Vergoeding voor bescher ming weidevogeleieren Goede dingen doen Jongerenparticipatie Provincie steunt jonge manteizorgers Gebruik uw stem! s^JÖÖ er.v,nd^verjjsse| '70000000'! rfcN 1 (WaW. ZemiOMjimL Zoekplaatje Dinsdag 21 februari 2006 redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-overijssel.nl Op dinsdag 7 maart zijn de gemeenteraadsver kiezingen. Door gebruik te maken van uw stem kunt u invloed uitoefenen op de gemeentelijke politiek voor de komende vier jaar. Dus ga stemmen, u heeft het voor het zeggen! de gemeenteraadsWfl£RKIEZIN6ENl u he«ft het voor het zeggen 11 Van jongs af aan zei ik al: 'ik ga in de politiek, discussiëren, goede dingen doen voor men sen'. Ik ben inderdaad de politiek ingegaan en probeer samen met anderen de goede dingen te doen. En dat is vooral stimuleren dat ieder een werk krijgt en aan het werk kan blijven. Zo was het perfect dat 800 leerlingen uit het VMBO en MBO een excursie maakten naar de leerlingbouwplaats in het provinciehuis, dat gerenoveerd wordt. De VMBO'ers moeten kie zen voor hun vakken: bouw, elektra- of instal latietechniek. De MBO'ers hadden al gekozen. Volgens mij een perfecte keuze. In de toekomst is er immers grote vraag naar vaklieden in de techniek. Als je eenmaal aan het werk bent, is het de kunst om met plezier aan het werk te blijven. Werk te hebben dat bij je past en waar je je creativiteit, je energie in kwijt kunt. Daarom zet ik mij samen met anderen in om te kijken hoe je dat kunt bereiken. Hoe komen de goede mensen op de juiste plaatsen en hoe maak je gebruik van ervaring? Duur gezegd heet dit gebruik maken van het menselijk kapi taal in de samenleving. Ons project heet inter sectorale mobiliteit. Op onze website www.overijssel.nl is daar alles over te lezen. Carry Abbenhues, gedeputeerde Economie en Innovatie Oplossing zoekplaatje januari: Sassenpoort in Zwolle. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 3 maart 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredactie@prv-overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Provinciale Staten willen nog voor de zomer een besluit nemen over jongerenparticipatie. Op dit moment heeft Overijssel een Jongerenraad, die ervoor moet zorgen dat de politiek luistert naar jong Overijssel. De Jongerenraad organiseert evenementen met een bepaald thema, zoals vrijwilligers of sport. De commissie Economie en Bestuur is van mening dat er nog beter gecommuniceerd moet worden met jongeren over provinciale thema's die voor hen van belang zijn, zoals woningbouw. Jongeren zijn 'klanten' van de provincie en dus horen ze door ambtenaren en politiek actief betrokken te worden bij de beleidsvoorbereiding en de besluitvorming. De provincie denkt bijvoorbeeld aan het uitvoeren van sms-polls en het instellen van een jongerenpanel met twee a drieduizend jongeren. Wil je meer informatie over de Jongerenraad of heb je ideeën over Jongerenparticipatie? Bel even met de griffie van de provincie, 038 425 13 36. J iKMMkMt imn* Een aantal weidevogelsoorten, zoals de grutto, wulp, watersnip en kemphaan hebben het moei lijk in Overijssel. Bescherming van deze vogels is hard nodig. Daarom geeft de provincie ook dit jaar weer een vergoeding voor elk succesvol legsel van één van de bedreigde vogelsoorten via de zogenaamde Natuurproductiebetaling. Natuurproductiebetaling is alleen mogelijk in ruime jas beheersge bieden en 'nieuwe natuur' met een weidevogeldoelstelling. Deze staan aangegeven in de natuurgebied plannen. In deze gebieden kunnen agrariërs een vergoeding van 68,— tot 100,-- krijgen voor elk succesvol legsel van de weide vogelsoorten die het moeilijk heb ben. Hierbij gaat het om de grutto, tureluur, wulp, watersnip, kemp haan, slobeend en zomertaling. Voor nadere informatie en aan vraagformulieren kunt u op werk dagen tussen 09.00 en 12.00 uur terecht bij het Groenloket Overijssel 0900 20 21 492 (€0,35 per gesprek). Of surf naar www. groenloketoverijssel. nl. Ongeveer één op de tien jongeren in Nederland is mantelzorgen Deze groep bestaat uit kinderen van 11 jaar en ouder die langer dan drie maanden de zorg dragen voor een (chronisch) ziek familielid. De provincie Overijssel wil deze jon geren helpen en steekt daarom 250.000,— in het bijzondere pro ject 'Jonge mantelzorger'. Dit pro ject wordt uitgevoerd door thuis organisaties, de vrijwilligerscentrale Zwolle en de steunpunten voor informele zorg. Via allerlei wegen sporen de organisaties jonge man teizorgers op en geven hen tips en steun. Dat kan individueel, maar ook in groepsverband. De jonge manteizorgers hebben taken en verantwoordelijkheden die volgens de huidige maatstaven niet passen bij hun leeftijd en ontwik keling. Dit kan leiden tot overbe lasting. Wat zich bijvoorbeeld kan uiten in vermoeidheid, concentra tieproblemen of agressie. Met de nieuwe Wet Maatschap pelijke Ondersteuning wordt man tel- en vrijwillige zorg nog belang rijker. "Daarom is dit project ook zo belangrijk, we mogen de jonge manteizorgers niet aan hun lot overlaten", aldus zorggedeputeerde Gert Ranter. www.jongeremorgen. nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 11