Bekendmakingen Kort nieuws Eerste 'digitale basisschooldocenten' in Overijssel van start Dinsdag 21 februari 2006 Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl Samen aan de slag Samen, gebiedsgericht en gemeentegrensoverschrijdend aan de slag. Dat is het doel van het nieuwe gebiedsperspectief voor Noordoost-Overijssel met als titel 'Kwaliteiten verbinden'. Het ontwikkelingsperspectief beschrijft het gebied en de manier waarop het zich kan ontwikkelen in de toekomst. Het perspectief is gemaakt door de gemeenten Dalfsen, Hardenberg, Ommen, Staphorst, de water schappen en de provincie. Door samen projecten op te pakken en knelpunten uit de weg te ruimen, willen de partners initia tieven vanuit het gebied stimule ren. Dit heeft een positief effect op de economie, de leefomge ving en de natuur. Op www. ovehjssel.nl/noordoostoverijssel is meer informatie te vinden over het gebiedsperspectief. Provincie pakt vervui ling in de bodem aan Met een bedrag van ruim 100 miljoen euro gaat het provincie bestuur zich de komende vier jaar actief bezighouden met onder andere de sanering van asbest, waterbodems en gasfabrieksterreinen. Concrete saneringsprojec ten zijn: de asbestwegen in Overijssel en Gelderland, de met asbest verontreinigde bodem van de wijk 't Gijmink in Goor, het Olasfaterrein in Olst en de Thorbeckegracht en de Achtergracht in Zwolle. Vervuiling in de Overijsselse bodem leidt onder ander tot vertraging in woningbouw projecten en het reaiiseren van een gezonde en veilige leefomgeving. De aanpak van de provincie is te lezen in het Uitvoeringsprogramma bodem sanering 2005 - 2009. Subsidieregeling voor domoticaprojecten Gedeputeerde Staten stellen voor 2006 maximaal 500.000 euro beschikbaar voor domoticaprojecten. Domotica zijn technische voorzieningen (zoals lichtbanen, veiligheids voorzieningen en videofoon) in woningen, zodat ouderen en mensen met een handicap worden ondersteund en langer zelfstandig kunnen wonen. De domoticaregeling maakt onderdeel uit van het provin ciale programma Langer zelf standig wonen. De maximale bijdrage vanuit de provincie voor een project is 50.000,-. Gemeenten, woningcorporaties en zorgaanbieders kunnen een aanvraag indienen. De aanvra gen worden op volgorde van binnenkomst behandeld. Kijk voor meer informatie op www.Gmij&sel.nl/subsidlefaket, Virtuele leeromgevingen worden tot nu toe vooral ingezet in het hoger onderwijs. Met de ontwikkeling van het project 'Learning Online' is een eerste stap gezet voor 'digitaal leren' in het basisonderwijs. Deventer heeft hiermee een primeur. Acht docenten gaan de kinderen begeleiden bij deze nieuwe leervorm. Zij hebben hiervoor de cursus 'Learning Online voor basisscholen' gevolgd. Na de proef in Deventer wordt het project ook uitgebreid naar andere basis scholen in Overijssel. Gratis abonnement Scholen kunnen het product gebrui ken via een breedbandaansluiting of via 'normaal' internet. De gemeente Deventer betaalt de eerste 10 abon nementen voor basisscholen. De gemeente stimuleert dit via haar breedbandinitiatief 'Deventer Breed' (www.deventerbreed.nl). Infomask doet daar eenzelfde aantal abon nementen bij (www.infomask.nl). Daarmee kunnen 20 basisscholen in Deventer in aanmerking komen voor een gratis abonnement. Ontwikkeling Om de ontwikkeling van 'Learning Online' mogelijk te maken, heeft de provincie Overijssel een subsidie van 105.000,- beschikbaar gesteld. Breedband kan veel betekenen voor sectoren als onderwijs, zorg, cultuur en creativiteit. Daarom stimuleert het provinciebestuur de breedbandmarkt. Dit gebeurt niet alleen door vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen, maar ook door de ontwikkeling van breedbanddiensten met finan ciële middelen te ondersteunen. Het beleid van de provincie op het gebied van breedband en de mogelijkheden voor bedrijven en instellingen om voor subsidie in aanmerking te komen, staan beschreven in het Actieprogramma Breedband Overijssel 2005 - 2007. Het actie programma is te downloaden via www.overijssel.nl. Informatiebijeenkomsten over robuuste verbinding Rijssen en Enter Overijssel kent verschillende natuur gebieden met unieke flora en fauna. Voor het bestaan van deze plant- en diersoorten is het van belang dat zij niet alleen in één specifiek gebied voorkomen. Om de uitwisseling van soorten te bevorderen wordt er op een aantal plaatsen in de provincie een robuuste verbindingszone gere aliseerd. Dit houdt in dat landbouw gronden tussen natuurgebieden worden aangewezen als nieuw te ontwikkelen natuurgebied. De provincie Overijssel heeft een eerste concept van de robuuste verbinding die door de landinrich tingsprojecten Rijssen en Enter loopt vastgesteld. Hierover organiseert de provincie twee informatiebijeenkom sten. De formele inspraakprocedure over het plan zal voor de zomerva kantie beginnen. Informatiebijeenkomsten - woensdag 15 maart van 13.30 - 15.30 uur; - woensdag 15 maart van 19.30-22.00 uur. Beide bijeenkomsten worden ge houden in De Poort van Twente, Enterstraat 188 te Rijssen. Meer informatie Op www.overijssel.nl onder het beleidsthema Natuur/ecologische hoofdstructuur/robuuste verbindin gen vindt u meer informatie over onder andere de ligging van de robuuste verbindingen en de meest gestelde-vragen en antwoorden. Koplopersproject weidevogels goed van start In Overijssel zijn de gebieden waar nog relatief veel kritische soorten weidevogels voorkomen, zoals de grutto en tureluur, begrensd als beheersgebied of nieuwe natuur voor weidevogels. Dit betekent dat hier beheersovereenkomsten moge lijk zijn voor weidevogels. Dit levert tot nog toe onvoldoende resultaat op. Daarom is de provincie Overijssel in 2005, in navolging van het lande lijke project Nederland-Gruttoland, gestart met het project Koplopers weidevogelboeren. In dit project nemen boeren aanvullende maatre gelen gericht op het verhogen van het broedsucces en de kuikenover- leving. Dit houdt bijvoorbeeld in dat bij het maaien stroken gras langer blijven staan, zodat weidevogelkuikens hier voedsel en een veilige plek kunnen vinden. In 2005 hebben 49 boeren in de IJsseldelta op in totaal 125 hectare vluchtstroken laten staan en op 30 hectare voorbeweid voor de weidevogels. Dit is een goede start. Ter verge lijking: aan het project Nederland- Gruttoland deden 53 boeren mee. In 2006 is het doel dit project ver der uit te breiden. Belangstellende agrariërs kunnen alleen meedoen als het een gebied betreft van minimaal 100 hectare, van één of meerdere boeren, waar minimaal 15 broedparen van grut to, tureluur en/of wulp aanwezig zijn. Voor (potentiële) deelnemers worden er 5 bijeenkomsten belegd: - Woensdag 1 maart 9.30 in de Veenhof te Kamperveen: voor Kamperveen en Kampereiland. - Maandag 6 maart 9.30 het Trefpunt te Mastenbroek: voor Haatland, polder Dronthen en Zalk. - Vrijdag 10 maart 9.30 het Trefpunt te Mastenbroek: voor Cellemuiden, Zuiderzeepolder en Mastenbroek Noordoost. - Maandag 13 maart 13.30 het Trefpunt te Mastenbroek: voor Mastenbroek Zuidwest en de Pieper. - Dinsdag 7 maart 9.30 Café- Restaurant Luttenberg te Luttenberg: voor Salland. Voor aanvraagformulieren en nadere informatie kijk op www ovehjssel.nl of bel voor nadere inlichtingen projectleider, de heer O. Brandsma, 038 425 17. De eerst 'digitale docenten' zijn deze maand in basisscholen in Deventer van start gegaan. In een virtuele leeromgeving kunnen de leerlingen zelfstandig kennis en ervaring opdoen in bijvoor beeld rekenen, taal en geschiedenis. Het virtuele programma voor het basisonderwijs is ontwikkeld door het bedrijf Infomask in samenwerking met de PABO van Saxion Hogescholen.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 10