alleen deze week met 25% korting De nieuwe Rhododendronhoek is klaar. Kom kijken welke soorten er al zijn. Alle aanbiedingen zijn geldig van 23 feb. t/m 1 maart. En zolang de voorraad strekt. Onze openingstijden zijn van maandags t/m vrijdags van 8.00-18.00 uur. Op donderdag tot 20.00 uur en op zaterdag van 8.00-17.00 uur. Hoveniersbedrijf www.hoveniersbedrijf-bloemendal.nl Zowel zomer- als wintercollectie

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 13